Rodrigo Bentancur

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 17:01

wiesz jaka jest między nimi różnica? rok temu o Fede nie słyszał prawie nikt a dziś jest warty 20mln więcej niż Bentancur, czujesz tą różnicę? ten progres? takiego skoku jakościowego brakuje naszemu Urugwajczykowi i taki by wykonał jakby te dobre pół roku to był już jego poziom a nie chwilowy wyskok formy
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2020, 17:17 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 17:07

Jest różnica między graniem dobrze w Realu, Barcelonie (Fati, 80 mln) a Juventusie. Też już o tym pisałem, jak wywiązała się dyskusja na temat wartości Juventusu i poszczególnych piłkarzy na transfermarkt: viewtopic.php?f=2&t=21432&hilit=fati&start=780

Jak nie lubię Kiepa, tak uczciwie trzeba przyznać, że pomógł błyszczeć w lidze Rodrigo czy Dybali. Jak jest za Andrzeja wszyscy widzą.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 17:38

tak, ale cena Dybali nie zmieniła się za bardzo przez ostatni rok a Bentancur wzrósł z 35 do 50mln, Fede z 20 do 70 - przepaść

wiadomo, że Real etc, że Valverde to może jednosezonowy wyskok a Benta to już gwarancja jakiegoś tam poziomu ale o to mi właśnie chodzi - Benta to poziom X a poziom X+1 może nigdy nie nastąpić a Fede za rok może być już warty nie 70 a 100mln wg TM bo wejdzie kolejny lvl wyżej potwierdzając swój dobry poprzedni sezon

Bentancura ciężko do kogokolwiek porównać bo mało kto tak młodo trafia do profesjonalnej piłki na najwyższym poziomie a jak trafia to albo staje się topem w wieku 22-23 lat albo flopem i buja się po drugorzędnych klubach szukając swojego zgubionego talentu (np. Renato Sanchez) jeśli ja miałbym naszego Ursusa do kogoś porównać to na szybko tylko Walcott przychodzi mi do głowy i oby Rodrigo nie skończył tak jak on

od zawodnika, który był 10 na liście Golden Boy 2017 oczekiwałbym po prostu czegoś więcej po tych 3 latach, tym bardziej że nie miał kontuzji hamujących rozwój


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 18:32

W praktyce nie sprawdzimy, ale gdybyś zamienił tych piłkarzy miejscami to sytuacja mogłaby być odwrotna i narzekałbyś dziś na postawę Valverde w Juve, a ja przytoczyłbym ci dla porównania Bentancura z Realu :D
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2020, 19:10 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 19:09

bardzo możliwe co nie zmienia faktu, że u nas Urugwajczyk nie robi tak znaczących postępów jak jego kolega z kadry w Realu - w efekcie za rok nam nikt nie da 50 a oni na 50 nie spojrzą ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 19:12

Maly pisze:
07 grudnia 2020, 17:01
wiesz jaka jest między nimi różnica? rok temu o Fede nie słyszał prawie nikt
Skala rozpoznawalności 'typowego Janusza' to nie jest dla mnie żaden wyznacznik.

Valverde w La Liga gra obecnie 4 sezon; najpierw roczne wypożyczenie do Deportivo 0g./0a. po powrocie do Madrytu w 2018 0g./0a. Wystrzelił w 3cim sezonie - dokładnie tak samo jak Benta. Naprawdę nie wiem o czym do mnie piszesz, skoro fakty i liczby pokazują, że jest inaczej.
Maly pisze:
07 grudnia 2020, 17:38
Bentancura ciężko do kogokolwiek porównać bo mało kto tak młodo trafia do profesjonalnej piłki na najwyższym poziomie a jak trafia to albo staje się topem w wieku 22-23 lat albo flopem i buja się po drugorzędnych klubach szukając swojego zgubionego talentu[...]
Mało w piłce widziałeś ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 19:52

no to podaj przykład podobnej kariery od 18 do 23 roku życia ;)

Valverde w La Liga nie istniał przed czerwcem 2019 i to jest fakt ;) 17/18 w Depo rozegrał marne 1230 minut, których nie okrasił ani golem ani asystą, 18/19 zagrał w Realu chyba tylko dlatego, że oszczędzali na transferach i w efekcie zagrał 652 minuty (oczywiście znów bez gola i asysty) i jeśli chcesz powiedzieć, że po tych dwóch sezonach stał się rozpoznawalny to możesz mówić ale raczej niewielu ci uwierzy ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 20:32

Jeden? Balotelli.

Benta w pierwszym sezonie u nas zagrał 947 min. czyli trochę więcej, niż Valverde w pierwszym dla Królewskich. Weź pod uwagę, że w linii pomocy Realu była trochę większa konkurencja niż u nas. W drugim sezonie Rodrigo walczył o skład z Pjaniciem, Canem i Khedirą, a Fede z Modriciem, Kroosem i Casemiro. Więcej minut (1922) dostał też Ceballos (drugi przykład).

Nie napisałem też, że stał się rozpoznawalny, tylko zaprzeczyłem twierdzeniu, że "nie zna go prawie nikt" ;)
jackop pisze:
07 grudnia 2020, 16:13
Valverde przeszedł do Realu za jeszcze mniej (5 mln) i zamiast bezpośrednio do pierwszego zespołu trafił do Castilli, ale można napisać, że ich kariery rozwijają się dość podobnie
Jakbyś czytał uważnie, to zauważyłbyś jakiego słowa użyłem. Nie napisałem 'identycznie' czy 'tak samo' tylko 'podobnie' i obstawiam przy swoim :)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 23:16

Balotelli? w wieku 23 lat opuszczał MC jako flop :)

i podtrzymuję, że "ósmego" rezerwowego Realu nie znał prawie nikt ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 23:46

Maly pisze:
07 grudnia 2020, 23:16
Balotelli? w wieku 23 lat opuszczał MC jako flop :)
Miał być zawodnik, który trafił do profesjonalnej piłki na wysokim poziomie w młodym wieku: Inter
W wieku 22-23 lat nie okazuje się ani TOPem ani słabiakiem: tru
Nie buja się po drugorzędnych klubach: SuperMariusz bezpośrednio po Interze i City grał w Milanie i Liverpoolu

Podałem dużo celniejszy przykład niż Walcott, ale nieważne jakiego piłkarza ja przytoczę, napiszesz, że albo top albo flop :prochno: Z resztą myślałem, że chodzi ci o poziom umiejętności, ale jak widać się pomyliłem. Nie wiem w ogóle po co tworzyć dla Benty osobną kategorię. Odejdzie z Juve, napiszesz flop, end of story.

Stosujesz tak pokrętną logikę jak megawonsz9.

Rozumiem, że stanęło na tym, że Bentancur nie zaliczył żadnego postępu (tylko cię oszukał i dlatego masz rację), a jego cena na tm wzrosła, bo ma większe doświadczenie. Za to Valverde zaliczył progres bo wycena na tm, w krótkim czacie, skoczyła z 20 na 70 mln. więc to musi być prawda zwłaszcza, że wcześniej nie istniał. No i pogadane :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2020, 11:23

nie, cena Benty rośnie wg mnie tylko przez doświadczenie, może i ciut lepiej gra bo wiadomo doświadczenie robi swoje ale myślę, że jakby grał u nas 3 lata jakiś Pereyra to też by rósł z sezonu na sezon, mam jakieś takie wrażenie że jakby nie te 50% to pchnęlibyśmy go już dawno

a Balotelli? Liverpool i Milan w tamtym okresie to były podrzędne kluby jednak, nie oszukujmy się - gość z Interu i MC walczących o mistrzostwo kraju i LM trafił do ekip odbudowujących swoją markę, jak tego nie nazwać flopem? jak my sprzedajemy kogoś za marne pieniądze do słabego klubu to też znaczy, że okazał się flopem, tzn wiadomo - naszych to nawet nikt nie chce brać ale no zasada ta sama, jak Valverde trafiłby do Sevilli to jednak flop i podobnie jak Benta trafiłby do jakiejś Romy, nie tak to miało wyglądać ;) no i jest jeszcze jedna różnica - Valverde podoba się chyba większości kibiców Realu i wielu pcha go do 1 składu a u nas sytuacja z Bentancurem tak nie wygląda, mimo że od lat każdy na tą pomoc narzeka co też nie świadczy o nim najlepiej


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 21:06

Benta z Covid.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 21:46

Będą następni. Niedługo nawet złożymy 11 covid Juve. Los sobie wyciera nami du, pe. Tu naprawdę nie da się zrobić nic wiecej.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 21:57

Niestety prawdopodobne jest, że nie będzie ostatnim. Minimum dwa tygodnie przerwy, więc wróci po przerwie na reprezentację. Wtedy będziemy grali już tylko o miejsca 3-4 w SA.
Pirlo zostanie zmuszony grać Fagiolim.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 22:02

piterjuve pisze:
04 marca 2021, 21:57
Niestety prawdopodobne jest, że nie będzie ostatnim. Minimum dwa tygodnie przerwy, więc wróci po przerwie na reprezentację. Wtedy będziemy grali już tylko o miejsca 3-4 w SA.
Pirlo zostanie zmuszony grać Fagiolim.
Benta nie ma objawów. Następne dwa testy negatywne w ciągu kilku dni i może grać.

@dragon
No tak i już kibice Juve będą mieli kolejną wymówkę. Ten klub to lubi.


ODPOWIEDZ