Rodrigo Bentancur

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 22:24

@Poprostu
Przepraszam, ale nie powiesz mi chyba, że absencja aż tylu zawodników, z których większość to gracze pierwszego składu lub też pierwsi do wejścia na boisko nie ma żadnego znaczenia na nasze rezultaty i ogólną postawę i nie mogą stanowić wymówki. Na chwilę obecną nie są dostępni De Ligt, Dybala, Cuadrado, Arthur, Bentancur, Bonucci, Chiellini, a zaraz pewnie wypadną następni typu Ramsey czy McKennie, który ponoć z przymusu wychodzi na murawę mimo bólu w biodrze. Jak dorzucisz do tego bramkarza i jeszcze jednego zawodnika, to przynajmniej na papierze robi się całkiem niezła jedenastka.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 22:29

Normalna kolej rzeczy a, że ten klub uwielbia każdej maści wymówki to ta jest idealna. Po co mówić o placku na ławce trenerskiej albo średniej jakości transferach jak można sovie znaleźć temat zastępczy zupełnie jak w polskiej polityce.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 22:40

@Poprostu
Nie, to nie jest normalna kolej rzeczy. Również irytuje mnie Pirlo jako trener Juventusu (aczkolwiek uważam, że trochę go skrzywdzono tym, że z miejsca dostał pierwszą drużynę do nauki i zdobywania doświadczenia, a nie zespół U23 tak jak się wcześniej z nim umawiano), ale trzeba też zauważyć, że od początku ma pod górę. Po pierwsze, to nie było normalnego okresu przygotowawczego, w którym mógłby sobie przetestować bez konsekwencji pewne rzeczy, a po drugie to ciągle mamy problemy kadrowe z powodu urazów i koronawirusa, a wciąż gramy na trzech frontach praktycznie co 3-4 dni. Uważasz, że gdyby w Interze nagle jednocześnie wypadli na miesiąc Lukaku, Barella i Skriniar to nie zaczęliby gubić punktów?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2021, 22:44

Poprostu pisze:
04 marca 2021, 22:02

Benta nie ma objawów. Następne dwa testy negatywne w ciągu kilku dni i może grać.
A pamiętasz casus np. Krystyny? Na instagramach i innych tego typu ustrojstwach chwalił się, że nie ma żadnych objawów, trenując w izolacji.. a trwało około trzech tygodni, zanim uzyskał wynik negatywny.
Z doświadczenia znajomych wiem, że działa to też w drugą stronę, a mianowicie można już po tygodniu od pierwszych objawów mieć wynik negatywny, mimo utrzymującego się słabego samopoczucia.
Tak więc różnie może być.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2021, 10:05

Bentancur ma potencjał na jednego z topowych defensywnych pomocników, takiego Busquetsa z najlepszych lat. Na jego miejscu poszedłbym do Atletico, bo Simeone zrobi z niego topa na tej pozycji, a za rozgrywanie i efekty specjalne będzie odpowiedzialny kto inny.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2021, 10:30

Jak dla mnie to Bentancur najbardziej nadaje się na takiego mezzalę, czyli bocznego pomocnika w środkowej trójce, o "zadaniach agresywnych", tak samo jak McKennie, coś jak Vidal za czasów Conte. Tylko musiałby lepiej spisywać się pod bramką przeciwnika.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2021, 11:49

playmaker pisze:
26 kwietnia 2021, 10:30
Jak dla mnie to Bentancur najbardziej nadaje się na takiego mezzalę, czyli bocznego pomocnika w środkowej trójce, o "zadaniach agresywnych", tak samo jak McKennie, coś jak Vidal za czasów Conte. Tylko musiałby lepiej spisywać się pod bramką przeciwnika.
Być może, ale nie w takim klubie jak Juventus. Dla mnie Rodrigo nigdy nie był jakimś dobrym zawodnikiem, ale ciągle pojawiały się głosy, że młody i że ma ogromny margines rozwoju. Ja nie widzę, żeby miał zrobić jakościowy skok do przodu, ale może w jego przypadku to jest kwestia zmiany klubu na inny. Prawda jest taka, że Benta spisuje się w tym sezonie (jak cała pomoc) słabo.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 21:35

towalski pisze:
11 marca 2021, 07:11
Bentancura kupi co najwyżej jakiś sabotażysta, bo żaden szanujący się klub / dyrektor / trener nie będzie chciał tego gościa aktualnie w składzie.
Tottenham / Paratici / Conte Jakiś komentarz?

Można pozbyć się kolejnego cytatu z teczki :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 22:41

jackop pisze:
30 stycznia 2022, 21:35
towalski pisze:
11 marca 2021, 07:11
Bentancura kupi co najwyżej jakiś sabotażysta, bo żaden szanujący się klub / dyrektor / trener nie będzie chciał tego gościa aktualnie w składzie.
Tottenham / Paratici / Conte Jakiś komentarz?

Można pozbyć się kolejnego cytatu z teczki :prochno:
Sabotażysta - Partaczczi, Totki - na pewno nie szanujący się klub, Conte? Nikt go nie szanuje. Trafiłem w 100% :D


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 23:40

Na przykładzie Urusa oraz Rudego dostaniemy korespondencyjny pojedynek

Pół roku z Allegrim vs pół roku z Conte


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 08:42

Sorek21 pisze:
30 stycznia 2022, 23:40
Na przykładzie Urusa oraz Rudego dostaniemy korespondencyjny pojedynek

Pół roku z Allegrim vs pół roku z Conte
Z tym, że Bentancur tym swoim bieganiem i pressowaniem będzie pasował do ligi angielskiej gdzie tego strasznie dużo. On raczej zrobi krok w przód, natomiast nie wiem jak Kulusevski, wydaje mi się, że będzie miał dobre pół roku (tak jak u nas) a potem obrońcy zaczną go rozczytywać, bo przecież chłop ma tylko jedną nogę, no ale wtedy już będzie w całości zawodnikiem Tottenhamu, więc tylko i wyłącznie ich problemem.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 09:05

Sorek21 pisze:
30 stycznia 2022, 23:40
Na przykładzie Urusa oraz Rudego dostaniemy korespondencyjny pojedynek

Pół roku z Allegrim vs pół roku z Conte
Inna liga, inna drużyna, inny styl gry - nijak się mają takie porównania. Najbardziej wiarygodnym odniesieniem byłoby gdyby Kulu i Benta grali u nas piach za Allegriego, a rok później zmienił się u nas trener i nagle zaczęli się prezentować znakomicie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 09:37

Benta miał świetne pół roku u Sarriego ale grał wszystko i później wyglądał na przemęczonego. Natomiast oczywiście, że jak wartość chłopaka skoczy z 20-30mln do 50 to nie będzie to tylko i wyłącznie efekt ligi ale tego, że po prostu Conte zrobi z niego zawodnika. Jakby było jak piszecie to dlaczego ten Ndombele i wielu innych się nie sprawdzili w PL? Nie potrafili biegać? Przychodzili za 60mln a nie 20 więc chyba byli dużo lepsi już na starcie...

Allegri miał Bentancura przez wiele lat, wiele meczów i nie potrafił go ulepić po prostu w żadnej taktyce. Nawet w meczach LM gdzie gra się inaczej i jest więcej miejsca nie wyglądał lepiej.

Być może okaże się, że pozbyliśmy się balastu, który okazał się niewiele lepszy niż Lemina i za 2-3 lata skończy w jakiejś Aston Villi, która starała się o niego teraz i bez sensu trzymaliśmy go przez ostatnie lata w klubie a być może okaże się, że przez lata hamowaliśmy jego rozwój... czas pokaże, nie szukajcie wymówek już na starcie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 10:05

Akurat Bentancura to zniszczył Pirlo, Allegri nie potrafił go odbudować ani wykorzystać, ale Max nie rozwija zawodników. Nie mniej uważam że ten brak pewności własnych umiejętności, ciągle przydzielanie nieodpowiednich boiskowych obowiązków przez Pirlo spowodowały że Rodrigo znalazł się tu gdzie teraz jest. Z pewnością przyda mu się odmiana i ja tam będę mu dalej kibicował w Totkach, bo w przeciwieństwie do pozostałych pomocników Juve on nigdy nie unikał odpowiedzialności i grał z dużym zaangażowaniem, a nie tak jak Rabiot chował się gdzieś za plecami rywali.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 10:14

Co by nie było Bentacur był jednym z podstawowych pomocników Juve , Zakaria musi być chociaż odrobinę lepszy by poprawić środek pola.


Forza Inter
ODPOWIEDZ