Juan Cuadrado

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 18:16

Obrazek

#11 JUAN GUILLERMO CUADRADO

Obrazek

Data urodzenia: 26.05.1988
Miejsce urodzenia: Necocli, Kolumbia
Kariera seniorska: Independiente (2008-2009), Udinese (2009-2012), Lecce wyp. (2011-2012), Fiorentina (2012-2015), Chelsea (2015.-2016), Juventus wyp. (2015-2016), Juventus (2015-2023)....
Debiut w Juve: (30.08.2015) - Roma 2-1 Juventus
Kwota transferu do Juve: 1,5 mln ruro (wypożyczenie), Aktualizacja 31.08.2016, (szczegóły)
Obecne zarobki: 3,5 mln euro rocznie
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2018, 22:57 przez Dragon, łącznie zmieniany 11 razy.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 18:41

Swietny zawodnik i mistrzostwo w wykonaniu Marotty. Pozyskanie takiego gracza na zasadzie wypozyczenia to wielka rzadkosc na rynku, a my tego dokonalismy. Poki co nie wiemy jakim ustawieniem bedziemy grac, ale fakt jest taki, ze pod wzgledem roznego rodzaju taktycznych rozwiazan bedziemy w Europie przodownikiem. Cuadrado jako joker na boisku moze siac postrach w koncowkach spotkan, zwlaszcza ligowych.

W obwieszczeniu klubu brakuje co prawda informacji o mozliwozci wykupu Kolumbijczyka, ale w kuluarach wloskiego mercato mowi sie, ze dogramy ten aspekt w przeciagu roku, czyli do konca wypozyczenia.

Samego Cuadrado uwielbiam, za Conte marzylem o tym graczu i w koncu jest u nas. :ok: Antonio skoczylo cisnienie, nie mam co do tego watpliwosci.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 19:09

Niech bierze numer 7. Nie dał rady w Chelsea ale to nic.Będzie ich strata jak z De Bruyne czy Salahem.Jego miejsce to Serie A.

Z Cuadrado optalne wydaje się ustawienie 4-3-3 z rywalizacją Morata-Mandzu na 9 , po odpaleniu zbędnych nam Zazy i Llorente.Na skrzydła zostają Cuadrado,Coman,Dybala a jak trzeba to z powodzeniem zagrają też tam Morata czy Pereyra.Do tego jakby jeszcze był Draxler to mamy komplet.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 19:13

Cuadrado chciałem od kiedy grał w Lecce. A teraz... pocieszam się chyba jedynie tym, że Juventus ma sposób na "naprawianie" piłkarzy i fakt, że Kolumbijczyk da nam większą swobodę w ustawieniu na boisku. Ciekaw jestem, czy Allegri będzie mieć na tyle jaj, żeby spróbować go w jakimś meczu ustawić na pozycji bocznego obrońcy, a nie wahadłowego czy skrzydłowego.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 19:21

To jest niewątpliwie solidne wzmocnienie składu Juve. Na samą myśl o tym jak może wyglądać najlepszy z możliwych w obecnym sezonie składów Juve (wliczając w to potencjalnego i pożądanego np. Draxlera), to mi się aż wierzyć nie chce, że (relatywnie) aż tak szybko podobny poziom udało się osiągnąć.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2344
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 19:24

Chciałem go bardzo mocno, ale w ubiegłym mercato nie było nas stać. Patrząc z perspektywy czasu to i dobrze, bo my dotarliśmy do finału LM, a Cuadrado sprowadzamy na zasadzie wypożyczenia, więc jeśli się nie sprawdzi to żadna strata :)

Cieszę się z transferu, jeszcze tylko Draxler i okienko można uznać za wielki sukces :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 19:26

7 w Juventusie:

Simone Zaza 2015-2015 :prochno:
Simone Pepe 2010-2015
Hasan Salihamidžić 2007-2011
Gianluca Pessotto -1995- 2006
Angelo Di Livio 1993-1999


No jak dla mnie ostatnio 7 jest u nas numerem mocno rezerwowym. W innych zespołach często jest traktowana, jako koszulka gwiazdy, u nas? :prochno: Od 2007 roku nie mieliśmy z nią nikogo kto by przebił się przez rezerwy.

W Chelsea miał 23, w Violi 11, w Leece 7, w Udine 4.

U nas 7 ma Zaza (nie ładnie zabierać numer, jak jeszcze jest u nas :smile: ), 23 jest wolna? 4 ma Caceres.

Wg. wiki Cuardado ma 23 i nie wiem skąd mają takie informację, ale też spodziewam się tego numer.

Co do samego zawodnika? Chciała go Barca, wymęczyła go Cheslea, przychodzi z podkulonym ogonem po przecenie. Plan idealny.

wagner :ok: 11 u nas Coman, więc dalej obstaję przy 23.
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2015, 19:59 przez Eric6666, łącznie zmieniany 1 raz.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 19:38

Eric6666 pisze:W Chelsea miał 23, w Violi 11, w Leece 7, w Udine 4
Odnośnie numeru to na ten sezon w Londynie miał występować z 11 na plecach (w gwoli ścisłości) ;)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 20:06

Szczerze nie widze go na prawej stronie obrony, chyba ze mowa o skrzydlowym/defensorze w 3-5-2, gdzie trzeba biegac non stop. W innym ustawieniu jednak wiekszego sensu to nie ma, bo Kolumbijczyk tak swietnie sobie w defensywie nie radzi i czesto sie gubi. To chlopak nastawiony na gre do przodu. Chyba, ze u nas ogarnie sie pod wzgledem destrukcji i dyscypliny taktycznej.

Widzialem dzisiejsze zdjecia z treningu - Morata, Sandro, Cuadrado. O tyle bedziemy mocniejsi w pojedynku z Roma, przynajmniej jesli mowa o kadrze. :cooler:


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 20:33

CavAllano pisze:Szczerze nie widze go na prawej stronie obrony, chyba ze mowa o skrzydlowym/defensorze w 3-5-2, gdzie trzeba biegac non stop. W innym ustawieniu jednak wiekszego sensu to nie ma, bo Kolumbijczyk tak swietnie sobie w defensywie nie radzi i czesto sie gubi. To chlopak nastawiony na gre do przodu. Chyba, ze u nas ogarnie sie pod wzgledem destrukcji i dyscypliny taktycznej.
Zasadniczo zgoda, natomiast mając na uwagę podmianę Vidal<->Khedira, o ile wolno mi się posłużyć takim skrótem myślowym, zastanawiam na ile realny jest wariant taki jak hiperofensywne boki obrony/wahadła i dwóch rzemieślników w środku pola do zabezpieczania tyłów. Ciężko mi jest sobie wyobrazić coś takiego, biorąc pod uwagę że siła rażenia Juventusu ostatnimi laty pochodziła głównie ze środka, ale kto wie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2015, 21:52

Nigdy nie byłem wielkim fanem Cuadrado. Z prostego powodu - ponad wszystko cenię w futbolu myślenie i boiskową inteligencję, nie znoszę natomiast chaosu i gry na hurra. O ile przyznaję, że Cuadrado był/jest całkiem łakomym kąskiem do roli wahadłowego w 3-5-2, tak nie widzę go w żadnej innej roli w drużynie aspirującej do miana topowego klubu (wymowne jest to, że trudno doszukać się zawodników o podobnym profilu w klubach z najwyższej półki, gdzie odgrywaliby znaczącą rolę). Nie wyobrażam sobie Cuadrado robiącego furorę na boku ataku w 4-3-3, ani tym bardziej w innej roli wymagającej jeszcze większego myślenia. Od lat twierdzę, że Cuadrado nie ma nic wspólnego z klasowym LWF/RWF

Wątpliwości co do jego osoby potęguje fakt, iż jego forma non stop była uważana za chwiejną. Kolumbijczyk nigdy nie potrafił utrzymać regularnej dyspozycji, często miewał jedynie jedną połowę sezonu dobrą (głównie drugą), zaś przez resztę czasu był mało przydatny, a momentami wręcz wyszydzany (i to również na Artemio Franchi).

Jako kibic Juventusu życzę nowo przybyłemu piłkarzowi Starej Damy powodzenia, ale odkładając pobożne życzenia na bok sądzę, że nie będziemy mieć z niego tyle pociechy, by pod koniec sezonu śmiało, bez żadnych wątpliwości, mówić o potrzebie jego wykupienia.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2015, 00:48

Eric6666 pisze:
No jak dla mnie ostatnio 7 jest u nas numerem mocno rezerwowym
Rezerwowym i... mocno defensywnym. Pamiętam kilka ładnych lat temu jak przychodził do nas Brazzo i dostał właśnie "7" to mówiło się, że wyjaśniła się jego pozycja na boisku i będzie grał na boku obrony ;)

Warunki transferu świetne. Wiele możliwości taktycznych. Tylko żeby tych grzybów w barszczu nie było zbyt wiele i Allegri to wszystko jakoś sensownie poustawiał. Nie lubię takiej ilości zmian.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2015, 06:41

zoff pisze:
Eric6666 pisze:
No jak dla mnie ostatnio 7 jest u nas numerem mocno rezerwowym
Rezerwowym i... mocno defensywnym. Pamiętam kilka ładnych lat temu jak przychodził do nas Brazzo i dostał właśnie "7" to mówiło się, że wyjaśniła się jego pozycja na boisku i będzie grał na boku obrony ;)
serio? Kto szerzył taką teorie? :shock: :rotfl:


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2015, 08:26

Łukasz pisze:
zoff pisze:
Eric6666 pisze:
No jak dla mnie ostatnio 7 jest u nas numerem mocno rezerwowym
Rezerwowym i... mocno defensywnym. Pamiętam kilka ładnych lat temu jak przychodził do nas Brazzo i dostał właśnie "7" to mówiło się, że wyjaśniła się jego pozycja na boisku i będzie grał na boku obrony ;)
serio? Kto szerzył taką teorie? :shock: :rotfl:
pewnie ludzie z tego samego sortu, którzy mówili że Milos Krasić jest najlepszym transferem millenium :papaŁ


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2015, 08:51

dziwnie wygląda to od strony Chelsea - kupili gościa za 35mln, który z miejsca stał się rezerwowym i nigdy się z ławki na dobre nie podniósł, w zasadzie ciężko od początku było stwierdzić po co i na jaką pozycję został kupiony, jaką rolę miałby pełnić w ekipie JM... no i teraz przechodzi do nas, czyli klubu który chciał go od kilku sezonów ale nie był w stanie go kupić bo nie chcieli nam go sprzedać... nie zdziwię się jeśli to pierwszy krok Chelsea (uzgodniony oczywiście z Juve) w kierunku sprowadzenia Pogby ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ