# 24 Daniele Rugani

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 10:39

Jeśli byłoby to możliwe to dla mnie optymalną opcją byłoby wypożyczenie Romero na kolejny sezon z zastrzeżeniem, że możemy go ściągnąć z powrotem w zimowym okienku transferowym w przypadku problemów kadrowych. Nie wiem na ile takie rozwiązanie byłoby możliwe. Na pierwsze pół sezonu zostawiłbym naszą podstawową czwórkę. Oczywiście mówię to w kontekście rozpoczęcia sezonu z w miarę sprawnymi Demiralem i Chiellinim.
Cóż, najprawdopodobniej dziś kolejny test dla Ruganiego, zobaczymy jak sobie poradzi. Bardzo dobrze wspominam jego mecz w LM przeciwko Bayerowi, gdzie de facto grał w parze z niedoświadczonym Demiralem. Myślałem, że będzie dostawał więcej szans u "swojego" trenera, jednak widać, że Sarri nie lubi mieszać na środku obrony i jak jakaś para gra dobrze, to tak to zostawia.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 11:08

Wytłumaczy mi ktoś skąd wzięła się ta powszechna opinia jakoby Rugani był tym gościem przez którego tracimy bramki? Nie wiem skąd się to wzięło.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 16:05

https://kanonierzy.com/news/agent-arsen ... ego/50655/
- Jakiś czas temu do klubu wpłynęły oferty w wysokości 30 milionów euro m.in. od Arsenalu. Juve jednak nie brało takiej kwoty pod uwagę. Nie chcę teraz kwestionować sluszności tej decyzji, bo nic to nie zmieni - wyznał agent Ruganiego.

- Później z Londynu przybyła także oferta w wysokości 40 milionów euro i również ją odrzucili. Wysoko cenili tego zawodnika i jego rolę w zespole. Teraz Daniele udał się na trudne wypożyczenie do Francji. Taki jest rynek. Nigdy nie przewidzisz, co może stać się w najbliższym roku.
Jeśli to prawda to ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :|

Może plan jest taki, że żegnamy po sezonie Giorgio i Daniele wskakuje na jego miejsce, ale mimo wszystko... odrzucić 30/40 baniek za rezerwowego środkowego obrońcę :dontknow:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 20:26

jackop pisze:
04 listopada 2020, 16:05
https://kanonierzy.com/news/agent-arsen ... ego/50655/
- Jakiś czas temu do klubu wpłynęły oferty w wysokości 30 milionów euro m.in. od Arsenalu. Juve jednak nie brało takiej kwoty pod uwagę. Nie chcę teraz kwestionować sluszności tej decyzji, bo nic to nie zmieni - wyznał agent Ruganiego.

- Później z Londynu przybyła także oferta w wysokości 40 milionów euro i również ją odrzucili. Wysoko cenili tego zawodnika i jego rolę w zespole. Teraz Daniele udał się na trudne wypożyczenie do Francji. Taki jest rynek. Nigdy nie przewidzisz, co może stać się w najbliższym roku.
Jeśli to prawda to ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :|

Może plan jest taki, że żegnamy po sezonie Giorgio i Daniele wskakuje na jego miejsce, ale mimo wszystko... odrzucić 30/40 baniek za rezerwowego środkowego obrońcę :dontknow:
Eee tam lepiej opchnąć Comana za 28 melonów, Rugani jeszcze się przyda. Wiadomo, że po czasie niby łatwo się mądrować ale pisałem kiedyś, że jeszcze po tym Comanie zapłaczemy (i w zasadzie od razu miałem rację, ponieważ po transferze wyrzucił nas w pojedynkę z LM) no ale 3/4 forum była zachwycona ile to nie wzięliśmy hajsu za rezerwowego.

Podobna sytuacja była teraz z Keanem - my bierzemy 27,5 melona i na forum zachwyty jaki wielki hajs dostaliśmy za kogoś kto i tak nie gra. W tym czasie podobny gówniarz Joao Felix idzie za 127 melonów. Gdyby nie daj boże ten Kean odpalił tak jak Coman (tutaj będzie ciężej bo Moise ma zwyczajnie niskie IQ, coś jak Balotelli czy Grosicki) to na forumku będzie powtórka z rozgrywki i mina zdziwionypikaczu.jpg, że jednak ten deal to nie był interes życia.

Juventus totalnie nie potrafi sprzedawać i takie są fakty. Naszą najlepszą sprzedażą ostatnich lat było chyba wypchnięcie drewnianego Matriego za 12 melonów - wtedy Milan ładnie posmarował.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 23:37

no niestety ale Rugani nie jest tu wyjątkiem, nasza polityka transferowo-kontraktowa to tak na prawdę nieśmieszny żart i to nie od sezonu czy dwóch, że przypomnę tylko przedłużenie kontraktu na 5 lat + spora podwyżka z De Ceglie po dwóch dobrych meczach a po pół roku wypychaliśmy go z klubu bo okazało się, że to były jednak tylko 2 mecze... później kontrakty z Khedirą, Bonuccim czy Mandzukiciem i podobnie wyglądają sprzedaże czy nawet transfery do klubu

co do Ruganiego to dziwi że nie chcieliśmy go sprzedać za taką kasę bo nigdy nie był u nas nawet 3 do gry a Allegri nie dawał mu szans na dłuższe pokazanie się, nigdy też dostając szanse nie dawał wg mnie na tyle mocnych sygnałów by odrzucać 30 czy tym bardziej 40mln (jak chociażby Demiral rok temu), ciągle był młodym talentem do okrzepnięcia...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2021, 19:00

Juve chce zachować u siebie Ruganiego. Allegri ma pewien pomysł na obronę i wygląda na to, że Daniele na tym skorzysta. - agent Ruganiego.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2021, 18:05

W sumie w tych trudnych czasach, to i może lepiej załatać skład czym się da, a jako rezerwowy gość się przyda do luzowania chłopaków z gorszymi drużynami. Sukcesu to się takimi ruchami nie osiągnie, ale teraz chyba najważniejsze jest przetrwać w czołówce, niekoniecznie z ambicjami na tytuły.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 15 marca 2022, 08:02

Wydaje mi się, że para Rugani MDL dobrze się dogaduje i razem tworzą fajną parę SO. Rugani też wygląda dosyć pewnie, przy tej ilości minut co otrzymał, to bym powiedział bardzo pewnie. Oby Leo i Kielon dalej siedzieli na ławce a nie grali za zasługi.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 marca 2022, 09:49

Każdy w parze z MDL wygląda lepiej niż w parze z Bonuccim czy Chiellinim i nie jest to przypadek. Oni znają się na pamięć i nie da się wejść w buty jednego czy drugiego tak by nie było widać ubytku jakości. Będę obstawiał też, że wypożyczenie Ruganiego sezon temu dało mu więcej niż te wszystkie poprzednie lata u nas na ławce, obrońca musi grać.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 marca 2022, 12:48

Czyżby po 7 chudych latach w Juve, nadeszło 7 lat tłustych dla Ruganiego?
Pamiętam, gdy po świetnym sezonie w Empoli dołączył do drużyny i Max dał mu pograć dopiero po prawie pół roku. Później wydawało się że odejście Bonucciego będzie dla niego zbawienne, ale Max wolał stawiać na niepewnego Benatię. Następnie został już całkiem skreślony po obfitych zakupach na pozycje stopera, aż tu nagle wyrasta na godnego partnera dla De Ligta. Widać że się dobrze rozumieją i uzupełniają, a Daniele z pokorą uznaje Holendra za wiodącą postać i lidera defensywy, z czym problemy ma pyszałkowaty Babol.
Pół roku temu napisałem że gdyby Rugani pograł gdzieś w miare regularnie, to pewnie podążyłby drogą innych włoskich stoperów którzy eksplodowali formą dopiero w okolicach 30stki, ale nie przypuszczałem że przez różne koleje losu (kontuzje senatorów) stanie się to w Juventusie.
Liczę, że w oczach Allegriego Rugani okrzepł i nie jest już młodym świerszczem, który musi cierpieć na ławce i czekać na swoją kolej, tylko będzie traktowany na równych zasadach z Bonuccim i Chiellinim, ergo gra ten który w aktualnym momencie daje drużynie najwięcej.
Oby podtrzymał formę, Rugani wchodzący na poziom top playera oznacza oszczędność kilkudziesięciu milionów na nowego stopera w najbliższym czasie. Może w końcu będziemy mogli powiedzieć, że Juventus wyhodował sobie młodego zawodnika, wprawdzie po 7 latach męczarni, ale zawsze coś. :D


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 marca 2022, 13:04

@baczu

Od razu jak wróci parszywy to Rugani niestety siada na ławę.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 00:52

Baczu pisze:
15 marca 2022, 12:48
Czyżby po 7 chudych latach w Juve, nadeszło 7 lat tłustych dla Ruganiego?
Pamiętam, gdy po świetnym sezonie w Empoli dołączył do drużyny i Max dał mu pograć dopiero po prawie pół roku. Później wydawało się że odejście Bonucciego będzie dla niego zbawienne, ale Max wolał stawiać na niepewnego Benatię. Następnie został już całkiem skreślony po obfitych zakupach na pozycje stopera, aż tu nagle wyrasta na godnego partnera dla De Ligta. Widać że się dobrze rozumieją i uzupełniają, a Daniele z pokorą uznaje Holendra za wiodącą postać i lidera defensywy, z czym problemy ma pyszałkowaty Babol.
Pół roku temu napisałem że gdyby Rugani pograł gdzieś w miare regularnie, to pewnie podążyłby drogą innych włoskich stoperów którzy eksplodowali formą dopiero w okolicach 30stki, ale nie przypuszczałem że przez różne koleje losu (kontuzje senatorów) stanie się to w Juventusie.
Liczę, że w oczach Allegriego Rugani okrzepł i nie jest już młodym świerszczem, który musi cierpieć na ławce i czekać na swoją kolej, tylko będzie traktowany na równych zasadach z Bonuccim i Chiellinim, ergo gra ten który w aktualnym momencie daje drużynie najwięcej.
Oby podtrzymał formę, Rugani wchodzący na poziom top playera oznacza oszczędność kilkudziesięciu milionów na nowego stopera w najbliższym czasie. Może w końcu będziemy mogli powiedzieć, że Juventus wyhodował sobie młodego zawodnika, wprawdzie po 7 latach męczarni, ale zawsze coś. :D
Komentarz źle się wczoraj zestarzał :prochno:


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 08:10

Bo? Do feralnego karnego Rugani grał dobrze. Takie rzeczy się zdarzają, sytuacja była dynamiczna, gorszy kryminał odwalił Danilo który przy akcji której konsekwencją był drugi karny tańczył piruety.
Po pierwszym karnym zespół miał dużo czasu by odwrócić losy meczu i doprowadzić przynajmniej do dogrywki. Ale całość posypała się jak domek z kart, co nie było precedensem w przypadku naszych twardzieli, którzy gdy dostaną jednego gonga na szczękę, momentalnie opuszczają spodnie do kostek, wypinają się i modlą się by oponent szybko skończył.

A tak właściwie, to my nie powinniśmy w ogóle dopuścić do takiej sytuacji, by przypadkowy karny z dupy pod koniec rewanżowego meczu z hiszpańskim średniakiem był decydujący. W pierwszym meczu broniliśmy się od 30 sekundy meczu, drużyna z instynktem killera, na fali, wbiłaby zdezorientowanym rywalom jeszcze ze 2/3 gole.
Zobaczmy na City w meczu ze Sportingiem - też szybko uzyskali prowadzenie, po 30 minutach prowdzili 3-0 i dwumecz był rozstrzygnięty, mimo to zdobyli jeszcze 2 bramki. W rewanżu mogli sobie pozwolić na Calmę i wpuszczenie trzech szczeniaków z młodzieżówki, w tym jednego w wyjściowej jedenastce.


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 08:28

Rugani zagrał dobrze, a karny po prostu niefartowny. 0-3 to nie przypadek, a gra kompletnie bez pomocy i na stojącego. 3 miliony podań do boku, brak prostopadłych, wolne myślenie. Nie da się grać bez trenera kilka lat.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
RSelevan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 lutego 2010
Posty: 193
Rejestracja: 02 lutego 2010

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 14:42

Dynamiczna sytuacja? Co ty pierdzielisz? Facet zbierał się do tego odbioru piłki jak kloc, zajęło mu to pół dnia to nie dziw że napastnik zdążył ją dziubnac.

Tak to jest, jak się gra gosciem który w wieku 28 lat jest nadal obiecującym młodym zawodnikiem, który rozegrał 170 niepełnych meczów.

Przecież za każdym razem jest z nim to samo.


A że tak ciężko im było wykończyć choć jedną z sytuacji no to się stało. I tak nabić nie liczyłem w tym roku, zwłaszcza z całą drużyną z kontuzjami. Dałem sobie czas do następnego sezonu, choć i tak wstyd, bo kolejny raz powinien być awans a jest żenada, tylko tym razem nie Szczęsny a rugani.


ODPOWIEDZ