# 24 Daniele Rugani

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2015, 21:36

Obrazek

# 24 DANIELE RUGANI

Obrazek

Data urodzenia: 29.07.1994
Miejsce urodzenia: Lucca, Włochy
Kariera seniorska: Empoli (2013-2015), Juventus (2015-....), Rennes wypoż. (2020-2021, Cagliari wypoż. (2021)
Debiut w Juve: (30.09.2015) - Juventus 2-0 Sevilla
Kwota transferu do Juve: 3,5 mln euro za drugą połówkę karty
Obecne zarobki: 2 mln euro
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2018, 14:50 przez Dragon, łącznie zmieniany 8 razy.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2015, 22:06

Ogbonna sprzedany do Anglii więc młody na stałe wskakuje do kadry.Nawet może jego numer wziąść.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 23:37

Szkoda chłopaka. Czemu nawet w takim meczu jak jutrzejszy nie zobaczymy go w 11 :co?: Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Brak minut w tym sezonie tylko przystopuje jego świetny rozwój.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 23:54

dp10 pisze:Szkoda chłopaka. Czemu nawet w takim meczu jak jutrzejszy nie zobaczymy go w 11 :co?: Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Brak minut w tym sezonie tylko przystopuje jego świetny rozwój.
Ja to sobie tłumaczę po przez gówniane wejście w sezon. Już na samym początku mamy straty i teraz jedyne na czym się Max skupia, to odrabianie punktów. Nie chce pewnie ryzykować z wystawianiem młodzika w pierwszej jedenastce. W przypadku kolejnego podwinięcia się nogi, ale tym razem z Ruganim w składzie, to pewnie Max dostałby opieprz, że niepotrzebnie eksperymentuje w kontekście nieciekawej sytuacji w tabeli. Inną sprawą jest to, że zdecydowanie trudniej jest zadebiutować obrońcy, niż pomocnikowi czy napastnikowi. Jestem niemalże pewien, że Daniele otrzyma w tym sezonie jeszcze dużo szans. Obrońcy często łapią kartki i co za tym idzie pauzują. W dodatku w składzie mamy Caceresa i Barzagliego, którzy prawdopodobnie złapią jakieś kontuzje z biegiem czasu. Tutaj trochę trzymam stronę Maxa, bo w tej chwili najważniejszym celem powinno być powrócenie na ścieżkę wygrywania, a nie dawanie szans młodym.
Nie przesadzajmy też w drugą stronę, bo w tym sezonie zagraliśmy raptem 5 meczów. Przed nami, przy sprzyjających wiatrach, jeszcze co najmniej 50 spotkań. :ok:


Obrazek
rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 12:16

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek o jego odejściu i trudno się dziwić...staram się zrozumieć argumenty innych o tym, jak to Allegri lubi wprowadzać młodych powoli, ale tego chłopaka to chyba naprawdę chce sfrustrować do reszty. Do tej pory zagrał 2 minuty we wszystkich rozgrywkach i obstawiam, że jeśli do stycznia się to nie zmieni, to nikt i nic go tu nie zatrzyma.


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2015, 00:46

rydwadydwa pisze:W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek o jego odejściu i trudno się dziwić...staram się zrozumieć argumenty innych o tym, jak to Allegri lubi wprowadzać młodych powoli, ale tego chłopaka to chyba naprawdę chce sfrustrować do reszty. Do tej pory zagrał 2 minuty we wszystkich rozgrywkach i obstawiam, że jeśli do stycznia się to nie zmieni, to nikt i nic go tu nie zatrzyma.
W ostatnim meczu kończącym ten rok za wiele dobrego nie pokazał.Tutaj,w jego przypadku,trzeba się zdecydować.Albo odważnie postawić na niego albo dać na wypożyczenie.Nawet do Napoli.Bonucci dwa pierwsze sezony u nas (a może i trzy)popełniał klopsy.A teraz to on jest lepszy od Kielona.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 20:02

Max przebrał miarkę i szczerze to nie ma się co dziwić słowom agenta. Rugani pewnie się wczoraj zagotował jak się dowiedział, że nie zagra od 1 min.

http://app.football-italia.net/?referre ... u=news-all


rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 20:20

To jest poważny klub - nie możemy spełniać zachcianek poszczególnych piłkarzy, a już tym bardziej ich krzykliwych agentów. Szkoda, że nie wypożyczyliśmy go przed sezonem np. do Empoli, gdzie mógłby spokojnie kontynuować swój rozwój, a my sprowadzilibyśmy bardziej pokornego rezerwowego. Tym bardziej, że Daniele nie pozostawił po sobie zbyt dobrego wrażenia na początku przygody z Juve (mówię o meczu z Carpi). Wczoraj zagrał Caceres ze względu na dużo, dużo większe doświadczenie i prawdopodobnie wciąż większe umiejętności...


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 20:40

Mimo wszystko, nie ma nadal tematu sprzedaży Ruganiego. Jestem spokojny jeżeli chodzi o jego rozwój. Jeszcze gdyby miał jakieś szanse gry na ME2016, to można by się martwić o jego odejście. Niech podpatruje, uczy się, a jego czas powinien niebawem nadejść.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 21:05

:think: Szczerze? O pozostanie Ruganiego w Juve i jego rozwój w TYM sezonie jestem MEGA spokojny! To normalne, że jak świetny zawodnik nie gra, pojawiają się takie głosy - że odejdzie, że chce odejść itp. Nie da się mieć wszystkiego, a już na pewno wszystkiego na raz, w przypadku gry zespołowej. Zawsze (najczęściej) jest tak, w przypadku sukcesów drużyny, że ktoś zyskuje, a ktoś traci, lub jak w tym przypadku - chwilowo traci. Rugani według mnie, pojedzie na EURO 2016 do Francji! :D
Max podejmuje dziwne decyzje, ale one go bronią! Mandzukic grał i nie błyszczał na początku - hejt na maxa (i Maxa :D) że "wystawia drewno" :rotfl:
Jednak on sam wiedział co robi! Allegri to świetny pragmatyk - ufam jego decyzjom, tak jak tej z Caceresem - chciał wiedzieć ile Martin jest w stanie dać - no ale zobaczcie - już 3 mecz z rzędu w którym Daniele gra - tak wiec Wyczilujcie :C


#cznandj #ripgangsquad :hi:
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 21:22

Prędzej Rugani się rozstanie z tym agentem niż my z Ruganim także ja jestem spokojny.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 21:33

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Rugani według mnie, pojedzie na EURO 2016 do Francji! :D
Możesz jakoś rozwinąć tą myśl?


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 21:49

Il Fenomeno pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Rugani według mnie, pojedzie na EURO 2016 do Francji! :D
Możesz jakoś rozwinąć tą myśl?
A właśnie, według Ciebie? Bo ty jesteś większym Ekspertem od Calcio, śledzisz bardziej wnikliwie - ciekawi mnie co ty myślisz w tym temacie. ;)
Według mnie pojedzie, ponieważ czuje że drugą część sezonu, będzie miał bardzo udaną, będzie dostawał wiele szans gry. Nie oszukujmy się, tak jak w przypadku Zazy, Conte widzi jaką jeden i drugi ma konkurencje. Poza tym, Conte go weźmie również dlatego, że takie wyróżnienie może mieć bardzo wymierne skutki w przyszłości dla Daniele. Nie wiem, do Maxa mam ogromne zaufanie. To jest cholerny strateg i on naprawdę wie co robi! Dopiero w Juventusie widać jego kunszt, bo ma klasowych piłkarzy. Dobra, niech będzie - "rozbili" mu drużynę (mówiąc kolokwialnie) - ale ma sportowo jeszcze lepszą. Tak więc jestem przekonany, że on co do Ruganiego, to ma bardzo daleko idące pany :C


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 22:02

Zaraz, zaraz, Rugani był kiedykolwiek powołany do dorosłej kadry? Chyba nie, bo gra w u-21.
Z jakiej więc niby paki na pół roku przed euro, ma dostać powołanie i to na sam turniej? Przy betonowym Conte, który ma swoich ulubieńców? Który lubi jak piłkarze są nauczeni jego taktyki ( w końcu chciał mieć więcej czasu z kadrą )?
Mógłby taki Rugani pojechać ew. na doczepkę, jako młody zdolny, żeby chłonął tą atmosferę, oswajał się z turniejem tej rangi ( choć mnie zawsze śmieszy taki argument ), ale w tym wypadku to bliżej chyba równie zdolnemu Romagnoliemu, który gra solidnie w podstawie Milanu.
Więc ja nie widzę powołania dla Ruganiego, to jakaś totalna abstrakcja.

PS: I tu wcale nie trzeba "siedzieć głęboko w IT" żeby dojść do takiego wniosku. Wystarczy zwykła logika.

PS2: Zaza to inna para kaloszy, bo on był powoływany regularnie w czasie gdy grał w pierwszym składzie swojego klubu. W dodatku obrona to nie miejsce na eksperymenty i branie młokosa który może się spalić. To musi być monolit.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2016, 23:14

rydwadydwa pisze:To jest poważny klub - nie możemy spełniać zachcianek poszczególnych piłkarzy, a już tym bardziej ich krzykliwych agentów. Szkoda, że nie wypożyczyliśmy go przed sezonem np. do Empoli, gdzie mógłby spokojnie kontynuować swój rozwój, a my sprowadzilibyśmy bardziej pokornego rezerwowego. Tym bardziej, że Daniele nie pozostawił po sobie zbyt dobrego wrażenia na początku przygody z Juve (mówię o meczu z Carpi). Wczoraj zagrał Caceres ze względu na dużo, dużo większe doświadczenie i prawdopodobnie wciąż większe umiejętności...
Dobrze, że nie wypożyczyliśmy go przed sezonem np. do Empoli bo już w poprzednim sezonie w tym klubie pokazał swoje umiejętności i nie potrzebuje przechodzić przez to jeszcze raz, to jedno. A drugie - kiedy i w jaki sposób Rugani pokazał brak pokory wobec decyzji Maxa? Z tego co ja kojarzę, to pytany o brak gry za każdym razem odpowiadał, że jest cierpliwy, szanuje decyzje trenera itd. Braku pokory tu nie widzę, a wręcz przeciwnie - to, jak "kulturalnie" Daniele znosi siedzenie na ławie jest godne podziwu. Być może dlatego, że właśnie zdaje sobie sprawę z tego, że gra w poważnym klubie.

Agent to co innego, każdy będzie dbał o interesy swojego piłkarza i nie ma się co dziwić jego słowom.


ODPOWIEDZ