# 24 Daniele Rugani

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 15:51

Dajcie spokój. To ma być główny winowajca końca naszej przygody w LM? Ten karny to 78 min i rozumiem, że do tego czasu nie dało się kompletnie nic zrobić bo Villareal to defensywny monolit jak swego czasu Chelsea Mourinho czy okres BBC w Juve. Co się stało do 78 min że taka sytuacja jest decydująca? A no tak - gówno pomoc i brak skuteczności napastników. 78 min i stan 0:0 cieszyłby mnie gdybyśmy grali np z Bayernem czy City.
Rzućcie okiem chociaż na skróty meczów Tottenhamu i zobaczcie jak przy jeszcze większym betonie gra "ociężały, zagubiony i bezproduktywny" Kulusevsky oraz "podający do przeciwnika, bezproduktywny w ataku i zaliczający głupie faule" Bentancur.
Perukarz to też beton jak Max, ale przy nim przynajmniej zawodnicy się rozwijają. Obojętne na jakiej pozycji grają.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 16:22

Ja wam napiszę tyle - to, że kilku graczy zagrało gorzej, niż Rugani nie sprawia automatycznie, że Daniele zagrał dobre spotkanie. To błędne rozumowanie, nie idźmy tą drogą.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 16:34

Tony Montana pisze:
17 marca 2022, 16:22
Ja wam napiszę tyle - to, że kilku graczy zagrało gorzej, niż Rugani nie sprawia automatycznie, że Daniele zagrał dobre spotkanie. To błędne rozumowanie, nie idźmy tą drogą.
Oczywiście, że nie, ale szukanie na siłę kozła ofiarnego rozsądnym też nie jest...chociaż w tym przypadku wiemy, ze znajduje się on na ławce trenerskiej, ale to tak swoją drogą.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 17:01

Michael_M pisze:
17 marca 2022, 15:51
Ten karny to 78 min i rozumiem, że do tego czasu nie dało się kompletnie nic zrobić bo Villareal to defensywny monolit jak swego czasu Chelsea Mourinho czy okres BBC w Juve.
Nazywanie drużyny, która w grupie w LM miała bilans bramkowy 12-9, a w lidze zajmuje 7 pozycję i ma straconych 26 bramek (dokładnie tyle co my w tym momencie w lidze) ,,defensywny monolit jak swego czasu Chelsea Mourinho czy okres BBC w Juve." to chyba jednak przegięcie.

Rugani zawinił to prawda, ale to była tylko 1 bramka. Później wpadła druga i trzecia. My natomiast nie zrobiliśmy nic żeby w jakikolwiek sposób naprawić ten jeden błąd Ruganiego. Drużyna pod wodzą wielkiego toskańskiego taktyka nie ma innego pomysłu na grę niż podanie do Cuadrado/De Sciglio (czy kto tam gra na skrzydle w danym momencie) i dośrodkowania na pałę na napastnika, bez różnicy czy stoi w polu karnym 4 obrońców czy cała drużyna przeciwnika.

I to jest głównym problemem koopy i bryndzy jaką wczoraj zaprezentowaliśmy, a nie błędu Ruganiego. Za Conte po takiej stracie bramki na 1:0, po karnym 50/50 cała drużyna rzuciłaby się do ataku i wyrwała co najmniej remis.

Za boskiego Allegriego drużyna nadal nie wie co ma robić i kopie się po czole.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 marca 2022, 17:19

No dokładnie.
Wskazywanie palcem na Ruganiego i mówienie - "patrzcie, to przez niego przegraliśmy" to wybitne przegięcie.


ODPOWIEDZ