Sami Khedira

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 17:44

Simi pisze:
panlider pisze:No i zaczyna się.

Khedira doznał urazu kolana podczas zgrupowania reprezentacji, nie wiadomo jeszcze jak groźny jest uraz.
http://www.calciomercato.com/news/juve- ... ento-31545
Widzę że jesteś jego wiernym fanem skoro dwa ostatnie posty należą do Ciebie :smile:

Szkoda że Sami złapał kontuzje, ale na szczęście jest Matuidi który tą dziurę wypełni. Gorzej jest w tym momencie z ławką która po utracie Marchisio na miesiąc i Khediry, wygląda już dużo gorzej.
Może i był taki moment, że byłem, ale aktualnie kontuzja Niemca nieszczególnie mnie martwi, zwłaszcza, że to otwiera Matuidiemu autostradę do pierwszego składu.
Zgodzę się w kwestii naszej ławki, ale może Bentancur wykorzysta swoją szansę?


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 18:17

I'll leave out the game against Czech Republic but I'm optimistic to be back already against Norway on Monday - nothing too heavy
Z tt Samiego, nic poważnego, może zagra z Norwegią ( oby nie , lepiej niech nie kusi).


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 18:28

szymken pisze:
I'll leave out the game against Czech Republic but I'm optimistic to be back already against Norway on Monday - nothing too heavy
Z tt Samiego, nic poważnego, może zagra z Norwegią ( oby nie , lepiej niech nie kusi).
Czyli Błażej dalej na ławce :doh:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 22 października 2017, 19:48

Moze Sami zna Polskiego i sie tak obrazil po tym jak zostal zjechany na Forum JuvePoland ze sie zmobilizowal i zdobyl Hat Tricka i to chyba pierwsze raz w kariere.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2018, 17:59

Jak podaje na twitterze Patryk Kubik Sami Khedira podczas 90 minut z Fiorentiną oraz 65 z Tottenhamem zanotował 23 podania.

Tęsknie za Vidalem.


zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2018, 18:08

Sorek21 pisze:Jak podaje na twitterze Patryk Kubik Sami Khedira podczas 90 minut z Fiorentiną oraz 65 z Tottenhamem zanotował 23 podania.

Tęsknie za Vidalem.
No i co z tego skoro dla forumka on świetnie wywiązuje się że swoich założeń taktycznych, wykonuje tytanową pracę w środku pola i jest niezbędnym zawodnikiem w układance Maksia :facepalm:


Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2018, 19:26

Jak dla mnie Khedira w dwuosobowej pomocy, jako główny defensywny pomocnik, na najwyższym poziomie jest skończony już od jakiegoś czasu. Jeszcze w czasach swojej fizycznej świetności, był jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy po porażkach Realu z innymi potentatami, a miał wtedy u boku jeszcze biegającego, a co za tym idzie ogarniającego dużo bardziej w defensywie niż Pjanić, Xabiego Alonso. Zarzuty identyczne jak obecnie. Niby defensywny pomocnik, ale odbiorów czy przechwytów praktycznie nie obserwujemy. Bardzo słaby w grze piłką, a co za tym idzie unika gry, gubi się pod pressingiem, czyli cała odpowiedzialność za wyprowadzanie piłki spoczywa na tym drugim. Chłop wielki, ale przez swoją nieruchawość, nie tylko przegrywa pojedynki fizyczne, co nawet rzadko kiedy je podejmuje, dodatkowo sprawia ona, że mistrzem pokrywania przestrzeni na boisku nikt by go nie nazwał. Ja mam taki obraz gry Niemca nawet z zeszłego sezonu, gdzie właśnie po zmianie formacji, pomimo bardzo dużej poprawy wyników zespołu, Sami stał się anonimowy.

Troszkę inaczej jest w trzyosobowej linii pomocy, gdzie grał u nas w pierwszym sezonie oraz w ostatnim czasie. Wtedy radzi sobie wyraźnie lepiej, bo może m.in. korzystać z jedynej wyróżniającej go umiejętności, czyli ofensywnych wejść i ataków w polu karnym przeciwnika. W dużo mniejszym stopniu też musi asekurować innych i odpowiadać za rozegranie, a jeśli już dostaje piłkę, to jednak znajduje się w bardziej komfortowej strefie. Nadal oczywiście nie angażuje się w pojedynki z przeciwnikami, bo jest wozem z węglem, ale jednak takie ustawienie Niemca na boisku moim zdaniem uwydatnia jego zalety i stara się maskować wady, które przy grze w dwójce są bardzo poważne.

Jeśli mielibyśmy na stałe grać płaską trójką, to uważam Samiego za użytecznego zawodnika, który może jeszcze nam wiele dać. Z całym jednak szacunkiem, powinien być on bardzo daleko od statusu niepodważalnego zawodnika pierwszego składu i w przypadku słabszej dyspozycji natychmiastowo lądować na ławie, skoro nawet ostatnio ten "nic już nie gwarantujący" Marchisio, za każdym razem kiedy pojawiał się na boisku ukazywał zupełnie inne oblicze gry.

Dla dwuosobowej linii pomocy rozwiązaniem jest jedynie sprzedaż gdziekolwiek natychmiast.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lutego 2018, 19:29

zagroo pisze:
No i co z tego skoro dla forumka on świetnie wywiązuje się że swoich założeń taktycznych, wykonuje tytanową pracę w środku pola i jest niezbędnym zawodnikiem w układance Maksia :facepalm:
Myślę, że po wczorajszym meczu to nie znajdzie się osoba która by go broniła, jak dla mnie Sami to był pierwszy do zdjęcia w przerwie meczu.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2018, 13:52

niestety to raczej nie jego wina ;] podobnie jak Mario grał z niedoleczoną kontuzją mięśnia sprzed 2 meczów a Maks jak zwykle postawił na swoich oby tylko stali na nogach niż miałby dać pograć zmiennikom... wypisz wymaluj sytuacja z Cardiff


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 22:30

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B0656EB

Jak ktoś jeszcze napisze coś o taktycznym geniuszu Khediry i umiejętnościach czytania gry, to powinien dostać bana. Defensywny pomocnik zaliczający dwa odbiory piłki w ciągu trzech spotkań. :angry:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 00:17

Baczu pisze:https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B0656EB

Jak ktoś jeszcze napisze coś o taktycznym geniuszu Khediry i umiejętnościach czytania gry, to powinien dostać bana. Defensywny pomocnik zaliczający dwa odbiory piłki w ciągu trzech spotkań. :angry:

Ciiiii. Nie pisz tak bo nie wolno.


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 00:53

Ja juz wspominałem o tym ze turas nie daje absolutnie nic poza wejściami przeciwko umówmy sie ogórom (udinese, sassuolo, chievo) gdzie przy tym ostatnim zespole, przeciwnik grał w osłabieniu . Jest Bentancur, który pokazuje sie z dobrej strony i przy Matuidim i Pjanicu dałby więcej jakości ale #teambukol widzi kunszt w grze turasa i jego świetne atrybuty gry bez piłki. Allegri to człowiek, który ma prawo sie mylić ale nie według części użytkowników na tym forum. Krytyka skierowana w jego stronę w tym przypadku jest uzasadniona w sposób dobitny. Powyższe statystyki turasa działają na niekorzyść Allegirego i swietnie to obrazują. Jeżeli wszędzie widzisz praktycznie 0 to znaczy ze grać tak właśnie gra. Idealnie zobrazowany tegoroczny Khedira. Nawet mniej niż zero.


MichałJuve124

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2011
Posty: 155
Rejestracja: 09 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 09:40

zuravski pisze:Ja juz wspominałem o tym ze turas nie daje absolutnie nic .
Nie Turek a Tunezyjczyk ,ale powienien iść na ławę bo gra fatalnie.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 10:21

Juvefanatp pisze:Jeszcze w czasach swojej fizycznej świetności, był jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy po porażkach Realu z innymi potentatami, a miał wtedy u boku jeszcze biegającego, a co za tym idzie ogarniającego dużo bardziej w defensywie niż Pjanić, Xabiego Alonso.
Nie no, bez przesady. Xabi Alonso kompletnie nie odnajdywał się w grze defensywnej. To znaczy, to byl bardzo inteligentny zawodnik, ale duzo lepiej czul sie z pilka przy nodze. Wybieganiem, walecznoscia i odbiorami nie grzeszył. Pjanić to jest jednak piłkarz grajacy powiedzmy "poprawnie" w defensywie i ostatnio bardzo sie w tym aspekcie podciagnal. Zreszta, wystarczy spojrzec na statystyki. W tym roku 1 odbior i po 2 przechwyty na mecz.

Co Khediry to zgoda, moim zdaniem, mimo poprawnego poruszania sie po boisku i bramek, gra w tym sezonie słabo. Nie odbiera piłek, nie wygrywa pojedynkow glowkowych (mimo swietnych warunkow), nie notuje przechwytów. Bardzo by sie nam przydało wietrzenie szatni jesli chodzi o srodek pomocy.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 10:33

Baczu pisze:Defensywny pomocnik zaliczający dwa odbiory piłki w ciągu trzech spotkań. :angry:
pewnie zabije twój i nie tylko twój świat ale Matuidi w swoich trzech ostatnich meczach także miał 2 odbiory jednak pewnie przez moment nie przyszło ci przez myśl, żeby sadzać go na ławce, co więcej najbardziej cofnięty Pjanic w ostatnich trzech meczach zaliczył 3 odbiory... może więc Max wymyślił to tak, że ma nie być odbiorów w środku pola? niech sobie przeciwnik klepie a my się tylko przesuwamy z prawej do lewej i z powrotem? czyż nie tak wygląda nasza gra gdy przeciwnik ma piłkę? a może to tylko ja nie zauważyłem żebyśmy stosowali jakikolwiek pressing? może Khedira wykonuje zadania Maxa w 100%?

i taka ciekawostka: Benatia w meczach z Tottenhamem, Fiorentiną, Atalantą, Genoą, Cagliari i Chievo zaliczył... 2 odbiory ;]

i żeby nie było - nie bronię tu Khediry, ale to raczej wina Allegriego, że ma on takie a nie inne statystyki skoro ciągle gra od 1 do 90 minuty


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ