Paulo Dybala

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 11:38

hellspawn pisze:
18 stycznia 2022, 10:43
Dodatkowo porównując nielubianego tu Icardiego Dybala też nie wygląda najlepiej.
Ale po co porównywać typową "9" z Dybalą, którego zadaniem jest też kreowanie gry? Pomijam już to, że w takich suchych statystykach nie liczy się tych podań do piłkarza asystującego, które często są kluczowe dla akcji bramkowej.
AdiJuve pisze:
18 stycznia 2022, 10:14
Nasi działacze muszą to dobrze rozegrać i po prostu dogadać się z Paulo.
Na razie chyba kiepsko im to idzie, bo gadanie Arrivabene co tydzień o tym, że "Dybala musi zdać sobie sprawę z ciężaru 10", "mniej myśleć o nowym kontrakcie" etc. nie pomaga. Włodarze sami nakręcają tę spiralę i sprawiają, że sytuacja się robi nieprzyjemna dla wszystkich.

Ja rozumiem, że Dybala ma swoje mankamenty, ale uważam, że odpuszczenie go za darmo będzie strzeleniem sobie w stopę. To jeden z naszych trzech kreatywnych - obok kontuzjowanego Chiesy i starego Cuadrado - graczy, potrafiących minąć zwodem rywala i coś wymyślić. W tym sezonie, mimo kilku nieobecności, i tak jest naszym najlepszym piłkarzem z przodu, który strzela, kreuje i jako-tako odnajduje się w tej bryndzy Allegrego. Gdybyśmy jeszcze mieli szansę na zastąpienie go jakimś topem, to okej, ale takiej szansy po prostu nie ma. Dybala odejdzie i zostaniemy na lodzie - lukę będziemy łatać wypożyczeniami Dembele czy innym Martiala (którzy swoją drogą, kreowani, podobnie jak Dybala, na wielkie topy, zawiedli jeszcze bardziej niż Argentyńczyk), z przodu Allegri będzie miał Scamakkę, który sam nic nie wymyśli i tyle z tego będzie.

Dodam jeszcze, że tak długo, jak Allegri będzie forsował swoją gówno-piłkę, a liderami w drużynie będzie duet Chiellini-Bonucci, to ani Dybala ani żaden inny napastnik nie będzie wykręcał nie wiadomo jakich liczb.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 11:42

Gwiazda zarabiająca 10mln netto nie musi mieć wcale zdolności przywódczych ;) Jak to wymyśliłeś? ;) Tak samo "bo jest kapitanem" - a kto go mianował kapitanem? Sam siebie chyba nie. Zrobił to kto inny z jakiegoś powodu. On się nawet o 10 na plecach nie prosił tylko zarząd mu dał. To, że jest w klubie już 7 rok także niczego nie zmienia. Wszystkie te argumenty są niestety z doopy wzięte. Zamiast patrzeć na to jak gra i ile daje drużynie tacy jak ty właśnie wymyślają tego typu argumenty by napisać coś o nim złego ;)

Oczywiście idealnym scenariuszem byłoby mieć z nim podpisany kontrakt, sprzedać w lecie za 80mln i kupić jakąś młodszą i mniej podatną na urazy wersję ale wszyscy wiemy, że to się nie stanie. Nie da się go "wymienić" tak jak Milan Donnarumę bo napastnicy na odpowiednim poziomie nie kosztują 10mln i nie chcą zarabiać 2.5mln podpisując kontrakt z Juventusem.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 11:56

vitoo pisze:
18 stycznia 2022, 11:38
uważam, że odpuszczenie go za darmo będzie strzeleniem sobie w stopę.
Sam przydupas postawił nas przed takim faktem. Dwa lata bawi się z nami w kotka i myszkę, struga wariata a przecież - powtarzam, mógł odejść do MU za Lukaku skoro czuje się tutaj nieszczęśliwy. Już baliśmy się odpuszczania za darmo Khediry, Mandżukicia, Matuidiego oraz Igły, kolejny w kolejce ma być Dybala aby JP piało, że nie wyciągamy wniosków i dajemy grube kontrakty podstarzałym gwiazdeczkom, których później nie można się pozbyć ?


Obrazek
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 12:09

Maly pisze:
18 stycznia 2022, 11:42
Gwiazda zarabiająca 10mln netto nie musi mieć wcale zdolności przywódczych ;) Jak to wymyśliłeś? ;) Tak samo "bo jest kapitanem" - a kto go mianował kapitanem? Sam siebie chyba nie. Zrobił to kto inny z jakiegoś powodu. On się nawet o 10 na plecach nie prosił tylko zarząd mu dał. To, że jest w klubie już 7 rok także niczego nie zmienia. Wszystkie te argumenty są niestety z doopy wzięte. Zamiast patrzeć na to jak gra i ile daje drużynie tacy jak ty właśnie wymyślają tego typu argumenty by napisać coś o nim złego ;)

Oczywiście idealnym scenariuszem byłoby mieć z nim podpisany kontrakt, sprzedać w lecie za 80mln i kupić jakąś młodszą i mniej podatną na urazy wersję ale wszyscy wiemy, że to się nie stanie. Nie da się go "wymienić" tak jak Milan Donnarumę bo napastnicy na odpowiednim poziomie nie kosztują 10mln i nie chcą zarabiać 2.5mln podpisując kontrakt z Juventusem.
Te elemety same w sobie pojedynczo nie muszą nic znaczyć, ale gdy je zsumujesz podejmując decyzję o podwyżce czy też przedłużeniu umowy pracownikowi wtedy mają znaczenie.
Serio, Juve niczego nie musi. Klub poczynił pewne kroki w kierunku zawodnika: obdarzył zaufaniem podarowując mu numer 10 przy poprzednim przedłużaniu kontraktu. Dali mu podwyżkę, wyrównanie do najlepiej zarabiających (7,5mln) gdy w tamtym czasie ledwie formą zapracowywał na poprzednią pensję czyli 5mln. Dali mu opaskę kapitana, robiąc podchody pod nowe przedłużenie umowy, chcieli zrobić z niego centrum projektu. I to nie wystarczyło bo Pawełek chciał 15 mln za sezon. Dybala najpierw chciał czekać do końca letniego okienka transferowego, potem do świąt aż w końcu do stycznia, aby postawić klub pod ścianą. Klub stracił cierpliwość i stwierdził, że zrewiduje sytuację na nowo.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 13:21

hellspawn pisze:
18 stycznia 2022, 12:09
Klub poczynił pewne kroki w kierunku zawodnika: obdarzył zaufaniem podarowując mu numer 10 przy poprzednim przedłużaniu kontraktu. Dali mu podwyżkę, wyrównanie do najlepiej zarabiających (7,5mln) gdy w tamtym czasie ledwie formą zapracowywał na poprzednią pensję czyli 5mln. Dali mu opaskę kapitana, robiąc podchody pod nowe przedłużenie umowy, chcieli zrobić z niego centrum projektu.
I po roku sprowadzili Ronaldo robiąc sobie z gęby doopę ;)

Poza tym mijasz się z prawdą niestety, Dybala nigdy nie zarabiał tyle co Igła, nigdy też nie zarabiał 5mln.
Maly pisze:
13 stycznia 2022, 14:29
W 2016 Dybala zarabiał 3mln co go nie raniło wiele do maja bo taki mieliśmy poziom płac.
Później kupiliśmy Igłę (7.5) oraz Pjanicia (4.5). Zaczął się bum kontraktowy.
Po roku Paulo podpisał nowy kontrakt i dostał 7mln, Costa 6mln a Buffon tyle co Bośniak.
W 2018 przyszedł Ronaldo z 31mln na rękę a Pjanic dostał podwyżkę do 6.5, Bonucci dostał 5.5 a Can 5mln.
2019 to de Ligt z 8mln, Ramsey i Rabiot z 7, wpół emerytowani Mandzukic i Khedira podwyżkami do 6mln. Pensja Dybali skacze do 7.3.
Jak widzisz średnia pensji w klubie od 2017r. wzrosła niebotycznie i w tym czasie podwyżki dostało dużo zawodników, ale nie Dybala... Po prostu był na sprzedaż po przyjściu Ronaldo, w 2018r. stracił status nie do ruszenia i dlatego ta saga tyle trwa. Ruganie zawodnika za chęć podwyżki jest niepoważne... nawet Berna chciałby podwyżkę na nowej umowie. Chiellini podpisując 2-letni kontrakt w wieku 37 lat, nękany przez kontuzje dużo bardziej niż Paulo, dostał prawie te same pieniądze co wcześniej ale to 28 letni Dybala ma coś nie tak z głową, że chciałby podwyżki :)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 14:13

No najwidoczniej skończyło się dawanie podwyżek za ładne oczy. Obecni piłkarze to pijawki. Mam nadzieje, ze działacze Juve to widza i podwyżki dostaną tylko Ci którzy prezentują formę na boisku i zależy im na zwycięstwach Juve.


Dolphh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2021
Posty: 12
Rejestracja: 05 września 2021

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 16:19

hellspawn pisze:
18 stycznia 2022, 10:43
Dolphh pisze:
18 stycznia 2022, 01:43
Juve_Forever_88 pisze:
17 stycznia 2022, 15:44
Maly pisze:
17 stycznia 2022, 15:12
MRN pisze:
17 stycznia 2022, 14:47
Co nam daje Dybala w decydujących meczach ?
Daje więcej niż Allegri a zarabia mniej :)
Nie o to Cię zapytano. Kosmito wskaż 10 takich meczów na przestrzeni jego całego pobytu w Juve. Nie meczów z ogórkami, ale meczów o wysoką stawkę z poważnymi rywalami. Albo skończ z wypisywaniem tych swoich kocopołów.
Z ciekawości policzyłem ile bramek strzelił w meczach z topką serie a i lepszymi drużynami w lm. Wyszło że strzelił w tych meczach 37 bramek i zanotował 16 asyst. Dokonał tego w około 80 meczach. Czy 0,66 gola/asysty na mecz z dobrymi rywalami to jest dla ciebie mało? Uwielbiany tutaj tevez w meczach z tymi samymi rywalami(topka serie a i dobre drużyny w lm)uzyskał 0.68 gola/asysty na mecz. Warto dodać że dybala nie był nigdy głównym snajperem w juve. Zachęcam do wyciągnięcia wniosków.
Poświęciłem swój cenny czas i przeanalizowałem te Twoje statystyki, bo nie mogę czytać takich bredni.
278 meczy oficjalnych (które liczyłem: LM, SA, PW, SW)
w tym 157 meczy "ważnych" (LM, iNTER, Milan, Napoli, Lazio, Roma, Torino, Atalanta, Fiorentina)
Mecze ważne (gole/asysty): 51/20 (w tym 9 goli przeciwko Lazio - patent jakiś? - i 11 przeciwko leszczom, ale w ramach LM). Daje to średnią bramka w co trzecim meczu. Nie imponuje jak na lidera.
Dodatkowo porównując nielubianego tu Icardiego Dybala też nie wygląda najlepiej. Biorąc pod uwagę całą karierę, Dybala może się pochwalić średnią bramka co 186 minut, a Icardi bramka co 135 minut.
To tylko suche statystyki. Obraz dopełnia słaby charakter i brak cech przywódczych, kontuzjogenność, żądania finansowe, humorki itp.
Ani torino, ani fiorentina nie jest topką serie a. Nie mówiąc już o tym że nie liczyłem wszystkich meczy w lm, tylko te z drużynami na naszym poziomie(w tym czasie)lub lepszymi. Ciężko też uznawać atalantę sprzed +/- sezonu 17/18 za drużynę łapiącą się do topki. Chłop robi liczby na dobrym/bardzo dobrym poziomie, nie rozumiem czemu jest tak tutaj nie lubiany. I jeszcze na koniec, fajne argumenty. Żądania finansowe, na jakiej podstawie uważasz że plotki są prawdziwe skoro i dybala i jego agent dementowali to 12m. Słaby charakter, oznacza dokładnie co? Brak cech przywódczych, no przecież oczywiste jest że każdy piłkarz powinien być liderem xDDDD BO TAK. Bez dybali nie byłoby ani mistrza za sarriego ani szans na lm w obecnym sezonie. Każdy klub chciałby mieć takiego piłkarza(specjalnie nie mówię tu konkretnie o dybali, tylko o piłkarzu o takich umiejętnościach). Nie mówię tu że musimy go zatrzymać za wszelką cenę, ale nie można kogoś takiego puścić bez zastępstwa bo bez niego nasza gra w ataku wygląda komicznie.


Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 16:58

MRN pisze:
18 stycznia 2022, 11:56
vitoo pisze:
18 stycznia 2022, 11:38
uważam, że odpuszczenie go za darmo będzie strzeleniem sobie w stopę.
Sam przydupas postawił nas przed takim faktem. Dwa lata bawi się z nami w kotka i myszkę, struga wariata a przecież - powtarzam, mógł odejść do MU za Lukaku skoro czuje się tutaj nieszczęśliwy. Już baliśmy się odpuszczania za darmo Khediry, Mandżukicia, Matuidiego oraz Igły, kolejny w kolejce ma być Dybala aby JP piało, że nie wyciągamy wniosków i dajemy grube kontrakty podstarzałym gwiazdeczkom, których później nie można się pozbyć ?
Jesteś tak odklejonym i toksycznym "fanem", że nie da się czytać Twoich zgorzkniałych komentarzy. Powinieneś się przerzucić na inter albo zostać fanboyem cr7 lub messiego.


Btw. patrzenie na suche statystyki oceniając gracza typu Dybali to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Chłop oprócz strzelania i asystowania rozgrywa nam piłkę bo nie ma kto tego robić... i daję super przeżuty np. podanie do De Sciglio przy bramce McKenniego. Przestańcie go hejtować, gadacie o jego zachciankach kontraktowych a tak na prawdę nie wiadomo co było to wszystko pisały pismaki bez żadnych potwierdzeń ich tezy. Druga sprawa sprawa skoro zarząd się dogadał z Dybalą na temat kontraktu a teraz próbują zmienić oferte jest nie w porządku. Jeśli ktoś miałby zasługiwać na takie pieniądze to obecnie tylko Dybala i Chiesa. Trzecia sprawa mówicie, że Dybala nie jest decydujący, ale jak go nie było w meczach z Lyonem i porto to nawet cr 7 się zesrał i odpadliśmy.


Fino alla Fine
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 18:34

Dolphh pisze:
18 stycznia 2022, 16:19
Ani torino, ani fiorentina nie jest topką serie a. Nie mówiąc już o tym że nie liczyłem wszystkich meczy w lm, tylko te z drużynami na naszym poziomie(w tym czasie)lub lepszymi.
Mecze z Torino i Fiorentiną są ważne z perspektywy klubu i kibica. Tak samo każdy mecz LM jest ważny.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 18:42

@Gontar taki typ jak ty, który najwyraźniej nie ma pojęcia co się dzieje wokół Juve nie będzie mi dyktował co mam robić. Toksyczny to jest właśnie płaczek Dybala, idealnie pasuje to do niego. Ja nie jestem fanbojem piłkarzy tylko Juventusu i gówno mnie obchodzą nazwiska jeżeli robią syf w zespole.


Obrazek
Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 19:14

MRN pisze:
18 stycznia 2022, 18:42
@Gontar taki typ jak ty, który najwyraźniej nie ma pojęcia co się dzieje wokół Juve nie będzie mi dyktował co mam robić. Toksyczny to jest właśnie płaczek Dybala, idealnie pasuje to do niego. Ja nie jestem fanbojem piłkarzy tylko Juventusu i gówno mnie obchodzą nazwiska jeżeli robią syf w zespole.
Jak niby Dybala jest toksyczny? Kibicuję Juve od 2003 roku, Juvepoland przeglądam prawie od początku i z biegiem czasu forum przemieniło się w hejotwanie i oczernianie piłkarzy. Zmniejszenie kominu płacowego jest spoko, ale to nie Dybala powinien być pierwszy w tej akcji.


Fino alla Fine
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 19:20

Toksyczny jest dlatego, że zaczął te swoje gierki kontraktowe. Wymaga bardzo wysokiego kontraktu ale na ten kontrakt nie zasługuje. Oczywiście MDL także nie zasługuje ale nikt nie ma wątpliwości, że on odejdzie gdyż nikt nie da mu podwyżki a obecny stan rzeczy to owoc Paraticiego. Niedawno były płacze, że płacimy za duże pieniądze za nazwisko, teraz, kiedy mamy gościa z jajami, który ma zamiar to zrobić są płacze,że Dybala może odejść od nas za darmo. Niestety sam zainteresowany blokował swoje odejście ale rozumiem, że MU mogło mu nie pasować. Problem w tym, że ten zawodnik jest tak genialny, że innych alternatyw nie miał ale on uważa się nie wiem za kogo.


Obrazek
Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 19:22

MRN pisze:
18 stycznia 2022, 19:20
Toksyczny jest dlatego, że zaczął te swoje gierki kontraktowe. Wymaga bardzo wysokiego kontraktu ale na ten kontrakt nie zasługuje. Oczywiście MDL także nie zasługuje ale nikt nie ma wątpliwości, że on odejdzie gdyż nikt nie da mu podwyżki a obecny stan rzeczy to owoc Paraticiego. Niedawno były płacze, że płacimy za duże pieniądze za nazwisko, teraz, kiedy mamy gościa z jajami, który ma zamiar to zrobić są płacze,że Dybala może odejść od nas za darmo. Niestety sam zainteresowany blokował swoje odejście ale rozumiem, że MU mogło mu nie pasować. Problem w tym, że ten zawodnik jest tak genialny, że innych alternatyw nie miał ale on uważa się nie wiem za kogo.
Kwestia jest taka, że Juventus mu zaoferował te 8 + 2 mln, więc nie w porządku było wycofanie tego. A co do tego, że Dybala żądał 10 mln + to były tylko plotki gazet.


Fino alla Fine
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 20:02

Nie jest też powiedziane z całą pewnością, że zaproponowano mu 8+2. Zawodnik jest coraz starszy, częściej leczy się niż gra dlatego próba obniżenia kontraktu jest logiczna. Przecież te przepychanki trwają dwa lata już.


Obrazek
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 20:20

Według przekazów Dybala miał wszystko dogadane w kwestii nowego kontraktu. Siwy od resoraków przyszedł i czołga nomen omen najlepszego piłkarza tej drużyny za pośrednictwem mediów...
Gierki kontraktowe ktoś zaczął, ale na pewno nie był to Paweł :cooler:


ODPOWIEDZ