Paulo Dybala

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 05 lutego 2021, 15:40

Halupa pisze:
05 lutego 2021, 06:14
A w letnim mercato sprzedać wraz z innymi wirtuozami jak te Ramzeje
i Rabjoty, ta sama półka umiejętności. Na pewno ci
zawodnicy nie posiadają takich umiejętności, które mogą nas wynieść na szczyty, a raczej spuścić w przeciętność.
Dybala to znacznie wyższa półka niż "Ramzeje i Rabjoty". U niego problem jest z głową, a nie nogami. Gdyby ogarnął mental, to już dawno byłby topem. Na to się jednak nie zanosi, więc latem będzie trzeba rozważyć sprzedaż. Szkoda, bo go lubiłem kiedyś.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 05 lutego 2021, 16:15

#Bartosz Karawańczyk
Może i większe ale na pewno nie topowe. To że strzelił kilka ładnych bramek i ma 40 mln obserwujących na instagramie nie czyni go tropem. Z Dybala w składzie jesteśmy ograniczeni w ataku co odzwierciedla ilość sytuacji podbramkowych A nawet zwykłych prób ataku.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lutego 2021, 19:03

Dawno nie czytałem większej bzdury :) Masz jakieś statystyki? Chłopak ma prawie 2 razy więcej kluczowych podań na 90 minut niż Ronaldo w ostatnich sezonach. W obecnym sezonie jest kompletnie bez formy i... mimo to ma najwięcej kluczowych podań na 90 minut w Juve ;) Strach pomyśleć co by było jakby był w formie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 05 lutego 2021, 19:23

Maly pisze:
05 lutego 2021, 19:03
Strach pomyśleć co by było jakby był w formie...
Wtedy by nas prowadził do kolejnego scudetto, jak w czerwcu zeszłego roku.

Dybala na poziomie "Ramzejów"... Dobry motyw, nie ma co. :prochno:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Angie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 30
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 05 lutego 2021, 20:55

Wiecie, w zeszłym zwariowanym sezonie Dybala w części sezonu "błyszczał" i grał naprawdę baaardzo dobrze i fajnie się go oglądało. Jako, że pół sezonu już za nami, teraz wróci po kontuzji, to się może chłopak pozbiera i da czadu w drugiej części sezonu. Nie ma co ukrywać, że by się przydał.

Cristiano ok, strzela coś tam, czasem coś dobrego zagra (to po jego zagraniach poszły akcje bramkowe z Sampdorią) - ale nie jest w najwyższej formie (ogólnie Cris od lat nie gra tak, że cały sezon jest odpalony, tylko jak zaczynało się grać od sierpnia to odpalał się w listopadzie, teraz przez koronawirusa - nie zapominajmy, że też go przeszedł - więc może też na niego wpłynął , teraz może odpala się dłużej), Morata miał początek sezonu rewelacyjny, był jak karabin, strzelał i strzelał, w części niestety ślepakami (spalonymi), ale ostatnio też taki pogubiony trochę.
Więc potrzebujemy Dybali by wrócił i był po pierwsze w formie, a po drugie konkurencją w ataku. "Walka" z Ronaldo i Moratą o pierwszy skład - dodatkowa mobilizacja dla całej 3.

Wierzę, że się odbuduje. Tak jak wspomnieliście wyżej, kwestia psychiki, ale to chyba u sporej ilości zawodników coś z głową jest nie tak w tym sezonie. Chodzi mi o kwestie, że są pogubieni, miotają się, nie wiedzą co robią - potem starają się pokazać z najlepszej strony i przesadzają, bo starają się za bardzo..Nie wiem czy coś z atmosferą w drużynie jest, czy milczący Pirlo tak na nich działa..


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 lutego 2021, 21:03

@angie
Nie ma czegoś takiego jak walka o skład z Cristiano. Nierealne jest, żeby ktokolwiek posadził Crisa w jakiejkolwiek formie by był. :cooler:


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 07:05

#Maly
Podania o których mówisz to w poprzek i do tyłu. Otwirajacych podań nie ma praktycznie wcale. Udało mu się jedynie z Milanem, ale tylko dlatego że, w tamtym meczu obrońcy bardziej skupiali się na Ronaldo. Ogólnie nasza gra z tym zawodnikiem w składzie wygląda bardzo ślamazarnie. Budowanie akcji oraz same akcję podbramkowe w zasadzie nie istnieją, z uwagi na to że Dybała nie gra w tej strefie w której powinien grać, a więc pomiędzy liniami. Dlaczego tam nie gra? Trudno powiedzieć. Z resztą każdy ma jakąś teorię na ten temat. Jedni mówią że pomoc jest tak słaba i ten wyśmienity rozgrywający wraca aby pomóc w rozgrywaniu, drudzy mówią, bądź mówili że to trener (Allegri) go tak ustawia. Inni natomiast twierdza że, jest zbyt słaby fizycznie oraz technicznie, by operować w tej strefie, bo tam jest narażony na potężną ilość strat, których już nie raz byłem świadkiem.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2021, 11:55 przez Halupa, łącznie zmieniany 1 raz.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 08:52

Halupa pisze:
06 lutego 2021, 07:05
Jedni mówią że pomoc jest tak słaba i ten wyśmienity rozgrywający wraca aby pomóc w rozgrywaniu, drudzy mówią, bądź mówili że to trener (Allegri) go tak ustawia. Inni natomiast twierdza że, jest zbyt słaby fizycznie oraz technicznie, by operować w tej strefie, bo tam jest narażony na potężną ilość strat, której już nie raz byłem świadkiem.
Przede wszystkim pilkarz grający na ŚPO powinien mieć spory wachlarz zagrań i być elastyczny, być takim "wolnym elektronem". A co Dybala moze zademonstrowac na tej pozycji jak facet mający 27 lat dalej boi się schodzić na swoją prawą nogę? Wszystko co robi na boisku ukierunkowuję pod te swoją lewą nogę. Ile to razy widzialem jak mu sie kiedyś Douglas Costa ladnie wysuwał w tempo za linie obrońców czy Cuadrado, ale Dybala był w takiej pozycji gdzie w tym akurat momencie dało się zagrać świetną piłę prawą nogą i aż się prosiło o to...No i niestety, przełożył ją sobie tradycyjnie na lewą, a wtedy wspomniani skrzydłowi byli już dawno za linią obrońców na spalonym, a przeciwnik zdążył już doskoczyć do Paolo. Ile razy juz tak było?
Szkoda że facet ma wywalone jajca na to, by coś zrobić w końcu z tą prawą nogą, a nie używać jej jedynie do wsiadania do swojego Lamborghini.

Dobrze byłoby go sprzedać po sezonie póki ma jeszcze dobry wiek, 40 milionów followersow na insta i wciąż łatkę "następcy Messiego", ale wiecznie ta łatka następcy trwać nie będzie, więc chyba 2021 to odpowiednia pora by się pożegnać i kupić za niego jakiegoś prawdziwego cracka.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 09:11

# Piti
W pełni się zgadzam. To nie jest kreatywny zawodnik, a zwykły hamulcowy. Również jestem zdania, że powie wiem być bezwzględnie sprzedany, bo z tego typu umiejętnościami, to zawodnicy grali w latach siedemdziesiątych. Ktoś go kiedyś porównał do Baggio, niestety ale Baggio miał nieporównywalnie lepszy drybling, szybkość oraz to, czego brakuje Dybale, ciąg na bramkę.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2021, 11:56 przez Halupa, łącznie zmieniany 1 raz.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 10:48

@Piti @Halupa
Na chwilę obecną, to najistotniejszym argumentem za sprzedażą Dybali w lecie jest to, iż Paulo wciąż nie podpisał z nami nowej umowy (i jeśli dalej będzie się upierał przy moim zdaniem tak niebotycznie wysokiej pensji, to niestety nie dojdziemy do porozumienia), a obecna kończy mu się w czerwcu 2022 roku. Problem w tym, że w dzisiejszych realiach związanych z pandemią i spadkiem przychodów klubów, za gościa z rocznym kontraktem nie dostaniemy więcej niż około 35 mln € (i to przy dobrych wiatrach, bo pół roku później potencjalny nabywca może dogadywać z nim darmowy transfer). Za taką kwotę, to może uda nam się wyrwać Locatellego z Sassuolo, a to raczej nie wygląda zbyt rewelacyjnie, bo jakby ktoś zaproponował wymianę Paulito za Manuela, to zostałby wyśmiany. Jeszcze jakbyśmy w normalnych warunkach sprzedali Dybalę z ważną przynajmniej dwa lata umową za jakieś 70 baniek i dokładając do tego 10-15 mln € zakupieni zostali Locatelli i Aouar, to z chęcią sam obejrzałbym taką modernizację naszego składu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 11:20

dimebag11 pisze:
06 lutego 2021, 10:48
Problem w tym, że w dzisiejszych realiach związanych z pandemią i spadkiem przychodów klubów, za gościa z rocznym kontraktem nie dostaniemy więcej niż około 35 mln € (i to przy dobrych wiatrach, bo pół roku później potencjalny nabywca może dogadywać z nim darmowy transfer)
Mozna by poszukac kogos na wymianke z innych druzyn i wtedy nie byloby takiej straty. Dodatkowo Paratici moglby sobie zrobic swoje zawyzone cyferki (czy to dobrze - moim zdaniem srednio).
Jeżu, koles prawie 28lat, z wiecznymi problemami mieczaka, w reprze kompletnie zbedny, z jedna noga, dodatkowo ostatnio ciagle jakies L4 i chcacy 12-15(?) baniek na sezon... :facepalm:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 14:58

Halupa pisze:
06 lutego 2021, 07:05
#Maly
Podania o których mówisz to w poprzek i do tyłu. Otwirajacych podań nie ma praktycznie wcale.
Ja podałem statystyki z whoscored.com. Ty opierasz się na tym co zapadło ci w pamięć czyli gdzieś widziałeś jedną akcję, że nie podał do Costy i na tym opierasz cała swoją teorię.

Dybala bardzo cierpi po przyjściu Ronaldo, był królem naszego ataku ze świetnymi statystykami i został zdegradowany do roli "nie wiadomo gdzie go ustawić". Drużyna na tym nie zyskała nic - nie osiągamy lepszych wyników tylko gorsze, no ale to on jest tym złym.
Oczywiście, że mając na boisku Ronaldo i Dybalę trzeba odpowiednio ustawić zespół, Allegri tego nie potrafił bo grał tym swoim Mandzukiciem ale Sarri pokazał, że da się to zrobić i mieć z obu duży pożytek. Tak więc to rola Pirlo by odpowiednio ustawił zespół i jego bo to nie jest gość, którego powinno się oddawać lekką ręką.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 15:37

Z tymi wyśmienitymi liczbami to trochę popłynąłeś. Liczby ok. Jak na TOPa na którego wszyscy go kreują to liczby słabe. Jeden porządny sezon. 1 dobry, 2 beznadziejne i zobaczymy jak ten się skończy. Ja nawet nie czuje różnicy z nim czy bez. Popchnąć go jak najszybciej i sprowadzić Aouar'a i problem z głowy.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 15:41

@Mały
Nie mogę się zgodzić. Na tym poziomie piłkarskim może nawet najbardziej ważna jest psychika, której ten chłopiec nie posiada. A to że, grał w poprzednim sezonie, to tylko zasługa nie jego umiejtnosci, tylko braku konkurencji. Lata uciekają, a ten piłkarz zamiast się rozwijać to cofa się, co jest bardzo niedobre dla drużyny. Bo on gra nawet gdy na to nie zasługuje, ale to wina, bardziej wydaje mi się kolesiostwa z trenerem, bądź jego strachu przed kolejnymi fochami tej prymadonny.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 16:51

Michael_M pisze:
06 lutego 2021, 15:37
Jak na TOPa na którego wszyscy go kreują to liczby słabe. Jeden porządny sezon. 1 dobry, 2 beznadziejne i zobaczymy jak ten się skończy.
ciekawą masz skale ocen ;) patrzę na sezony PD i jakoś nie mam pojęcia jak to co napisałeś przypasować do tego co miał w Serie A:
15/16 - 19 goli / 9 asyst
16/17 - 11 / 7
17/18 - 22 / 5
18/19 - 5 / 4
19/20 - 11 / 6
Ach, no tak... pewnie też opierasz się na swojej zawodnej pamięci a nie na twardych liczbach a że zapomniałeś o całym jednym sezonie to chyba ciężko traktować twoją pamięć poważnie ;]

Psychika? Oczywiście ale u nas prawie nikt jej nie ma więc dlaczego oddawać tego, który chociaż ma umiejętności?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ