Paulo Dybala

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 17:46

panlider pisze:Chciałbym Ci przypomnieć, że Dybala to jest nadal bardzo młody chłopak i raczej nie powinno się po nim oczekiwać, że będzie ciągnął grę drużyny. Nawet Messi w jego wieku nie robił całej gry Barcelonie, bo miał obok siebie Xaviego i Iniestę.
No nie wiem czy taki bardzo młody. Bardzo młody to może być Bentancur, a nie chłopak, a raczej mężczyzna, który już za miesiąc będzie obchodził swoje 24 urodziny. Messi w tym wieku miał 2, a może nawet 3 złote piłki. Nie mówiąc już o 2 finałach LM, w których załadował dwie bramki. Nie mówiąc już, że na swoim koncie miał zapewne grubo ponad 100 bramek dla Blaugrany.

W ogóle porównywanie go do wyżej wymienionego zawodnika zrobiła Paolo straszną krzywdę. Jeżeli ktoś nie ogląda regularnie Serie A i od czasu do czasu rzuci okiem na słabszy mecz Paolo(przykładowo z Barceloną), to z miejsca będzie dyskredytował jego umiejętności, bo nie strzela po 40 bramek, nie rozgrywa, jak Zidane i nie potrafi przejść połowy boiska oraz zakończyć ten rajd bramkę.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 18:10

pablo1503 pisze:
panlider pisze:Chciałbym Ci przypomnieć, że Dybala to jest nadal bardzo młody chłopak i raczej nie powinno się po nim oczekiwać, że będzie ciągnął grę drużyny. Nawet Messi w jego wieku nie robił całej gry Barcelonie, bo miał obok siebie Xaviego i Iniestę.
No nie wiem czy taki bardzo młody. Bardzo młody to może być Bentancur, a nie chłopak, a raczej mężczyzna, który już za miesiąc będzie obchodził swoje 24 urodziny. Messi w tym wieku miał 2, a może nawet 3 złote piłki. Nie mówiąc już o 2 finałach LM, w których załadował dwie bramki. Nie mówiąc już, że na swoim koncie miał zapewne grubo ponad 100 bramek dla Blaugrany.

W ogóle porównywanie go do wyżej wymienionego zawodnika zrobiła Paolo straszną krzywdę. Jeżeli ktoś nie ogląda regularnie Serie A i od czasu do czasu rzuci okiem na słabszy mecz Paolo(przykładowo z Barceloną), to z miejsca będzie dyskredytował jego umiejętności, bo nie strzela po 40 bramek, nie rozgrywa, jak Zidane i nie potrafi przejść połowy boiska oraz zakończyć ten rajd bramkę.
Porównałem do Messiego, żeby wykazać, że nawet genialny piłkarz nie może w tak młodym wieku odpowiadać za grę całej drużyny. Oczywiste jest dla mnie, że Dybali daleko do jego poziomu i zapewne nigdy go nie osiągnie.
Po prostu uważam, że zrzucanie odpowiedzialności za postawę całej drużyny na barki Paolo, który nie ma nawet 25 lat, to spor nadużycie.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 19:13

panlider pisze:Po prostu uważam, że zrzucanie odpowiedzialności za postawę całej drużyny na barki Paolo, który nie ma nawet 25 lat, to spor nadużycie.
Masz rację, Dybala nie nadaje się do prowadzenia zespołu, daleko mu do lidera. Problem w tym, że my nie mamy lidera, ośmielę się stwierdzić, że nawet nie mamy kapitana.
Może jest to kontrowersyjna opinia, bo Gigiego uwielbiam, ale moim zdaniem kapitanem zawsze powinien być gracz z pola, a nie ktoś, kto jest daleko za plecami pomocników, a co dopiero linii ofensywnej.
Gdyby Claudio był zdrowy, w formie.. Juventino z krwi i kości, grający pierwsze skrzypce, lider, kapitan.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 21:02

Niestety Marchisio niedługo będzie obchodził swoje 31. urodziny, a z jego gry wciąż mało wynika. Kontuzje zdecydowanie wyhamowały jego karierę, gdyż ta zaczęła rozkręcać się na dobre tak naprawdę stosunkowo późno i nie należy zakładać, że jeszcze kiedyś będzie dla Juventusu kluczową postacią.

Obecnie najważniejszym pomocnikiem jest Pjanić, a być może i zawodnikiem na boisku. Bardzo istotny jest również Mandżukić, który obok Dybali jest kluczowym piłkarzem formacji ofensywnej. Zakładam też, że z czasem będzie rosła rola Matuidiego. Lubiłem go zanim trafił do PSG, a my wreszcie mamy w pomocnika, który dobrze czuje się w odbiorze, a przy okazji potrafi grać w piłkę.


MichałJuve124

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2011
Posty: 155
Rejestracja: 09 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 09:00

Arbuzini pisze:Niestety Marchisio niedługo będzie obchodził swoje 31. urodziny, a z jego gry wciąż mało wynika.
Nie 31 a 32 niestety. :sad:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 09:19

@panlider: nie bardzo mnie interesuje ile Dybala ma lat, jeśli 20 letni Bentacur lepiej potrafi strzelać karne to niech on do nich podchodzi i tyle ;] nie zależy mi na nabijaniu mu statystyk bo mnie to nie jara ile zawodnik ma goli z karnymi


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 09:55

Maly pisze:@panlider: nie bardzo mnie interesuje ile Dybala ma lat, jeśli 20 letni Bentacur lepiej potrafi strzelać karne to niech on do nich podchodzi i tyle ;] nie zależy mi na nabijaniu mu statystyk bo mnie to nie jara ile zawodnik ma goli z karnymi
Racja nie wazne kto wykonuje jedenastki ale wazne zeby byl skuteczne.
Wykorzestujac obie ostatnie jedenastki mielibysmy 4 punkto wiecej i nie byloby tyle lamentu na forum.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 13:39

Nie przesadzajmy, Dybala do tej pory wyraźnie pokazywał, że potrafi bardzo dobrze wykonywać rzuty karne, oprócz karnego z Milanem wykorzystywał do tej pory wszystkie. Problemem nie jest to czy potrafi je wykonywać, tylko jego psychika. Gość nie wytrzymuje kiedy dostaje karnego w końcówce, który decyduje o wyniku spotkania. Potęguje to też jeszcze fakt, że po wspaniałym początku sezonu w jego wykonaniu, teraz jakby trochę przygasł, ale moim zdaniem spowodowane jest to brakiem Pjanicia, przez co Pawełek głęboko się cofa i bierze się za rozgrywanie, podobnie było w zeszłym sezonie. Być może w końcówkach karne powinien wykonywać ktoś inny, tylko pytanie kto? Nie umiem na ten moment znaleźć w naszym składzie nikogo takiego. Higuain? Nie żartujmy, gość marnując ostatnio seryjnie świetne sytuacje pokazuje, że u niego z psychiką póki co też nie lepiej.

Natomiast co do karnych Lewandowskiego, to super że jest taki skuteczny, ale z drugiej strony spójrzmy obiektywnie. Według mnie wiele tych karnych powinno być powtarzanych, bo Lewy wykonuje je na dwa tempa, fakt nie zatrzymuje się, ale bardzo nagina tą zasadę, ale sędziowie póki co przymykają oko. Dopóki strzela dla reprezentacji to mi to nie przeszkadza, ale gdyby tak strzelił w meczu Bayern-Juve to już nie patrzyłbym na to tak spokojnie ;) . Do tej pory podobało mi się właśnie, że Dybala strzelał pewnie, mocno i nie do obrony (a nie w stylu Lewego), ale coś nie umie udźwignąć ciężaru w kluczowych momentach.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 14:08

Allegri rozwiał wasze wątpliwości i potwierdził, że Dybala będzie dalej wykonywał karne.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 20:13

Dybala będzie kopał karne aż się przełamie. W sumie głupotą było by odsunięcie chłopaka, bo źle by to na niego wpłynęło.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 października 2017, 21:46

Nicram_93 pisze: Natomiast co do karnych Lewandowskiego, to super że jest taki skuteczny, ale z drugiej strony spójrzmy obiektywnie. Według mnie wiele tych karnych powinno być powtarzanych, bo Lewy wykonuje je na dwa tempa, fakt nie zatrzymuje się, ale bardzo nagina tą zasadę, ale sędziowie póki co przymykają oko. Dopóki strzela dla reprezentacji to mi to nie przeszkadza, ale gdyby tak strzelił w meczu Bayern-Juve to już nie patrzyłbym na to tak spokojnie ;) . Do tej pory podobało mi się właśnie, że Dybala strzelał pewnie, mocno i nie do obrony (a nie w stylu Lewego), ale coś nie umie udźwignąć ciężaru w kluczowych momentach.
Niczego nie nagina, przepisy i wytyczne jasno określają co wolno a czego nie wolno i Lewandowski jako inteligentny gracz to wykorzystuje.

Swoją drogą napisałbym coś na temat Igły i Lewego, ale ani to odpowiedni temat, ani odpowiedni czas, żeby wszczynać kolejną forumową wojenkę.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 18 października 2017, 08:34

Nicram_93 pisze: Natomiast co do karnych Lewandowskiego, to super że jest taki skuteczny, ale z drugiej strony spójrzmy obiektywnie. Według mnie wiele tych karnych powinno być powtarzanych, bo Lewy wykonuje je na dwa tempa, fakt nie zatrzymuje się, ale bardzo nagina tą zasadę, ale sędziowie póki co przymykają oko. Dopóki strzela dla reprezentacji to mi to nie przeszkadza, ale gdyby tak strzelił w meczu Bayern-Juve to już nie patrzyłbym na to tak spokojnie ;) . Do tej pory podobało mi się właśnie, że Dybala strzelał pewnie, mocno i nie do obrony (a nie w stylu Lewego), ale coś nie umie udźwignąć ciężaru w kluczowych momentach.
Co za bzdura. Istnieje zakaz zatrzymywania się przy karnym, więc sposób wykonywania Lewego jest poprawny. Ręką zagrać w piłce nie możesz, jeśli zagrasz barkiem to naginasz zasady?
To nawet nie jest żadne cwaniactwo, to po prostu świetny sposób wykonania rzutu karnego. Nie ma tu żadnego naginania przepisów.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 18 października 2017, 09:20

Szikit pisze:
Nicram_93 pisze: Natomiast co do karnych Lewandowskiego, to super że jest taki skuteczny, ale z drugiej strony spójrzmy obiektywnie. Według mnie wiele tych karnych powinno być powtarzanych, bo Lewy wykonuje je na dwa tempa, fakt nie zatrzymuje się, ale bardzo nagina tą zasadę, ale sędziowie póki co przymykają oko. Dopóki strzela dla reprezentacji to mi to nie przeszkadza, ale gdyby tak strzelił w meczu Bayern-Juve to już nie patrzyłbym na to tak spokojnie ;) . Do tej pory podobało mi się właśnie, że Dybala strzelał pewnie, mocno i nie do obrony (a nie w stylu Lewego), ale coś nie umie udźwignąć ciężaru w kluczowych momentach.
Co za bzdura. Istnieje zakaz zatrzymywania się przy karnym, więc sposób wykonywania Lewego jest poprawny. Ręką zagrać w piłce nie możesz, jeśli zagrasz barkiem to naginasz zasady?
To nawet nie jest żadne cwaniactwo, to po prostu świetny sposób wykonania rzutu karnego. Nie ma tu żadnego naginania przepisów.
Może rzeczywiście trochę źle się wyraziłem, że "nagina przepisy". Dla mnie po prostu jest brak konsekwencji w tych przepisach, albo zakazujemy rzeczywiście zatrzymywania się, ale również tzw. strzelania na dwa tempa (większość zawodników prawie się wtedy zatrzymuje na ułamek sekundy), albo zezwalamy na wszystko, bo tak to zostawiamy wielkie pole do interpretacji dla sędziów, a wg mnie powinno to być bardziej jednoznaczne. Ale mniejsza o Lewego, bo to temat o naszym Pawełku, niepotrzebnie rozpocząłem dyskusję ;)


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 08:40

Nowy mesiasz niezadowolony ze zmiany po swoim tragicznym występie niby naubliżał Allegriemu. FI


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 13:05

Niech się weźmie za granie bo ostatnio jest jednym z najgorszych na boisku :doh:


Obrazek
ODPOWIEDZ