Paulo Dybala

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 21:06

Nic nie podpisał.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 31 października 2021, 14:25

Można powiedzieć, że z przedsezonowych zapowiedzi Allegrego do tej pory sprawdziła się w zasadzie tylko jedna - faktycznie postawił w centrum swojego "projektu" Dybalę. Tylko nie jestem pewien, czy chodziło o to, że cała ofensywa ma być uzależniona wyłącznie od dyspozycji Argentyńczyka, który sam musi kleić z niczego...


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 listopada 2021, 15:55

vitoo pisze:
31 października 2021, 14:25
Można powiedzieć, że z przedsezonowych zapowiedzi Allegrego do tej pory sprawdziła się w zasadzie tylko jedna - faktycznie postawił w centrum swojego "projektu" Dybalę. Tylko nie jestem pewien, czy chodziło o to, że cała ofensywa ma być uzależniona wyłącznie od dyspozycji Argentyńczyka, który sam musi kleić z niczego...
Z Dybalą jest taki problem, że na początku swojej przygody z Juve grał super w lidze, potem przyszedł Higuain więc Pawełek zaczął się smutać, potem przyszedł Ronaldo i kolejny smutek, teraz nie ma żadnego z nich i co? Pawełek dalej ma problemy z graniem jak należy. Oby przedłużyli z nim kontrakt, a potem niech Agnelli ubłaga Fabsa by dał choć 40 mln i wziął go do tego Tottenhamu ba ja już na tego bezcharakternego pseudo kapitana patrzeć nie mogę.
Kapitan co jest kapitanem tylko dlatego, ze wszyscy go lubią. Ja pierd.... :facepalm:


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 01 listopada 2021, 16:05

Michael_M pisze:
01 listopada 2021, 15:55
vitoo pisze:
31 października 2021, 14:25
Można powiedzieć, że z przedsezonowych zapowiedzi Allegrego do tej pory sprawdziła się w zasadzie tylko jedna - faktycznie postawił w centrum swojego "projektu" Dybalę. Tylko nie jestem pewien, czy chodziło o to, że cała ofensywa ma być uzależniona wyłącznie od dyspozycji Argentyńczyka, który sam musi kleić z niczego...
Z Dybalą jest taki problem, że na początku swojej przygody z Juve grał super w lidze, potem przyszedł Higuain więc Pawełek zaczął się smutać, potem przyszedł Ronaldo i kolejny smutek, teraz nie ma żadnego z nich i co? Pawełek dalej ma problemy z graniem jak należy. Oby przedłużyli z nim kontrakt, a potem niech Agnelli ubłaga Fabsa by dał choć 40 mln i wziął go do tego Tottenhamu ba ja już na tego bezcharakternego pseudo kapitana patrzeć nie mogę.
Kapitan co jest kapitanem tylko dlatego, ze wszyscy go lubią. Ja pierd.... :facepalm:
Jak przedłuży kontrakt to już go ani nie sprzedamy ani nie będzie chciał odejśc bo po co? Nie chciał gdy miał mniejszy i krótszy kontrakt, wtedy gdy mieliśmy w napadzie Mandziukicia, Higuaina i Ronaldo to dlaczego miałby latem?


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 listopada 2021, 16:33

Profesor pisze:
01 listopada 2021, 16:05
Michael_M pisze:
01 listopada 2021, 15:55
vitoo pisze:
31 października 2021, 14:25
Można powiedzieć, że z przedsezonowych zapowiedzi Allegrego do tej pory sprawdziła się w zasadzie tylko jedna - faktycznie postawił w centrum swojego "projektu" Dybalę. Tylko nie jestem pewien, czy chodziło o to, że cała ofensywa ma być uzależniona wyłącznie od dyspozycji Argentyńczyka, który sam musi kleić z niczego...
Z Dybalą jest taki problem, że na początku swojej przygody z Juve grał super w lidze, potem przyszedł Higuain więc Pawełek zaczął się smutać, potem przyszedł Ronaldo i kolejny smutek, teraz nie ma żadnego z nich i co? Pawełek dalej ma problemy z graniem jak należy. Oby przedłużyli z nim kontrakt, a potem niech Agnelli ubłaga Fabsa by dał choć 40 mln i wziął go do tego Tottenhamu ba ja już na tego bezcharakternego pseudo kapitana patrzeć nie mogę.
Kapitan co jest kapitanem tylko dlatego, ze wszyscy go lubią. Ja pierd.... :facepalm:
Jak przedłuży kontrakt to już go ani nie sprzedamy ani nie będzie chciał odejśc bo po co? Nie chciał gdy miał mniejszy i krótszy kontrakt, wtedy gdy mieliśmy w napadzie Mandziukicia, Higuaina i Ronaldo to dlaczego miałby latem?
To lepiej już nie przedłużać z nim kontraktu i niech idzie w cholerę po sezonie.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 listopada 2021, 16:40

Pawełek byłby dobrym supportem dla prawdziwego lidera, gościem który nieco w cieniu wykonywałby swoje zadania.
Niestety, przerośnięte ego i chęć bycia w centrum, mimo iż ewidentnie nie ma do tego predyspozycji są jego przekleństwem. I przy okazji naszym, bo z tego chłopaka robimy na siłę kogoś, kto ma wziąć na swoje barki odpowiedzialność wówczas gdy nic nie układa się po naszej myśli.
Nieprzypadkowo Paulo najlepsze sezony rozgrywał w duecie z Mandzukiciem (15/16) Higuainem (16/17) i Ronaldo (19/20) u boku, gdy Ci zawodnicy brali na swoje barki ciężar fizyczny i walkę z rywalem (Mandzu), ciężar za egzekucje, wykańczanie (Igła) czy wsparcie mentalne w sytuacjach kryzysowych (CR7).
Poza tym, ma ewidentnie pecha, co pokazało ostatnie starcie z Veroną. Dwoił się i troił bez efektu, a wspomniany Ronaldo wielokrotnie wciskał coś przypadkowo, dużym palcem u nogi, na centymetry.
Chętnie bym go wymienił na De Jonga z Barcelony, mielibyśmy w końcu zasoby ludzie pod grę 4-3-3, dokoptowanie darmowego Kessiego sprawiłoby, że druga linia w składzie Locatelli-Kessie-De Jong w końcu byłaby jakościowa, a przede wszystkim zbilansowana.


Obrazek
Dolphh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2021
Posty: 12
Rejestracja: 05 września 2021

Nieprzeczytany post 02 listopada 2021, 01:47

Michael_M pisze:
01 listopada 2021, 15:55
vitoo pisze:
31 października 2021, 14:25
Można powiedzieć, że z przedsezonowych zapowiedzi Allegrego do tej pory sprawdziła się w zasadzie tylko jedna - faktycznie postawił w centrum swojego "projektu" Dybalę. Tylko nie jestem pewien, czy chodziło o to, że cała ofensywa ma być uzależniona wyłącznie od dyspozycji Argentyńczyka, który sam musi kleić z niczego...
Z Dybalą jest taki problem, że na początku swojej przygody z Juve grał super w lidze, potem przyszedł Higuain więc Pawełek zaczął się smutać, potem przyszedł Ronaldo i kolejny smutek, teraz nie ma żadnego z nich i co? Pawełek dalej ma problemy z graniem jak należy. Oby przedłużyli z nim kontrakt, a potem niech Agnelli ubłaga Fabsa by dał choć 40 mln i wziął go do tego Tottenhamu ba ja już na tego bezcharakternego pseudo kapitana patrzeć nie mogę.
Kapitan co jest kapitanem tylko dlatego, ze wszyscy go lubią. Ja pierd.... :facepalm:
No faktycznie, taki smutny że tworzyli raczej najlepszy duet w naszym ataku od wielu lat. I jeszcze w tym roku pomiędzy sezonami Dybala łaził na mecze Higuaina bo jego obecność go zasmucała xDDDD. Ma problemy z graniem też xDDDDD Chłop zagrał jeden słabszy sezon, a poza nim gdy był bez kontuzji to był dalej najlepszym/drugim najlepszym zawodnikiem formacji ataku. I na koniec jeszcze informuję że 30-letnie chłopy nie zwracają uwagi na to kto ma kawałek szmaty na ramieniu, zwracają uwagę na to kto jest liderem. Lider nie musi być kapitanem, patrz totti-de rossi. Przepraszam za dużą ilość XD w wypowiedzi ale poziom odklejenia posta wyżej tego wymagał.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 listopada 2021, 11:30

15/16 - bardzo fajny sezon. Gówno piłka w LM ale ogólnie na plus.
16/17 - słynna depresja Pawełka przez rozstanie z dziewczyną. Jeden dobry mecz z Barceloną, a w finale zniszczony przez Ramosa.
17/18 - najlepszy sezon w lidze i kolejny gówno sezon w LM. Grał super w lidze.
18/19 - Ronaldo w Juve więc Dybala smutny. 5 goli w lidze Lepiej trochę w LM ale wszystkie gole w fazie grupowej. Gówno piłka cały sezon.
19/20 - sezon Kiepury. Grał super. Wszędzie go było pełno. Wydaje mi się, że Sarri miał na niego dobry wpływ - bardzo często go zmieniał więc ten musiał się starać. Wyszło mu to na dobre. Gówno piłka w LM i gole w fazie grupowej.
20/21 - sezon spisany na straty przez kontuzje, a nawet jak grał to i tak była to gówno piłka.
Obecny sezon też za specjalny nie jest. I to ma być gość który ma zarabiać na czysto 10 mln? Co drugi sezon jest ok a w LM gość jest bezużyteczny. Patrzysz na tego piłkarza przez różowe okulary. Trudno. Lewy po odbiciu podatku wyciąga w Bayernie lekko ponad 12 mln na czysto, a Ty chcesz temu cieniasowi dać 10 mln? Powodzenia.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 listopada 2021, 11:56

Tak, Dybala nie może być liderem drużyny pod tym względem, że reszta nic nie gra a on ratuje nam wynik. To tak nie zadziała. Gra za głęboko żeby mieć liczby Ronaldo. To jest gość od robienia gry dlatego pisanie "słaby sezon" podczas gdy miał mniej goli albo gdy nawet nie grał (jak w 18/19) jest śmieszne.

Jego największym problemem są sędziowie, którzy przymykają oczy na faule na nim w pierwszych 15 minutach. Chłopak co mecz dostaje 3-4 wjazdy w pierwszym kwadransie w plecy, uda, kostki, achillesy itd i zazwyczaj nie kończy się to żadną kartką. Następnie obolały traci na jakości co jest normalne u każdego ale u niego to jakby znak rozpoznawczy. Rywale o tym dobrze wiedzą dlatego grają w grę "ślepy sędzia".

W tym sezonie był najlepszy w naszej drużynie chyba w połowie meczów w których wystąpił ale na forum ciągle jęki, że słaby. To co powiedzieć o innych?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 listopada 2021, 12:05

Piękne słowa w wywiadach pięknymi słowami w wywiadach, ale czy tylko mnie ta telenowela z kontraktem Dybali śmierdzi jakimś wałem ze strony zawodnika i agenta? :think:

Być może stwierdzili, że wstępnie dogadają się z Juve, ale jednocześnie są ciekawi oficjalnych ofert, jakie otrzymają po 1 stycznia. Dlatego nie mówią nam kategorycznie NIE, ale grają na czas i starają się przeciągnąć temat kontraktu do nowego roku. Pierwszą propozycję nowego kontraktu przygotowaliśmy w lutym 2020, a mamy listopad 2021. Ja wiem, że w międzyczasie COVID, ale żeby prawie 2 lata dogadywać przedłużenie kontraktu z zawodnikiem, który ponoć kocha Juve i chce być jego legendą?!

Często klub w takiej sytuacji daje zawodnikowi ultimatum: albo dogadamy się do 31 grudnia albo nasza propozycja nowego kontraktu jest nieaktualna, bo musimy znaleźć Twojego następcę, a pieniądze przewidziane na Twój nowy kontrakt zaproponujemy np. takiemu Pogbie czy Kessiemu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 listopada 2021, 13:43

Jakby ktoś nie wiedział to tak - budżety klubów budżetami, ale tak podam czyste liczby - obecnie utrzymanie Dybali kosztuje niemal identycznie jak: Salaha, Donnarumme...w City tylko Grealish i De Bruyne dostają więcej, ale tylko 1,5 mln więcej, Kane milion mniej, w Napoli najwięcej kosztujący zawodnik Koulibaly 2 mln mniej. To tylko takie przykłady. Wiem, że są zawodnicy co zarabiają więcej i tacy co dużo mniej. Dybala kosztuje budżet więcej niż De Ligt, ale to dzięki zmianach w prawie podatkowym. Jeśli on dostanie tak wypaśny kontrakt to będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem w całej lidze. Warto? Jak dla mnie nie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2021, 14:23

Na prawdę myślisz, że muszą czekać do 1 stycznia? Przecież my kontrakt Chiesie przedstawialiśmy rok przed transferem. Goście, którzy mają rok kontraktu często są już dogadani na kolejne lato jak chociażby my byliśmy dogadani z Llorente.

Nie wiem czy Dybala w coś gra z agentem ale znaleźli godnych siebie negocjatorów. Obie strony chcą ale żadna nie chce się zgodzić na ofertę drugiej strony ;) Ja jestem skłonny uwierzyć, że Pawełek chce zostać i podpisze w końcu kontrakt na jakiś warunkach choćby miało to być dopiero w lato 2022. Czy mam go ganić że chce zarabiać więcej? Berna też chce, Rabiot jakby przedłużał też by chciał, każdy chce. Do tego jeśli chłopak patrzy na to ile zarabiają czy zarabiali inni a ile wnosili czy wnoszą do gry to nie mogę mu się wcale dziwić. To zarząd wytworzył w nim chęć podwyżki w głównej mierze. A czy ganić bo zarabia tyle co Salah? No chyba nie skoro zarabia mniej niż Grealish ;) Takie porównywanie jest bez sensu bo na kontrakt składa się wiele czynników a jednym z głównych jest klub w jakim grasz. Przechodzisz z Torino do Sampdorii i dostajesz podwyżkę z 1mln do 1.3mln a przechodzisz do Juve i dostajesz 2.5 albo 3.

Póki co nadal utrzymuje się trend, że Dybala jest MVP w co drugim meczu w tym sezonie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 listopada 2021, 17:32

Jak dla mnie Dybala też jest nie wart tego wszystkiego i powinniśmy go pożegnać co piszę od dawien dawna. Jak słyszę Dybala, agent, wkrótce podpis to mnie grzeje. Wywalić fochmena.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2021, 20:32

Problem z Dybalą (czy choćby Cuadrado) jest taki, że niby przychodzą młodzi zdolni w ich miejsce, a potem się okazuje, że i tak musi grać dziadzia Juan, bo Dejan to się nadaje do tarcia chrzanu, a nie do wyjściowego składu (niby jest jeszcze młody, ale ja już zaczynam wątpić, że coś z niego będzie w Juve). Żeby Pawełka nie nękały urazy tak często jak to było ostatnio to byłby sporym wzmocnieniem pierwszej jedenastki. Pytanie tylko czy wart jest tego by płacić mu około 10 baniek na rękę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 11 listopada 2021, 12:11

Mówiło się też coś o 8 milionach netto i osobiście uznałbym to za bardzo rozsądną propozycję. Zakładając, że tak by się stało: nie stracimy go za darmo, udało się zejść z 10, nie mamy kasy na szukanie napastnika o podobnej jakości.

Na chwilę obecną w składzie już brakuje mi 1 konkretnego napastnika (byłem przekonany, że po odejściu Ronaldo nawet jakiś czereśniak dołączy do nas w ostatniej chwili - myliłem się), szukanie 2 w przeciągu powiedźmy 2 okienek wydaje mi się nierealne (dodatkowo jeśli nie wykupimy Moraty to na moje oko potrzebowalibyśmy 3 napastników). Podsumowując myślę, że klub bardzo będzie chciał się dogadać z Dybalą.

Idealnym rozwiązaniem byłoby powiązanie pensji z wynikami sportowymi ale na to piłkarze chyba raczej niechętnie się godzą.


ODPOWIEDZ