Paulo Dybala

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 19:57

Oriana Sabatini (dybala gf): "There's not much to do in Turin"


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 22:40

vitoo pisze:Tevez, Cuadrado czy Mandzukic to byli już ukształtowani gracze.
I takich właśnie kupuje Juventus. Tak są od dawien dawna robione transfery w Juventusie. Ukształtowani gracze i od dzwona jakiś młody. Mnie to nie obchodzi jaki jest 'model', dopóki działa.
Zresztą Cuadrado i tak lepiej niż u Allegrego wyglądał u Sarriego czy teraz
Cuadrado gra ok, ale dawanie mu korony za ten czy poprzedni sezon to szukanie pozytywów na siłę.
Zdecydowanie wolałem go bliżej bramki przeciwnika, facet nie umie grać w obronie.
Sorki, ale to, że Allegri go przesunął na inną pozycję, to nie znaczy, że Chorwat zanotował progres - chyba że w grze obronnej. ;)
Jakiś tam progres zanotował, na pewno pełnił większą rolę niż ktokolwiek się spodziewał w momencie transferu.
Co miał robić, uczyć Mandzukica dryblingu? Kiedy Mario miał 30 lat? Jak sam stwierdziłeś, to ukształtowany gracz. Trzeba mu znaleźć system i rolę w nim.
Taki Higuain, choć swoje strzelał i dobrze współpracował z Dybalą, też nie był tak skuteczny w Juventusie jak w Napoli.
Wyniki bramkowe Higuaina (liga):
Napoli 13/14 -- 17g/2423min
Napoli 14/15 -- 18g/2783min
Napoli 15/16 -- 36g/2978min
Juventus 16/17 -- 24g/2968min
Juventus 17/18 -- 16g/2818min
Widzę tu dość równy poziom. Gruby przez 10 lat swojego prime miał jeden sezon konia, więc nie róbmy z niego nie wiadomo kogo. Swoje zrobił.
Zobacz, co Guardiola zrobił w City z Bernardo Silvą czy Sterlingiem, a w kolejce są już Foden i Ferran Torres, wprowadził też na salony Sane. Albo Bayern - Goretzka, Gnabry czy wspomniany już Coman. Allegri nie ma ręki do ofensywnych, młodych piłkarzy - taka jest prawda.
A Conte z Allegrim stworzyli Pogbe, którego wartość rynkowa wtedy to znacznie ponad Silve czy Sterlinga. Pjanic w dwóch pierwszych sezonach był w szerokim topie światowych pomocników, cofnięty do tyłu lub nie, co za różnica.
Z Comanem nie wyszło, co zrobisz? Nie licząc poprzedniego sezonu to w Bayernie też dupy nie urywał (a jest tam już piąty rok).
Na marginesie to zastanawiam się, w czym historia Cuadrado ma być gorsza od Silvy czy Sterlinga? Przychodzili do City odpowiednio za 50 i 64 miliony euro i do tej pory nie powąchali tego obśmiewanego finału LM. Zazwyczaj odpadają gdzieś w 1/4 jak lamusy. Na ten moment 1-1 z BVB, nie wspominając co sędzia wydrukował w pierwszej połowie. Niech robią dalej, styl Guardioli mimo fajerwerków nie broni się w LM.
City może sobie kupować top talenty nie zważając na koszty, a jak przychodzi proces sądowy to szmaty z uefy biorą w kopercie i wszyscy zadowoleni. Co tu w ogóle porównywać.
My mieliśmy swoje historie, Tevez Pogba Mandzukic Dybala Cuadrado i wielu innych. Wolę swoje niż ciapatych sprzedawców marzeń.
I dopóki pisały się te historie to Juventus był w ścisłym europejskim topie. Potem przyszedł DS pajac i zaczął zarządzać po swojemu.
Sandro rozwinął? Bentancura? Ruganiego? Bernardeshiego? Cana?
Sandro - jedynie u Allegro grał na poziomie
Bentancur - dobre pół sezonu u Sarriego, młody jest ma czas
Rugani - nie poradził sobie w Rennes więc o czym mówimy
Berna - najlepsze występy zaliczał u Allegro, ogólnie kopie się po czole niezależnie od trenera
Can - biorąc pod uwagę jaki to kiepski piłkarz, to wyglądał naprawdę ok
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2021, 23:04 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 23:04



Na obu zdjęciach jest ta sama laska ? Ta co teraz marudzi ?


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 23:04

@Garreat
Ty znasz sytuację z Ruganim czy tylko tak z siebie wypisujesz jakieś swoje złote myśli? Daniele po jednym meczu w lidze i 17 minutach w LM (28.10.2020) doznał potem kontuzji uda i był niedostępny praktycznie do końca stycznia 2021 roku, więc po czym można wywnioskować, że nie poradził sobie w Rennes.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 23:20

Sorek21 pisze:
06 kwietnia 2021, 23:04
Na obu zdjęciach jest ta sama laska ? Ta co teraz marudzi ?
Nie, ta pierwsza to była dziewczyna, z którą był jeszcze za czasów Palermo. Z boku to był chyba dość ułożony związek (przynajmniej tak to w mediach przedstawiano), pamiętam, że ona nawet na wszystkie mecze na J-Stadium chodziła. A potem Paulito ją zdradził i się rypło - z tego też się wzięły te doły Dybali na boisku swego czasu.

A ta druga to jakaś gwiazda argentyńskiego popu. Trudno się dziwić, że Turyn ją nudzi, dla takiej piosenkarki to pewnie faktycznie średnio atrakcyjne miejsce do życia.



Znalezione z neta. Ta pierwsza po rozstaniu z Dybalą gdzieś wypowiedziała się w ten sposób:
"Chodziłam na jego wszystkie mecze. Po ostatnim gwizdku przytulałam, całowałam, mimo że był spocony i zmęczony. Naśladowałam jego cieszynkę po strzelonej bramce. Byłam z nim, kiedy był nikim. Niestety sukces go zniszczył. Sława i inne dziewczyny zrujnowały nasz związek. Pewnego dnia przejrzałam na oczy. Rosnąca popularność Paulo powodowała, że oddalaliśmy się od siebie. Kochałam go. Przeprowadziłam się dla niego z Argentyny do Italii, ale to był koszmar. On widział to inaczej, opowiadał różne historie na temat poznanych kobiet, ale przestałam mu wierzyć. Spakowałam się i odeszłam."


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 23:25

dimebag11 pisze:
06 kwietnia 2021, 23:04
@Garreat
Ty znasz sytuację z Ruganim czy tylko tak z siebie wypisujesz jakieś swoje złote myśli? Daniele po jednym meczu w lidze i 17 minutach w LM (28.10.2020) doznał potem kontuzji uda i był niedostępny praktycznie do końca stycznia 2021 roku, więc po czym można wywnioskować, że nie poradził sobie w Rennes.
W Rennes nie chcieli dać mu szansy po kontuzji. Przedwczesny powrót do Włoch. Dodajmy jeszcze, że ten pierwszy mecz w lidze to była kompromitacja na całego. No cóż, nie przekonał.
Teraz powstaje legenda jakoby w Cagliari grał dobrze. Rugani ma dopiero 26 lat więc jeszcze wszystko przed nim... Wszystko zależy od niego.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 23:28

Garreat pisze:
06 kwietnia 2021, 22:40
Pjanic w dwóch pierwszych sezonach był w szerokim topie światowych pomocników
Chyba tylko wg kibiców Juve. No chyba, że szeroki top to jakieś top100.

Rugani w Rennes był ciągle kontuzjowany więc nie pisz głupot, że się nie sprawdził. Zresztą ogólnie piszesz głupoty i zamazujesz rzeczywistość dot. Allegriego. Miał młodego Ruganiego do okrzesania na ligowy top co najmniej. Miał Comana do ulepienia na zawodnika jakim teraz jest. Miał Bentancura by ulepić go na poziom ligowego topa ale prawdę mówiąc gość stracił swoje najlepsze lata na rozwój i już nic z niego nie będzie. Miał Bernę i zrobił z niego to co teraz Pirlo robi z Kulusevskiego. Miał Sandro zapowiadającego się na światowy top na swojej pozycji i wszystko poszło nie tak. Cancelo też zmarnował rok. Bohater tego tematu także raczej nie rozwinął skrzydeł przez 4 lata u Maksa a miał być diamentem. Cuadrado? Trafił pod skrzydła Maksia w wieku 27 lat. Czy zrobił krok w przód w jakimkolwiek elemencie piłkarskiego rzemiosła? No raczej nie. Więcej dał mu rok z Sarrim niż 4 u toskańskiego geniusza trenerki bo ten gość nie zbudował żadnego zawodnika ale to dosłownie żadnego. Nawet uwielbiany przez niego Pjanic pewnie na prawdę byłby w "szerokim topie światowych pomocników" gdyby trafił pod kogoś innego (dość powiedzieć, że u nas nigdy nie powtórzył liczb z Romy). Ludzie którzy piszą, że chcą jego powrotu mają tak krótkotrwałą pamięć i myślenie, że to aż niewiarygodne. Zero analizy tylko spojrzenie na livescore. Obecny skład u Maksa w komplecie do wymiany bo gość nie rozwinąłby ani Chiesy, ani Kulu, ani MacKenniego, ani Arthura, ani Demirala, ani De Ligta, ani nikogo innego. Właściwie moglibyśmy już zamykać kram, szykować się na dwa siódme miejsca i trzymać kciuki, że kiedyś przyjdzie kolejny Conte.

Partnerka Dybaly powiedziała, że takie kolacje piłkarze mają co tydzień w środy czym dosłownie zgasiła peta na decyzji zarządu o ukaraniu trójki i odsunięciu ich od składu na Torino. Sami sobie strzelamy w stopy takimi <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> decyzjami pod publiczkę. Tym bardziej, że jak każdy pamięta Ronaldo jeździł sobie na skuterze i nikt się nie zająknął słowem. Ta drużyna obecnie nie jest normalna. Są równi i równiejsi, brakuje chemii i właściwie kompletnie nie tworzymy drużyny a trener zamiast pomagać to jeszcze dolewa oliwy do ognia.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 00:12

@Maly taki np Shaqiri tez byl material na topa i kilku dobrych trenerow z niego takim nie zrobili. To samo z np. Balotellim, Goetze i wieloma innymi. To nie jest tylko kwestia trenera. Jak zawodnikowi odbija palma, albo siano pod kopula, to chocby byl talentem jak Maradona, to dzisiejsza pilka jest zbyt profesjonalna, zeby tacy osiagali sukces ( no moze i z Diego Armano przesadzilem, bo i Ronaldinho tytanem pracy nie byl ale zrozumiesz kontekst). Oprocz woli i warsztatu trenera musi byc duzo skladnych na "+" u zawodnika. Bo i doskonale znany sp. trener Wojcik, mimo niekonwencjonalnego podejscia, potrafil u chlopakow wyhodowac jaja. Czasem wystarczy motywacja, czasem podejscie jakie mial np Loew na poczatku pracy z reprezentacja de. W sytuacji, kiedy jest jakis diamencik, dwa, dobrze ulozony itd i dobry trener ale pilkarz trafia do grupy idiotow, to tez moze nie wypalic. Ja zawsze powtarzam, ilu ludzi - tyle problemow. Kazdy jest inny, kazdy innego podejscia potrzebuje. Poza tym nie kazdy dobry trener musi byc dobrym wychowca, mentorem itd. Nie ma czlowieka do wszystkiego, wiec nie oczekujmy ze taki Allegri, ktory potrafi ulozyc zespol na boisku, opanowac haos i ustawic ich pod przeciwnika bedzie tez swietnym mentorem, motywatorem i do tego dyrektorem sportowym. Dla przykladu, ktore uwielbiam, podam tutaj Einsteina, a co! Mial propozycje zostania prezydentem Izreala i odmowil! Bo to nie jego klocki, mimo bycia ponadprzecietnie inteligentym. Nie ma ludzi do wszystkiego. Nie bylo i nie bedzie.

Co do samej imprezki, czy spotkania. Od poczatku to smierdzialo i dalej smierdzi. Lakoniczne informacje, a jak pisales kiedys, to wrecz powinno byc normalnoscia, ze pilkarze z druzyny spotykaja sie ze soba. 10 osob to duzo ? Zwazywszy ze 3 pary to 6, to oprocz oskarzonych wcale duzo osob nie bylo. Jak to mowia, fryzjer moze isc do sklepu spozywczego, ale kasjer do fryzjera juz nie. Logiczne. Covid - jest, nie ma watpliwosci, skutecznosc restykcji - niekoniecznie. Poza tym jak mozna CR glaskac, a innego karac za lamanie restykcji ? Sami sobie wylewamy kwas na zawodnikow i kazemy w nim plywac liczac, ze nikt nie bedzie narzekac. Dlatego dla mnie najwiekszym obecnym problemem w Juve nie jest trener, nie sa zawodnicy, ale zarzad i brak jakiejkolwiek konsekwencji. Zawodnicy dlatego sami nie wiedza co maja grac, komu i czemu.

Sam Pawelek, to tak naprawde dalej maly Pawelek. Jak dla mnie. Nie znam go, ale takie mam o nim zdanie. Tak wyglada, tak mozna wnosic po jego sytuacji z kobietami, tak mozna wnosic po latach spedzonych w Juve. Nie uniosl ciezaru 10, bo mentalnie nie jest i nie bedzie liderem, nie byl i nie bedzie gosciem pewnym kiedy jest samotny, potrzebuje grupy zeby czuc sie dobrze. Taki Ibra, gdzie by nie poszedl, bedzie sie czul tak samo. Bedzie przekonany o swoich umiejetnosciach i nieustannie bedzie nad nimi pracowal. Ale tacy sa rzadkoscia, zwlaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie liczba followersow na insta decyduje, czy kupic goscia za 100 mln majacego 34 lata i placic mu 30melonow za sezon netto. Aspekt sportowy 100%. Tak czy siak dla marnych pieniedzy bym go nie sprzedawal, podobnie jak postapil Bayern z Alaba.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 00:17

Garreat pisze:
06 kwietnia 2021, 22:40
vitoo pisze:Tevez, Cuadrado czy Mandzukic to byli już ukształtowani gracze.
I takich właśnie kupuje Juventus. Tak są od dawien dawna robione transfery w Juventusie. Ukształtowani gracze i od dzwona jakiś młody. Mnie to nie obchodzi jaki jest 'model', dopóki działa.
Ale u Allegrego ten model działał tylko przez trzy sezony. ;) Potem, kiedy należało wymagać od niego jakiejś przebudowy, stworzenia czegoś nowego, zawiódł na całej linii.

Conte wystarczyły dwa lata, żeby "zrobić" kilku piłkarzy, których odziedziczył po nim Allegri. Conte zrobił z Bonucciego jednego z najlepszych środkowych obrońców w Europie, z Vidala zrobił jednego z trzech najlepszych (jak nie najlepszego) box-to-boxów, Marchisio za Conte stał się bardzo dobrym środkowym pomocnikiem (nie był to Iniesta i miał swoje ograniczenia, ale na pewno w pewnym momencie był bardzo dobry, Conte przygotował Allegremu Pogbę i wprowadził go do pierwszej jedenastki. Co więcej, każdy z tych piłkarzy miał swoją charakterystykę i było wiadomo w czym jest dobry, jakie ma zalety a jakie wady.

A kogo po pięciu latach zostawił Allegri? Bentancura? Dopiero Sarri coś tam z nim zrobił, wcześniej to właściwie nie było wiadomo kim on ma być. Bernardeschiego? To samo, chociaż w Fiorentinie był z niego obiecujący gracz. Kean, o którego talencie mówiło się od wielu miesięcy, ogony u Allegrego zaczął grać dopiero na wiosnę, jak kwestia mistrzostwa była wyjaśniona. Fagioli, który rzekomo tak zachwycał Maxa, za jego kadencji nawet nie powąchał murawy, a jedyne, co trener mu zapewnił, to jakieś tam jednorazowe powołanie do kadry meczowej. Allegri po sobie zostawił pobojowisko. Kiedy należało zbudować coś swojego, to on ani nie nadał drużynie stylu, ani nie przygotował swojemu następcy jakichś piłkarzy, na których ten mógłby coś budować. Już pomijając Bentancura czy Bernę, nawet Dybali zafundował sezon, po którym Sarri musiał go "odkurzać".

A my się teraz mamy cieszyć, że Allegri wróci? Kiedy on ostatnim wywiadem tylko utwierdził wszystkich kibiców w tym, że jest przekonany o niezawodności swojej filozofii i przez dwa lata nie wyciągnął żadnych wniosków? W tej chwili w składzie mamy Kulusevskiego, Chiesę, Demirala, Bentancura, nawet De Ligta, który chociaż jest już doświadczony, nadal się uczy. Do tego podobno chcemy odmładzać kadrę i inwestować w młodzież. I po doświadczeniach z Comanem, Bentancurem, Ruganim, Caldarą, Bernardeschim, Pjaniciem Fagiolim czy Keanem mam wierzyć, że Allegri będzie dla nich odpowiednim trenerem i mentorem, który zrobi z nich wielkich piłkarzy? I że Allegri zbuduje z nich poukładaną drużynę? Kurde, mam wrażenie, że to bardzo naiwna wiara. Chociaż chciałbym się mylić. ;)
jeshu pisze:
07 kwietnia 2021, 00:12
@Maly taki np Shaqiri tez byl material na topa i kilku dobrych trenerow z niego takim nie zrobili. To samo z np. Balotellim, Goetze i wieloma innymi. To nie jest tylko kwestia trenera.
Nie chcę odpowiadać za @Malego, ale wtrącę się i dorzucę swoje trzy grosze. To, że zdarzają się takie przypadki, to oczywiste - nie z każdego piłkarza można zrobić topa, choćby się nie wiem jak starało, a już zwłaszcza, gdy ma on podejście do życia jak Balotelli. Ale wydaje mi się, że nie do końca o to chodzi. Jeśli jakiemuś trenerowi daje się kilka lat, to należy oczekiwać, że on coś zbuduje, pozostawi po sobie, "ulepi" dla swojego następcy jakichś zawodników, tak, żeby tamten nie został z piłkarskimi emerytami i ciamajdami. Myślę, że nikt by nie wypominał Allegremu takiego Comana, gdyby z Bentancura zrobił środkowego pomocnika z top 5 w Europie, a z Pjanicia rozgrywającego strzelającego dziesięć bramek i notujacego piętnaście asyst na sezon. ;) Klopp w ciągu kilku lat w Liverpoolu ukształtował kilku piłkarzy, tak samo Guardiola, Zidane w Realu, już nawet Flick i Koeman z lepszym lub gorszym skutkiem coś tam rzeźbią. Po odejściu Pogby naszymi motorami napędowymi mieli być Pjanic i Dybala. Miała być piękna gra i dwóch topów, a po ostatnim sezonie Allegrego obaj wyglądali jak piłkarskie pokraki pozbawione sił i ochoty do gry. ;)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 00:36

Maly pisze:
06 kwietnia 2021, 23:28
Rugani w Rennes był ciągle kontuzjowany więc nie pisz głupot, że się nie sprawdził.
Rugani sprawdził się w Rennes tak samo jak Jorge Andrade w Juventusie.
Zresztą ogólnie piszesz głupoty i zamazujesz rzeczywistość dot. Allegriego.
Najlepszy okres Juventusu to kadencja Allegriego, wiem że wolisz wzdychać do Conte.
Miał młodego Ruganiego do okrzesania na ligowy top co najmniej.
Bardziej mi szkoda Benatii, to był prawdziwy błąd Allegro.
Rugani u Allegro grał 1500-2000+ minut w sezonie i było różnie, lepsi rywale często objeżdżali go jak dziecko. Swoje zagrał, nie rozumiem rzekomego tragizmu tej postaci (?). Wyszło to zupełnie przeciętnie, not great not terrible.
Dodajmy jeszcze, że Rugani poszedł w odstawkę dopiero u Sarriego.
Miał Bentancura by ulepić go na poziom ligowego topa
Bentancur przyszedł w rozliczeniu za Teveza i nikt nie wiedział kto to w ogóle jest. Wydaje mi się że rozwijał (czy też rozwija) się zupełnie poprawnie.
Pierwszy sezon na ławce, w drugim (ostatnim Allegro) ponad 2500 minut, w tym 550 w LM, 2 gole + 3 asysty, coś nie tak?
Problemem Bentancura jest wyłącznie to, że nagle trafił pod skrzydła Andrzejka.
Miał Bernę i zrobił z niego to co teraz Pirlo robi z Kulusevskiego.
Pierwszy sezon Berny (17/18 u Allegro) obiecujący, co się dzieje później tego nikt nie rozumie.
Mam wrażenie że nie ogarniasz chronologii, to nie jest tak, że wszyscy grali 5 lat u Maxa.
Miał Sandro zapowiadającego się na światowy top na swojej pozycji i wszystko poszło nie tak
Na światowy top to chyba w sercach fanów Juventusu, był to ten słabszy i tańszy z dwójki Danilo-Sandro.
Nie zmienia to faktu, że Brazol rozgrywa u Allegro 3 dobre (bądź bardzo dobre) sezony, wyraźnie obniżając loty dopiero w czwartym. Nie rozumiem gdzie jest problem? Sandro jak najbardziej sprawdził się w Juventusie. Po tych kilku latach grał gorzej i to jest normalne w tym sporcie, wiek kontuzje motywacja itd. Dani Alves jest tylko jeden.
Cancelo też zmarnował rok.
Grał na tyle dobrze, że zechciał go Guardiola. Dlaczego "zmarnował" rok? Z Valencii przez Juventus do City.
Zmarnował to Paratici potencjał tej sytuacji, wycenić Danilo na 37M to śmiech na sali.
Bohater tego tematu także raczej nie rozwinął skrzydeł przez 4 lata u Maksa a miał być diamentem.
No jak, k... nie rozwinął? Przychodził jako pastuch z Sycylii, doszedł wysoko, 98 bramek dla klubu to jest nic? Mimo sezonu w plecy to piłkarz o najwyższej wycenie zaraz po MDL.
Cuadrado? Trafił pod skrzydła Maksia w wieku 27 lat. Czy zrobił krok w przód w jakimkolwiek elemencie piłkarskiego rzemiosła? No raczej nie. Więcej dał mu rok z Sarrim niż 4 u toskańskiego geniusza trenerki bo ten gość nie zbudował żadnego zawodnika ale to dosłownie żadnego.
Obrazek
U Dyzmy lepsze liczby w mniejszym wymiarze czasowym. Coś jeszcze potrzebujesz?
Zachwyty nad Cuadrado, czy Danilo w bieżącym sezonie, to miara upadku tego klubu. Każdy, kto nie daje ciała po całości, nagle wygląda jak super piłkarz. Wcześniej grał nawet lepiej i nikogo to nie podniecało, bo mieliśmy lepszą drużynę.
Nawet uwielbiany przez niego Pjanic pewnie na prawdę byłby w "szerokim topie światowych pomocników" gdyby trafił pod kogoś innego (dość powiedzieć, że u nas nigdy nie powtórzył liczb z Romy). Ludzie którzy piszą, że chcą jego powrotu mają tak krótkotrwałą pamięć i myślenie, że to aż niewiarygodne.
Ale ja nie chcę jego powrotu. Napisałem tylko tyle, że dwa sezony miał bardzo dobre. Tak, u Maxa.
Zero analizy tylko spojrzenie na livescore. Obecny skład u Maksa w komplecie do wymiany bo gość nie rozwinąłby ani Chiesy, ani Kulu, ani MacKenniego, ani Arthura, ani Demirala, ani De Ligta, ani nikogo innego.
Staram się analizować i pokazuję liczby, bo cała reszta jest względna.
Jeśli za analizę uważasz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w rodzaju "nie rozwinął-BY" "nie zrobił-BY" poparte wyłącznie wyobraźnią to... no okej, masz prawo.
A może Conte też zesrał-BY się w obecnym Juve? Kogo to obchodzi?
Partnerka Dybaly powiedziała
Wow, 'partnerka Dybaly' powiedziała. Coś nowego u Wandy?
Być może Ronaldo również powinien zostać ukarany, ale to był inny moment. Teraz sytuacja w klubie zagęściła się że powietrze można kroić, a te dzbany dają się złapać na imprezowaniu. Trzeba było nie drzeć mordy, to pewnie psy by nie przyjechały.
vitoo pisze:A my się teraz mamy cieszyć, że Allegri wróci? Kiedy on ostatnim wywiadem tylko utwierdził wszystkich kibiców w tym, że jest przekonany o niezawodności swojej filozofii i przez dwa lata nie wyciągnął żadnych wniosków?
Nie wiem czy się cieszyć... Mnie nie podnieca wizja powrotu Maxa, zostawił tutaj dużą renomę i ryzykuje obrócenie jej w gruzy. Moment jest taki, że potrzebna jest zmiana na ławce i już wiemy, że nie warto powierzać tego amatorom z pustym CV.
Max zostawił drużynę na poziomie scudetto i 1/4 LM, ni mniej ni więcej. Dwa razy wymyślił tą drużynę, trzeci raz nie zdążył. Myślę, że w takim środowisku pracy jakie tworzy Paratici, każdy będzie miał problemy. Allegri odszedł bo nie chciał takiej współpracy, jednak zarząd jest ponad trenerem.
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2021, 01:01 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 00:58

@vitoo dlatego wlasnie uwazam Conte za trenera bardzo dobrego, ciagle bijacego sie o dolaczenia do trenerow z absolutnego topa, brakuje mu nieco wynikow na arenie europejskiej. Zaryzykuje stwierdzenie, ze gdyby wtedy zostal - obecnie trzymalibysmy uszatka, kto wie. Allegriego za to uwazam za trenera, ktory z jednej strony gwarantuje nam wysokie minimum, ale tez za trenera, ktory nie potrafi wyciagnac maximum. I jednemu i drugiemu czegos brakuje. Z ta roznica, ze za Conte ogladalo sie fajnie zawodnikow, nawet gdy byli to zawodnicy pokroju Giachieriniego. A z sezonu na sezon przybywala jakosc, mimo skromnych nakladow. Era Allegriego wygladala totalnie innaczej. Wizualnie byl konstans przez wiekszosc czasu, a czysta jakosc pilkarska byla coraz lepsza i wydatki duzo wyzsze, duzo wieksze niz za czasow Conte, a ogladalo sie coraz gorzej. Fakt - latwiej budowac druzyne bez presji, a Conte mial ja mniejsza niz Allegri. Nie mniej jednak Conte zastal druzyne drweniana, zostawil murowana ;-) Allegri zastal murowana a zostawil ... beton. Nie uwazam, ze teraz Allegri by gorzej budowal druzyne niz kilka lat wczesniej, ale tez watpliwe jest, zeby zaspokoil pragnienie kibicow, grajac radosny futbol. Inaczej ujmujac, wole ogladac zawodnikow bez umiejetnosci ale zostawiajacych serce na boisku, niz z umiejetnosciami ale grajacych zachowaczo na 1;0 i zabijajac radosc futbolu. Czas bez sukcesow przetrwam, jak wiekszosc kibicow Juve, bo i jej wiekszosc stanowia wieloletni, pamietajacy Serie B. Pozniej duzo kibicow nie przybywalo, bo ile ich moglismy zyskac za Allegriego mimo dwoch finalow ? Troche kibicow doszlo za CR, ale czy tacy zostana jak on odejdzie? Moze kilka procent. Bedzie taka gra jak widzimy, to szybko followersi unfollowuja. Dopoki nie bedziemy grac ladnie, jak za Niedzwiedzia, Samuraja, Del Piero czy Thurama, dopoty nie ma co liczyc na boom popularnosci jak p$g dzieki $$.

@Garreat "Najlepszy okres Juventusu to kadencja Allegriego" - bo byly dwa przegrane finaly ? To kadencja Lippiego czy Capello byla gorsza? XD Zobacz sobie jaki progres zaliczyl Conte od poczatku do konca, a co zrobil Allegri. Porownaj kadry, kwoty na transfery. Conte moze w europie nie mial wynikow ale tez szczescia a czy Allegri nie mial szczescia awansujac do finalow ? Ja osobiscie celowalbym w ocene jakos 7/10 Allegri a 8/10 Conte, ze wzgledu na to skad przyszedles, dokad dotarles, co po sobie zostawiles i jaki miales budzet.
Zostawil druzyne na poziomie Scudetto ? Conte tez, tylko jaki mieli sklad ?
"Staram się analizować i pokazuję liczby, bo cała reszta jest względna." - serio ? wiec Ronadlo gra tak samo albo lepiej niz w ManU czy Realu ?
"Moment jest taki, że potrzebna jest zmiana na ławce" + "w takim środowisku pracy jakie tworzy Paratici, każdy będzie miał problemy" wiec zmieniajmy trenerow po pol roku XD


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 01:10

jeshu pisze:
07 kwietnia 2021, 00:58
@Garreat "Najlepszy okres Juventusu to kadencja Allegriego" - bo byly dwa przegrane finaly ? To kadencja Lippiego czy Capello byla gorsza? XD Zobacz sobie jaki progres zaliczyl Conte od poczatku do konca, a co zrobil Allegri. Porownaj kadry, kwoty na transfery. Conte moze w europie nie mial wynikow ale tez szczescia a czy Allegri nie mial szczescia awansujac do finalow ? Ja osobiscie celowalbym w ocene jakos 7/10 Allegri a 8/10 Conte, ze wzgledu na to skad przyszedles, dokad dotarles, co po sobie zostawiles i jaki miales budzet.
Mam na myśli erę Agnelliego i nowego stadionu ;).
Tak, bo były dwa przegrane finały. Juventus ocierał się o absolutny szczyt. Trzecie miejsce w rankingu UEFA. "Drugie miejsce to pierwszy przegrany" to truizm, jest różnica w przychodach i prestiżu między finałem a 1/8.
Tak, kadencja Capello była gorsza. Nie wykorzystał potencjału składu, a mieliśmy absolutny top na każdej pozycji oprócz Zebiny.
Żeby mówić o szczęściu to najpierw wypada bić tuzów pokroju Benfici i Galaty. Lepszy ma szczęście, sędziowie bynajmniej nam nie pomagali.
Nie chcę zachodzić w głowę "co by", tak uszatka byśmy trzymali grając 3-5-2 (może tak? kto wie). A "jak BY" gwizdnęli karnego na Pogbie, a tak w ogóle to gol Muntariego.
"Staram się analizować i pokazuję liczby, bo cała reszta jest względna." - serio ? wiec Ronadlo gra tak samo albo lepiej niz w ManU czy Realu ?
Gra gorzej niż w Realu i liczby też ma gorsze. Starość nie radość.
Co do United to nie ma przełożenia 1:1, tam był typowym skrzydłowym.
"Moment jest taki, że potrzebna jest zmiana na ławce" + "w takim środowisku pracy jakie tworzy Paratici, każdy będzie miał problemy" wiec zmieniajmy trenerow po pol roku XD
Chcesz, żeby Pirlo został? Do zwolnienia jest zarówno on jak i DS.
Porownaj kadry, kwoty na transfery.
Screeny specjalnie dla Ciebie, bo chyba sam nie sprawdziłeś.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
WJEŻDŻA PARATICI
Obrazek

18/19 z wygłupem w postaci transferu Ronaldo zostawmy na boku.
Co nam zostaje? Najwięcej wydajemy przed sezonem 15/16, czyli przebudowa po Berlinie.
Kolejnym rokiem z największymi wydatkami jest... 11/12! Kto by się spodziewał, no niestety sam duet Matri - Wuczini to 30 baniek.
Bilans 3 lat Conte: -107M
Bilans 4 lat Allegro: -142.5M
Bilans 5 lat Allegro: -294.5M -- oczywiście tu wchodzi Ronaldo czyli autorski projekt Fabsa :facepalm:

Dzięki Exorowi i wynikom w LM mogliśmy sobie pozwolić na transfer Ronaldo.
Na co nie mogliśmy sobie pozwolić, to porażki z Lyonem i Porto, zwłaszcza po covidzie.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 02:11

@Garreat nie jestem typem kierownika/dyrektora. Jesli juz mam sie w to miejsce wstawic, to widze i argumenty za zostawieniem Pirlo jak i zwolnieniem. Napewno jest czym tlumaczyc Andrzeja - brak druzyny (nie to co zastal Allegri), brak okresu przygotowawczego, brak zdrowia wsrod pilkarzy. Bo jak wspomnialem dzisiaj w innym poscie, kto wskaze jaki jest pierwszy wybor Pirlo co do SO albo SP ? Nikt nie wie, bo nie mial tego komfortu mozliwosci wyboru. Zazwyczaj to byl mus. Tak jak i wystawianie Kulu. Dlatego zmian nie zaczalbym od niego, ale od czyszczenia szatni z oldboyow. Ich era sie skonczyla, trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc, a jak nie wiedza to trzeba im ta droge niestety wskazac. Bolace dla czesci kibicow ale niestety, ich czas juz minal, mieli swoje szanse. Tymbardziej w czasach covido-ekonomicznych, gdzie Ronaldo zbiera 30. Ten transfer moze mialby duze lepsze powodzenie, gdybysmy mieli zespol grajacy ofensywnie, ale czegos brakowalo. Ale my gralismy nieatrakcyjnie, wiec i Ronaldo sie nie odnajduje. Z reszta kto sie odnajduje ? Chiesa i tyle. Moze Danilo gra lepiej niz oczekiwala wiekszosc ale juz Cuadrado ? Co z tego ze 15 asyst jak mogl miec tak samo 10 dla przeciwnika i te jego mega tragiczno-glupie faule na czerwo. W meczu z Torino tez mogl zarobic czerwien, na szczescie w porownaniu do calego sezonu sedzia w koncu spojrzal laskawym okiem.
Nie jestem za zmianami trenerow co chwila, bo i Allegri - majac i ekonomie i jakosc pilkarska - CL nie zdobyl. Nie wygrywa sie latami grajac defensywnie, chyba ze myslimy o jednym turnieju na 5 /10 lat ale do tego potrzebna jest ekonomia minimum jak jest w DE/Bayernie. W Italli tego nie ma wiec zapomnijmy. Buduje sie zespol na miare ligi/ekonomi i z takiego zalozenia wychodza kluby portugalskie, holendrerskie czy niemieckie. My sie rzucilismy ponad miare z CR i teraz przy Covidzie konsekwencje obijaja nam sie podwojna czkawka, albo potrojna. Covidu nie moglismy przewidziec, choc zazdroszcze tutaj Realowi, ktory nie dosc ze ostatnimi latami troche stonowal z transferami to i stadion przebudowywali akurat, kiedy nikt kibicow wpuszczac nie moze.
Poza pozegnaniem starej gwardii potrzeba jest zmiana trenerow przygotowania fizycznego, znowu. Zawodnicy lamia sie na potege. Paratici/Nedved tez dla mnie sa pod znakiem zapytania, ale ja znam info tylko z internetu. Nie wiem do konca co kto i o kim decydowal, wiec tutaj sie nie wypowiem, ale brak konsekwencji w ukladaniu zespolu razi po oczach. Sciagasz za 90 mln najlepszego napastnika na polwyspie apeninskim i oddajesz go na wypozyczenia ? Bierzesz Khedire i zssylasz go do rezerw? A taki Pjanic gra piach ale gra non stop. Ja naprawde widze duzo wiecej problemow z zarzadzaniem, niz trenerka jaka robi Pirlo. Jak powiedzial Cannavaro (JP swiezy wywiad), zarzad wiedzial kogo zatrudnia, z jakim (a w zasadzie bez) doswiadczenia, wiec oczekiwanie po nim CL czy ulozenie zespolu, gdzie Sarri sobie nie poradzil, jest po prostu dziecinnym zyczeniem. Naiwnym zyczeniem. Dlatego tez, zwolnienie go bedzie kolejna niekonsekwencja, a zatrudnienie Allegriego samobojstwem, strzalem w tyl glowy z 10 metrow. Dla mnie zatrudnienie Pirlo nie mialo byc ruchem a'la Zidane, tylko mialo byc poczatkiem rewolucji. A jak rewolucja - to nie nakrecam sie na sukcesy. W lutym pisalem - moze za rok o tej porze bedzie Juve ladnie grajace - ale potrzeba konsekwencji. Co zrobi Agnelli ? Nie wiem, ale wierze, ze w koncu zacznie dzialac dlugoterminowo, bo nie wierze, ze wiecznie dziala pod wplywem impulsow. Wiec, ze poludniowcy tak czesto robia, ale to nie jest czlowiek z ulicy. Kazdy popelnia bledy, czekam na refleksje. Nie jestem dlatego zwolennikiem Pirlo, ale tez nie bede plakal po jego zwolnieniu. Natomiast jesli zatrudnia Maxa, to bede mial wieksze obawy niz teraz, poniewaz tamten projekt nie przyniosl sukcesu mimo bardzo dobrego skladu, a z obecnym mam inne nadzieje.

E: Mowiac o wydatkach nie mowilem o bilansie. 180+160+160 za 3 lata Allegriego, Conte 100+72+45 ? Tylko 14/15 gdzie Allegri zaczal, wydatki byly 60, gdzie Allegri dostal kilkukrotnego mistrza i ulozony zespol. Dalej idac tym tropem, 100 dostal Conte do budowy zespolu bo byli Oldboye. Do tego mielismy kilka darmowych transferow w roznych momentach. Jakosciowo to w ogole sie nie ima. Zobacz sklad jaki obejmowal Conte a Allegri. Liczby to nie wszystko a i tak tutaj Conte mial mniej $ ... i tez latwiej wymienic 1 czy 2 zawodnikow jak juz zespol cos robi, niz z calosci nic nie grajacej zrobic mistrzow. Poza tym +/- finansowo to nie trener, tylko ktos, kto zajmuje sie transferami, go*no mial do gadania i jeden i drugi, dlatego odeszli. Conte mial mniej $ i w europie mniej osiagnal, ale tez mial jakosciowo slabszy zespol. Dlatego w mojej ocenie to Antonio wyglada lepiej.

BIG EDIT: Zapomnialem, ze Inter wygral CL grajac tak toporny fubtol, ze pol zartem pol serio, Allegri jest zazdrosny i do dzisiaj chyba marzy o tym samym


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2021, 15:52



Szczęsny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2017
Posty: 107
Rejestracja: 03 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 21:01

podpisał już nowy kontrakt, czy dalej siedzi za oceanem?


ODPOWIEDZ