Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 29 maja 2023, 16:44

Ufff, mam czyste sumienie.
Spoiler
Bart985
2 lat temu
Umysłowy dramat i syndrom sztokholmski. Co się stało z tym klubem? :/ Nie dziwne, że Trump wygrywał w Stanach, UK wyszła z Unii, w Polsce karczuje się puszcze – głupota rządzi światem 🙁
+ jakieś usunięte 15-te konto

Jak czytam marudzenie i płacz takich jak ty co nadal nie rozumieją jak bardzo się mylili,to jeszcze bardziej cieszę się, ze Max wraca 😉

:shame:


Obrazek
Wolf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2022
Posty: 16
Rejestracja: 25 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 29 maja 2023, 17:48

Cóż, jako długoletniemu kibicowi Realu naprawdę żal mi prawdziwych fanów Juve. Degrengolada tego klubu jest niesamowita, jeszcze trochę (dwa lata Maxa dłużej?) a zacznie się ją porównywać do upadku Milanu, który do tej pory był chyba najlepszym i największym przykładem upadku giganta. Patrząc z boku, dla mnie winne są dwie osoby - Agnelli i Allegri. Każdy z nich ma duży wkład w upadek klubu, począwszy od szczegółów jak zmiana herbu na coś w rodzaju rur kanalizacyjnych, aby "być trendy", przez idiotyczną politykę kadrową po preferowanie i pokazywanie stylu gry, który nawet fanatyka calcio przyprawia o myśli samobójcze. Zresztą o szczegółach nie ma sensu Wam opowiadać, sami znacie je lepiej. Ja po prostu nie wiem czy część osób tu piszących i próbujących bronić obecne wyczyny zdaje sobie sprawę z miary upadku tego klubu. Juve było gigantem. Nie w skali Włoch, ale w skali Europy a co za tym automatycznie idzie świata. Klubem, który nawet wśród topowych rywali w Europie kojarzył się z bardzo niewygodnym i groźnym rywalem. I to powinna być skala oceny i poziom, który powinien określać cel powrotu. Kiedyś Juve w Europie wzbudzało respekt, teraz budzi częściej śmiech i/lub politowanie - mowa oczywiście o LM, bo to są rozgrywki na miarę Juve. A tu czytam, że gdyby nie punkty to Juve byłoby drugie, więc o co chodzi? No mianowicie o to, że dla Juve, tak jak dla Realu, drugie miejsce oznacza porażkę. I takim klubem Juve było i być powinno. Po calciopoli Juve było bardzo sensownie odbudowywane, do czasu. Mam wrażenie, że pierwsze błędy i pękniecie pojawiły się w 2015 a po 2017 posypało się i zaczęła się równia pochyła.

PS. Jeśli mogę prosić o oznaczenie "Madridista" będę wdzięczny.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 maja 2023, 20:59

Pięknie napisane.Tak to widzi cały piłkarski świat. Juventus przegrał 5 na 6 spotkań fazy grupowej LM a trener nie został zwolniony za to. Mało tego są tutaj tacy, co go jeszcze bronią. Ile jeszcze można przegrać zanim oczy się otworzą?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 maja 2023, 23:09

Przeklejam rekordy Maksia po meczu z Milanem:
Milan wygrał oba ligowe mecze przeciwko Juventusowi w Serie A po raz trzeci w przeciągu ostatnich 50 lat, po sezonach 1990/91 i 2009/10.

Juventus przegrał 10 meczów w jednym sezonie Serie A po raz pierwszy od sezonu 2010/11 (wtedy również doznali 10 porażek).

Milan zachował czyste konto w co najmniej trzech kolejnych meczach przeciwko Juve w Serie A, po raz drugi w swojej historii. Wcześniej zdarzyło się to w latach 1988-1989 (cztery kolejne mecze bez utraty bramki).
Niestety nie notowałem cały sezon jak wspaniale poszło bicie rekordów naszemu taktykowi :(


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 265
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 29 maja 2023, 23:16

Wiesz mnie bardziej tabela przekonuje i to ze bysmy byli na 3 miejscu. Skoro jest tak fatalnie jak tutaj przewrazliwieni ludzie pisza, to by tak nie bylo tak ?


A tym bardziej ze serio nasza ofensywa to chyba w 10 by nie byla jakby spojrzec na urazy,forme itp. Max nie uczy schematow, wiec bez doswidczonych,kreatywnych grajkow jak Di Maria,Pogba,Chiesa, to gra do przodu lezy

Nie chce Vlaho obwiniac, bo daje mu jeszcze czas, ale to przeciez on mial odpowiadac za ciagniecie ekipy i byc liderem? Sredni Milik i Kean wcale gorzej nie wygladali, a moze wrecz pokazywali Serbowi jak sie gra tylem do bramki,czy pokazuje na pozycje


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 00:48

W końcu dobre informację.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 08:11

Tylko jakby jedno zdanie wyklucza drugie. Ale to pewnie te nowoczesne dziennikarstwo...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 09:44

Sorek21 pisze:
29 maja 2023, 20:59
Pięknie napisane.Tak to widzi cały piłkarski świat. Juventus przegrał 5 na 6 spotkań fazy grupowej LM a trener nie został zwolniony za to. Mało tego są tutaj tacy, co go jeszcze bronią. Ile jeszcze można przegrać zanim oczy się otworzą?
Trzeba było robić z klubu szmatę przez 2 lata by ludzie na właściwym stanowisku dostrzegli to co większość kibiców wiedziała już po połowie pierwszego sezonu.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 10:05

Maly pisze:
30 maja 2023, 08:11
Tylko jakby jedno zdanie wyklucza drugie. Ale to pewnie te nowoczesne dziennikarstwo...
Niekoniecznie. Ja to rozumiem tak, że Juventus chce się rozstać polubownie, redukując koszty, namówić Allegriego na jakąś rekompensatę czy coś w ten deseń, ale w razie gdyby się nie zgodził, to i tak go wywalą, tylko wtedy wiadomo, będzie drożej. A co w rzeczywistości, to cholera jedna wie, po twitterze ta rewelacja krąży w różnych wersjach (widziałem też np. taką, że Juventus chce namówić Allegriego na dobrowolne odejście, ale jeśli się nie zgodzi, to pozostanie na stanowisku, bo klub jednostronnie go nie zwolni), a są i głosy przekonane, że Allegri zostanie na kolejny sezon. Każdemu według potrzeb.

EDIT
Maly pisze:
30 maja 2023, 11:15
"Jeśli dojdzie do porozumienia, Allegri zostanie zwolniony." (Allegri will be sacked if an agreement is reached.) - jak to możesz rozumieć, że zostanie zwolniony jeśli się Maks NIE zgodzi? :)
Masz rację, jednym okiem przeczytałem i takie są efekty :ok: :whistle:
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, 11:35 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 11:15

"Jeśli dojdzie do porozumienia, Allegri zostanie zwolniony." (Allegri will be sacked if an agreement is reached.) - jak to możesz rozumieć, że zostanie zwolniony jeśli się Maks NIE zgodzi? :)

Po necie krąży też, że ma być po prostu spotkanie w czwartek więc po prostu to jest jedyne prawdziwe info a reszta to już tylko domysły dziennikarzy, którzy tworzą klikbajty.

W 2021 przewidywałem, że wywalą go po 1.5 sezonu - graliśmy na jesieni kał, odpadliśmy z LM i byliśmy daleko w tabeli ligowej a mimo to Allegri nie został zwolniony więc póki nie będzie oficjalki wszystkie te medialne plotki w ogóle do mnie nie trafiają.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 20:28

Zakała jeszcze widnieje jako "allenatore"?! Może dysydenci Juve powinni się wybrać na badania do Choroszczy?


:allegri: na śmietnik
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 21:37

Bobby X pisze:
30 maja 2023, 20:28
Zakała jeszcze widnieje jako "allenatore"?! Może dysydenci Juve powinni się wybrać na badania do Choroszczy?
Ponoć już byli na badaniach, które wykazały...brak mózgu :laugh:
Tak na poważnie, to jak go nie wyrzucili po kompromitacji w fazie grupowej LM (i nie mówię już o tym, że zajęliśmy 3 miejsce w grupie, ale o porażce z Maccabi oraz ugraniu zaledwie 3 punktów w 6 meczach), nie wywalili go po odpadnięciu z LE czy też po ostatniej kompromitacji z Empoli (gdy przed tamtym spotkaniem mieliśmy matematyczne szanse na awans do LM mimo odjętych 10 punktów), to wiadomo, że będzie trenerem jeszcze przez ten jeden ostatni mecz tego sezonu z Udine.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 21:49



Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 00:04

Sorek21 pisze:
30 maja 2023, 21:49
Wiarygodny?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2023, 13:45

Zdarza się, że część obrońców Taktyka wspomina o stawianiu na młodych. Szczerze śmiać mi się chce. Soule jak grał to zawsze przyzwoicie, ale Allegri nigdy nie dał mu kilku meczy pod rząd. Kilkanaście minut i 4 mecze przerwy itd.
Iling. Kiedy był czas, by go ogrywać i przy okazji dać oddech Kosticiowi to był przyspawany do ławki.
Miretti wyglądał fatalnie. Pod koniec poprzedniego sezonu to był powiew świeżości, a teraz? Na boisku zagubiony plus fizycznie wygląda jak kończący się Khedira.
Fagioli dobry sezon, ale on już dobrze wyglądał w sparingach. Mógł grać od pierwszej kolejki, a nie od października.
Liczbowo może się broni, ale patrząc w szczegóły to na serio to wygląda jak przypadkowe działanie.


ODPOWIEDZ