Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 16:21

Maly pisze:
25 listopada 2021, 15:47
Kto i kiedy tak napisał?
Kolega bezpośrednio nad moim postem :prochno:
vitoo pisze:Faktycznie może się zdarzyć, że złapiemy wiatr w żagle i po Atalancie zaczniemy punktować, ale trochę obecny sezon zaczyna mi przypominać poprzednie rozgrywki, w których co chwilę myśleliśmy, że nadszedł przełom (Torino, Barca etc...), a za chwilę klub pokroju Fiorentiny sprowadzał nas na ziemię.
Mam takie same odczucia, no ale teraz sezon jeszcze trwa więc mówię sobie że będzie inaczej. Dopiero jakieś 33% za nami...


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 16:28

Rozgrzany Sturaro pisze:
25 listopada 2021, 16:09
Kiedyś już chyba o to pytałem, ale nie dostałem odpowiedzi od kogokolwiek. Da radę ktoś wymienić 5 (pięciu!) zawodników, których Allegri ewidentnie rozwinął na topowych graczy albo chociaż bardzo dobrych? Dla ułatwienia dam opcję wymieniania i młodzieży jak i już w miarę ukształtowanych graczy, którym Wybitny Strateg pomógł wejść na wyższy poziom i pokazywać to dłużej niż przez kilka spotkań. A jak ktoś chce jeszcze łatwiej, to niech będzie też jego kadencja w Milanie.
Berardiego :D

Całkiem szczerze, myślę, że znalezienie jednego gracza, z którego Allegri zrobiłby topa - takiego, którym zachwyca się piłkarski świat i który znajdowałby się chociaż blisko pierwszej dziesiątki w rankingach typu Złota Piłka, jest ciężkim zadaniem.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 16:45

@Garreat
W najbliższych kolejkach Serie A oprócz spotkania z Atalantą czekają nas potyczki z Salernitaną, Genoą, Venezią, Bologną, Cagliari, więc teoretycznie to doskonały moment by gonić czołówkę. Jeśli marzymy o grze w przyszłej edycji LM, to naszym obowiązkiem jest ugranie minimum 16 punktów w tych 6 meczach, bo wiadomo, że po drodze może się zdarzyć jakiś remis. Natomiast mam przekonanie graniczące niemal z pewnością, że drużyna dowodzona przez betonowego Maxa nie zgarnie więcej niż 11 oczek w tych spotkaniach i wcale nie zbliżymy się do Napoli, Milanu czy Interu mimo tego, że te dwie pierwsze ekipy mają dużo trudniejszy terminarz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 20:31

Maly pisze:
25 listopada 2021, 15:47
Garreat pisze:
25 listopada 2021, 15:09
Jeśli Pirlo przejął "rozbitą drużynę" świeżo po scudetto, to nie wiem jaką drużynę przejął Allegri.
Kto i kiedy tak napisał?

Przestańcie zwalać w końcu niedołężność trenerską Allegriego na zawodników bo amator Pirlo świeżo po kursach z takimi samymi grał ładniejszą piłkę i lepiej punktował. Zobaczcie lepiej co Max w kilka miesięcy zrobił z Chiesy albo Locatelliego a nie zasłaniajcie się, że Rabiot słaby bo słaby był też sezon temu, chociaż i on lepiej wyglądał za Pirlo niż teraz.
Dodajmy wprost że Rabiot we Francji gra po prostu doskonale - https://www.whoscored.com/Players/11660 ... ien-Rabiot
Facet strzela, asystuje i wyciąga 91% celnych podań.
Mało tego miał na Pieńku z DD więc faktycznie musi być dobry skoro na niego stawia.

Już nie będę wspominał Chiesy i tego co wyczyniał na ME, bo to aż jest żal patrzeć jak można wykastrować zawodnika.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 listopada 2021, 07:43

Panowie, nikogo tutaj nie bronie, bo wszyscy widzimy w jakim jesteśmy stanie rozkładu piłkarskiego, ale Allegri absolutnie nie przejął taką samą drużynę jak Pirlo, bo po pierwsze bez Gigi (przydałby się na początku sezonu, może całkowicie by wygryzł Wojtka), Bonuc i Kielon o rok starsi i przede wszystkim bez CR7 który ratował ten statek nieskończoną ilość razy. Wszyscy myśleli odejdzie CR7 problem się skończy (jak w Realu), ale to nie CR7 był problemem tylko 70% drużyny jest problemem.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 listopada 2021, 08:21

Znów się zaczyna... Po Conte przejął taki sam zespół bo z Moratą i Evrą ale po Pirlo już gorszy bo bez Ronaldo którego nie chciał ale z Locatellim, którego chciał. To jest na prawdę jakaś choroba.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 27 listopada 2021, 02:53

Fajna dyskusja się zrobiła w temacie o europejskich pucharach. Nie chcę tam spamować, więc dorzucę swoje trzy grosze tutaj. Jestem ciekaw, czy jak w styczniu na prośbę Allegrego przyjdzie Witsel i okaże się podstarzałym niewypałem, który wcale nie podniesie jakości naszej pomocy, znów będą pojawiały się głosy, że sprowadzono Allegremu nie tego gracza, czy alternatywę alternatywy Zakarii (choć pojawiały się już plotki o tym, że do będącego w kwiecie piłkarskiego wieku Szwajcara z kończącym się kontraktem trener nie jest przekonany, bo rzekomo zbyt małą wagę przywiązuje do taktyki).

Jeszcze odnośnie tego całego sporu o wyższość Conte nad Allegrim i odwrotnie, to zawsze myślę sobie o tym, że kompletną pomoc, która była kluczowa w zespole z 2015 roku, Conte zbudował m.in. na starym, rzucanym przez Maxa po różnych pozycjach w Milanie i niechcianym przez niego Pirlo, oraz 20-letnim Pogbie, który przychodził do Turynu jako utalentowana, ale jednak zagadka. To, że Allegri na miejscu Conte wolałby przedłużyć wypożyczenie Aquilaniego niż podpisać kontrakt z Pirlo, jest pewne. A czy dałby tyle minut dzieciakowi Pogbie, ile dawał mu Conte, i czy pozwalałby 20-latkowi na robienie sztuczek i cieszenie się grą? Patrząc na historie Comana czy Kaio, istnieje duża szansa, że gdyby młody Pogba trafił na Allegrego, to dzisiaj kopałby w jakimś średniaku z Francji czy Włoch.

Największe sukcesy Allegri odniósł w znaczniej mierze dzięki temu, że Conte stworzył BBC, odbudował zblazowanego Barzagliego, Buffona i skreślonego przez toskańskiego taktyka Prilo, wepchnął na najwyższy poziom Bonucciego, Chielliniego, Vidala i Marchisio oraz zaufał bawiącemu się grą młokosowi Pogbie. Teraz sam musi lepić i jego magicznej różdżki po pół roku nie widać.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 listopada 2021, 22:49

MRN pisze:
28 maja 2021, 09:37
Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Mam do Maxa szacunek i ogromny sentyment ale nie bawi mnie to, że został "nowym" trenerem. Z Trójki jednak Max - Pirlo - Zidane wolę i tak Allegriego a skoro do nas ponownie przyszedł to będzie miał możliwości jakich domagał się dwa lata temu. Ciekaw jestem tego czy rzeczywiście w przypadku kiedy będą kontraktowani zawodnicy na jakich on zgłasza zapotrzebowanie, ruszy coś w naszej grze. Do tej pory było tak, że trener u nas stawiany był przed faktem dokonanym. Ja mam nadzieję, że Allegri jest w stanie jeszcze coś tutaj zbudować i unowocześnić bo Sarri i Pirlo nie zdali egzaminu choć Sarri akurat nie miał piłkarzy pod swój styl. Ja w odróżnieniu od innych będę oglądał mecze, nie zamierzam się obrażać ale widać już taka dola kibiców Juve, że ważniejszy od stylu jest wynik dlatego w tym klubie nie ma co liczyć na rozrywkę. Kibicuję Juve jednak już 36 lat więc w trakcie mijania lat wiedziałem w co się wpakowałem tym bardziej, że moje serce coraz mocniej odznaczało się już tylko barwami biało - czarnymi. W dalszym ciągu będę oglądał nawet męczarnie bo nawet męczarnie w wykonaniu ukochanej drużyny są dla mnie istotniejsze od najbardziej porywającego widowiska Premier League. Witam więc Maxa ponownie z nadzieją, że poukłada ten klub tak, że znowu będziemy wzbudzać respekt wśród przeciwników. Na chwile obecną, Sarri i Pirlo doprowadzili do tego, że jesteśmy najmniej poważnie traktowanym przeciwnikiem wśród zespołów z 2 koszyka LM.
Mimo wszystko te osoby, które deklarują, że nie zamierzają oglądać meczów wzbudzają we mnie politowanie.
Sezon weryfikuje
MRN pisze:
27 listopada 2021, 20:44
Jeżeli tutaj należy coś budować to konkretnie od początku i nie z tm trenerem, który co mecz wystawia ten sam skład i oczekuje, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zaczną grać. Niestety będziemy się z nim teraz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bo ma bardzo wysoki kontrakt dlatego najbliższe lata tak będą wyglądać.
;)
Marian50 pisze:
28 maja 2021, 17:30
Okropnie czyta się ten temat.Ten podział na zwolenników i przeciwników Allegriego i wzajemne kłótnie,płacze,obrażanie Allegriego i Agnelliego,wygrażanie typu : "przestanę kibicować",albo "przestanę oglądać Juve po kilku meczach jeżeli będzie...". Kurde ile Wy macie lat? :D
Zarząd dokonał takiego wyboru,nie mamy na ten wybór wpływu.Nie jest najważniejsze na czyje wyjdzie,kto jest za Allegrim,a kto przeciw.Wszyscy kibicujemy temu samemu klubowi,i teraz nie pozostaje nic innego jak zobaczyć co będzie dalej.Nie dzielmy się na jakieś pieprzone obozy za lub przeciw,i zachowajmy spokój i kulturę w postach.
Ci użytkownicy podziękowali autorowi Marian50 za post (łącznie 2):
MRN (28.05.2021 18:35:18) • ipswich (28.05.2021 19:02:51)

:prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2021, 19:46

Czas mija, tracimy już szanse na 4 miejsce a Max nadal nic w tej drużynie nie potrafi zmienić. Jeszcze gada takie głupoty, że gramy zbyt pochopnie. No właśnie nie, bo gramy zbyt wolno i to jest główny powód tylu straconych punktów w tym sezonie. Nie potrafimy grać z 1 piłki, co najwyżej z 3 (przyjęcie, poprawienie, podanie z reguły do tyłu).

A pomyśleć, że mieliśmy u siebie Tudora, ktoremu wystarczyło dać 2mln za sezon a nie 9 jak ma Max a efekt raczej gorszy by nie był.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2021, 20:13

Gandalf8 pisze:
28 listopada 2021, 19:46
Czas mija, tracimy już szanse na 4 miejsce a Max nadal nic w tej drużynie nie potrafi zmienić. Jeszcze gada takie głupoty, że gramy zbyt pochopnie. No właśnie nie, bo gramy zbyt wolno i to jest główny powód tylu straconych punktów w tym sezonie. Nie potrafimy grać z 1 piłki, co najwyżej z 3 (przyjęcie, poprawienie, podanie z reguły do tyłu).

A pomyśleć, że mieliśmy u siebie Tudora, ktoremu wystarczyło dać 2mln za sezon a nie 9 jak ma Max a efekt raczej gorszy by nie był.
Niestety zgadzam się. Zresztą piszę o tym od przynajmniej dwóch lat. Nasi archaiczni obrońcy nie potrafią rozgrywać piłki w obronie. Swoim powolnym rozgrywaniem, najczęściej do tyłu, zachęcają przeciwników do założenia presingu.
Ta stracona bramka z Atalantą jest świetnym tego przykładem. Gdyby się przyjrzeć ostatnim 60 sekundom przed utratą gola, to my dwukrotnie daliśmy szansę Atalancie na przyciśnięcie nas i to w sytuacjach kiedy mogliśmy na zupełnym luzie wyjść do ataku, ale nasi obrońcy do spółki z pomocnikami woleli piłkę wycofać. Gra w obronie i środku pola przypomina grę tchórzliwą, na alibi, bez chęci wzięcia odpowiedzialności. Wyjątkiem jest może Locatelli, ale i on dobije do żenującego poziomu reszty.

PS. Z góry dziękuję za szufladkowanie mnie do którejkolwiek z grup odnośnie Allegriego. Nie czuję się ani jego szczególnym przeciwnikiem ani zwolennikiem.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2021, 23:20

Przecież granie do tyłu to kwintesencja gry ofensywnej Maksia. To nie dzieje się od wczoraj, tylko od kilku lat. Próbował Sarri i Pirlo i beton pomału zaczął kruszeć w tych wykastrowanych zawodnikach, to wróciła betoniarka i zalewa powstałe szczeliny. To jest niesamowite jak archaicznie gramy w porównaniu do europejskiej czołówki. Jesteśmy pod polem karnym wiecznie odwróceni plecami, nie szukamy gry do przodu, tylko podajemy do tyłu. Ktoś im to tłukł do łbów. Znikąd się to nie wzięło. Maksiu ma jeszcze czelność mówić o nie wykorzystanych sytuacjach. Jakich <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> sytuacjach, jak my nie stwarzamy żadnych sytuacji. Co oni zrobili <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Juventusem 😞

P.S Sekta Maksia jest niesamowita. Im to nawet jakby Allegri offen powiedział, że jest betonem, to i tak by dalej trwali przy swoim. Rzeczywiście skład mamy na dół tabeli, a dziwnym trafem Ci zawodnicy w swoich reprezentacjach grają dobrze.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 listopada 2021, 08:35

Warte odnotowania jest, że Max w weekend po raz kolejny zapisał się na kartach historii Juventusu, przegrywając z Atalantą na własnym stadionie jako pierwszy od 32 lat.
Rekordowo słabego startu już nawet nie ma sensu odnotowywać bo to średnio co 2 kolejki nowy rekord jest.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 listopada 2021, 09:00

Alexinhio-10 pisze:
28 listopada 2021, 23:20
Rzeczywiście skład mamy na dół tabeli, a dziwnym trafem Ci zawodnicy w swoich reprezentacjach grają dobrze.
Dziwnym trafem, wszyscy niespełniający oczekiwań zawodnicy w poprzednich sezonach/klubach prezentowała się o niebo lepiej niż aktualnie:
-Rabiot był podstawowym zawodnikiem szejkowego PSG, wzbudzał zainteresowanie m.in. Barcelony
-Locatelli u De Zerbiego był jednym z lepszych rozgrywających ligi, a w kadrze zachwycał całą Europę
-Bentancur, jak ktoś już tutaj napisał, za kadencji Kiepury ocierał się o poziom top playera
-Chiesa? Chyba nic nie muszę dodawać. Absolutnym wyczynem jest zepsucie tego chłopaka
-Morata? od zawsze był ciamajdowaty, chimeryczny, miewał dołki, ale takiej bryndzy nie prezentował nigdy
-Kulusevski nawet pod batutą totalnego amatora miewał przebłyski
-Arthur w dobrze naoliwionej Barcelonie coś tam potrafił pokazać, dziś pretenduje do miana piłkarza-mema
-Sandro to wypalony wrak piłkarza, jednak mam przekonanie że trener o odpowiedniej mentalności potrafiłby wydobyć z niego resztki entuzjazmu

Max się tłumaczy, że potrzebuje czasu i cierpliwości, ale do czego? Aż całkiem wszystko zniszczy?
No racja. Bo w Chiesie są jeszcze jakieś resztki ambicji i entuzjazmu, Dybala zbyt często ryzykuje oddając nieprzemyslane strzały, zamiast wycofać do obrońców, Cuadrado miewa pojedyncze zrywy, Locatelli wbrew zaleceniom czasami zapędza się pod szesnastkę rywala, a McKennie robi dziury w drugiej linii.
Łysy taktyk potrzebuje jeszcze trochę czasu, by całkowicie wyplenić te nieodpowiedzialne zachowania.
I teraz pytanie, co począć? Zwolnić dziada i przez najbliższe 3,5 roku fundować mu wakacje na Zanzibarze?
Gdyby nie ślepe zaufanie Agnellego do Maxa i pustki w portfelu, to byłaby szansa odratować sezon tak jak w Chelsea rok temu, lub w Bayernie przed dwoma laty.
Tymczasem Łysy staje przed kamerami i peroruje że jesteśmy drużyną środka tabeli i że nie zasługujemy na nic więcej.
Z tym drugim ma racje, ale takich rzeczy przed kamerami się nie mówi, zważywszy na miękką psychikę naszych owieczek.
Cytując klasyka, to że jesteśmy w dupie to wiemy. Problem w tym, że zaczęliśmy się w niej urządzać.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 listopada 2021, 09:55

"Trudności w drużynie nie rozwiązuje się w marcu czy kwietniu. Uważam, że problemy w zespole rozwiązuje się w listopadzie. Kwiecień to już łabędzi śpiew. W styczniu przepracowujesz szósty miesiąc z drużyną. Jeśli gracze cię nie rozumieją po sześciu miesiącach, to już cię nie zrozumieją“.
https://juvepoland.com/artykuly/allegri ... ac-rekawy/

No to czekam Maksiu jeszcze miesiąc i składaj wypowiedzenie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2021, 09:59

Maly pisze:
29 listopada 2021, 09:55
"Trudności w drużynie nie rozwiązuje się w marcu czy kwietniu. Uważam, że problemy w zespole rozwiązuje się w listopadzie. Kwiecień to już łabędzi śpiew. W styczniu przepracowujesz szósty miesiąc z drużyną. Jeśli gracze cię nie rozumieją po sześciu miesiącach, to już cię nie zrozumieją“.
https://juvepoland.com/artykuly/allegri ... ac-rekawy/

No to czekam Maksiu jeszcze miesiąc i składaj wypowiedzenie.
Ale nasi zawodnicy bardzo dobrze rozumieją naszego trenera, czego odzwierciedlenie widać na murawie.


Dawniej Virus[Mauro].
ODPOWIEDZ