Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 13:09

Od 2 lat bym ich brał a nie od jutra ;)
A co do kontuzji to zobacz temat z kontuzjami - i Sarri i Pirlo mieli ich miej niż Max mimo, że np Sarri miał praktycznie tych samych zawodników a teraz Max w dużej mierze ma już nowych.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 13:49

Ludzie ktorzy jakkolwiek chca bronic Allegriego to dla mnie ci co byli wychowani w komunie i slyszeli i powtarzali do porzygu "szanuj kierownika swego bo mozesz miec gorszego".
Ogladajac mecze popatrzcie czasen na naszych zawodnikow ktorzy nie maja pilki i zobaczycie ze ta "taktyka" to kompletna amatorka. Goscie prze tygodnie i miesiace wrzucali screeny zdjec gdzie w trakcie "ataku" w polu karnym jest tylko Vlahovic i 5 zawodnikow druzyny przeciwnej.
I ja serio rozumiem granie defensywnie, ale jak nie idzie to w parze z wyuczona gra z kontry to to nie ma prawa sie udac.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 18:54

Urbi27 pisze:
27 marca 2023, 09:36
A teraz nawet jak wrzuci w to miejsce Anglika i ten odpali to wszyscy będą się zachwycać jaki to geniusz trenerki, jak dla mnie to taki sposób wprowadzania zawodników jest najgorszym z możliwych. Teraz znów nie ma wyboru i ma młodego zawodnika, który nie miał zbyt wielu minut na którego spadnie znacznie większa presja.
Nie zdziwiłbym się, gdyby w łysej głowie naszego innowatora kiełkowała myśl, by wystawić tam Beżowego, lub wrócić do sprawdzonej i przynoszącej onegdaj znakomite rezultaty formuły 442, z Rabiotem na skrzydle. :prochno:
Nawet jeżeli Iling by dostał więcej szans, to wystawianie na wahadle chłopaka mającego ewidentnie smykałkę do gry z przodu jest kolejnym marnotrawstwem. No ale znamy pogląd <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na skrzydłowych - jeżeli lubisz grać bardziej przy linii - będziesz grał na wahadle, jeżeli jesteś odwróconym skrzydłowym, będziesz jako napastnik.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 21:18

W najbliższym meczu Rabiot nie zagra ze względu na kartki ale spokojnie Allegri ma już plan B- Danilo W srodku pola.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 21:25

Sorek21 pisze:
27 marca 2023, 21:18
W najbliższym meczu Rabiot nie zagra ze względu na kartki ale spokojnie Allegri ma już plan B- Danilo W srodku pola.
Albo na lewym wahadełku bo Kostic kontuzja.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 28 marca 2023, 10:14

Toskanski_Ferguson pisze:
27 marca 2023, 21:25
Sorek21 pisze:
27 marca 2023, 21:18
W najbliższym meczu Rabiot nie zagra ze względu na kartki ale spokojnie Allegri ma już plan B- Danilo W srodku pola.
Albo na lewym wahadełku bo Kostic kontuzja.
Na lewe wahadełko to Kean lub Vlahovic pasują idealnie :)


FORZA JUVE!!!
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 249
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 28 marca 2023, 23:01

Ja bym brał nawet Michniewicza. Problemem Juve, poza zarządzaniem klubem jako takim (patrz kretyńskie brnięcie w kretyńską "super"ligę), jest ustalenie czym na dzisiaj ma być ten klub. Bo z pewnością nie jest już rodzinną firmą, nie stał się też mega-przebrandowaną korporacją, bo logo klubu śmieszy nadal wielu, a Cristiano... liczby zrobił, ale LM nie ma i nie było, a sezonowi kibice, którzy przypłynęli - odpłynęli.

Klub nie ma kasy żeby ciągnąć politykę pokroju PSG, a nawet gdyby miał... ok, może wróciłyby mistrzostwa. Są fajne, ale wygranie takiej jak dziś SA to nie jest prestiżowe osiągnięcie.
Więc? Budujemy drużynę tak jak Klopp zbudował Liverpool? Który chyba akuratnie się kończy, ale zaczyna się może Arsenal? Bo City nie da się zrobić, bo patrz - PSG - nie ma hajsu żeby jakiś manager kupował sobie po 5 lewych obrońców aż w końcu 1 mu przypasuje. Chociaż pewnego dużego Norwega można było mieć...

(moje mokre marzenie to co by Allegri zrobił z Haalandem XD)

A może budujemy ekipę realnie w oparciu o (przepraszam, ale nadal mnie śmieszy ta nazwa) NextGen? Licząc, że gdzieś tam są nowi.... eeee, no właśnie, kto? Pamiętacie jakiś realnych dobrych wychowanków Juve z ostatnich 10-15 lat? Giovinco, Marchisio? W pytę dużo.
Czy budujemy ogólnie o młode koty, które potem puszczamy w świat jak Ajax czy kluby portugalskie?

A może po prostu składamy normalną ekipę, ze wszystkim po trochu, z dobrym managerem, który będzie wiedział kiedy przyp#, a kiedy odpuścić? Z pewnym odpuszczeniem brania ludzi z wolnym kontraktem tylko dlatego, że są bez klubu... czasy kiedy Juventus święcił triumfy dzięki takiej polityce minęły.

Myślę, że to jest ważniejsze. Kiedy ktoś tam odpowiedzialny (to słowo też mnie bawi, odpowiedzialność oznacza również konsekwencje wyborów i nie takie, że ktoś się poda do dymisji, ale nadal jako właściciel będzie paluchy maczał; tak, patrzę na pana panie Agnelli) ustali kurs to można zacząć przygotowywać okręty, załogę i tak dalej.
Nie mniej historia wyprawy Kolumba uczy, że nawet kurs, plan i "sukces" niekoniecznie muszą być... takie jak by się chciało.


Obrazek
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 28 marca 2023, 23:31

Bart985 pisze:
28 marca 2023, 23:01
(moje mokre marzenie to co by Allegri zrobił z Haalandem XD)
Ale tego nie musimy traktować w sferze domysłów i rozważań, bo przecież gdy Hochland był blisko Juventusu to od razu dostał info że będzie musiał przejść swoistą ścieżkę zdrowia, najpierw w drugiej drużynie, a następnie na wypożyczeniu w Pescarze lub innej Citadelli. :allegri:
A gdyby już się udało mu przebrnąć przez te wszystkie szczeble upokorzeń bez konieczności pomocy psychologa, to Taktyk miałby dla niego takie same zadania jak dla Llorente, Mandzukicia, Higuaina czy Vlahovicia.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 12:21

Baczu pisze:
28 marca 2023, 23:31
Ale tego nie musimy traktować w sferze domysłów i rozważań, bo przecież gdy Hochland był blisko Juventusu to od razu dostał info że będzie musiał przejść swoistą ścieżkę zdrowia, najpierw w drugiej drużynie, a następnie na wypożyczeniu w Pescarze lub innej Citadelli. :allegri:
A gdyby już się udało mu przebrnąć przez te wszystkie szczeble upokorzeń bez konieczności pomocy psychologa, to Taktyk miałby dla niego takie same zadania jak dla Llorente, Mandzukicia, Higuaina czy Vlahovicia.
Kiedy Haaland był blisko Juventusu, trenerem był Sarri, więc idiotyczny pomysł był albo kiepury albo Paraticiego, o ile w ogóle przyjmiemy, że te słowa Raioli można odbierać na poważnie.
Co nie zmienia oczywiście faktu, że Haaland pod wodzą Allegriego nie miałby co liczyć na to, co wyprawia w City albo wcześniej w Dortmundzie.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 249
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 29 marca 2023, 23:08

B@rt pisze:
29 marca 2023, 12:21
Kiedy Haaland był blisko Juventusu, trenerem był Sarri, więc idiotyczny pomysł był albo kiepury albo Paraticiego, o ile w ogóle przyjmiemy, że te słowa Raioli można odbierać na poważnie.
Co nie zmienia oczywiście faktu, że Haaland pod wodzą Allegriego nie miałby co liczyć na to, co wyprawia w City albo wcześniej w Dortmundzie.
Tak, miałem na myśli okres o którym wspominał Raiola, czyli przełom 19/20, więc zakładam że to jednak była decyzja dyrektorów sportowych. Ale tak czy siak, pewnie może i chłopak przetrwałbym Pirlo, ale potem... skoro Vlaho przestał robić to co z Violi to to logiką idąc :think:


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 11:22

Bart985 pisze:
29 marca 2023, 23:08
B@rt pisze:
29 marca 2023, 12:21
Kiedy Haaland był blisko Juventusu, trenerem był Sarri, więc idiotyczny pomysł był albo kiepury albo Paraticiego, o ile w ogóle przyjmiemy, że te słowa Raioli można odbierać na poważnie.
Co nie zmienia oczywiście faktu, że Haaland pod wodzą Allegriego nie miałby co liczyć na to, co wyprawia w City albo wcześniej w Dortmundzie.
Tak, miałem na myśli okres o którym wspominał Raiola, czyli przełom 19/20, więc zakładam że to jednak była decyzja dyrektorów sportowych. Ale tak czy siak, pewnie może i chłopak przetrwałbym Pirlo, ale potem... skoro Vlaho przestał robić to co z Violi to to logiką idąc :think:
Każdy teraz może mówić co chce, ale dlaczego młoda 9, chcąca grać dużo w pierwszym składzie miałaby iść do drużyny w której jest CR? Imo na miejscu Haalanda w życiu bym nie chciał iść wtedy do Juve, bez względu na to kto by był trenerem - nie możesz mieć w 11 dwóch bramkowpychaczy którzy chcą się skupić w zasadzie tylko na tym
Co do mitu jakim to hamulcowym dla CR był Allegri, w przeciwieństwie do Pirlo i Sarriego zadziwia mnie że nikomu nie chce się popatrzeć na liczby. Oto ilość+goli i asyst w 3 kolejnych sezonach (bez karnych, bo chyba każdy pamięta dlaczego tylu napastników biło rekordy strzeleckie w 19/20)
18/19 - 32
19/20 - 29
20/21 - 31


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 249
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 00:26

Jakoś Benzema z Krystjano się dogadywali. Zresztą w tamtym czasie jeszcze chyba każdy chciał z nim grać...
Odnośnie hamulcowego to to są chyba słowa Geniusza, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tak określał trzykrotnego najlepszego strzelca drużyny. Chyba że hamował w defensywie :P


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2023, 21:50



Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2023, 23:42

Danilo dla The Athletic: 🎙„Sarri i Pirlo różnili się od siebie, ale myśleli o futbolu w podobny sposób. Wszyscy mieli być blisko siebie i wymieniać krótkie podania. Allegri woli nieco prostszy system z długimi piłkami i agresją. Tak też można wygrywać. Każdy z nich mnie czegoś nauczył, ale uważam, że obecny Mister to właściwy człowiek dla Juventusu".


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AllegriBuk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 stycznia 2023
Posty: 10
Rejestracja: 30 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2023, 07:43

Maly pisze:
21 kwietnia 2023, 23:42
Danilo dla The Athletic: 🎙„Sarri i Pirlo różnili się od siebie, ale myśleli o futbolu w podobny sposób. Wszyscy mieli być blisko siebie i wymieniać krótkie podania. Allegri woli nieco prostszy system z długimi piłkami i agresją. Tak też można wygrywać. Każdy z nich mnie czegoś nauczył, ale uważam, że obecny Mister to właściwy człowiek dla Juventusu".
Ta agresja to się chyba objawia jak zapina swoich pupilków w kałkałko.


ODPOWIEDZ