Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 14:35

@Adi

Jam ironizował. ;)


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 14:57

Bartosz Karawańczyk pisze:
13 września 2021, 14:35
@Adi

Jam ironizował. ;)
To profilaktycznie dla @Malego ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 16:25

To jak już piszesz do mnie to sprawdzaj dwa razy - 352 graliśmy 3 mecze a nie 4 , i zdobyliśmy 3 punktu a nie 1 ;)
Poza tym co sugerujesz tym elaboratem bo nie do końca rozumiem? Że Allegri do wygrywania potrzebuje super pomocników więc powinni się wszyscy szykować na sezon porażek? Albo, że jak Allegri nie punktuje to wina braków kadrowych a jak Pirlo nie miał Dybaly niemal cały sezon to był marnym trenerem bez doświadczenia? Serio nie bardzo rozumiem czy bronisz Allegriego czy go atakujesz, określ się to będzie mi łatwiej rozszyfrowywać twoje wypowiedzi w przyszłości ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 16:50

Maly pisze:
13 września 2021, 16:25
To jak już piszesz do mnie to sprawdzaj dwa razy - 352 graliśmy 3 mecze a nie 4 , i zdobyliśmy 3 punktu a nie 1 ;)
Poza tym co sugerujesz tym elaboratem bo nie do końca rozumiem? Że Allegri do wygrywania potrzebuje super pomocników więc powinni się wszyscy szykować na sezon porażek? Albo, że jak Allegri nie punktuje to wina braków kadrowych a jak Pirlo nie miał Dybaly niemal cały sezon to był marnym trenerem bez doświadczenia? Serio nie bardzo rozumiem czy bronisz Allegriego czy go atakujesz, określ się to będzie mi łatwiej rozszyfrowywać twoje wypowiedzi w przyszłości ;)
Nie wiem gdzie sprawdzasz, ale na transfermarkt są faktycznie 3 ale czwarte brałem pod uwagę sugerowane 4-4-2 w 10 kolejce z Sassuolo gdzie po składzie ewidentnie widać, że to było 3-5-2, i nie wiem gdzie tam są 3 pkt :dontknow: jak mamy tylko remis z Interem i 3 porażki. Ale to mniejsza z tym. Ja ani nie bronię Allegriego ani go nie atakuję, tylko chciałem wskazać, że przyczyną była jakość zawodników a nie preferowana formacja. Ale ja się absolutnie zgadzam, ze brak Dybali przez dłuższy okres to był duży problem i z nim mielibyśmy zapewne kilka punktów więcej i nie byłoby strachu o awans do LM. Nie sugeruję czego Allegri potrzebuję ale pokazuję faktyczną przyczynę lepszej gry, czyli wymianę bardzo przeciętnych, wręcz słabych Hernanesa, Leminę, Padoin czy Sturaro na Markiza oraz Khedirę. Nawet nasi obecni pomocnicy to jednak poziom wyżej niż wcześniej wymieniony kwartet. A co z tego da radę ulepić Allegri to się okaże. Tamta 4 raczej wielkiego potencjału w tamtej chwili nie wykazywała zaś jednak obecni pomocnicy jakiś (mniejszy/większy) potencjał mają. I to będzie w sumie decydujące czy Allegri będzie potrafił ten potencjał z nich wydobyć czy nie, jeżeli nie to ten sezon może być dla nas naprawdę kiepski.
Bo czy Chiesa z Cuadrado powtórzą swoje liczby a Dybala będzie wstanie zastąpić w ilości bramek Ronaldo to nie jestem pewny. Aczkolwiek myślę, że bez względu na wyniki Agnelli nie odpali drugi raz Allegriego bo sobie ubzdurał, że musi wrócić do Maxa bo popełnił błąd przy jego zwolnieniu. Osobiście nie jestem przekonany, że Allegri to dobry trener do budowania na młodych graczach, tak samo jak i chociażby Conte, obaj wolą doświadczonych wyrobników a młode talenty dostają szanse w ostateczności gdy są już na naprawdę wysokim poziomie. Z perspektywy czasu może się okazać, że zwolnienie Pirlo i zastąpienie go Maxem to może być kolejny błąd.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 18:04

Brałem ustawienia z tej strony:
https://www.football-lineups.com/team/J ... 16/fixture
Rozbija się o mecz z Bologną, który na TM rzeczywiście jest jako 433 ale osobiście nie pamiętam by Allegri kiedykolwiek grał Dybalą na 9 jak sugeruje to ustawienie. Sam football-lineups.com wydaje mi się też pod względem ustawień dużo bardziej wiarygodniejszy niż TM, whoscored czy inne popularne strony dlatego nawet nie sprawdzałem co tam TM pokazuje.

Co do Conte i stawiania na młodych... to nie temat o nim ale bez przesady - to on ukształtował Pogbę czy Barellę. Przy nim Lautaro z byle gościa stał się gościem za którego Inter chciał 100mln a Bastoni zaliczył płynny przeskok ze średniaka ligowego do drużyny walczącej o mistrzostwo i dalej do reprezentacji. Z pewnego 24 letniego obrońcy po beznadziejnym sezonie zrobił też jednego z czołowych obrońców świata a i pewnie o wielu innych zapomniałem. Niestety ale możemy się tylko zastanawiać jak po dwóch sezonach z Antkiem wyglądałby Bentancur czy Dybala, a może nawet Bernardeshi czy Rugani.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 20:49

Toteż napisałem, że musieli to być gracze o ponadprzeciętnym talencie a tacy są bez wątpienie Pogba czy Barella. Ponadto jakie ma znaczenie ile chciał Inter za Martineza? Jak nikt im tyle nie chciał dać :prochno: My swego czasu też pewnie wycenialiśmy Dybale na grubo ponad 100 baniek. Prime obu graczy to jednak wg mnie lepszy był w przypadku Dybali, choć jeszcze czas pokaże, może Martinez oczywiście go przeskoczyć.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 września 2021, 23:27

Chcesz powiedzieć, że Conte to szczęściarz bo trafiał na takich zawodników a Allegri pechowiec bo nie trafiał?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 14 września 2021, 11:11

Maly pisze:
13 września 2021, 16:25
a jak Pirlo nie miał Dybaly niemal cały sezon to był marnym trenerem bez doświadczenia?
Tego Dybali, który zagrał tak wspaniałe zawody z Udinese i Empoli?


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 września 2021, 11:48

Tak, tego Dybali z meczu z Udinese gdy był najlepszym naszym zawodnikiem ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 września 2021, 01:05

Być może powinienem wprowadzić bardziej defensywnych graczy, aby mecz był bezpieczniejszy. Popełniłem błędy.
A więc to takie wnioski wyciągnął nasz trener z drugiej połowy? Cudownie, kurna.

A Wy co, frajerzy? Myśleliście pewnie, że straciliśmy punkty, bo na drugą połowę wyszliśmy zbyt defensywnie?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 września 2021, 08:37

Pirlo>>Allegri


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2021, 09:04

- Przyznam, że popełniłem błędy przy zmianach. Powinienem był umieścić na boisku więcej defensywnych graczy i w ten sposób utrzymać prowadzenie, więc biorę za to pełną odpowiedzialność - dodał Włoch.

Ktoś się jeszcze dziwi że z taką mentalnością wielkie kluby nie chciały go zatrudnic przez dwa lata ?


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 20 września 2021, 09:18

Za wcześnie strzelamy bramki by murować - Max musi naszym wbić do głowy, że bramki strzelamy dopiero około 75 minuty, dopiero wtedy zaczynamy murarkę. Inaczej wychodzi jak wychodzi.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie widzę zmiany w naszym aktualnym trenerze - bardzo zbliżony beton do tego, którym nas raczył za ostatniej kadencji.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 września 2021, 09:31

W 75 minucie? Z Empoli był taki plan. Tu po prostu w 60 minucie zamiast wpuszczać Chiesę i Keana trzeba było dać MDS i MDL.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Gamber

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 czerwca 2003
Posty: 218
Rejestracja: 10 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2021, 11:00

Rozgrzany Sturaro pisze:
20 września 2021, 09:18
Nie wiem jak Wy, ale ja nie widzę zmiany w naszym aktualnym trenerze - bardzo zbliżony beton do tego, którym nas raczył za ostatniej kadencji.
Jak nie widać zmiany w trenerach, to problem szukać trzeba w zawodnikach, a która formacja najbardziej razi po oczach, chyba wszyscy wiemy... Słowa Sarriego, że tych zawodników nie da się trenować, są wciąż aktualne.


<Juventus Semper Fidelis>
ODPOWIEDZ