Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 23:32

Niestety zapowiada się na to, że Allegri nie będzie potrafił wskrzesić tej drużyny. Należałem do tego grona ludzi, którzy uważali, że gorzej niż za kadencji Pirlo nie będzie, a nawet wróci stary dobry Juventus, który ciężko się ogląda, ale punktuje regularnie. Na chwilę obecna jest jeszcze gorszy styl, niż był i nie ma regularnego punktowania. Jeżeli po sezonie nie będzie miejsca premiowanego LM to nie widzę innej opcji, jak odpalić Maxa po sezonie, ale dostał tak tłusty kontrakt i na tak długo, że może nie chcieć sie nigdzie ruszyć. Tym bardziej, że mało jaki klub spełni jego oczekiwania finansowe i w dodatku po blamażu. Nie tak to miało wyglądać.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 00:00

Maly pisze:
24 listopada 2021, 00:29
[
Czekasz jeszcze na ostatnią kolejkę czy już cierpliwość się skończyła?

Juventus po Conte to najlepsze co się w życiu chłopowi trafiło. Ułożony zespół, słabi rywale w lidze, trochę szczęścia w LM i można jechać na picu do końca życia, przynajmniej wśród kibiców Juve.

Conte majster. W Europie go kasowało Galata i inne czereśniaki, a finał to jedynie w TV oglądał.


Przegraliśmy dwumecz z mistrzem Europy, wygrywając jeden mecz.
Awans mamy i możliwe ze będziemy mieli go z 15 pkt.

Ja wiem ze wczoraj był dramat, ale bez przesady. Mocarny Inter po Conte się kopie po czole z szeryfem.

Nie mamy lepszej opcji na ławkę wiec dopóki Guardiola nie będzie chciał zdobyć mistrzostwa Włoch to jesteśmy skazani na taki paździerz.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 00:09

Nie mamy lepszej opcji na ławkę? Ciężko o gorszą...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 08:36

Allegri ma wyniki na poziomie Del Neriego ale nie ma nic lepszego co mogłoby się nam trafić :D


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 09:34

Z ciekawości zajrzałem w komentarze na stronie po porażkach za Pirlo i Sarriego (np. z Milanem 2:4 i 0:3) i stwierdzam, że wśród allegrofili panuje jakaś jednostka chorobowa. Po tamtych porażkach było "Allegri wróć!", "beznadziejna gra i wynik", itd.

Po porażce z Chelsea? "Jestem dumny", "widać progres", "dajmy mu [Allegriemu] czas", itd.

Ja rozumiem być czyimś fanem, ale to się da jakoś racjonalnie wytłumaczyć? Myślicie, że Agnelli ma podobne spojrzenie na nasze problemy? Jeśli tak to prędko się z tej czarnej d... nie wygrzebiemy.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 09:54

Dla mnie to bez różnicy teraz jak skończymy ten sezon. Tutaj jest kolejny rok spisany na straty i żaden inny trener nic by tu nie zrobił. Jak pisałem kiedyś przed tamtym sezonem jak i nawet po nim - klub rozpoczął sprzątanie i odmładzanie w kadrze. Wtedy stawiałem, że zajmie to 2-3 lata i nadal się tego trzymam. Wszyscy środkowi pomocnicy oprócz Locatelliego są do wymiany. Oby udało się tego gościa z Ajaxu sprowadzić na prawą obronę - daje to jakieś szanse na poprawę. To samo trzeba zrobić na lewej. Allegri czy nawet Guardiola nic by tu nie zmienił. Tu jest pół składu wypalone. Część to wtopy i dziwaki i najmniejszy odsetek to normalni, ogarnięci piłkarze. Różnica taka, że Pirlo miał tego Ronaldo który strasznie wiązał nam ręce w ataku, ale - zawsze coś wsadził.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 10:11

Jedna rzecz to odmłodzenie i wymiana pokoleniowa w kadrze a drugie to rażące błędy taktyczne i katastrofalne nastawienie mentalne. Drużyny nie buduje się w miesiąc i to proces który trwa, ale patrząc na dokonania Maksa to my się cofamy, a nie idziemy do przodu. Tu nie ma żadnego planu, żadnego rozwoju choć pół zawodnika, żadnego realnego wprowadzania jakiś młodych graczy, jak tylko mogą zagrać starzy to grają starzy, no to o czym my tu mówimy.

Ruchy AA są tak idiotyczne, że człowiekowi aż ręce opadają. Przecież jeżeli rzeczywiście mamy odbyć jakaś tam przebudowe no to dlaczego zatrudniono starego pryka, który niczego w życiu nie zbudował, który na dodatek dobrze się zna i ceni właśnie tych najstarszych zawodników. A fakt długości kontraktu czyni to zatrudnienie jedną z najbardziej irracjonalnych decyzji jakie widziałem w tym klubie.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 10:45

Michael_M pisze:
25 listopada 2021, 09:54
Tutaj jest kolejny rok spisany na straty i żaden inny trener nic by tu nie zrobił. Jak pisałem kiedyś przed tamtym sezonem jak i nawet po nim - klub rozpoczął sprzątanie i odmładzanie w kadrze. Oby udało się tego gościa z Ajaxu sprowadzić na prawą obronę - daje to jakieś szanse na poprawę. To samo trzeba zrobić na lewej. Allegri czy nawet Guardiola nic by tu nie zmienił.
Z tymi zdaniami się nie zgodzę, stąd je złączyłem w krótszy post.

Żaden inny trener nic by tu nie zrobił? Nie zgadzam się. Nawet za AMATORA PIRLO wyglądało to lepiej - zostawienie Andrei na kolejny rok mogłoby tylko dać lepsze liczby Chiesie czy Cuadrado, na pewno Loca też wyglądałby pod nim bardziej jak piłkarz a mniej jak schyłkowy Pjanić.

Klub rozpoczął odmładzanie biorąc na trenera gościa, który nie rozwija młodzieży. Czytasz w ogóle co piszesz? Odmładzanie zaczęło się powoli w zeszłym/jeszcze poprzednim sezonie a teraz wracamy do tego, co "działało" ostatnio jak trenował nas Wybitny Strateg. Nawet jak ściągniemy jakiegoś RWB z Ajaxu to go zaraz ofensywnie wykastruje Allegri i wprowadzi po 6 miesiącach bo w 1 składzie będzie duet MDS&Danilo z opcjonalnym Kwadrato jak pierwsza dwójka się połamie.

Guardiola by zmienił, Allegri nie bo jest zabetonowany co pokazują jego wypowiedzi i to, jak wygląda jego Juventus po kilku miesiącach a jak wyglądał Juventus Sarriego czy Pirlo. A wyglądało to lepiej i w fazie ataku i w wynikach. Teraz nie broni Maxa nic poza wyjściem z grupy w LM (co i Palacz i Andrzej uczynili).


Niektórym dwa przegrane finały LM na tyle zaburzyły obraz Maxa, że aż dziw bierze. Nie mówię tutaj bezpośrednio o Tobie, ale to wybielanie treneiro też tu widzę. Tylko nie takie fanatyczne. :hello:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 10:59

Odmładzamy skład więc Kaio grzeje ławe bo jest za stary tak jak Pellegrini za którego gra młodzieniaszek Sandro. :D TO, że kupujemy młodych graczy nie znaczy, że odmładzamy drużynę skoro i tak nie dajemy im grać. Beton się do tego nie nadaje więc jak go nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> po sezonie to czeka nas 4 lata zapierniczania sprintem do tyłu.

e: do tego beton woli Witsela od Zakarii, no faktycznie stawiamy na przyszłość. Całe szczęście Allegri nie ma nic do powiedzenia i Cherubini chce młodego, beton pewnie w złości nie da mu grać.
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2021, 11:11 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 11:06

Przebudowa? Odmładzanie? 2-3 lata? Przecież my w to lata oddaliśmy Demirala i Ronaldo a przyszli Loca i Kean (no i ten Jorge, który nie gra nawet). Skład jest ten sam co rok temu miał Pirlo minus CR7, którego i tak Max nie chciał ponoć a za to wzmocniona pomoc.

Oczywiście, że rok temu po przyjściu Chiesy, McKenniego, Moraty, Arthura i Kulusevskiego można było mówić o odmładzaniu kadry i jakimś okresie przejściowym. Głośno mówiło się, że Pirlo to projekt długofalowy itd i prawdę mówiąc Pirlo to w miarę ogarną. Niestety AA narobił w gacie a poźniej zjadł własne gówno więc przyszedł mu do głowy gówniany pomysł i teraz są tego efekty. Miała przyjść stabilizacja tego co udało się Pirlo wprowadzić i dalszy rozwój drużyny a zamiast tego jest... nawet nie wiem co. Allegri mści się za zwolnienie sprzed 2 lat i rozwala Juve specjalnie czy jest po prostu tak beznadziejny, że nawet najwięksi hejterzy się tego nie spodziewali?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 11:17

Trenera nie ma tu co wybielać. Uważam Maxa za dobrego trenera. Nawet bardzo dobrego, ale nawet jakby Agnelli zostawił Pirlo to bym nie narzekał. Amator z rozbitą drużyną ugrał 4 miejsce i zdobył 2 puchary. W tamtym sezonie była jeszcze jakaś nadzieja na to, że może jacyś zawodnicy (Rabiot czy Bentancur) się ogarną. Teraz tej nadziei nie ma i już wiemy, że części zawodników po sezonie już w klubie nie będzie. Uwierz mi - mi się granie starymi dziadami nie podoba. W dodatku nie rozumiem niektórych decyzji Maxa jak rzucanie Chiesy po całym boisku czy Cuadrado na prawej obronie. To są zwyczajnie głupie pomysły które nic nam nie dają.
Ja żałuje do dziś, że nie wzięliśmy Tomiyasu z Bologni. Arsenal łyknął go za 20 mln, a gość na wyspach gra jak największy crack i spokojnie obstawia pozycje prawej obrony i stopera bo u nas uznano, że Cuadrado, Danilo i De Sciglio wystarczą na 3 pozycje.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 15:09

Jeśli Pirlo przejął "rozbitą drużynę" świeżo po scudetto, to nie wiem jaką drużynę przejął Allegri.
Max chyba zdaje sobie sprawę, że występ Rabjo w Londynie był pomyłką, stąd historia z dentystą Kulusevskiego. Nie wnikając już czy to prawda, czy przyznanie się do błędu po włosku.
W poprzednim sezonie Juventus oscylował między miejscami 3-6. Po 14 kolejce była to pozycja 6, na półmetku 4. Teraz mamy mega ważne starcie z Atalantą i cała góra tabeli zaliczona, do końca rundy (i roku) 5 spotkań z dołem. Odbędą się między innymi mecze:
(14) Juventus - Atalanta
(14) Napoli - Lazio
(16) Roma - Inter
(16) Napoli - Atalanta
(17) Verona - Atalanta
(18) Atalanta - Roma
(18) Milan - Napoli
(19) Verona - Fiorentina

Tak że trochę punktów siłą rzeczy się posypie, dla mnie pewniaczkiem w tym względzie jest Napoli -- bez Osimhena to nie to samo.
Dodatkowo 7-8 grudnia (po 16 giornacie) ostatnia kolejka LM, gdzie Milan i Atalanta muszą dać 200%. 9 grudnia Napoli - Leicester, czyli kolejny mecz o przetrwanie. Inter ma spore szanse na mistrza zimy...
Jeśli chodzi o Juventus, najwyższa pora na serię 6 zwycięstw. Czwarte miejsce jest w zasięgu, terminarz nam sprzyja, więc teraz albo nigdy (wiem wiem... :prochno: ). Z Malmo 1-0 byle jak, może Chelsea się potknie.
Teraz jest źle, ale nie musimy zamykać roku w morowych nastrojach. Przed drużyną kluczowy czas. Sytuacja jest specyficzna, wiem że ciężko o optymizm ale trzeba wierzyć.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 15:37

Garreat pisze:
25 listopada 2021, 15:09
Teraz jest źle, ale nie musimy zamykać roku w morowych nastrojach. Przed drużyną kluczowy czas. Sytuacja jest specyficzna, wiem że ciężko o optymizm ale trzeba wierzyć.
O ile samemu zdarzało mi się tu wrzucać twitty z porównaniami dorobku punktowego Allegrego do dokonań poprzednich szkoleniowców, o tyle raczej nie traktuję ich jako nic więcej niż ciekawostki. Generalnie Allegri zanotował bardzo rozczarowujący start i wypada gorzej niż Pirlo, Sarri, a nawet - o ile dobrze pamiętam - Del Neri. Ale też nie możemy zapominać o tym, że drużyna każdego z nich nieźle zaczynała, ale w drugiej części sezonu wyglądała znacznie gorzej.

Faktycznie może się zdarzyć, że złapiemy wiatr w żagle i po Atalancie zaczniemy punktować, ale trochę obecny sezon zaczyna mi przypominać poprzednie rozgrywki, w których co chwilę myśleliśmy, że nadszedł przełom (Torino, Barca etc...), a za chwilę klub pokroju Fiorentiny sprowadzał nas na ziemię. Najgorsze jest to, że o ile widać jakąś poprawę w obronie względem początku sezonu i w defensywie rzeczywiście zdarzają nam się niemal bezbłędne mecze, o tyle w ataku Allegri od lata nie zbudował nic, co dawałoby jakieś nadzieje na poprawę. Odszedł Ronaldo, który tak mu przeszkadzał, że jego sprzedaż doradzał Agnellemu jeszcze zanim podpisał kontrakt, dostał Keana, z którego ponoć się cieszył, ma Cuadrado, Dybalę i Moratę, których zna od wielu lat i zostawionego w spadku przez Pirlo Chiesę, który w ciągu roku niesamowicie się rozwinął. A on poza tym, że, jak zapowiadał, w centrum swojego "projektu" postawił Dybalę - co w praktyce oznacza po prostu podawanie mu piłki i "niech coś wymyśli" - nie zrobił zupełnie nic.
Antichrist pisze:
24 listopada 2021, 23:32
Tym bardziej, że mało jaki klub spełni jego oczekiwania finansowe (...)
Mało jaki klub to w ogóle będzie zainteresowany tym trenerem, tym bardziej, że nawet po kilku scudetti i dwóch finałach LM jakoś nikt się nie palił do przygarnięcia go. Tyle było roszad trenerskich w międzyczasie, ale każdy klub wolał kogoś innego. Chyba tylko te plotki o rozmowach z Perezem zostały potwierdzone, ale Allegri pewnie odmówił, bo wiedział, że z jego filozofią i podejściem do futbolu i tak po pół roku w Madrycie musiałby szukać sobie nowego klubu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 15:47

Garreat pisze:
25 listopada 2021, 15:09
Jeśli Pirlo przejął "rozbitą drużynę" świeżo po scudetto, to nie wiem jaką drużynę przejął Allegri.
Kto i kiedy tak napisał?

Przestańcie zwalać w końcu niedołężność trenerską Allegriego na zawodników bo amator Pirlo świeżo po kursach z takimi samymi grał ładniejszą piłkę i lepiej punktował. Zobaczcie lepiej co Max w kilka miesięcy zrobił z Chiesy albo Locatelliego a nie zasłaniajcie się, że Rabiot słaby bo słaby był też sezon temu, chociaż i on lepiej wyglądał za Pirlo niż teraz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 25 listopada 2021, 16:09

Maly pisze:
25 listopada 2021, 15:47
Garreat pisze:
25 listopada 2021, 15:09
Jeśli Pirlo przejął "rozbitą drużynę" świeżo po scudetto, to nie wiem jaką drużynę przejął Allegri.
Kto i kiedy tak napisał?

Przestańcie zwalać w końcu niedołężność trenerską Allegriego na zawodników bo amator Pirlo świeżo po kursach z takimi samymi grał ładniejszą piłkę i lepiej punktował. Zobaczcie lepiej co Max w kilka miesięcy zrobił z Chiesy albo Locatelliego a nie zasłaniajcie się, że Rabiot słaby bo słaby był też sezon temu, chociaż i on lepiej wyglądał za Pirlo niż teraz.
Warto też dodać, że Sarri dostał zespół po Allegrim (który trenował nas dłużej niż Antonio). I co takiego nam Allegri zbudował? A no w sumie nic. Tak jak w Milanie gdy potrzebna była przebudowa zespołu. :prochno:

Kiedyś już chyba o to pytałem, ale nie dostałem odpowiedzi od kogokolwiek. Da radę ktoś wymienić 5 (pięciu!) zawodników, których Allegri ewidentnie rozwinął na topowych graczy albo chociaż bardzo dobrych? Dla ułatwienia dam opcję wymieniania i młodzieży jak i już w miarę ukształtowanych graczy, którym Wybitny Strateg pomógł wejść na wyższy poziom i pokazywać to dłużej niż przez kilka spotkań. A jak ktoś chce jeszcze łatwiej, to niech będzie też jego kadencja w Milanie. Czekam. :hello:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
ODPOWIEDZ