Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 17:54

Kontrolowane przecieki i robienie gruntu pod zwolnienie? Oby.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 18:48

I elegancko. Oby wyleciał. Ja na miejscu zarządu, tak w nagrodę dla podsumowania dorobku Maxa, przed końcem sezonu bym go pożegnał czyli w sumie już


FORZA JUVE!!!
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 19:42

Michael_M pisze:
20 maja 2023, 17:00

Na Twitterze pisali, że Cuadrado, Chiesa, Di Maria i Vlahovic i że pół składu ma kose z Maxiem.
Jak to się ma do tego newsa co to większość ekipy była za MA, na czele z naszym rodakiem-bramkarzem?


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 19:58

Bart985 pisze:
20 maja 2023, 19:42
Michael_M pisze:
20 maja 2023, 17:00

Na Twitterze pisali, że Cuadrado, Chiesa, Di Maria i Vlahovic i że pół składu ma kose z Maxiem.
Jak to się ma do tego newsa co to większość ekipy była za MA, na czele z naszym rodakiem-bramkarzem?
Nie wiem. Jedynie widzę jak to wygląda na boisku bo wiadomo, że w wywiadach ważniejsza jest PRowa gadka od prawdy.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 20:06

Bart985 pisze:
20 maja 2023, 19:42
Michael_M pisze:
20 maja 2023, 17:00

Na Twitterze pisali, że Cuadrado, Chiesa, Di Maria i Vlahovic i że pół składu ma kose z Maxiem.
Jak to się ma do tego newsa co to większość ekipy była za MA, na czele z naszym rodakiem-bramkarzem?
Patrząc na wysrywy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> a wywiad Szczęsnego po Sevilli to raczej nie są w jednej drużynie.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 21:02

Najgorsze jest to, że jesteśmy 4 lata w plecy i w gorszym położeniu niż za tamtej kadencji wybitnego stratega. Gdyby Sarri, czy Pirlo dostali dwa/trzy sezony, to dzisiaj moglibyśmy z przyjemnością oglądać Juventus, a tak potrzebne będą znów dwa/trzy sezony na wyplewienie tego betonowego dna i zmiany pod nowego trenera. Brawo Agnelli !


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2023, 21:18

Alexinhio-10 pisze:
20 maja 2023, 21:02
Najgorsze jest to, że jesteśmy 4 lata w plecy i w gorszym położeniu niż za tamtej kadencji wybitnego stratega. Gdyby Sarri, czy Pirlo dostali dwa/trzy sezony, to dzisiaj moglibyśmy z przyjemnością oglądać Juventus, a tak potrzebne będą znów dwa/trzy sezony na wyplewienie tego betonowego dna i zmiany pod nowego trenera. Brawo Agnelli !
Sarri może tak, ale Pirlo moim zdaniem był do zwolnienia. Wiadomo, łatwiej szło nam strzelanie goli i koniec końców dwa puchary wygraliśmy, ale też pamiętam cały ten boiskowy bałagan z kraterem przed własnym polem karnym w fazie defensywnej czy dublujących się i przeszkadzających sobie wahadłowych.

Faktem jednak jest, że mamy kilka ostatnich lat koncertowo zmarnowanych, w trakcie których to, co najlepsze, działo się u nas na zapleczu, gdzie dojrzewała drużyna rezerw. Ktokolwiek nowy przyjdzie, będzie miał z czego czerpać, nawet jeśli przeprowadzimy mało transferów gotówkowych.

Allegri musi polecieć. Po prostu musi. Dwa lata, w ciągu których na sto meczów wystawił sto różnych jedenastek. Cholera, nawet nie sądziłem, że to jest wykonalne. No to co z niego za budowniczy, jeżeli przez dwa lata ciągle szukał i nic nie znalazł? Bo nie jesteśmy nawet pół kroku bliżej do jakiegokolwiek sukcesu niż w dniu, kiedy wracał do Juve na białym koniu. O tym, jak żałośnie wyglądamy ze swoją "ofensywą", już mi się nawet nie chce pisać.

Anyway, gdzieś się dzisiaj przewinęło nazwisko Spallettiego. Gratuluję mu sukcesu z Napoli, ale... Nie. Dziekuję.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2023, 14:03

Tlumaczenie z DeepL wywiadu z Allegrim ktory pojawil sie na https://www.vecchiasignora.com/

Polecam wejsc na forum nawet z google tlumaczem, jest duzo o wojtku, mozna zobaczyc jak traktuja go kibice z Wloch. Allegri tez w pewien sposob obrazil Wojtka a wlasciwie jego znajomosc wloskiego, ewentualnie poczytalnosc.

Jutro prawdopodobnie będzie kolejna kara - "W tej chwili nawet o tym nie myślałem. Jedyną rzeczą, o której myślałem, jest to, że jutro musimy pojechać do Empoli, aby wrócić do zwycięstwa i pozbyć się śmieci z czwartkowego meczu z Sevillą. Potem zobaczymy. Musimy nadal dobrze sobie radzić, matematycznie potrzebujemy 3 punktów, aby znaleźć się w pierwszej czwórce, niezależnie od tego, co dzieje się poza nią. Psychologicznie to się zmieni? Do tej pory przyzwyczailiśmy się do wszystkich, ważne jest, aby się skoncentrować i chcieć drugiego miejsca. Potem punkty, nie punkty, nic się nie zmienia... Musimy być silni, wszyscy byliśmy silni w tym roku. Cała grupa pracowała w określony sposób, aby osiągnąć cele na boisku.



Czy rozmawiałeś już z właścicielami? - "Rozmawiałem z właścicielami, wyraziłem im swoje przemyślenia, tak jak zawsze robię to co roku pod koniec sezonu. Codziennie rozmawiam z Calvo i Scanavino, ale w tej chwili mówienie o przyszłości nie ma sensu, ponieważ wciąż mamy trzy ważne mecze. Na boisku musimy zostawić Juventus na pierwszych czterech pozycjach, które byłyby warte Ligi Mistrzów. O tym, co stanie się poza nią, nie możemy decydować, musimy poczekać na to, co postanowią inni. Nie ma sensu rozmawiać o przyszłości, do końca sezonu pozostało 15 dni i musimy skupić się na tym, co mamy do zrobienia".



Czy możesz potwierdzić, że będziesz prowadził Juve w przyszłym roku? - "Mam dwuletni kontrakt i zostaję na 100 procent, jeśli chodzi o mój wybór. Wtedy zdecyduję za siebie, a nie za innych".



Jak wygląda zespół? - "Duch musi być taki, jak w drużynie, która musi zareagować po wyeliminowaniu z Ligi Europy. Musimy utrzymać drugie miejsce w tabeli i byłby to ważny wynik, ponieważ w ostatnich dwóch latach Juventus zajmował czwarte miejsce".



Po Lidze Europy Szczęsny powiedział, że była postawa uległa - "Uległa co? Szczęsny czy? Kiedy grasz mecze po meczu, powinieneś zachować spokój. W gorącym momencie można powiedzieć niedokładne rzeczy. Istnieje silny komponent emocjonalny. Drużyna zrobiła wszystko dobrze w Sewilli, mogliśmy uniknąć gola, ale takie rzeczy się zdarzają. Wyjazd do Sewilli i zdobycie sześciu lub siedmiu bramek nie było łatwe, być może byliśmy niedokładni.



Czy w Empoli będzie wiele zmian? "W Sewilli zagraliśmy 120′, drużyna doszła do siebie. Ci, którzy nie zagrali w Sewilli, będą dostępni jutro. Wczoraj Vlahovic miał gorączkę, Rabiot był poturbowany. Miretti grał mało, Kean, Milik, potem nie mamy Danilo. Mamy drużynę, która musi jutro zdobyć punkty przeciwko Empoli, które jest teraz bezpieczne, ale genialne.




Różne opinie społeczeństwa na temat przyszłości? "Tego nie wiem, nie jestem w umysłach innych. Mogę tylko powiedzieć, jaki jest mój wybór, a resztę zobaczymy. Musimy skupić się na mistrzostwach i końcówce sezonu. Wtedy zobaczymy, czy Juve weźmie udział w pucharach, czy nie, wtedy zarząd dokona oceny. Musimy kontynuować pracę w ostatnich 15 dniach. Na boisku musimy zrobić to, o co nas poproszono, czyli doprowadzić Juventus do pierwszej czwórki, by w przyszłym roku zagrać w Lidze Mistrzów. Jutrzejsze zwycięstwo pozwoliłoby nam matematycznie znaleźć się w pierwszej czwórce. Co do reszty, to nie wiem, co może się wydarzyć".



Elkann stwierdził, że Allegri jest centrum obszaru sportowego - "Słowa inżyniera Elkanna mnie ucieszyły. Zawsze byłem dostępny dla klubu Juventus w ciągu tych siedmiu lat, dla Milanu i Cagliari. Jestem częścią firmy, kiedy ludzie mówią mi, że jestem korporacjonistą, prawią mi tylko komplementy. Kiedy jesteś trenerem, nie jesteś tylko na boisku, jesteś menedżerem obszaru sportowego, który wraz z klubem musi wybrać to, co najlepsze dla wyników na boisku i poza nim. To normalna rzecz. Następnie klub ocenia i dokonuje własnych wyborów.



Czy czujesz zaufanie ze strony klubu i drużyny? - "Czuję zaufanie. Szkoda, że nie awansowaliśmy do finału Ligi Europy i Coppa Italia, ale w tej chwili, jeśli nie zawalimy, jesteśmy drudzy w tabeli. Netto ze wszystkiego, bo w tym roku trzeba iść netto ze wszystkiego".



Nie podobało ci się to, co powiedział wtedy Szczęsny... Czy projekt techniczny był dzielony z zawodnikami? - "Nie ma czego wyjaśniać. Nie wiem, co powiedział Szczęsny, może nie znając dobrze włoskiego pomylił niektóre terminy. Cuadrado to był żart. Można było zrobić to lepiej i można było zrobić to gorzej. W tym roku między meczami były sytuacje, w których nie mieliśmy szczęścia. Zobaczymy, jak zakończymy mistrzostwa, a na koniec klub, tak jak powinien, dokona oceny i wyborów, jak co roku".



Sportmediaset


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2023, 19:24

Według mojej niedyskrecji #Allegri próbował walczyć, wspierając swoje idee. Dla niego #Giuntoli nie była odpowiednią osobą. Jednak firma wybrała Giuntoli. To #Elkann skontaktowało się telefonicznie z DS Napoli”

Momblano .


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 19:59

Sorek21 pisze:
19 maja 2023, 21:48
Tak mi się skojarzyło teraz czy Nedved to nie został oczyszczony ze wszystkich zarzutów ostatnio ?

Jeśli tak to powinien zostać prezydentem klubu. On napewno jest anty Allegri i zależy mu na klubie. Jego mina podczas oglądania spotkań mówiła wszystko.
Mina 99% kibiców jest taka sama co nie oznacza, że wszyscy oni nadają się na prezydentów.
Pomysł z Nedvedem u sterów to mam nadzieję żart.
Do tej pory ciężko wyjaśnić jaka była jego dotychczasowa rola w klubie. Nie ma jak ocenić jego zdolności menedżerskich i przywódczych.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 22:38

Postawmy sprawę jasno, udział w LM nie ma znaczenia, budżet na transfery nie ma znaczenia, jedyne co się teraz naprawde liczy to zwolnienie Allegriego. Czy też innymi słowy, zwolnienie Allegriego nie jest ważne, to jedyne co się liczy.
Co prawda do czerwca Calvo pewnie jeszcze trzy razy zdąży powtórzyć Allegri na 100% ale miejmy nadzieję, że to będzie tylko źle pojęta kurtuazja.


calma calma
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 22:44

Jak ktoś po czwartkowym czy dzisiejszym meczu dalej uważa, że to Allegri jest problemem a nie to, że Juventus nie ma piłkarzy na poziomie do którego aspirują, to chyba upadł na głowę. Oni mają problem nie z zawiązaniem składnej akcji, tylko z prostym kopnięciem piłki.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 22:48

Boże :| :| :|

Jedyne co Allegri dobrego teraz moze zrobic to samemu podać się do dymisji, aby uchronić klub który rozwalił od konieczności wpłacenia mu kolejnych 18 mln pensji


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 22:49

Oto i on, wątek humorystyczny, Ostatni Mohikanin, ostatni obrońca Allegriego.
Na boisku mistrz i wicemistrz świata, czołowi włoscy gracze, chłopy kupowane trenerowi jako najlepszy napastnik i obrońca ligi. Ale to nadal za mało na dół ligowej tabeli! 😂😂😂😂


calma calma
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 22:52

belial pisze:
22 maja 2023, 22:44
Jak ktoś po czwartkowym czy dzisiejszym meczu dalej uważa, że to Allegri jest problemem a nie to, że Juventus nie ma piłkarzy na poziomie do którego aspirują, to chyba upadł na głowę. Oni mają problem nie z zawiązaniem składnej akcji, tylko z prostym kopnięciem piłki.
13Vicario G
24Ebuehi T
34Ismajili A
33Luperto S
65Parisi F
11Akpa-Akpro J
25Bandinelli F
28Cambiaghi N
21Fazzini J
5Grassi A
19Caputo F

Ta... trzeba kupić tych mistrzów powyżej :inlove:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ODPOWIEDZ