Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 listopada 2021, 11:12

"Połowa" forum rzuca taką szyderą od dawna, ja także. Określenie nie powstało po tekście chemika jak sugerujesz. A chemik chemikowi nie równy, widocznie ci twoi nie interesują się piłką w dostatecznym stopniu. I nie jest bzdura - to fakt, że do analiz są stworzone dużo bardziej umysły ścisłe. Banki na młodszych analityków nie szukają ludzi po politologii tylko po studiach na kierunkach ścisłych.

Zresztą ponawiam pytanie - z czym się nie zgadzasz z tego tekstu? Słabe to jest obracanie tego jak gramy na zawód gościa który o tym napisał bo przykładowy Allegri to pewnie przygodę z nauką zakończył na maturze albo i to nie co zresztą pewnie tłumaczyłoby to, że jego analiza wydarzeń boiskowych kończy się na zerknięciu na liczbę fauli popełnianych przez obie drużyny.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 19 listopada 2021, 11:28

Adrian27th pisze:
19 listopada 2021, 10:27
Maly pisze:
18 listopada 2021, 22:10
A gdzie napisałem, że to mój autorytet?

Zanim wkleiłeś pracę tego amatora, który bladego pojęcia nie ma o piłce na najwyższym poziomie - użyłeś sarkastycznie zwrotu 'Taktyczny Geniusz", więc z całym szacunkiem, ale rzucanie takimi szyderami po tekstach amatora który jest Chemikiem (co wg. Ciebie jest zaletą, bo umysł ścisły, a faktycznie jest kolejną bzdurą. Zatrudniam doktorów Chemii i żaden z nich nie nadaje się do analizy meczów, a ich zdolności analityczne nie mają żadnego związku z inną dziedziną niż Chemia) jest po prostu słabe.
Od teraz analizy taktyczne czytamy tylko, gdy napisze je ktoś po studiach po kierunku Futbolistycznym z ukończonymi kursami FIFA i UEFA - inaczej nie może przecież trafnie odczytać konkretnych cyferek bądź procentów.

Ty chyba na siłę próbujesz zawsze dowalić Malemu nawet, jak wiesz, że nie masz racji. Dla zasady. Nie wiem, może to jakaś obsesja i trzeba iść do specjalisty?

PS. uważam, że takie "chwalenie się" ile to się ludzi zatrudnia i jakich w internecie, jest po prostu słabe i pokazuje, że musisz na każdym kroku podkreślić, że TOBIE SIĘ UDAŁO BARDZIEJ NIŻ INNYM. WIĘC MASZ RACJĘ.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 listopada 2021, 23:14

Rekordy Allegriego w LM:
Arsenal 0-3
Barcelona 0-4
Real 1-4
Barcelona 0-3
Real 0-3
Chelsea 0-4


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 23 listopada 2021, 23:16

Jeśli ktoś chce sobie poprawić humor polecam komcie pod newsami o zatrudnieniu betona.
Chciałem sprawdzić, czy mnie pamięć nie myli i rzeczywiście wizjoner dostaje dziewięć banieczek a przy okazji wpadłem na peany na jego cześć.
Najciekawsze co rzuca się w oczy to absolutny brak opinii, że będzie miał ciezko bo kadra jest słaba. Dopiero teraz oakzjue się, że Max robi co może ale X Y i Z są tak słabi, że trener robi... maxa.
😂🤦


calma calma
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 23 listopada 2021, 23:19

Maly pisze:
23 listopada 2021, 23:14
Rekordy Allegriego w LM:
Arsenal 0-3
Barcelona 0-4
Real 1-4
Barcelona 0-3
Real 0-3
Chelsea 0-4

Tam Barcelona to akurat 1:3 jak dobrze pamietam.

Aczkolwiek, faktycznie to jak szczególnie po zmianie stron Tuchel go rozpracował jest niemożliwe.

Mental drużyn Maxa jest bardzo słaby.

Dwie bramki w 3 minuty.

Najgorsze jest to że nie ma nadziei na lepszego trenera.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 listopada 2021, 23:36

Rzadki widok Allegriego po przegranym meczu Juventusu:

Obrazek


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 listopada 2021, 23:54

Autentycznie jestem ciekaw, co Allegri im tam ładuje w szatni przed meczami i w przerwach do głów, że na murawie odwalają takie rzeczy. To musi być niezła komedia.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 00:17

Jak to co?
Są dwa typy trenerów prowadzących słabsza drużynę. Jeden chce zniwelować różnice przekonując drużynie do jeżdżenia na tyłkach i zapiernjczania bardziej niż rywal. Drugi każe się cofać i liczy na fuksa.
Także u nas wygląda to mniej więcej tak:
Panowie, linia defensywy głęboko, jak najszybciej odnawiamy ustawienie, zagęszczamy i przesuwamy. I przede wszystkim! SPOKOJNIE! Jeśli zachowamy dyscyplinę nic nam nie zrobią! Prawda Leo?
Jesli odzyskamy to Alvaro rusza do piłki w tym i tym sektorze a Ty i Ty ruszacie mu pomóc. A jeśli Ty i Ty ruszycie to was pozabijam.
I przypominam jesscze raz! Loca! Przede wszystkim asekurujesz środkowych obrońców i przede wszystkim nie tracisz! Fede! Po pierwsze zapierniczasz w defensywie a dopiero potem myślisz o strzelaniu goli!


calma calma
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 00:29

Adrian27th pisze:
23 listopada 2021, 23:19
Tam Barcelona to akurat 1:3 jak dobrze pamietam.
Wiele razy przegrał z Barceloną. Brałem pod uwagę tylko przegrane 3 golami a 0-3 o którym wspomniałem było w grupie.

Conte z Peluso w składzie nie wyglądał tak tragicznie na tle Bayernu wygrywającego później LM jak my dzisiaj.
Adrian27th pisze:
10 listopada 2021, 09:12
Jeżeli Max wygra grupę, to myślę że warto być cierpliwym.
Przypomnę że dochodząc do finału nie graliśmy piłki z polotem.
Czekasz jeszcze na ostatnią kolejkę czy już cierpliwość się skończyła?

Juventus po Conte to najlepsze co się w życiu chłopowi trafiło. Ułożony zespół, słabi rywale w lidze, trochę szczęścia w LM i można jechać na picu do końca życia, przynajmniej wśród kibiców Juve.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 12:58

Od wczoraj czekałem na pomeczową wypowiedź Allegriego, byłem niesamowicie ciekaw w jaki sposób łysy bajerant skomentuje nasz wielki mecz, oraz jakie nowymi spostrzeżeniami zechciał się podzielić z głupimi, nierozumiejącymi futbolu kibicami i obserwatorami.
Allegri pisze:Myślę, że pierwsza połowa była dobra.
Wspaniała. Po pierwszej połowie wciąż mieliśmy szanse na pierwszą lokatę, a wynik dwumeczu był remisowy.
Allegri pisze:Po przerwie Chelsea kontynuowała pressing, podczas gdy my za słabo naciskaliśmy przy drugiej i trzeciej bramce.
Maks jest zaskoczony, że drużyna przeciwna prowadząc 1-0 kontynuuje pressing, szuka gry i nie respektuje zasady złotego gola, oznaczającej w przypadku Juventusu de facto koniec meczu i grania oraz odczekanie z zegarkiem w ręku do końcowego gwizdka.
Nasz taktyk przecież zarabia za małe pieniądze, żeby ślęczeć po nocach w gabinecie jak Guardiola i analizować grę rywala. Stąd też Max był zszokowany i kompletnie nieprzygotowany na taki scenariusz.
Allegri pisze:To rozczarowujące, kiedy traci się cztery gole, ale cel wyjścia z grupy został osiągnięty i teraz musimy myśleć o sobotnim meczu z Atalantą.
A z kim Max chciał przegrać ten awans? Ze słabym Zenitem, czy parobkami z Malmo?
Allegri pisze:Były momenty, kiedy oddawaliśmy piłkę zbyt łatwo, próbując za wszelką cenę wykonać pionowe podania, zamiast utrzymać posiadanie. Robimy to za często i musimy nad tym popracować, ponieważ nie możesz tak grać przeciwko najlepszej drużynie w Europie.
Najważniejsza konkluzja - za dużo podań pionowych, narażających nas na stratę i kontrę. Gdyby Wojtek z Bonuccim tak szybko nie pozbywali się piłki, tylko jeszcze troche sobie pokopali, może udałoby się urwać cenne sekundy i Chelsea nie zdążyłaby strzelić większej ilości bramek.
Allegri pisze:Zakwalifikowaliśmy się do następnej rundy, pogratulowałem chłopakom.
Obrazek


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 14:48

Ciekawe czy AA będzie konsekwentny na koniec sezonu ( bo takiego szjsu się chyba nie spodziewał ). Nie oszukujmy się, znów odpadniemy w 1/8, a drugie miejsce w grupie powoduje, iż będziemy się tylko modlić o jak najmniejsze upokorzenie na oczach świata ( a nasz mecz będzie "sprzedawany" zapewne jako jakiś hit, pojedynek gigantów itp ) z Bayernem czy Liverpoolem. Do tego w serie a znów do końca będziemy włączyć o 4 miejsce. Pirlo się udało, do tego, co by nie mówić dorzucił 2 puchary do gabloty. W tym sezonie skłaniam się ku 0 pucharów i nie wiadomo co z tą LM w przyszłym. I w takim scenariuszu Max powinien bezwzględnie wylecieć. Naprawdę żałuję, że Pirlo nie dostał jeszcze jednego sezonu ( zwłaszcza, że alternatywą byl Allegri ), mając do dyspozycji Loce w środku.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 16:19

Taa, konsekwentny. Allegri bierze 9 baniek dlatego go nie zwolni a nawet gdyby to z racji tego, że Allegri byłby ponownie na urlopie z wysokim kontraktem nadal obowiązującym to musiałby sięgnąć po wynalazek. Chciał rewolucji i po kosztach to mógł pozostawić Tudora, gorszy od Pirlo nie byłby a do tego ma charyzmę. Drugi problem jest tego rodzaju, że uparł się na włoskiego trenera a tutaj jedynym Włochem, który nadawałby się to Gasperini. Już to widzę jak Agnelli zwolni drugi raz Allegriego aby znowu samotnie śniadanka jadać. Faktem jest, że 0-4 takiemu klubowi jak Juve nie przystoi, nawet z kosmitami.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 17:11

Allegri na 100% poleci na koniec sezonu jak nic nie ugra.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 17:16

Poprostu pisze:
24 listopada 2021, 17:11
Allegri na 100% poleci na koniec sezonu jak nic nie ugra.
Chciałbym w to wierzyć, ale Agnelli od pewnego momentu nie podejmuje już racjonalnych decyzji. Będzie tylko mowa o budowaniu na przyszłość i przebudowie zespołu (z trenerem, który nigdy nic nie zbudował).

Ehh, że też Conte siedzi w Londynie a my mamy tego betonowego łysego placka na ławce. :|


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 listopada 2021, 20:13

Poprostu pisze:
24 listopada 2021, 17:11
Allegri na 100% poleci na koniec sezonu jak nic nie ugra.
Allegri na 100% poleci na koniec sezonu ... na wakacje na Bahamy bez względu na to które miejsce zajmie Juve w Serie A, bo za 9 baniek na rękę, które zaoferował mu frajer Agnelli stać go na wszystko.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ