# 10 Paul Pogba

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 11:58

Niestety dzieje się to czego się obawiałem i to bardzo szybko. Nasze "dobre" okienko dość szybko może być zweryfikowane. "Dobre" , bo od początku mam wrażenie, że ono lepiej wygląda w teorii niż w praktyce. Miała być nowa/stara jakość w pomocy, mamy drugiego Pawełka w J-Medical z sutym kontraktem. Obym jeszcze to odszczekał, ale na razie wygląda to na wrak piłkarza, jeszcze przy naszym sztabie może być naprawdę nieciekawie. Facet rozegrał aż 45 minut i go nie ma. Miało być tak pięknie, a zostaniemy z tym samym tartakiem w pomocy dalej (Rabiot już zaciera ręce). Tylko w sumie czego się spodziewaliśmy, że nagle gość przestanie mieć problemy z kontuzjami? Oby nie było powtórki z Ramseya. Ale co tam, było darmowo, więc grzech było nie skorzystać. I z jednej strony owszem, ale z drugiej opierać wzmocnienia pomocy tylko o jednego zawodnika i to tak kontuzjogennego, ktoś tu chyba kolejny raz nie przemyślał wszystkiego za dobrze. Wielkie plany podboju Serie A mogą być szybko zweryfikowane. To kto kolejny, Di Maria?


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 12:39

Na razie to są spekulacje. Rozpiętość czasu powrotu na boisko jest ogromna, bo raz się pisze o 3-4 tygodniach, a innym razem o 2-3 miesiącach. Jeżeli Pogba miałby być dostępny na początku września, to powodów do dramatyzowania nie widzę.
W meczu z Chivas dosyć szybko pokazał, czego nam brakowało, nie tylko w ostatnim sezonie. Narzekanie na niego już teraz z powodu urazu, który wyłącza go z gry na jakiś czas (przecież sezon rusza dopiero za trzy tygodnie) to chyba jednak przesada.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 15:01

1 Pogba kontuzjowany
2 Zastąpi go Rabiot

Jedna zła wiadomość a druga jeszcze gorsza.


xemi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 15:21

Dragon pisze:
26 lipca 2022, 10:43
Dramat... miałem wielkie nadzieje. Szybko prysły. Smutek :(
Tartak w pomocy cd...
Na jakiej podstawie miałeś te nadzieje? Na prawdę nie wiedziałeś że Pogba jest ze szkła?

https://www.transfermarkt.com/paul-pogb ... ler/122153

Powtórzę to jeszcze raz: ten transfer to był <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>!!!

Za cały chlew w tym klubie odpowiada prezes i zarząd!

Ja już nie wierzę że coś się na lepsze zmieni w najbliższych latach. Bo nie ma ŻADNEJ podstawy aby miało coś się zmienić.
A rozwiązanie wydaje się tak proste: zatrudnić prawdziwego trenera, a nie pajace, zacząć kontraktować zawodników z głową a nie z przypadku!


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 20:13

Nie przeczę, że tylko na to czekałem - było do przewidzenia. Jeśli narzekaliście na niedostępność Dybali, choć skądinąd słusznie, to jestem niezmiernie ciekaw posezonowych ocen Francuza, jeśli pomiędzy kontuzjami (tak - liczba mnoga), nie złapie (a nie złapie) formy.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 20:35

Pogbuś jest nasz i do nas należy ahahha
Farbowany kaleka poleży troszę za oceanem wróci do Turynu cyk ze dwa meczyki i JMedical. I nagle wielkie mercato to stary wyszuszony argentyńczyk.
Klub mem.


:allegri: na śmietnik
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 23:04

Obrazek
Wychodzi chyba, że Arhur > Locatelli nie? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 00:02

Niby jakim cudem? W większości kluczowych statystyk Loca lepszy i druga kwestia Loca grał więcej niż Arthur stąd jego staty są na lepszej próbie czyt. większej ilości meczy, minut stąd porównanie może być trochę mylące. Zaś Arthur jednak głównie grał że słabszymi rywalami stąd jego staty mogą być w pewnym stopniu zawyżone z racji poziomu rywala.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 09:07

A statsy Loci mogą być zawyżone bo kilka spotkań grał jako b2b ;)
Artur celniej podawał, więcej na długie odległości, więcej w strefę ataku, więcej pod presją, dwa razy tyle przebiegł z piłką do przodu i miał mniej strat. Jako regista wg mnie statystycznie wyglądał więc lepiej bo to w czym był lepszy to praktycznie wszystko parametry dobrego registy. Zbyt wiele asyst z gry nie zaliczał ani Pjanic ani nie zalicza Jorginho a Pirlo je miał tylko w pierwszych sezonach Juve, później to też były już tylko stałe fragmenty gry więc chyba dla registy nie ma znaczenia ile zrobi asyst czy strzeli goli bo to nie jest jego najważniejsze zadanie.
Statystyki defensywne porównywalne ale chyba sumarycznie z przewaga Włocha.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 05:50



AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 10:08

Maly pisze:
27 lipca 2022, 09:07
A statsy Loci mogą być zawyżone bo kilka spotkań grał jako b2b ;)
Artur celniej podawał, więcej na długie odległości, więcej w strefę ataku, więcej pod presją, dwa razy tyle przebiegł z piłką do przodu i miał mniej strat. Jako regista wg mnie statystycznie wyglądał więc lepiej bo to w czym był lepszy to praktycznie wszystko parametry dobrego registy. Zbyt wiele asyst z gry nie zaliczał ani Pjanic ani nie zalicza Jorginho a Pirlo je miał tylko w pierwszych sezonach Juve, później to też były już tylko stałe fragmenty gry więc chyba dla registy nie ma znaczenia ile zrobi asyst czy strzeli goli bo to nie jest jego najważniejsze zadanie.
Statystyki defensywne porównywalne ale chyba sumarycznie z przewaga Włocha.
Raczej w przypadku Loci to były epizody na tym B2B, także mało istotne. Nie ma aż tak potrzeć i porównywać takich statystyk jak jeden gracz ma rozegrane 2x więcej minut. Bo to jednak trochę zniekształca obraz porównawczy. No i w sumie najważniejsza sprawa to jednak jak się oglądało tych dwóch graczy to Loca >>>>>> Arthur bez dwóch zdań.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 10:29

Mi się wcale nie podobał Loca na regiście jeśli mam być szczery i statystyki po prostu potwierdziły mi to co widziałem przez cały sezon. Do Artura niemal każdy był nieprzychylnie nastawiony więc nie dziwne, że się nie podobał ;) To tak jak z Dybalą - jak nie strzelił 2 goli to słaby występ.

Co do Pogby to wygląda, że ma pół sezonu z głowy tak? Czemu mnie to nie dziwi ani trochę?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 10:38

Maly pisze:
28 lipca 2022, 10:29
Mi się wcale nie podobał Loca na regiście jeśli mam być szczery i statystyki po prostu potwierdziły mi to co widziałem przez cały sezon. Do Artura niemal każdy był nieprzychylnie nastawiony więc nie dziwne, że się nie podobał ;) To tak jak z Dybalą - jak nie strzelił 2 goli to słaby występ.

Co do Pogby to wygląda, że ma pół sezonu z głowy tak? Czemu mnie to nie dziwi ani trochę?
Ja tam miałem nadzieję co do Arhura jak przychodził ale chłop przez cały pobyt po prostu jest ciągle jednym ze słabszych graczy. Nie miał chyba żadnego meczu po którym można byłoby powiedzieć, ze Arthur był w top 3 dzisiaj. Także żadne statystyki tego nie zmienią. Loca też na tym regiście nie jest topowym graczem, ale względem beznadziejnego Arthura to jest po prostu przepaść w kwestii jakości na korzyść Włocha.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 11:11

Ptaszki ćwierkają, że Juventus naciska, by Pogba poddał się operacji, a to oznaczałoby cztery miesiące rehabilitacji i w konsekwencji prawdopodobnie brak biletu na mistrzostwa świata w Katarze. Wielka szkoda, że potencjalnie najlepszy transfer Juventusu w tym okienku bardzo szybko naznaczył się rozczarowaniem.

Odnośnie Arthura, na tym dealu straciły obie strony. Brazylijczyk w żadnym momencie nie przypominał utalentowanego zawodnika z Barcelony, podobnie Pjanić po odejściu z Juve jest w Katalonii uważany za dużą transferową wtopę. Różnica między Arthurem a Pjaniciem jest taka, że ten pierwszy jest dobrze wyszkolonym technicznie, wciąż młodym Brazylijczykiem, którego łatwiej będzie wypchnąć za sensowny grosz niż ponad 30-letniego Bośniaka ze zdecydowanie wyższą pensją.


1902 Para Siempre

Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 11:11

Poważna kontuzja Pogby na starcie to tragedia i pech.

Tragedia, bo obecnie w kadrze mamy 3 graczy, którzy są w stanie robić grę w przodu: Pogba, Chiesa i Di Maria. Na początku sezonu długo będziemy sobie musieli radzić bez 2 z 3, więc gry do przodu będzie niewiele - oby chociaż wyniki były. Zgranie między Pogbą, Chiesą, Di Marią i Vlahovicem jest kluczowe dla ofensywy Juve, a 2 z nich długo nie będzie mogło trenować z drużyną.

Pech, bo każdy wiedział o problemach zdrowotnych Francuza, ale tak poważna kontuzja już po 45 minutach pierwszego meczu sparingowego?! To trzeba mieć pecha. Każdy wiedział, że Pogba czy Dybala prędzej czy później złapią jakąś kontuzję, ale żeby tak szybko i na tak długo, to praktycznie najczarniejszy z możliwych scenariuszy, którego prawdopodobieństwo wynosiło max kilka procent.


ODPOWIEDZ