# 10 Paul Pogba

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2019, 18:10

Według hiszpańskich mediów Eriksen wypadł z orbity. Zidane kategorycznie stwierdził, że życzy sobie tylko i wyłącznie Francuza. Także pozostaje kwestia pieniędzy i tego czy Real domknie budżet w zgodzie z FFP w co cały czas wątpię.

Pogba szykuje bunt: https://www.realmadryt.pl/index.php?co= ... i&id=89521

https://www.realmadryt.pl/index.php?co= ... 528&kom=ok
– Po tym sezonie i wszystkim, co się w nim wydarzyło, także tym, że to był mój najlepszy rok... Myślę, że to może być dobry czas, żeby znaleźć nowe wyzwanie gdzieś indziej. Myślę o tym, żeby znaleźć nowe wyzwanie gdzieś indziej.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 14:04

Przenoszę się tutaj, bo ewentualny transfer naszego byłego zawodnika to temat najwcześniej na lato. Jakoś ostatnio (ze względu na Ramseya, Costę i Rabiot) popularny (jeśli można tak mówić o 5 osobach wypowiadających się na zmianę :prochno:) stał się temat ryzyka związanego z ryzykiem sprowadzenia piłkarzy "poza grą".

Pogba to był zawodnik genialny i jeden z niewielu przykładów piłkarza prawie kompletnego na pozycji środkowego pomocnika. No właśnie - był. Obecnie Paul to gracz, który nadaje się wyłącznie do 'odrestaurowania'. Powiedzmy sobie szczerze, nawet jeśli przyszedłby w styczniu, to tego sezonu by nam nie uratował. W tym momencie można powiedzieć o nim tyle co o Matuidim, czyli nie za wiele, a jeśli już to bez pozytywów. Ostatnie pół roku to głównie leczenie kontuzji lub rekonwalescencja. W okresie Świątecznym 2 wejścia z ławki, odnowienie urazu i powrót na L4 (wg. TM do końca stycznia).

Powrót do United Mourinho okazał się strzałem w kolano i dla obu panów była to istna droga przez mękę. Francuz był cieniem samego siebie. Całkowicie bezrefleksyjnie podejście do swojej pracy, odpuszczanie spotkań, brak chęci, generalnie snuł się po boisku jak smród po gaciach. Jeśli ktoś uważa, że Pjanić przechodzi w tym sezonie obok meczów, to chyba nie widział jak mało zaangażowania Paul wkładał w swoją grę w tamtym okresie. Jak oglądałem momenty, w których tracił piłkę, spuszczał głowę i nawet nie udawał, że próbuje wrócić do obrony - nie wierzyłem własnym oczom. Nie dało się rozpoznać w nim chłopaka, który zostawiał zdrowie na boisku i robił z piłką niesamowite rzeczy.

Sezon się skończył przyszedł Mundial i przy sporym wkładzie Pogby Francja zdobyła Puchar. Niestety, tak jak na dłuższą metę MŚ nie zrobiły z Jamesa Rodrigueza gwiazdy światowego formatu, tak ex-Juventino powrócił do starych nawyków z United. Im dalej w las tym bardziej bolały zęby. Jose poleciał, przyszedł Solskjaer i to był drugi, a zarazem ostatni raz kiedy Paul pokazał błysk dawnego geniuszu. Między końcem grudnia, a początkiem lutego strzelał lub asystował w prawie każdym meczu i wydawało się, że zmiana trenera wyjdzie mu na dobre... a potem przyszedł 12 lutego i czerwona kartka w spotkaniu przeciwko PSG.

Nie wiem czy aż tak siadło mu to na psychice, ale zgasł jak świeczka, której do tej pory nie udało się rozpalić na nowo. Motywacji starczyło jeszcze na mecz z Chelsea w FA Cup, a później już kaplica. Za miesiąc stuknie rok od tamtego spotkania, Mistrzostwa w Rosji to już historia. Dwa dobre momenty w ciągu ostatnich 4 sezonów, bo do maja może ogarnie się na tyle, by Deshamps zabrał go na Euro.

W największym możliwym skrócie: Pogba to jest obecnie ogromne ryzyko, tak finansowe jak i sportowe. Nie śledzę social mediów sportowych na tyle by powiedzieć jak wygląda obecnie jego pozycja na rynku reklamowym i czy wciąż przyciąga sponsorów. Gwiazdą Premier League jest już tylko na papierze bo w Anglii szybko zapomina się o tobie, jeśli regularnie "nie dostarczasz". Ciężar marketingu przeniósł się choćby na Liverpool i jego gwiazdy takie jak Salah czy VvD. Wiemy jak ceni się Mino, więc o jakiejś promocji i tak pewnie będzie można zapomnieć. Zakładam, że United będzie się go trzymać jak rzep, ponieważ ich skład cierpi na brak rozpoznawalnych szerzej twarzy.

Przykro mi, bo wciąż mam sentyment do tego gościa i chciałbym go znów zobaczyć w Juve. Z drugiej strony nie wiem czy wytrzymałbym nerwowo, gdyby Pogba prezentował u nas swój poziom gry i zachowania jakie widać było w MU na przestrzeni lat. Na chwilę obecną jest kotem w worku i poza historią niewiele przemawia na jego korzyść. Chociaż chciałbym móc z pełnym przekonaniem napisać, że to wciąż klasowy piłkarz, to nawet nie ma możliwości by to sprawdzić w praktyce.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 14:50

Imo nie wiem, jeśli popatrzymy kilka sezonów wstecz, abyśmy po sprzedaży jakiegoś zawodnika z Juve faktycznie tego żałowali/chcieli aby wrócił vide choćby Vidal/Kean i teraz - niestety - Pogba. Nawet nie wiem, czy on przedstawiałby jakąś większą wartość marketingową dla nas, jeśli na wszystkich cieniem kładzie się CR.

Po drugie - jego jakość (a raczej jej brak) sportowa. Imo powinniśmy się skupić na SMS/Tonalim/Zaniolo a nie obierać za cel upadłe gwiazdy, które a) trudno będzie wyciągnąć, bo United i Mino tanio go nie puszczą a b) które z automatu sobie zażyczą sporej pensji. Pod te kategorie chyba jednak niebezpiecznie blisko podchodzi Eriksen (jeśli istotnie chce 15 baniek przy jego formie to niech spada do interu).

Z tego względu - szkoda kasy. To chyba nie Pirlo, czy Tevez że u nas się mentalnie i sportowo odbuduje w dłuższej perspektywie, tj. całego sezonu/dwóch. Czas przestać o nim myśleć, bo jeśli można było zakładać, że to przez boskiego Żoze tak cieniuje to jednak można ten argument włożyć między bajki.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 marca 2020, 20:40



:prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 18 marca 2020, 20:35

Pogba trenuje w koszulce Juve, niby wsparcie dla Matuidiego ;)



Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 marca 2020, 08:26

Przejdzie tam gdzie dadzą mu najwięcej pieniędzy.
A ta koszulka to zwykła próba zwrócenia uwagi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2020, 19:32

Pogba zakażony koronawirusem.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 października 2020, 11:18

Wg newsu Pogba kończy z reprą po tym jak Marcon stwierdził, że za dekapitację nauczyciela winę ponosi szeroko rozumiany islamski terroryzm.

https://www.thesun.co.uk/sport/13020178 ... 1603662341

Imo, ufam, że ploty o jego potencjalnym przejściu do nas powinny być odłożone w cholerę. W united nie reprezentuje nic, co by sportowo do nas przekonywało a jak jeszcze zacznie robić jakieś polityczne szopki to już w ogóle.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 26 października 2020, 11:36

Osgiliath pisze:
26 października 2020, 11:18
Wg newsu Pogba kończy z reprą po tym jak Marcon stwierdził, że za dekapitację nauczyciela winę ponosi szeroko rozumiany islamski terroryzm.

https://www.thesun.co.uk/sport/13020178 ... 1603662341

Imo, ufam, że ploty o jego potencjalnym przejściu do nas powinny być odłożone w cholerę. W united nie reprezentuje nic, co by sportowo do nas przekonywało a jak jeszcze zacznie robić jakieś polityczne szopki to już w ogóle.
Jak zdecydowana większość neofitów również Pogba odznacza się dużą nadgorliwością (jakby chciał zadośćuczynić wcześniejszemu brakowi wiary).

Kiedyś niesamowicie chciałem jego powrotu, na dzień dzisiejszy natomiast za chwilę skończy 28 lat i najlepsze lata kariery zmarnował w MU, które o nic nie walczyło. Za odpowiednie pieniądze byłby to ciekawy transfer (zresztą za odpowiednie pieniądze to wiele transferów mogłoby za takie uchodzić, definicja "dobrych pieniędzy" jest bardzo plastyczna) ale takie w przypadku kogoś kto był najdroższym piłkarzem na świecie raczej nie wchodzą w grę.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 października 2020, 11:46

mogą wchodzić - za 2 lata będzie za darmo ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 października 2020, 12:25

Wiele lat utrzymywał sie mit że Pogba to największy błąd Sir Alexa. Teraz można zapytać czy napewno ? Taki wielki trener miałby się pomylić ? On widział jego umiejętności ale wdział też gwiazdora oraz lenia i bez żalu go oddał. Żeby zostać mistrzem nie wystarczy sam talent, potrzeba jeszcze odpowiedniej mentalności i ciężkiej pracy. Sir Alex miał rację.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 października 2020, 12:52

nie miał :)
już to pisałem - to było jego ostatnie pół roku w MU, ostatnie w karierze, miał szanse na wygranie ligi i odejście w chwale i zrobił to na czym mu zależało, na tu i teraz, nie zależało mu na tym żeby MU za rok czy dwa miało super zawodnika tylko żeby on wygrał mistrza, nie miał żadnego interesu ogrywania go w tamtym momencie

nawet jeśli Pogba nie był i nigdy nie będzie najlepszym pomocnikiem świata to był jego najdroższym zawodnikiem i to właśnie MU wyłożyło na niego kasę, nie da się z tym polemizować


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2021, 15:02

Michael_M pisze:
14 sierpnia 2021, 14:45
Niezły początek sezonu Pogby - 3 asysty a tu jeszcze pół godziny zostało.
Już cztery :D

Nasi pomocnicy "pracują" cały sezon, żeby tyle zdobyć, a i tak nie zawsze wychodzi...


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:10

Ostatnie 3 sezony Pogby:

Pauza razem = 439 dni (nie licząc Covida)
Liczba kontuzji = 8

Dla porównania nękany kontuzjami Dybala:
Pauza razem = 228 dni (nie licząc Covida)
Liczba kontuzji = 10

Wspaniała zamiana nam się szykuje ale może akurat Pogba wstrzeli się w 1/8 LM i chociaż nikt nie będzie psioczył, że nie ma go w najważniejszych meczach :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2022, 09:44 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:24

Nasz sztab medyczny i turyńscy DJ-e lubią to :happy:


ODPOWIEDZ