Andrea Pirlo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 13:05

@jackop cross fingers ;)
@Maly ani ja ani Ty nie wiesz jakie były oczekiwania względem rezultatów ale zwolnienie Allegriego oraz Sarriego było tłumaczone chęcią zmiany stylu gry.
Czy ten się zmienił? na moje, nie ;)
Czy są przesłanki, że idzie to ku lepszemu? na moje, nie ;)
Czy Andrzej widzi, że to jego hybrydowe go*"# nie zdaje egzaminu? na moje, nie ;)
Czy w związku z panującym marazmem daje szansę młodym? nie!
Czy straci posadę teraz? na moje, nie
Czy powinien być trenerem w przyszłym sezonie?
Ostatnio zmieniony 10 marca 2021, 13:37 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 13:06

Maly pisze:
10 marca 2021, 12:46
Mistrzostwo z ta kadrą? Niby z kim za sterami bylibyśmy w stanie punktować lepiej niż Inter? ;)
Jak to z kim, z Kiepuniem :P Pochettino też pewnie ugrałby więcej.
mns pisze:
10 marca 2021, 13:05
Czy powinien być trenerem w przyszłym sezonie?
Na moje, nie :beer:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
misza111

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 12 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 13:08

dla mnie projekt pt. PIRLO może być kontynuowany, ale dajcie mu grajka w środek pola jakim był przykładowo .... Pirlo hehe
Nie ma cudów, z Benty, Ramseya nic nie ukręci, Rabiot do zostawienia, ma potencjał, tylko rzadko go udowadnia.
Ronaldo? Dla mnie nikogo lepszego nie znajdziemy na tę pozycję, a że kosmiczne pieniądze to cóż .... chcemy uchodzić za TOP.
Uważam, że jest nam potrzebny napastnik z dryblingiem (Werner, Aguero itp.) Morata zbyt stacjonarny i przewidywalny.
Kulu odpali w końcu, ale może powinien pograć na wypożyczeniu z pół roku.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 13:17

ahojekk pisze:
10 marca 2021, 12:56
Inną sprawą są decyzje np Ronaldo który w drugiej połowie dogrywki miał absolutnie czysta sytuacje zeby wypuścić Bernardeschiego na sam na sam, ale wolał sie wdawać jakieś idiotyczne dryblingi.
ronaldo2.PNG
Standardowy Ronaldo, a potem ździwko, że strzelamy mniej goli niż bez niego i wszystkie strzela on ;)

@mns: Łudzę się, że uzmysłowili sobie po tym co się dzieje w ostatnich sezonach, że problemem nr 1 nie jest trener. Nawet jeśli wywalą Pirlo to najważniejsza w tej układance jest wymiana piłkarzy. Patrząc realnie w przyszłym sezonie o mistrza będzie jeszcze trudniej bo maszyna Conte rozkręci się jeszcze o lvl wyżej więc zatrudnianie trenera kosztem piłkarzy jest bez sensu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 marca 2021, 14:59 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 13:59

Jeśli Agnelli jest gotowy poświęcić kolejny sezon aby Andrzejek miał do CV, to zmiany nie będzie.
Natomiast jeśli jest w klubie jakakolwiek konsekwencja, to pewne decyzje już zostały, bądź zostaną w najbliższym czasie zakomunikowane (niekoniecznie publicznie).
Bez mydła pogonili Sarriego, czyli trenera o nie wysokiej, ale jednak jakiejś renomie, który osiągnął plan minimum.
To teraz czas podziękować mister amatore, kurtuazyjnie przesuwając go do U23, zresztą po to przyszedł do klubu? Niech tam się uczy i może za kilka lat...
Schodząc z pensji Ronaldo, Juventus stać na każdego trenera, może poza Guardiolą.
Żaden piłkarz poza Danilo nie wykonał progresu u Andrzejka. Chiesa jest super, ale to debiutant, więc nie ma kategorii progres/regres. Zresztą jak widać, na samym Federico daleko nie zajdziemy.
Z organizacji gry, Juventus jest gorszą kupą gruzu niż rok temu.

EDIT.
Oczywiście Pirlo powinien zostać jeśli zdobędzie scudetto. Ma na to jakieś 1% szans i tyle również mu daję na utrzymanie stołka.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 15:40

Romano

Klub zdecydował, że kontynuuje współpracę z Pirlo w tym i w następnym sezonie.


Pirlo po meczu powiedział, że rozmawiał z Agnelim i prezydent zadeklarował mu, że to dopiero początek ich wspólnej drogi.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 15:46

jackop pisze:
10 marca 2021, 12:27
Osgiliath pisze:
10 marca 2021, 12:24
jackop pisze:
10 marca 2021, 12:08
Milan to poziom Ligi Europy.
No... to tak, jak my.
Możliwe, ale dla nich to jest szczyt, a dla nas depresja ;) Z tą kadrą Scudetto było do zrobienia. Szkoda, że Andrzej podtarł tyłek czystą kartą, którą dostał na początku pracy.
Nie wiem, czy bym tak nie doceniał Milanu, bo z ich składem i jeszcze kilkoma wzmocnieniami mogą na serio bić się o majstra i cokolwiek wyżej walczyć w LM, natomiast u nas - jeśli dalej będzie taki marazm to możemy wcale nie tak szybko wrócić na szczyt. Już Pirlo hintował w wywiadzie pomeczowym, że projekt obliczony jest na lata, więc imo nastawiam się na lata chude w perspektywie 2/3/4 lat.


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 00:50

Marat87 pisze:
10 marca 2021, 03:14
Ostatnio nasz innowator wprowadza autorskie ustawienia muru. Od Juana Kłoda-rado ( i nie obchodzi mnie, że ktoś tego używał wcześniej ), po gol Porto na 2:2!
Akurat w tej sytuacji by się przydał ten słynny "krokodyl" za murem. :snack:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 21:16

Ja to widzę już od bardzo dawna tak, że jeżeli nie przyjdzie zagraniczny trener z inną mentalnością niż włoska, to nie wygramy nigdy LM.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 22:43

Skoro włoski trener mógł wygrać LM z klubem nie-włoskim tzn, że takie gadanie jest oderwane od rzeczywistości.

Doskonała wypowiedź Arrigo Sacchiego
Arrigo Sacchi pisze:Zachowanie muru przy rzucie wolnym na 2-2 było skupieniem jak w soczewce ich problemów z motywacją, duchem drużyny i brakiem jedności.
Piłka nożna to sport zespołowy. A Ronaldo robi to, co zawsze robi Ronaldo, jednak jeśli polegasz tylko na jednym zawodniku, a on ma gorszy dzień, popadasz w kłopoty.
Nawet Diego Maradona, który był piłkarzem wszech czasów, nie mógł w pojedynkę wygrać trofeum w Europie. Jako trener, nigdy nie chciałem do drużyny zawodników, którzy byli już znani, ponieważ bałem się, że nie wniosą zbyt wiele dla kolektywu.
Pamiętacie czasy galacticos w Realu Madryt? Beckham, Raul, Ronaldo, Zidane i Figo, z Owenem i Morientesem na ławce. Oni nie zdobyli Ligi Mistrzów.
To, co radzę Juventusowi, to wybrać trenera, który ma pomysł na grę w ataku. Następnie zdefiniować cele i współpracować z nim, aby dobrać zawodników, którzy są solidni, dopasowani do pomysłów trenera i prezentujący wolę walki.
Z tego co słyszeliśmy w lecie to Pirlo pomysł ma.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 07:40

@Arrigo Sacchi to nie jest byle kto.

Krytykować łatwo, ale racja całkowicie po stronie Arrigo. Nie ma żadnych schematów (oczywiście problem z covidem , brak okresu przygotowawczego, często gęsto brak możliwości wystawienia tych samych graczy bo kontuzja za kontuzją - w związku z tym brak wypracowanych schematów). Czy są przesłanki że Pirlo to "ten" człowiek z który utrzyma wysoki poziom Juve? Dalej jest to niewiadoma. Oczywiście Zidane czy Klopp, też nie jest gwarantem, no ale mają warsztat i doświadczenie.

Druga sprawa kwestia finansów, to myślę że w związku z tym że jest covid, nie będzie mistrzostwa, tylko 1/8 LM, a na dodatek za sezon trzeba wykupić Chiese i Morate, to w tym okienku może być biednie. Chyba że kogoś ważnego sprzedamy.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 19:29

Maly pisze:
11 marca 2021, 22:43
Skoro włoski trener mógł wygrać LM z klubem nie-włoskim tzn, że takie gadanie jest oderwane od rzeczywistości.

Doskonała wypowiedź Arrigo Sacchiego
Arrigo Sacchi pisze: To, co radzę Juventusowi, to wybrać trenera, który ma pomysł na grę w ataku. Następnie zdefiniować cele i współpracować z nim, aby dobrać zawodników, którzy są solidni, dopasowani do pomysłów trenera i prezentujący wolę walki.
Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy włoski trener niewłoska drużyna, a włoski trener i włoska drużyna to faktycznie ktoś gada bzdury. Na dodatek jeszcze cytat, który potwierdza moje zdanie, bo praktycznie żaden Włoch nie ma pomysłu na grę w ataku. Sarri miał i co? Pirlo też się napocił gadają o pressingu i wysoką grą i co? To nie czasy, gdzie Calcio rządziło. Conte w Juve i Interze, Allegri Milan i Juve, Mancini w Interze mieli mocne składy i co osiągnęli w Europie? Pep byłby świetny, ale gdy mieliśmy BBC teraz myślę, że byłoby podobnie jak w City.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 20:43

Pirlo na następny sezon :bad:

To już bym wolał wolneo Di Francesco czy De Zerbiego, Mihajlovicia z możliwych do wyjęcia. Cudów by może nie zrobili, jednak byli by w stanie przygotować zespół dla trenera z wyższej półki (niczym Spaletti - Conte).

Pirlo się nie nadaje. Agnelli zagrał ryzykownie i przegrał, nie ma sensu brnąć w błąd dalej.
Maly pisze:
11 marca 2021, 22:43
Z tego co słyszeliśmy w lecie to Pirlo pomysł ma.
Tylko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ten pomysł nie działa (i nie zadziała) :laugh:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 marca 2021, 00:07

Pomysł nie działa bo z Ronaldo nie ma prawa działać. Żaden zespół z nim w składzie nie grał pięknej piłki w ataku. Real jechał na kontrach całe 9 lat a sam CR był dużo młodszy niż obecnie. MU Fergusona też nie grało nigdy magicznej piłki, jak ktoś się zachwycał czyjąś grą z PL to był to Arsenal.
Zresztą nie tylko on jest problem, potrzeba technicznych zawodników do pomocy, grających z pierwszej piłki, jak Veratti, Jorginho, Locetelli a nie Bentancur czy McKennie. To mówił Sacchi o zawodnikach pasujących do wizji. U nas przede wszystkim nie ma zawodników do takiej gry, dlatego nie udało się Sarriemu i niewiele może zrobić Pirlo, nawet jeśli byłby super trenerem. Nie wiem czy jest ale u nas problemem nr 1 są zawodnicy a nie trener. Z Matuidim nawet i Pep by nie sprawił, że gralibyśmy świetną ofensywną piłkę. Myślisz, że ten Pedri z Barcelony to jakiś mega zawodnik? Nie, tzn na pewno jest dobry etc ale najważniejsze, że koleś po prostu potrafi grać w systemie Barcelony. Coś o czym Pjanic może pomarzyć a u nas grał pierwsze skrzypce.

@bajbek17: Nie, nie widzę różnicy. Może mi wytłumaczysz jaka to różnica. Co takiego mają włoskie kluby, że potrzeba im zagranicznego trenera? Napisz też dlaczego Napoli z Benkiem jakoś w tej LM nie błyszczało.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2021, 15:12 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
stowky

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2021
Posty: 3
Rejestracja: 31 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 13 marca 2021, 12:15

Maly pisze:
13 marca 2021, 00:07
Pomysł nie działa bo z Ronaldo nie ma prawa działać. Żaden zespół z nim w składzie nie grał pięknej piłki w ataku. Real jechał na kontrach całe 9 lat a sam CR był dużo młodszy niż obecnie. MU Fergusona też nie grało nigdy magicznej piłki, jak ktoś się zachwycał czyjąś grą z PL to był to Arsenal.
Zresztą nie tylko on jest problem, potrzeba technicznych zawodników do pomocy, grających z pierwszej piłki, jak Veratti, Jorginho, Locetalli a nie Bentancur czy McKennie. To mówił Sacchi o zawodnikach pasujących do wizji. U nas przede wszystkim nie ma zawodników do takiej gry, dlatego nie udało się Sarriemu i niewiele może zrobić Pirlo, nawet jeśli byłby super trenerem. Nie wiem czy jest ale u nas problemem nr 1 są zawodnicy a nie trener. Z Matuidim nawet i Pep by nie sprawił, że gralibyśmy świetną ofensywną piłkę. Myślisz, że ten Pedri z Barcelony to jakiś mega zawodnik? Nie, tzn na pewno jest dobry etc ale najważniejsze, że koleś po prostu potrafi grać w systemie Barcelony. Coś o czym Pjanic może pomarzyć a u nas grał pierwsze skrzypce.

@bajbek17: Nie, nie widzę różnicy. Może mi wytłumaczysz jaka to różnica. Co takiego mają włoskie kluby, że potrzeba im zagranicznego trenera? Napisz też dlaczego Napoli z Benkiem jakoś w tej LM nie błyszczało.
Naprawdę uważasz, że Real z CR7 przez całe 9 lat grał nie ładnie? Z tego co pamiętam pierwszy sezon Ronaldo w Realu to sezon z Pellegrinim gdzie do mistrzostwa zabrakło nie wiele a gra była ładna dla oka. Potem przyszedł Mourinho i Real grał widowisko, szybki i pięknie. Sezon rekordów i zabrakło tylko Ligi Mistrzów. Potem był Ancelotti, z którym moim zdaniem Real grał najpiękniejszą piłkę w Europie od czasu Barcelony Pepa. Z Zidanem mogę się zgodzić, że gra nie była może piękna ale wygrali 3 Ligi Mistrzów. Każdy z tych trenerów potrafił wykorzystać umiejętności Ronaldo. W Juventusie tego nie ma. Allegri beton, Sarri próbował grać z klepki i czasem to wychodziło ale ogólnie wyszła klapa. Pirlo sam nie wie co chce grać, opowiadał o pięknej grze, kontroli nad piłką a dostaliśmy Allegri bis. Moim zdaniem z tymi piłkarzami, najlepsze rozwiązanie to gra z kontry. Skoro i tak z Pirlo bronimy się całą drużyną na swojej połowie to dlaczego nie może spróbować bardziej bezpośredniej gry. Może Ronaldo nie jest już tak szybki jak wcześniej ale z Moratą, Chiesą i Cuadrado kontry powinny być zabójcze.


ODPOWIEDZ