Leonardo Bonucci

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2016, 11:38

ForzaItanimulli3vujcm pisze: Ciekawe kto bedzie kapitanem nr.1 Bonucci czy Marchisio?
Raczej nie ma tu pola do przemyśleń. Buffon, Chiellini, Marchisio, Bonucci - taka kolej rzeczy. Odkąd pamiętam w Juve o opasce decyduje staż w zespole, stąd na przykład taki makabryczny obraz w mej pamięci jak kapitan De Ceglie ;) Ale to zdaje się tylko sparing był.


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
bianconeristy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2007
Posty: 138
Rejestracja: 23 października 2007

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2017, 23:19

Laziali pokazali dzisiaj klasę, dopingując małego Matteo. Nie uszło to uwadze Bonucciego, o czym można się przekonać na jego instagramie. Szacunek za takie zachowanie.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 11:59

Bonuc dostał pstryczka w nos http://www.seriea.pl/344245-bonucci-uka ... egrim.html

Ciekaw skąd te niesubordynacje w naszym teamie, czy to jest kwestia ze Allegri jest bez jaj i nasi piłkarze go nie szanują?

Czy może chodzi o zarobki, że przyszedł Igła i ma dobrą pensję, teraz Dybala dostanie podobną, a starzy zasłużeni nie dostają?


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 12:02

Mam dziwne przeczucie, że za rok Bonucciego już nie będzie w Juve. Ostatnio jest jakiś kapryśny, sytuacja w rodzinie ustatkowała się, więc gdyby ktoś w lecie zgłosił się po Bonusa, to wydaje mi się, że odejdzie.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 12:09

Cabrini_idol pisze:Mam dziwne przeczucie, że za rok Bonucciego już nie będzie w Juve. Ostatnio jest jakiś kapryśny, sytuacja w rodzinie ustatkowała się, więc gdyby ktoś w lecie zgłosił się po Bonusa, to wydaje mi się, że odejdzie.
Trwaj w tym przeświadczeniu do samego końca mercato jak z Pogbą, to będę spokojny o Bonucciego :D


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 12:16

Oj tam :)


Tak myślę, że jeśli na serio potraktujemy to nowe ustawienie 4213, to już nie będziemy potrzebować 5-6 stoperów w składzie. Rugani jest szykowany na pierwszy skład, jest CHiellini, Stary Barzagli, ale BARZAGLI, Benatia czy w razie W możemy pewnie skrócić okres wypożyczenia Caldary i już go w lato ściągnąć.

Nie wiem, ale jeśli któryś stoper musiałby odejść to będzie Bonucci, czemu ? bo jest do zastąpienia przez Ruganiego a dwa to na Bonusie można zarobić bardzo duży hajs.

Takie luźne przemyślenie. Poza tym dochodzą właśnie te humorki Bonucciego i nie jest to niemożliwe abyśmy w lecie go pożegnali.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 13:21

Może w przyszłym sezonie będzie lekki "nadmiar obrońców" (choć z perspektywy naszych kontuzji nie da się tego stwierdzić) to w kolejnych już nie będzie tak kolorowo.

2017/18 - Barzagli (bądź co bądź już wiekowy), Chiellini (wiek, częste kontuzje, długi powrót do formy), Bonucci, Rugani i Benatia (który jest raczej sporym znakiem zapytania na przyszły sezon)

2018/19 - Chiellini (będzie miał już 34 lata, więc dosyć sporo), Rugani, Bonucci, Caldara

Sprzedaż Bonucciego, TOP3 na swojej pozycji to byłaby niepowetowana tragedia jak dla mnie.

Przed gościem najlepsze lata gry w piłkę i to w klubie, który kocha i któremu przyrzekał wierność. Nie uwierzę ani na chwilę w jego odejście, ani żadne pogłoski ;)

On wraz z Ruganim i Caldarą mają nam zapewnić przez najbliższe 4-5 lat spokój w środku obrony i tak też będzie.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 13:33

Ja też nie chcę aby odszedł. No offence.

POgba też miał nam zapewnić spokój w środku na lata ;) Oczywiście wiem, Bonucci jest Włochem co jest tą różnicą. Ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że jeśli Bonus postanowi spróbować gdzieś indziej to klub nie będzie robił żadnych ale i sprzeda go za dobre pieniądze, co mogliśmy zaobserwować w poprzednich latach na przykładzie Vidala, Pogby. Wg klubu nie ma ludzi niezastąpionych i wiedzą, że godząc się na wolę zawodnika zyskują i hajs i dobry image, który wysyła sygnały, że do Juve warto przyjść bo jest to klub, który nie robi problemów zawodnikom. Czy jest to dobre ? Wg mnie i tak i nie z bardziej w stronie nie.

Co roku sprzedajemy gotowy produkt za duże pieniądze i wydaje mi się, że w tym sezonie może to być Sandro albo Bonus. Chyba, że w klubie coś się zmieniło i będzie nas teraz stać na te wszystkie podwyżki dla zawodników ( które co chwila się pojawiają)z jednoczesnym brakiem sprzedaży jakiejkolwiek gwiazdy. Oby. Oczywiście, Juventus po sprzedaży gwiazdy sprowadza kolejnego lub dwóch piłkarzy do pierwszej 11. I tym samym wychodzi zdrowo finansowo co roku. Tak na prawdę od jakiegoś czasu transferami out finansujemy sobie transfery in. Nic nie trzeba wrzucać dodatkowo z puli budżetu transferowego czy z zysków komercyjnych dlatego jesteśmy coraz bardziej zdrowi finansowo. Jak wszyscy się zadłużają tam my powolutku (tak samo jak 10-12 lat tem zaczął Bayern) budujemy tytanowe nogi, na których będziemy za kilka lat stawiać warunki w europejskiej piłc, co przy inwestycjach orientu w drużyny z Mediolanu będzie bardzo prawdopodobne, bo Serie A będzie coraz mocniejsza, nie słabsza.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 14:04

Cabrini_idol pisze:Ja też nie chcę aby odszedł. No offence.

POgba też miał nam zapewnić spokój w środku na lata ;) Oczywiście wiem, Bonucci jest Włochem co jest tą różnicą. Ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że jeśli Bonus postanowi spróbować gdzieś indziej to klub nie będzie robił żadnych ale i sprzeda go za dobre pieniądze, co mogliśmy zaobserwować w poprzednich latach na przykładzie Vidala, Pogby. Wg klubu nie ma ludzi niezastąpionych i wiedzą, że godząc się na wolę zawodnika zyskują i hajs i dobry image, który wysyła sygnały, że do Juve warto przyjść bo jest to klub, który nie robi problemów zawodnikom. Czy jest to dobre ? Wg mnie i tak i nie z bardziej w stronie nie.

Co roku sprzedajemy gotowy produkt za duże pieniądze i wydaje mi się, że w tym sezonie może to być Sandro albo Bonus. Chyba, że w klubie coś się zmieniło i będzie nas teraz stać na te wszystkie podwyżki dla zawodników ( które co chwila się pojawiają)z jednoczesnym brakiem sprzedaży jakiejkolwiek gwiazdy. Oby. Oczywiście, Juventus po sprzedaży gwiazdy sprowadza kolejnego lub dwóch piłkarzy do pierwszej 11. I tym samym wychodzi zdrowo finansowo co roku. Tak na prawdę od jakiegoś czasu transferami out finansujemy sobie transfery in. Nic nie trzeba wrzucać dodatkowo z puli budżetu transferowego czy z zysków komercyjnych dlatego jesteśmy coraz bardziej zdrowi finansowo. Jak wszyscy się zadłużają tam my powolutku (tak samo jak 10-12 lat tem zaczął Bayern) budujemy tytanowe nogi, na których będziemy za kilka lat stawiać warunki w europejskiej piłc, co przy inwestycjach orientu w drużyny z Mediolanu będzie bardzo prawdopodobne, bo Serie A będzie coraz mocniejsza, nie słabsza.
Po pierwsze nie chodzi o to, że Bonucci jest Włochem (a przynajmniej nie tylko o to), a o to że sam stwierdził, że mu tu dobrze i nigdzie się nie wybiera. Pogba nigdy nie złożył takiej otwartej deklaracji, choć w jego przypadku też raczej myślałem, że poczeka chociaż rok dwa, nie udało się trudno.

Mówisz, że co roku sprzedajemy "gotowy produkt", zresztą powtarza to wiele osób na tym forum, że "jesteśmy zespołem, który nie potrafi utrzymać gwiazd! co roku się wysprzedajemy!", jednak tak szczerze powiedziawszy odkąd Marotta przejął stery w klubie to sprzedaliśmy dwóch graczy - Vidal, z ogromnymi problemami oraz Pogba za rekordową sumę. Nie widzę tutaj corocznego wyprzedawania się z gwiazd, wręcz przeciwnie bilans w tym zakresie mamy cały czas dodatni i z roku na rok zwiększamy swoją wartość, że tak to ujmę.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 14:14

Tak i to samo ja mówię, tylko mnie źle zrozumiałeś. My nie sprzedajmy co roku od 3 lat jednego zawodnika pierwszego składu przez to, że musimy tylko dlatego abyśmy ten okres wchodzenia na wyższy level zdrowo finansowo przebrnęli. Abyśmy za 2-3 lata, byli już tak ugruntowani finansowo, że to my zaczniemy stawiać warunki w Europie, albo przynajmniej będziemy w tym ścisłym gronie. Klub jest mądrze zarządzany. Mamy pieniądze, tylko również je szanujemy po to właśnie, żeby nie skończyć jak Inter czy Milan, żyjące ponad stan.


Obyśmy nie sprzedali nikogo w lato. Wtedy dopiero będę wiedział, że klub na to stać, że dobrze przepracował ostatnie lata jeśli chodzi o równowagę i ugruntowanie finansowe, pozwalając nam tym samym nie sprzedawać nikogo, zwiększać płacę obecnym gwiazdom w zespole jak i również tym drugoplanowym piłkarzom i sobie pozwolić na dobre mercato równocześnie. Wtedy będę wiedział, że wskoczyliśmy już do tej puli TOP pod względem finansów i siły zespołu.


Obrazek
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 18:20

Stperow o charakterystyce i umiejetnosciach Bonucciego jest raptem kilku na swiecie i my mielibysmy sie jednego pozbyc? Cabrini, no prosze. :prochno:


La fidanzata d'Italia
M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 18:52

Strata Bonucciego byłaby bardziej dotkliwa aniżeli Teveza, Pogby czy Vidala. Ciężko mi to sobie nawet wyobrazić czy racjonalnie wytłumaczyć. @Cabrini, wolałem czytać Twoje posty jak przewidywałeś seryjnie kolejne zwycięstwa, aniżeli takie pomysły.


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 18:57

O sprzedaży Bonucciego nie ma mowy. Może niektórzy nie doceniają tego zawodnika bo może jest mało jakiś nie wiem...przebojowy itp ale to na nim opiera się cała obrona. Nie na Chiellinim czy Barzaglim. Właśnie na nim.
Nawet tekst, że zawodnikach podobnej klasy...niby jakich? Ramos czy David Luiz? Błagam was. Jeden to roztrzepany głupol z gorącą głową a drugi to właściwie nie wiem...ktokolwiek zapłacił za Luiza cokolwiek to niezły kretyn bo umiejętności jak na obrońce w porównaniu do Bonucciego to ma żadne. Bonuc ma jedną cechę której nie ma chyba żaden topowy stoper - genialnie się ustawia. W jego przypadku wślizgi...jakieś wydawałoby się efektowne zagrywki to w sumie rzadkość, ale tu nie ma nic złego - facet jest tam gdzie ma być. To że walnie jakiegoś babola jestem w stanie przeżyć dopóki nie tracimy przez to bramki bo potem przez kolejne mecze będzie czyścił aż miło, a i zarzuci kilka fajnych podań na 30-40m na nos.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 lutego 2017, 18:59

Cabrini_idol pisze:Wtedy będę wiedział, że wskoczyliśmy już do tej puli TOP pod względem finansów i siły zespołu.
to chyba się nie doczekasz niestety... no i ciekawi mnie jak wyliczyłeś, że kupujemy za to co sprzedajemy... wg transfermakt bi za ten sezon to -18mln do czego trzeba doliczyć jeszcze kasę dla Rioli więc jakieś -40mln... sezon wcześniej -57mln, kolejny -17mln... dla mnie to nie wygląda jakbyśmy kupowali za to co sprzedamy ale może byłem słaby z matematyki?

osobiście jakby nie kontuzje Barzagliego i Benatii oraz jego predyspozycje mentalne/psychologiczne to żałowałbym, że nie sprzedaliśmy Bonuca już w minione lato bo takiej kasy (50mln) już nam nikt nie da a w parze stoperów Bonucci wcale nie jest top3 obrońców na świecie, nie wiem nawet czy do 10 bym go zaliczył, jest świetny w 3, gdzie nie odpowiada za krycie napastnika a "tylko" czyści to czego koledzy nie dadzą rady oraz bardzo dobrze wyprowadza piłkę, natomiast w parze stoperów już tak super wg mnie nie wygląda, nie bez powodu klubami które chciały go kupić była Contowa Chelsea i Guardiolowe MC, chciałbym się przekonać jak wyglądałaby na dłuższa metę para Rugani-Chiellini jeśli już mamy grać dwoma z tyłu

ale zdaję sobie sprawę, że na Barzę, Benatię i Kielona ze względu na kontuzje nie ma co liczyć więc i nie ma co liczyć na sprzedaż Bonuca bo mimo wszystko ciężko byłoby sprowadzić kogoś lepszego, szczególnie jeśli brać pod uwagę także mentalność, wpływ na szatnię i przywiązanie do klubu
szczypek pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Ja w niego wierzylem kiedy go inni hejtowali i krytykowali.
Możesz to jakoś udowodnić?
ja mogę :)
http://www.juvepoland.com/text.php?id=1155


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 21 lutego 2017, 00:36

Wydaje mi się że ta cała sytuacja z Bonuccim została rozdmuchana przez media do granic możliwości, w związku ze zbliżającym się meczem LM. Klub zrobił z tego "pokazówke" karząc Leo żeby pokazać na zewnątrz kto tu rządzi. Dla Banu to żadna kasa a klub pokazuje że nie ma świętych krów.

A co do tej naszej coraz lepszej kondycji finansowej to nie wiem tak do końca czy to tak różowo jest jak pisze Cabrini i że za pare lat bedziemy rozdawać karty w Europie. Z ostatniego raportu przychodów jesteśmy chyba na 10 miejscu i raczej czołowa 9 na ucieka a 11 dogania niż my kogoś doganiamy.

Serie A musi się znacznie uatrakcyjnić żeby na niej konkretnie zarabiać. Zarząd chyba też o tym wie, koro tyle się teraz dzieje wokół Juve w mediach (Nowe logo, Pirlo ambasadorem, media społecznościowe, marketing w Azji).


ODPOWIEDZ