Leonardo Bonucci

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 16:05

Ta mentalność musi w Juve zginąć, to jak wirus, jak młodzi mają taką filozofię przejmować od starszych kolegów to ja dziękuję. Niestety Bonuc jest niesprzedawalny. Mimo sympatii trio z Kielonem, Buffonem niestety musi przekazać pałeczkę. Szkoda, że już teraz nie żegnamy wszystkich.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 16:14

Facet się stał niesamowicie irytujący. Już pół biedy, że popełnia masę błędów na boisku i od dawna nie jest pewnym punktem. To nie razi w oczy aż tak bardzo, bo nie licząc Chiesy i Cuadrado wszystkim można co nieco wytknąć. Ale znacznie mniej by mnie denerwowały te jego wpadki podczas meczów, gdyby po każdym spotkaniu oszczędzał sobie pisania tych wszystkich wzniosłych słów w mediach społecznościowych. Raz, że mam naprawdę serdecznie dość czytania jego ciągłego pieprzenia o dumie, fino alla fine, wygrywaniu i mentalności zwycięzców, kiedy trzy dni później znowu jest spóźniony, prowokuje groźną sytuację, nie nadąża z kryciem czy podaje do przeciwnika przy wyprowadzaniu piłki.

A dwa, że skoro taki z niego waleczny lew, to wolałbym, żeby po porażce miał odwagę wyjść od kamer i powiedzieć to wszystko osobiście, a nie zrzucać tę odpowiedzialność na De Ligta czy Chiesę jak po meczu z Porto, podczas gdy sam ogranicza się do publikowania jakichś wzniosłych postów na IG i FB, które pewnie nawet nie zostały napisane przez niego, tylko przez specjalistów od social mediów.

Bardziej irytujący od niego jest chyba tylko Bernardeschi, który przez dwa i pół roku miał problem, żeby trafić do bramki, ale w tym czasie chyba z dwadzieścia razy zmienił fryzurę.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 16:29

Nasi pewnie myśleli, że Bonucci to będzie kolejny Maldini, Costacurta, Nesta, Cannavaro, którzy pod względem spokoju, ustawiania się itp. z wiekiem byli coraz lepsi. Grali na wysokim poziomie do ok. 35-40 roku życia.

Problem w tym, że wystarczy sobie popatrzeć na oceny WhoScored, aby od razu zobaczyć, że Leo notuje nieustanny zjazd:
- 2010/11: 6.78
- 2011/12: 7.24
- 2012/13: 7.14
- 2013/14: 7.13
- 2014/15: 7.15
- 2015/16: 7.12 (ostatni sezon z Barzaglim w podstawie)
- 2016/17: 6.93
- 2017/18: 6.79 (sezon w Milanie)
- 2018/19: 6.80
- 2019/20: 6.70
- 2020/21: 6.66 (śr. gorsza niż Demirala, a mimo to grał od niego ponad 2 razy więcej)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 16:35

To byłby piękny dzień gdyby Agnelli powiedział mu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 16:41

Dokładnie, to zamieszanie po Cardiff z nieba nam spadło i Milan obnażył wszystkie jego braki. Nasz zarząd jednak nie dość, że sentymentalnie go sprowadził wywalając jednocześnie Benatię do spółki z Allegrim to jeszcze później przedłużył z nim kontrakt na bajońskich warunkach i teraz będziemy się z nim bujać do końca kariery.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 16:47

Crunny pisze:
25 maja 2021, 16:29
Nasi pewnie myśleli, że Bonucci to będzie kolejny Maldini, Costacurta, Nesta, Cannavaro, którzy pod względem spokoju, ustawiania się itp. z wiekiem byli coraz lepsi. Grali na wysokim poziomie do ok. 35-40 roku życia.

Problem w tym, że wystarczy sobie popatrzeć na oceny WhoScored, aby od razu zobaczyć, że Leo notuje nieustanny zjazd:
- 2010/11: 6.78
- 2011/12: 7.24
- 2012/13: 7.14
- 2013/14: 7.13
- 2014/15: 7.15
- 2015/16: 7.12 (ostatni sezon z Barzaglim w podstawie)
- 2016/17: 6.93
- 2017/18: 6.79 (sezon w Milanie)
- 2018/19: 6.80
- 2019/20: 6.70
- 2020/21: 6.66 (śr. gorsza niż Demirala, a mimo to grał od niego ponad 2 razy więcej)
Fajne zestawienie. Wiadomo, że na WhoScored należy patrzeć z dystansem, ale to ciekawe, że Bonucci, który obecnie miał być liderem obrony i drużyny, zbiera gorsze noty niż w sezonie 10/11, kiedy wszyscy po nim cisnęli i co chwilę prowokował gole dla rywali.

Inna sprawa to to, co pisze Maly. Nasi nie oglądali, jakie Leo robił popisy w Milanie? To był już drugi sezon z rzędu, w którym Włoch zanotował zjazd - i to spory. Serio, czym się kierował nasz zarząd, ściągając go z powrotem, kiedy już było gołym okiem widać, że jego kariera pikuje?


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 475
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 18:22

Sam fakt ze u nas jest jakos niespecjalnie mi przeszkadza, ale juz fakt ze ktos mu dal 6mln euro do konca 2024 zdaje sie, to juz naprawde pomylka.

Jak mozna dawac takiemu dziadowi tak wysoki kontrakt na tyle lat to ja po prostu nie rozumiem.
Kolejny po Khedirze, Ramseyu, Coscie gosc ktoremu dali zupelnie nieproporcjonalny kontrakt do mozliwosci pilkarskich.

Ktos tutaj zaraz mi wyjedzie, ale naprawde nie dziwie sie czasami Dybali ze chce wymusic te 15mln euro na sezon w taki sposob, bo jak widac to dziala...


Wlasciwie to samo zrobili z Alexem Sandro, gosc tez zalicza niesamowity zjazd od kilku sezonow a Ci mu dali tak wysoki kontrakt.
https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png

Wlasciwie jak dla mnie praktycznie kazdy w naszym skladzie ma przewartosciowany kontrakt
A w szczegolnosci: Berna (tutaj moze nie dziwic, bo przechodzil za calkiem niezle pieniadze), Danilo, Chiellini (juz jest stary, ale i tak dziwi ze ma mniej jak bonucci), Sandro, Szczesny, Bonucci, Ramsey, Rabiot (chociaz tutaj kwota transferu miala troszke znaczenie), Dybala, Ronaldo.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 18:28

Wy serio krytykujecie powrót Bonucciego patrząc przez pryzmat tego co się stało z Caldarą? Akurat ta wymiana okazała się genialnym posunięciem, bo zostalibyśmy z kolejnym inwalidą, który byłby niezdatny do gry, ale pobierałby pensję i blokował miejsce w kadrze. Jednakże z całą pewnością można się przyczepić do warunków na jakich ponownie dołączył do nas Babol oraz do tego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> przedłużenia mu (dożywotnio) kontraktu, którego dokonał Paratici. Powody jego powrotu też były oczywiste - ściągnęliśmy Ronaldo i Agnelli wierzył, że jesteśmy wstanie wygrać LM, ale musieliśmy wzmocnić defensywę, więc ściągnęliśmy Bonuca, który z miejsca mógł wskoczyć do pierwszego składu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 475
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 18:36

Caldara jest jeszcze mlody, zreszta on zerwal wiezadla na poczatku przygody z Milanem, nie jest powiedziane, ze skonczylby tak samo u nas.

Zreszta gosc jest tragiczny


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 18:42

Masz rację, tak było i nawet sam to pisałem w 2018, że stawiamy wszystko na jedną kartę. Nie mniej jednak po co to przedłużenie kontraktu? Sam Bonucci też wcale nie wydawał się lepszy od Benatii i dlatego wydaje mi się, że można oceniać ten deal nie tylko przez pryzmat Caldary bo Calderę z dużym prawdopodobieństwem moglibyśmy sprzedać za 20mln do innego klubu a i może też u nas wcale nie zerwałby wiązadeł czy co mu się tam stało?

Ogólnie to największym błędem było to przedłużenie kontraktu - jakby nie to za rok by mu się kończył stary i mielibyśmy problem z głowy a do tego mniej by zarabiał i inna byłaby perspektywa oceny go jako zawodnika.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 20:24

@Maly
Tylko gdzie jest teraz Benatia, który jest rówieśnikiem Bonucciego. Medhi buja się gdzieś po Katarze na piłkarskiej emeryturze, a Leo jest praktycznie podstawowym zawodnikiem Juve, jedzie z Italią na Euro (tak wiem, że Benatia to Marokańczyk i nie może grać na Euro, ale chodziło mi o to, że wciąż jest trzonem silnej reprezentacji), gra w LM. Jestem pewien, że Bonuc jeśli nie grałby u nas czy w Milanie, to spokojnie załapałby się jeszcze do BVB, Lyonu czy innego Leicester lub Tottenhamu. Ponadto może byśmy sprzedali Caldarę, a może nie (tak jak to miało miejsce z Ruganim). Raczej nie straciliśmy na tym powrocie Bonucciego, aczkolwiek razi w oczy te przedłużenie kontraktu i to jeszcze ze stałą, wysoką pensją, gdy mogliśmy chociaż wynegocjować, iż jego wynagrodzenie będzie spadać z każdym rokiem np. o 1 mln €.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 20:37

Benatia jest tam gdzie mu dobrze zapłacili ;) Przecież 2 lata temu chcieliśmy go z powrotem ale nie chciał być rezerwowym. Oczywiście nie twierdzę, że Benatia to jakiś bóg obrony ale no niestety Bonucci też nim nie jest. Jedzie na Euro ale gra tam za zasługi. Tak na prawdę jedyny plus Leo do niedawna to to, że się nie łamał ale w tym sezonie pauzował niemal 2 miesiące, 13 meczów, więc i ten argument stracił.

Tak na prawdę mając całą czwórkę stoperów zdrowych w tym sezonie byłby rezerwowym, 34 letnim rezerwowym z kontraktem na kolejne 3 lata zarabiającym krocie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 20:45

@Maly
Dziwnym trafem czterech różnych trenerów (Allegri, Sarri, Pirlo, Mancini) wystawiali go jedynie za zasługi. Pewnie niczym @jackop musi mieć haki na wszystkich.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 23:54

Wydaje mi się, że w decydującym momencie sezonu Pirlo posadził go na ławce, nie wyszedł ani na Atalantę (2x), ani na Milan, ani na Inter. Mogę więc założyć, że wcześniej grał ze względu na kontuzje innych aczkolwiek nie musi to być słuszne założenie.

Sarri podobnie - cały sezon grał bez Chielliniego, pół bez Demirala, praktycznie nie miał żadnego manewru a Leo był zawsze zdrowy i jednak jakiś tam poziom prezentuje.

Co do Manciniego to mimo wszystko tam jest inny poziom, inna konkurencja. Bastoni dopiero wchodzi do gry, Astori to tylko Astori a Chiellini wiecznie połamany. Nie pisałem też, że byłby rezerwowym w kadrze a w klubie, nie wiem więc po co mieszać w to Manciniego.

A Allegri po pierwsze potrzebował grającego nogami obrońcy a po drugie to było 2 lata temu i dalej. Rozmawiamy o zjeździe w ostatnich latach.

Ogólnie dyskusja wydaje mi się bez sensu, najbliższy sezon pokaże jak wygląda sytuacja Bonucciego w Juve.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 06:54

@Maly
Astori to niestety zmarł jakieś 3 lata temu, więc póki co to Bonucci z nim nie rywalizuje. Każdy z wymienionych wcześniej trenerów potrzebuje stopera umiejącego wyprowadzić piłkę czy posłać dalekie podanie i m.in. dlatego Leo gra dość regularnie w podstawie. Ponadto tak jak wspomniałeś, to Babol do pewnego momentu był niemal pancerny, bo omijały go urazy. Tylko co ma pokazać najbliższy sezon? Leo będzie miał 35 lat na karku i wiadomo, że powoli będzie odsuwany od pierwszego składu, aczkolwiek jeśli odejdzie Chiellini to jestem pewien, że wraz z De Ligtem będzie podstawowym obrońcą.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ