Gianluigi Buffon

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 14:28

zagroo pisze:Z Zizou w składzie graliśmy tylko jeden finał więc o jakim pechu ty mowisz?
może ty oglądałeś jeden ale to nie znaczy, że on grał u nas w jednym finale ;) a napisałem podobno bo pamiętam, że były wtedy takie głosy, że ciąży nad nim fatum etc (jak ze Zlatanem powiedzmy tylko w mniejszej skali) co nie znaczy, że się z tym zgadzam


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 15:03

Ludzie zrobił dla nas dużo i za to szacunek dla niego. Fakt jest taki, że na obecną chwilę Szczęsny jest od niego już lepszy. Starość nie radość pewnych rzeczy nie da się obejść.
Pewnie zarząd dał mu delikatnie do zrozumienia, że już jego czas mija i czas rozwiązać jakoś tą sytuację.
Co do PSG - ja mu życzę jak najlepiej, nie będę miał do niego żalu - bo myślę, że to bardziej decyzja naszego zarządu niż Jego.
Myślę, że PSG kupuję go bardziej dla marketingu, może liczą że uda mu się wpłynąć pozytywnie na szatnie ( Patrz Neymar), a nie dla jego dyspozycji.
Jak Del Piero odchodził też był płacz i zgrzyt, że go odpalają a fakt był taki, że niestety w ostatnich sezonach był hamulcowym a o słuszności decyzji potwierdziły późniejsze scudeto i to że Del Piero grał później tylko w ogórkowych ligach


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 15:31

Poulinho pisze:Ciężko będzie patrzeć na Gigiego w innej koszulce, (...) Pozbawi go to na pewno aury herosa Juve(...)
Obrazek

17 lat w naszej koszulce, 11 scudetti, 3 finały LM. Absolutnie najlepsze lata kariery "zmarnowane" na Serie B i ekipy Del Nerego itd. Prawdopodobnie najlepszy bramkarz we współczesnej historii, kluczowy członek jednych z najlepszych drużyn w historii Juventusu. Absolutny idol i wzór. I on straci aurę herosa? To jest ktokolwiek kto jest warty tego miana?

My jako kibice jesteśmy chyba najbardziej rozkapryszoną, atencyjną i roszczeniową grupą na śweicie . Jak dwuletnie dzieci. Wymagamy od piłkarzy ciągłego okazywania miłości do klubu, bezwarunkowego przywiązania. Odpłacamy w legendarnym "szacunku trybun" (ale to i tak ta wersja bardziej luksusowa - od tych kibiców którzy na mecze rzeczywiście chodzą - reszta z nas może sobie co najwyżej wrzucić piłkarza w sygnaturkę na forum albo polajkować jego zdjęcie na fejsie), i co lepsze, wydaje nam się, że to jest coś o co kopacze powinni zabiegać i podporządkowywać swoje życie. I z takiego właśnie przekonania rodzą się potem takie wynaturzenia, gdzie facet który jest absolutnie najważniejszym i najbardziej wartościowym zawodnikiem tego klubu w XXI wieku (który praktycznie cały spędził u nas, warto dodać), zostaje obdarty z aury herosa, bo postanowił zmienić miejsce pracy po 17 latach.

Gigi, jesteś i zawsze będziesz największy.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 15:50

Tom_my pisze:
17 lat w naszej koszulce, 11 scudetti, 3 finały LM. Absolutnie najlepsze lata kariery "zmarnowane" na Serie B i ekipy Del Nerego itd. Prawdopodobnie najlepszy bramkarz we współczesnej historii, kluczowy członek jednych z najlepszych drużyn w historii Juventusu. Absolutny idol i wzór. I on straci aurę herosa? To jest ktokolwiek kto jest warty tego miana?

My jako kibice jesteśmy chyba najbardziej rozkapryszoną, atencyjną i roszczeniową grupą na śweicie . Jak dwuletnie dzieci. Wymagamy od piłkarzy ciągłego okazywania miłości do klubu, bezwarunkowego przywiązania. Odpłacamy w legendarnym "szacunku trybun" (ale to i tak ta wersja bardziej luksusowa - od tych kibiców którzy na mecze rzeczywiście chodzą - reszta z nas może sobie co najwyżej wrzucić piłkarza w sygnaturkę na forum albo polajkować jego zdjęcie na fejsie), i co lepsze, wydaje nam się, że to jest coś o co kopacze powinni zabiegać i podporządkowywać swoje życie. I z takiego właśnie przekonania rodzą się potem takie wynaturzenia, gdzie facet który jest absolutnie najważniejszym i najbardziej wartościowym zawodnikiem tego klubu w XXI wieku (który praktycznie cały spędził u nas, warto dodać), zostaje obdarty z aury herosa, bo postanowił zmienić miejsce pracy po 17 latach.

Gigi, jesteś i zawsze będziesz największy.
Cudownie, że wyciągnąłeś urywek wypowiedzi z kontekstu, a nie całość i dopisujesz do tego ideologię ;)

Tak, w moich oczach pozbawi go to aury herosa Juve, bo takie miano według mnie należy się piłkarzom bez skazy, a moim zdaniem przejście do innego zespołu, bądź co bądź konkurującego z Juve, skazą będzie. Nie pozbawi to jednak Gigiego mojego szacunku, sympatii i wdzięczności za to co zrobił dla Juventusu.

Jeżeli chodzi o "wrzucenie piłkarza w sygnaturkę na forum albo polajkowanie jego zdjęcie na fejsie", to jest to odczuwalne dla zawodnika wsparcie, bo oznacza to dla niego wyższe kontrakty sponsorskie, ale co tam, przecież kibice nic nie znaczą ;) w sumie, jeżeli tak jest to po co Ci zależy na uwydatnieniu swojego zdania? Przecież to nic Gigiemu nie da, ani to czy Ty będziesz go uważał za herosa, ani to czy ja go będę tak postrzegał.

I nie, nie uważam, że Gigi jest związany ani moim "chceniem" ani "chceniem" kogokolwiek innego. Jest związany zdaniem swoim, swojej rodziny i swoich najbliższych. Nas kibiców może mieć w najgłębszym poważaniu (choć niewątpliwie nie ma). Nie odbiera nam to jednak, jako kibicom, prawa do postrzegania danego piłkarza (nie tylko Gigiego) według naszej subiektywnej opinii i wyrażania jej.

Cieszę się, że swoją wypowiedź zakończyłeś (Twoim zdaniem) nic nie znaczącym patosem, mam nadzieję, że Gigi się wzruszy ;)


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 25 maja 2018, 16:15

Przedwczoraj miał oficjalnie podpisać kontrakt z PSG, a do dziś cisza. Kaczka dziennikarska?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2018, 16:41

albertcamus pisze:Przedwczoraj miał oficjalnie podpisać kontrakt z PSG, a do dziś cisza. Kaczka dziennikarska?

Przecie Buffon ostatnio mówił że 10 czy tam 7 dni sobie daje do namysłu. To, że w środę ma podpisać kontrakt to wersja pismaków.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 maja 2018, 22:31

ale będą jaja jak za Buffonem do Paryża powędrują Ronaldo i Pogba...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 28 maja 2018, 09:16

Maly pisze:ale będą jaja jak za Buffonem do Paryża powędrują Ronaldo i Pogba...
Taka sytuacja na dzień dzisiejszy nie może mieć miejsca. PSG spłaca w tym okienku Mbappe, a sam Paryż jest cały czas na skraju finansowego fair play.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 28 maja 2018, 12:35

Maly pisze:ale będą jaja jak za Buffonem do Paryża powędrują Ronaldo i Pogba...
W Ronaldo w PSG w nadchodzącym sezonie absolutnie nie wierzę. On gra na podwyżkę kontraktu, ale chce zostać w Realu bo tam ma największe szanse na zdobywanie kolejnych trofeów/wykręcanie kosmicznych rekordów (jak chociażby 5 zdobytych "uszatków").

Facet jest niesamowicie ambitny, doskonale się prowadzi, ale już można minimalnie dostrzec po nim upływ lat (jak dla mnie nadchodzący sezon może być jego ostatnim w Realu, tak coś czuję zobaczymy za rok czy się sprawdzi :prochno: ). Z drugiej strony jakie to ma znaczenie skoro znowu zdobył najwięcej bramek w LM? ;)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2018, 13:24

Tony Montana pisze:
Maly pisze:ale będą jaja jak za Buffonem do Paryża powędrują Ronaldo i Pogba...
W Ronaldo w PSG w nadchodzącym sezonie absolutnie nie wierzę. On gra na podwyżkę kontraktu, ale chce zostać w Realu bo tam ma największe szanse na zdobywanie kolejnych trofeów/wykręcanie kosmicznych rekordów (jak chociażby 5 zdobytych "uszatków").

Facet jest niesamowicie ambitny, doskonale się prowadzi, ale już można minimalnie dostrzec po nim upływ lat (jak dla mnie nadchodzący sezon może być jego ostatnim w Realu, tak coś czuję zobaczymy za rok czy się sprawdzi :prochno: ). Z drugiej strony jakie to ma znaczenie skoro znowu zdobył najwięcej bramek w LM? ;)
Ale co w finale był prze tragiczny to, aż szkoda gadać. Od 50 minuty powinien siedzieć na ławie bo tylko przeszkadzał. ;)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 15:17

PSG wstrzymuje się na razie od podpisania kontraktu z Gigim, bo czekają na wyrok UEFY odnośnie zachowania Buffona w meczu z Realem. Jeśli absencja okaże się długa, to mogą całkowicie z niego zrezygnować :pray:


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 19:13

No i jednak PSG, kurde, jakoś tak dziwnie, u mnie duży niesmak i zwyczajny smutek :sad:


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 20:06

Olać Buffona. Zrobił to co było wiadome od dawna. Rozmienia swoją byłą, jak dla mnie, legendę na drobne. Nie mam do niego żalu bo zwyczajnie mi zobojętniał.


Juve per sempre sara...!!!!
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 20:54

jurson09 pisze:Olać Buffona. Zrobił to co było wiadome od dawna. Rozmienia swoją byłą, jak dla mnie, legendę na drobne. Nie mam do niego żalu bo zwyczajnie mi zobojętniał.
Mocne słowa, czy ktoś kto spędza u nas naście lat musi od razu podpisywać dożywotni pakt i kończyć kariere? nawet gdy czuje, że może jeszcze pobronić? nie rozumiem takiego podejścia kompletnie.
Jest naszą legendą czy ktoś tego chce czy nie, mimo że uważam go za kiepskiego kapitana.


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 20:54

jurson09 pisze:Olać Buffona. Zrobił to co było wiadome od dawna. Rozmienia swoją byłą, jak dla mnie, legendę na drobne. Nie mam do niego żalu bo zwyczajnie mi zobojętniał.
Mam podobnie, zdecydowanie blizej mi do Alexa ktorego nadal po latach wspominam z nostalgia, a Gigi wybral jak chcial, nie ziembi mnie ani troche jego brak
NIech przybija piatke z Alvesem i sciagnie Bonuca


ODPOWIEDZ