Gianluigi Buffon

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 18:38

wagner pisze:W ramach rozluźnienia atmosfery napiszę, że to nie Juve było samo w sobie przeklęte tylko Buffon, Gigi odejdzie przez co za rok będziemy mogli cieszyć się wygraną Ligą Mistrzów. HłeHłe?
No w sumie może być podobnie do Tottiego. Od lat się błaźnili w LM, Totti odszedł i od razu kapitalny sezon w LM :prochno:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 19:27

Oby nie skończyło się to jak przygoda Canny z Realem, który przykro zgasł w swoim ostatnim sezonie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 19:51

Tak racjonalnie patrząc, to zanim ktokolwiek tutaj oceni przejście Buffona do PSG, wypadałoby znać przyczynę odejścia z Juventusu, bo dla mnie ona do końca jasna nie jest.

Jak już spekulujemy, to primo, czy to zarząd powiedział - Gigi, to już ten czas, masz 40tkę. Idziemy w kierunku zmiany pokoleniowej i dobrze by było, jakbyś zaakceptował rolę rezerwowego albo nasze drogi się rozejdą? (z racji klasy Buffon ani zarząd o tym nie wspominają, tylko robią pseudo konfe, że kończy z Juve, ale nie z piłką, a on sam jeszcze czuje się na siłach żeby grać). To wersja prawdopodobna.

Secondo, Buffon po prostu czuje się wypalony w Juventusie, dopada go kryzys wieku średniego i chce opuścić Turyn i kończący się kontrakt to idealny moment na zmianę środowiska. To mniej prawdopodobna.

W przypadku pierwszej wersji, nikt nie ma prawa Buffonowi mówić dokąd ma iść, ani osądzać jego decyzji. Jest sportowcem, ma ochotę i ambicję grać dalej? Dla mnie mógłby to robić nawet w Milanie, jeżeli gwarantują mu 1 plac.

Kocham tego faceta za to co zrobił. Zaakceptuje każdą decyzję jaką podejmie, nie straci dla mnie szacunku nigdy jako piłkarz, ale przede wszystkim jako człowiek. Jednak IMHO, Szczęsny w bramce daje obecnie większą pewność. Wchodzi w najlepszy wiek dla bramkarza. Przykłady? Mecz w LM z Olympiakosem w zakończonym sezonie - myślę, że gdyby Buffon bronił, nie wygralibyśmy tego meczu. Na przykładzie #1 widać, jak w wieku 40 lat fizjologia bramkarza się zmienia na przełomie kilkunastu miesięcy. Nie jesteś już zwrotny, gibki, skoczny, pewnie kontrolujący przedpole jak jeszcze sezon temu. Uważam, że takich interwencji jak ta w meczu z Barceloną w Turynie po strzale Iniesty, mielibyśmy już jak na lekarstwo w przypadku pozostania Buffona. Tak czy inaczej nie napiszę złego słowa na niego. Życzę powodzenia i oczywiście jeżeli spotkamy się z PSG, będę życzył tuzina bramek wpuszczonych :)


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 20:33

Łukasz pisze:Oby nie skończyło się to jak przygoda Canny z Realem, który przykro zgasł w swoim ostatnim sezonie.
To jednak troszke inna sytuacja - Cannavaro odchodził do Realu jako najlepszy obrońca globu i mistrz swiata, w dodatku wciąż w dobrym wieku jak na obrońce. Buffon to piłkarski emeryt, facet ma 40 lat - nawet bramkarze rzadko grają jeszcze w piłke w tym wieku, chyba że w lidze szóstek.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 21:21

Buffon za zamiar grać w PSG w LM i wygrać ten puchar z tą drużyną. Nawet kosztem Juventusu. Jakoś mi to nie pasuje do wizerunku całkowicie oddanego kapitana i kibica Starej Damy, której piłkarz ten zawdzięcza wszystko.

To nie jest MLS, Chiny czy nawet powrót do Parmy.

Jest legendą Juventusu. Klub mu zawdzięcza bardzo dużo, ale to działa w dwie strony. Na końcu pokazuje, że odchodząc z Juve przestaje się przejmować losem klubu.

Nie wierzę, że nikt z otoczenia Starej Damy nie zadał mu pytania: "No dobra Gigi, ale co, jak wpadniemy na siebie w LM?". Ciekaw jestem, jaka była odpowiedź.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 21:38

LordJuve pisze:Nie wierzę, że nikt z otoczenia Starej Damy nie zadał mu pytania: "No dobra Gigi, ale co, jak wpadniemy na siebie w LM?". Ciekaw jestem, jaka była odpowiedź.
Hmm, może zastrzeże sobie w umowie, że z Juve po prostu nie zagra.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 22:16

skąd pomysł, że Gigi miał oferty gdy rozmawiał o rozstaniu z Juve? Angeli powiedział, że rozmawiali w jego domu od bardzo dawna a oferty mogły pojawić się dopiero w np maju i nawet nie poruszali takiego tematu w ogóle bo kto chciałby zatrudnić 40 letniego bramkarza na wysokiej pensji?

Buffon i Alves w jednej szatni? wygląda mi to bardzo interesująco po wypowiedziach Alvesa na temat naszej ;) w wybuchowym PSG z pewnością tego brakowało :D


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 22:47

Wojtek pisze:
LordJuve pisze:Nie wierzę, że nikt z otoczenia Starej Damy nie zadał mu pytania: "No dobra Gigi, ale co, jak wpadniemy na siebie w LM?". Ciekaw jestem, jaka była odpowiedź.
Hmm, może zastrzeże sobie w umowie, że z Juve po prostu nie zagra.
Tu nie chodzi tylko o ewentualny mecz z Juve. Co z tego, że z nami nie zagra, jeśli pomoże PSG na wcześniejszych szczebelkach?


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 01:16

Wojtek pisze:
LordJuve pisze:Nie wierzę, że nikt z otoczenia Starej Damy nie zadał mu pytania: "No dobra Gigi, ale co, jak wpadniemy na siebie w LM?". Ciekaw jestem, jaka była odpowiedź.
Hmm, może zastrzeże sobie w umowie, że z Juve po prostu nie zagra.
xD Czegoś takiego na pewno nie będzie, ewentualnie w takim przypadku pożaliłby się jak bardzo mu przykro i "nie chcem, ale muszem".


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 08:48

ale coś z tym fatum jest na rzeczy. 3 finały z Buffonem - 3 porażki. Sam mówił, że jego odejście będzie dobre dla Juventusu. Może on wie :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 08:52

podobno Zidane też przynosił nam pecha w LM...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 12:22

Najnowsze info są takie, że Buffon ma dostać 4 letni kontrakt i zostać ambasadorem MŚ w Katarze.


nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 12:39

Maly pisze:podobno Zidane też przynosił nam pecha w LM...
W zeszłym sezonie na pewno


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 12:51

Poprostu pisze:Najnowsze info są takie, że Buffon ma dostać 4 letni kontrakt i zostać ambasadorem MŚ w Katarze.
:shock:

Nie uwierzę, póki nie zobaczę. Bardzo by sobie tym krzywdę zrobił nasz Gigi...


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 maja 2018, 13:39

Maly pisze:podobno Zidane też przynosił nam pecha w LM...
Z Zizou w składzie graliśmy tylko jeden finał więc o jakim pechu ty mowisz?


ODPOWIEDZ