Gianluigi Buffon

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 19:45

Ja bardziej przeżywałem odejście Alexa. Mimo wszystko było moim pierwszym i chyba jedynym piłkarskim idolem.

Co do Gigiego... cóż, ja uważam, że mógł zostać z nami i pełnić przez rok rolę drugiego bramkarza. Tym bardziej, że wychodzą plotki o zainteresowaniu ze strony PSG.

Nie wiem, mam mu życzyć powodzenia w dalszej karierze?
To może oznaczać spotkanie w LM pomiędzy Juve i jego przyszłą drużyną.

Musi mieć obsesję tej LM, skoro dopuszcza do siebie możliwość odprawienia Juve z kwitkiem w tych rozgrywkach.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 20:41

Z dniem dzisiejszym kończy się pewna era, futbolowego romantyka, człowieka, który na całym świecie budził szacunek. Kibicowałem Angelo, Edwinowi, ale to Gigi był bramkarskim geniuszem, dziękuje kapitanie za tę wspaniałą przygodę, dziękuję że na własne oczy dane mi było oglądać Cie w akcji...Dziękuję, że strzegłeś nas i prowadziłeś najlepiej jak tylko potrafiłeś...żegnaj kapitanie, żegnaj Numero Uno...


Juve, storia di un grande amore
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 20:46

A było po fecie na stadionie jakieś pożegnanie Gigiego coś z stylu jak z Nedvedem czy tylko tyle co ma transmisji było? Bo jak tylko tyle to trochę lipa jak z przypadku Alexa.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 20:48

Lypsky pisze:dziś po jego interwencji powinien być karny i czerwona kartka
takiej kombinacji nie ma od 2016 roku, najwyższy czas się obudzić ;] pomijam już, że nawet przed zmianą z 2016 nie byłoby czerwonej a żółta w tej sytuacji

EDIT:
@down: tak, chodziło mi, że nie nie ma takiej kombinacji w takiej sytuacji (najlepszy przykład to karny z dzisiejszego finału Pucharu Anglii jak ktoś nie wierzyłby cytowanym przez ciebie przepisom)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 23:33 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 21:46

Maly pisze:
Lypsky pisze:dziś po jego interwencji powinien być karny i czerwona kartka
takiej kombinacji nie ma od 2016 roku, najwyższy czas się obudzić ;] pomijam już, że nawet przed zmianą z 2016 nie byłoby czerwonej a żółta w tej sytuacji
Istnieje taka kombinacja, chociaż akurat w tej sytuacji nawet jeśli mówimy o rzucie karnym to z żółtą kartką.
Jeżeli zawodnik we własnym polu karnym popełnia przewinienie na przeciwniku, które pozbawia
przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki i sędzia w związku z tym dyktuje rzut karny,
zawodnik, który przewinił zostaje napomniany jeżeli przewinienie wynikało z walki o piłkę; we
wszystkich pozostałych sytuacjach (np. trzymanie, ciągnięcie, popychanie, brak możliwości zagrania
piłki) przewiniający zawodnik musi zostać wykluczony.
źródło (strona 51): https://www.pzpn.pl/public/system/files ... 0v.1.3.pdf

A co do samego pożegnania naszego kapitana to było to bardzo emocjonalne. Teraz z lekkim drżeniem czekam na to co postanowi dalej. Nie ukrywam że wolałbym, aby wybrał posadę za biurkiem u nas.


Juve per sempre sara...!!!!
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 22:06

We mnie dziś coś pękło. Strasznie refleksyjny dzień. Ogromnie poruszenie.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2018, 22:12

Mam takk samo, ale coż zrobić trzeba iść do przodu, bardziej przeżylem rozbrat z ADP moim idolem i Nedvedem.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 04:11

artur_89 pisze:Mam takk samo, ale coż zrobić trzeba iść do przodu, bardziej przeżylem rozbrat z ADP moim idolem i Nedvedem.
Takie porównania i wylewanie ich na forum nie mają za bardzo sensu, bo uważam, że każde odejście tak wielkich osobistości zasłużonych dla klubu tworzy wielką wyrwę w jego środowisku. Nie ma co sie licytować. Dla mnie Del Piero był jedynym piłkarskim idolem, ale patrząc obiektywnie to w dniu odejścia był cieniem samego siebie, a Gigi aż tak dużo nie stracił ze swego kunsztu. Cieszyłbym się gdyby jednak zdecydował się na zakończenie kariery teraz, w Juventusie, ale uszanuję każdą jego decyzję. Na pewno jest w stanie pograć jeszcze co najmniej rok w czołówce Europy.


FORZA JUVE!!!
Vego

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 07:31

bajbek17 pisze:A było po fecie na stadionie jakieś pożegnanie Gigiego coś z stylu jak z Nedvedem czy tylko tyle co ma transmisji było? Bo jak tylko tyle to trochę lipa jak z przypadku Alexa.
Gigi mówił, żeby kibice nie robili mu pożegnania/specjalnych opraw.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 08:30

"Four Four Two" zrobił listę najciekawszych wypowiedzi Gianluigiego Buffona: https://www.fourfourtwo.com/news/buffon ... ble-quotes

Sławna przysięga:
"More than 25 years ago I made my vow: I swore to protect you. Look after you. A shield against all your enemies. I've always thought about your welfare, putting it first even ahead of my own.

"I was 12 when I turned my back on my goal. And I will keep doing it as long as my legs, my head and my heart will allow."
Read more at https://www.fourfourtwo.com/news/buffon ... g7eR1SB.99

Naszej bramki bronił najlepszy w historii bramkarz. Dziękujemy Gigi.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 08:43

Vego pisze:
bajbek17 pisze:A było po fecie na stadionie jakieś pożegnanie Gigiego coś z stylu jak z Nedvedem czy tylko tyle co ma transmisji było? Bo jak tylko tyle to trochę lipa jak z przypadku Alexa.
Gigi mówił, żeby kibice nie robili mu pożegnania/specjalnych opraw.
Chodzi mi ze strony klubu.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 10:58

Maly pisze:
Lypsky pisze:dziś po jego interwencji powinien być karny i czerwona kartka
takiej kombinacji nie ma od 2016 roku, najwyższy czas się obudzić ;] pomijam już, że nawet przed zmianą z 2016 nie byłoby czerwonej a żółta w tej sytuacji

EDIT:
@down: tak, chodziło mi, że nie nie ma takiej kombinacji w takiej sytuacji (najlepszy przykład to karny z dzisiejszego finału Pucharu Anglii jak ktoś nie wierzyłby cytowanym przez ciebie przepisom)
juz się obudziłeś głąbie?

Wczoraj nawet nasze media pokazały odejście mistrza. Główne wydanie faktów TVN i wydarzenia Polsatu.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 11:02

W głównych wydaniach wiadomości TVP 1 też był Gigi pod koniec i jakiś Mariano Italiano się wypowiadał.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 13:39

do kasacji
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 07:48 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2018, 14:04

- Znacie mnie dobrze po tych siedmiu latach. Naprawdę myślicie, że tak po prostu powiem, kogo sprowadzimy i kto jest naszym celem? - pytał retorycznie w rozmowie z „L'Equipe”.

- Nasz bramkarz to Areola, on jest numerem jeden. I tak będzie również w przyszłym sezonie.

- Buffon to niesamowity golkiper, jest bardzo charyzmatyczny, to wspaniały człowiek. Jestem pewien, że chciałby go każdy klub. Porozmawiamy z trenerem o tym, kto powinien do nas przyjść, a kto powinien odejść.
Jako drugi GK Buffon na pewno nie pójdzie. Tak więc nici z PSG, chyba, że szejk ściemnia z Areolą.


ODPOWIEDZ