Gianluigi Buffon

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2017, 19:08

Gigi zawsze zachowuje się z klasą, czego nie można powiedzieć o kibicach z Neapolu, Rzymu, Mediolanu, czy Florencji. To nie przejdzie, nie ma szans, kolega wyżej słusznie zauważył różnice mentalne i kulturowe.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 maja 2017, 10:30

Jak sobie pomyślałem o odejściu Gigiego, to mi się smutno zrobiło. No i co z jego następcą? Szczerze mówiąc to wątpię, że uda nam się wyciągnąć młodego z Milanu...


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 17 maja 2017, 21:47

panlider pisze:Jak sobie pomyślałem o odejściu Gigiego, to mi się smutno zrobiło. No i co z jego następcą? Szczerze mówiąc to wątpię, że uda nam się wyciągnąć młodego z Milanu...
Po meczu z Roma jakoś ławiej mi sobie wyobraźić jego odejscie


forumowy ujadacz
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 maja 2017, 22:05

Każdemu zdarzają się słabsze mecze. Przypomnij sobie, jak nam uratował kilka razy tyłek w tegorocznej LM.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 12:10

Gianluigi Buffon zdobył mistrzostwo Serie A po raz dziesiąty. Wypadałoby umieścić nad jego nazwiskiem złota gwiazdę :prochno:


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 12:18

W sumie szkoda, że nie pogra jeszcze z kilka lat, bo wtedy mógłby mieć więcej scudetto niż inne zespoły Serie A prócz Juventusu :D Buffon za 5 lat będzie ikoną piłki nożnej na całym świecie, to nie nazwisko Pelego czy Maradony będzie wspominane z rozrzewnieniem, a jego :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 14:00

Vanquish pisze:Gianluigi Buffon zdobył mistrzostwo Serie A po raz dziesiąty. Wypadałoby umieścić nad jego nazwiskiem złota gwiazdę :prochno:
szkoda, że FIGC ciągle mu 2 mistrzostwa zabiera ale rzeczywiście historia niesamowita by była jakby np na koszulce nad nazwiskiem miał gwiazdkę ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 14:19

“I have six Scudetti in a row, but also 10 in my career [including the two revoked in the Calciopoli scandal].

“Yes, 10. I’m not ashamed to say that. I won them all, on the pitch, next to the champions whose faces, fatigue and smiles I can see as I write.

“I’m thinking of Pavel [Nedved], Alex [Del Piero], David [Trezeguet], Camo [Mauro Camoranesi]… and then myself.

“We chose to stay together to honour a shirt, a club, a fanbase. We lost everything to gain things which aren’t measurable and can’t be bartered: respect, affection."


Szacun, Gigi! :bravo:

W skrócie: Buffon twierdzi, że wygrał 10 scudetti na murawie i wcale się tego nie wstydzi. Dzieli to wspomnienie z Alexem, Nedvedem, Trezegolem i Camorem. Pozostali ponieważ chcieli uszanować klub i fanów. Poświęcili bardzo wiele, ale zyskali coś, czego nie można kupić - przywiązanie(miłość) oraz szacunek.

Jak gościa nie kochać? Taki piłkarz i brak trofeum z uszami? Zbrodnia. Trzeba to naprawić. ;)


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2017, 20:29

Piękne słowa Buffona. Bardzo motywujące. Mam nadzieję że tego i sportowej złości nie zabraknie w finale. Ten puchar będzie zwieńczenie drogi, jaką Juve przeszło od degradacji. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż wygrana.


filipoj

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2005
Posty: 81
Rejestracja: 13 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2017, 04:53

Miałem to napisać kilka lat temu ale się wstrzymywałem.

Nigdy nie wygramy ligi mistrzów, aż na boisku będzie G.Buffon w bramce i posiadający opaskę kapitana!
(Wszystkie jęczy dupy i hejterów zapraszam do komentowania dopiero po zakończeniu pracy Buffona w juve lub posadzenia go na ławce rezerwowych!)


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2017, 07:59

filipoj pisze:Miałem to napisać kilka lat temu ale się wstrzymywałem.

Nigdy nie wygramy ligi mistrzów, aż na boisku będzie G.Buffon w bramce i posiadający opaskę kapitana!
(Wszystkie jęczy dupy i hejterów zapraszam do komentowania dopiero po zakończeniu pracy Buffona w juve lub posadzenia go na ławce rezerwowych!)
Haha! Łatwo jest pisać coś takiego gdy gościowi został sezon grania. Albo się ma świetny skład i dobrego trenera, albo świetnego trenera i dobry skład. My mamy dobry skład i dobrego trenera więc za mało. Frustrację proponuje wylądować na sobie , a nie na gościu, który osiągnął tyle w życiu. Rozumiem, że Twoja drużyna w c klasie awansowała bo byłeś świetnym kapitanem tak?

Nostradamus!


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2017, 08:49

Obalę twoją teorię.W 97 i 98 Juve miało lepszy skład niż tetaz i też się nie udało.A Buff9na wtedy nie było.

Buffon zawiódł wczoraj przede wszystkim jako kapitan.Po stracie goli nie było widać w nim tej sportowej złości tylko bezradność i strach.Nie potrafił zmobilizować kolegów.Do tego ten głupi uśmiech po końcowym gwizdku. Gdyby to nie był finał to pewnie wybroniłby więcej z tych sytuacji.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2017, 09:47

Bzdura, bo jakby, w swoim czasie zmienił klub na Barcę albo Real, to już miałby co najmniej ze trzy trofea CL na koncie. Nie szukajcie problemu w Buffonie.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2017, 12:05

wszyscy mówili przed finałem o Buffonie, że w końcu musi podnieść ten Puchar, a ja miałem przeczucia, że bohaterem tego finału nie będzie, być może w drodze do finału wybronił co się dało, z pewnością kluczowa była obrona strzału Iniesty czy Mbappe na początku spotkania w Monaco i be zjego doskonałej postawy w 1/4 i 1/2 finału w ogóle mogłoby nie być, ale jak widać finał to był max,

prawdopodobnie za rok jego ostatnia szansa na Uszatego, ale niestety nie wszystkie takie historie kończą się happy endem


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2017, 13:09

Sorek21 pisze:Obalę twoją teorię.W 97 i 98 Juve miało lepszy skład niż tetaz i też się nie udało.A Buff9na wtedy nie było.

Buffon zawiódł wczoraj przede wszystkim jako kapitan.Po stracie goli nie było widać w nim tej sportowej złości tylko bezradność i strach.Nie potrafił zmobilizować kolegów.Do tego ten głupi uśmiech po końcowym gwizdku. Gdyby to nie był finał to pewnie wybroniłby więcej z tych sytuacji.
Buffon jest kapitanem, ale nie jest psychologiem. Zresztą bycie kapitanem nie zabiera innym piłkarzom możliwości do mobilizacji kolegów. A postaci z charakterem i doświadczeniem w Juve kilka jest - Alves, Barzagli, Bonucci, Marchisio.


FORZA JUVE!!!
ODPOWIEDZ