Maurizio Sarri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 13:18

Szczerze mówiąc, patrząc na możliwych kandydatów w razie zwolnienia Maurycego (tj. Inzaghi, Sousa). To na to samo wyjdzie jeśli papieros zostanie w klubie. Martwi mnie to bardzo, bo Maurycy nie ma tej mentalności, nie potrafi odpowiednio zmotywować graczy, a także popracować nad koncentracją. 40kilka bramek w plecy nie przystoi na taki klub jak Juventus, szczególnie mając (na papierze ) mocny środek obrony. Nie przystoją też takie wypowiedzi kiepa jak ostatnio, że "skoro wygrali ze mną na lawce to znaczy, że są mocni " - i nie wiem czy doszukiwać się tu ironii z jego strony, czy faktycznie jest taką popierdółką bez ambicji.
Przez CAŁY rok trenuje już klub i że swojego stylu nic im nie wpoił, to już coś świadczy. Druga sprawa, to skład, bo wiem, że tutaj z taką pomocą głównie to i sam Guardiola nie zdziała i dlatego bez małej rewolucji żaden trener tego nie ogarnie, tylko jest mała różnica. Przy takim Guardioli mielibyśmy mocnych graczy, bo musieli by kupić Pepe takich graczy jakich chce. Podczas gdy np Inzaghiemu wcisnęli by Chiese itp.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 14:07

Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Szczerze mówiąc, patrząc na możliwych kandydatów w razie zwolnienia Maurycego (tj. Inzaghi, Sousa). To na to samo wyjdzie jeśli papieros zostanie w klubie. Martwi mnie to bardzo, bo Maurycy nie ma tej mentalności, nie potrafi odpowiednio zmotywować graczy, a także popracować nad koncentracją. 40kilka bramek w plecy nie przystoi na taki klub jak Juventus, szczególnie mając (na papierze ) mocny środek obrony. Nie przystoją też takie wypowiedzi kiepa jak ostatnio, że "skoro wygrali ze mną na lawce to znaczy, że są mocni " - i nie wiem czy doszukiwać się tu ironii z jego strony, czy faktycznie jest taką popierdółką bez ambicji.
Przez CAŁY rok trenuje już klub i że swojego stylu nic im nie wpoił, to już coś świadczy. Druga sprawa, to skład, bo wiem, że tutaj z taką pomocą głównie to i sam Guardiola nie zdziała i dlatego bez małej rewolucji żaden trener tego nie ogarnie, tylko jest mała różnica. Przy takim Guardioli mielibyśmy mocnych graczy, bo musieli by kupić Pepe takich graczy jakich chce. Podczas gdy np Inzaghiemu wcisnęli by Chiese itp.
Dlatego właśnie Pep jest dla nas nieosiągalny. Nie przyjdzie do Turynu, bo po co? Pierwszego dnia usłyszy, że klub chciał się pozbyć Higuaina i Khediry, żeby zejść z grubych pensji i zwolnić miejsce w kadrze, ale obaj napisali na fejsie, że z miłości do Juve chcą wypełnić kontrakty i sprawa się rypła, a do tego ManCity nie zgodziło się na wymianę Bernardeschi+Rugani+30 mln. za De Bruyne, także z Belga też nici.
Być może kiedyś zawita do nas jakiś ciekawy trener z zagranicy, ale pomiędzy realiami Juventusu i Manchesteru City jest przepaść, więc o Pepie nie ma nawet co marzyć. U nas jest zapotrzebowanie nie na kogoś, kto zaprowadzi własne porządki, tylko właśnie na kogoś, kto bez gadania zabierze się do pracy z materiałem, który dostał do obróbki. Dlatego zawsze powtarzam, że nie ma się co ekscytować perspektywą zwolnienia Sarriego, bo mielibyśmy powtórkę sprzed roku - troszkę fantazjowania o Pepie czy Pochettino, a tu nagle bum - Mihajlović trenerem Juventusu. Biorąc pod uwagę realne alternatywy dla Maurycego, wolę żeby został na kolejny sezon.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 15:02

Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Nie przystoją też takie wypowiedzi kiepa jak ostatnio, że "skoro wygrali ze mną na lawce to znaczy, że są mocni " - i nie wiem czy doszukiwać się tu ironii z jego strony, czy faktycznie jest taką popierdółką bez ambicji.
jeśli nie wiesz to już chyba problem z tobą a nie z Sarrim
Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Przez CAŁY rok trenuje już klub i że swojego stylu nic im nie wpoił, to już coś świadczy.
wg mnie świadczy o tym, że słabo oglądasz mecze, w temacie o sezonie 2019/20 wklejałem podsumowanie tego jak zdobywaliśmy gole w tym sezonie, idź, przeczytaj i zastanów się czy graliśmy to co za Maksa czy jednak przegapiłeś ten sezon


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 15:48

Maly pisze:
06 sierpnia 2020, 15:02
Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Nie przystoją też takie wypowiedzi kiepa jak ostatnio, że "skoro wygrali ze mną na lawce to znaczy, że są mocni " - i nie wiem czy doszukiwać się tu ironii z jego strony, czy faktycznie jest taką popierdółką bez ambicji.
jeśli nie wiesz to już chyba problem z tobą a nie z Sarrim
Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Przez CAŁY rok trenuje już klub i że swojego stylu nic im nie wpoił, to już coś świadczy.
wg mnie świadczy o tym, że słabo oglądasz mecze, w temacie o sezonie 2019/20 wklejałem podsumowanie tego jak zdobywaliśmy gole w tym sezonie, idź, przeczytaj i zastanów się czy graliśmy to co za Maksa czy jednak przegapiłeś ten sezon
Akurat tak się składa, że w tym sezonie dużo oglądałem spotkań Juventusu i gra momentami wyglądała gorzej niż za Maksa. Jeśli chodzi o podsumowanie to nie czytałem, tak się składa, że na forum nie czytałem wszystkich postów, więc musiałem przeoczyć.

I dalej podtrzymuje, że swoimi wypowiedziami się tylko ośmiesza. Kwiatkiem było i tak, wypowiedź po przegranej z Napoli. Ja wiem, że to tylko wypowiedzi, ale raczej nie tego oczekiwali kibice Juventusu.

To mówisz, że Sarrismo zadziałało? Nie licząc tych dwóch 7 miejsc po farsopoli, to ostatni bilans z tak wielką ilością straconych bramek był za Lippiego w 2003/2004 sezonie, który został uznany za "kryzys Juventusu" 42 bramki chyba stracone(?)
Już nie chodzi tylko o stracone bramki, bo koniec końców wygraliśmy majstra ( i chwała Maurycemu za to), lecz gra miała cieszyć oko, a tutaj całe spotkania potrafiliśmy męczyć bułę, a nasi w ataku zachowywali się, jakby pierwszy raz ze sobą grali.

To jest akurat moje zdanie i się podzieliłem z nim na forum, każdy ma swoją rację, więc nie będę się sprzeczać, lecz uważam troszeczkę, ze to scudetto "przysłoniło" trochę sytuację. Jestem pewien, ze jakby Maurycy przegrał majstra, to przy tych statystykach byłby przeklęty przez większą część tifosich.

Mniejsza oto, my możemy tylko gdybać, a opcje dalej są dwie, albo Maurycy będzie potwierdzony ( i czytając ewentualnych następców sam już chyba wolałbym jego pozostania), lub faktycznie poleci, jeśli odpadnie jutro z CL.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 20:11

Maly pisze:
06 sierpnia 2020, 15:02
Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Nie przystoją też takie wypowiedzi kiepa jak ostatnio, że "skoro wygrali ze mną na lawce to znaczy, że są mocni " - i nie wiem czy doszukiwać się tu ironii z jego strony, czy faktycznie jest taką popierdółką bez ambicji.
jeśli nie wiesz to już chyba problem z tobą a nie z Sarrim
Mati1990 pisze:
06 sierpnia 2020, 13:18
Przez CAŁY rok trenuje już klub i że swojego stylu nic im nie wpoił, to już coś świadczy.
wg mnie świadczy o tym, że słabo oglądasz mecze, w temacie o sezonie 2019/20 wklejałem podsumowanie tego jak zdobywaliśmy gole w tym sezonie, idź, przeczytaj i zastanów się czy graliśmy to co za Maksa czy jednak przegapiłeś ten sezon

Wytrzeźwiej. Graliśmy gorzej niż ostatni sezon za Maxa.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 21:23

"gorzej" czy "lepiej" to zdanie subiektywne ale na pewno jedno i drugie znaczy "inaczej", czyli jednak coś im wpoił tylko jednym się to podoba a innym nie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 21:33

Volto pisze:
06 sierpnia 2020, 20:11

Wytrzeźwiej. Graliśmy gorzej niż ostatni sezon za Maxa.
Czy aby na pewno ? :think:
Przed restartem gdy Rabiot zaczynał się ogarniać a i Ramsey zagościł w '3' pomocników to zaczynało to wyglądać jako tako.
Oczywiście nie bronie Sarriego bo ogólnie byłą lipa pomimo LM ale ludzie trochę za bardzo cisnął po trenerze.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2020, 12:30

Poprostu pisze:
06 sierpnia 2020, 21:33
Volto pisze:
06 sierpnia 2020, 20:11

Wytrzeźwiej. Graliśmy gorzej niż ostatni sezon za Maxa.
Czy aby na pewno ? :think:
Przed restartem gdy Rabiot zaczynał się ogarniać a i Ramsey zagościł w '3' pomocników to zaczynało to wyglądać jako tako.
Oczywiście nie bronie Sarriego bo ogólnie byłą lipa pomimo LM ale ludzie trochę za bardzo cisnął po trenerze.
Oczywiście to nie tylko jego wina. Mamy skład jaki mamy, on nie miał wpływu na transfery. Uważam jednak, że można by wycisnąć więcej. Jak gra Atalanta, Milan, składu zaś lepszego nie mają.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2020, 12:39

@Volto

Tylko ile lat zajęło Gaspowi zrobienie swojej Atalanty? O jakim Milanie ty piszesz? Przecież oni przed przerwą grali jak w okręgówce.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2020, 13:13

wg mnie Milan to akurat dość dobry przykład, przed przerwą grali padakę bo taktyka Pioliego nie grała jeszcze, może część zawodników się do niej nie nadawała lub nie wierzyli że można wygrywać inaczej niż za Gattuso, mimo wszystko nie grali kompletnie o nic, mogli dalej grać padakę lub zaufać trenerowi i wyszło jak wyszło, u nas natomiast goście od lat wygrywali gównopiłką i po np. Pjaniciu widać było doskonale, że on nie ma "chęci" się przestawić na inne granie, on zawsze powtarzał, że w Juve (czyli u Maksa) nauczył się, że 1-0 to tak samo cenne zwycięstwo jak każde inne więc co mu to jakiś Sarri będzie kazał grać jakimś pressingiem, szybką piłka etc jak można klepać gówno i samo coś wpadnie bo wpadało przez 4 lata? na pewno nie był osamotniony w swoich przemyśleniach i też przede wszystkim w porównaniu z Milanem my graliśmy każdy mecz pod presją wyniku a to zupełnie coś innego jak chcesz wprowadzić zmiany w grze

myślę, że Gasperini chciał w Interze za szybko wprowadzić swoją piłkę i dlatego się od niego odbił jak od ściany, Sarri nie popełnił tego błędu, nie graliśmy Sarrismo ale stopniowo nasza gra ewoluuje, praktycznie pewne już jest, że z pomocy Maksa za rok nie zostanie nikt poza Bentancurem, który nie grał u niego kluczowej roli, jest młody i jeszcze może zmienić swoje nawyki, z nową pomocą nasza gra będzie po prostu bardziej Maurycego niż Maksia, wydaje mi się, że nowy sezon możemy zacząć słabiej wynikowo ale z każdą kolejką nasza gra będzie się poprawiać i w końcu będzie i styl i wyniki, ale nic nie przychodzi jak za dotknięciem różdżki


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2020, 14:34

Cóż większość osób na forum najchętniej wszystkich by zwolniła i zatrudniła nowych po to by po 6 mc narzekać że coś nie działa i znowu ponownie trzeba wszystkich zwolnić. To samo było z Rabiotem, oddać sprzedać, Fabio gamoń, co to za transfer itp, a Francuz nam to mistrzostwo dał i był jednym z 3 kluczowych piłkarzy po przerwie...

Sarri musi dostać puzzle do swojej układanki i nie mówię tutaj o wymianie całego składu (to trzeba byłoby zrobić gdyby przyszedł Guardiola), ale boki obrony i logiczne wzmocnienie pomocy. Przede wszystkim musi dostać czas. To był najdziwniejszy sezon w historii pilki, nasza gra się zmienia, to nie jest drużyna, która osiągnęła swoje optimum i wypełnia założenia taktyczne trenera. Niestety zgadzam się z Małym nasze pseudogwiazdy, które od lat miały wbijany do głowy ultraminimalizm przez Maxa nie zmienia się w tydzień czy dwa w zespół grający piłka i stosujący odpowiednio pressing.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2020, 15:36

Urbi27 pisze:
07 sierpnia 2020, 14:34
Cóż większość osób na forum najchętniej wszystkich by zwolniła i zatrudniła nowych po to by po 6 mc narzekać że coś nie działa i znowu ponownie trzeba wszystkich zwolnić. To samo było z Rabiotem, oddać sprzedać, Fabio gamoń, co to za transfer itp, a Francuz nam to mistrzostwo dał i był jednym z 3 kluczowych piłkarzy po przerwie...
Nie przesadzasz trochę? Byli jeszcze Ronaldo, Dybala, Szczęsny, De Ligt... Fajnie że Rabiot zaczął grać na miarę oczekiwań, ale to jest światełko w tunelu. Jego 1 gol (tyle co... Chiellini) w przegranym meczu i 1 asysta w przegranym meczu wyglądają żałośnie na 2000 minut gry, nawet jeśli zgodzimy się, że to nie są najważniejsze statystyki dla niego. Zobaczymy co pokaże wieczorem, ostatnio był w formie tak że trzymam(y) kciuki.

Niezależnie od preferowanego systemu, dalej gramy kaszanę z pojedynczymi przebłyskami. Pytanie zatem czy mówimy o systemach, bo samo pojęcie system wskazuje na pewną systematykę.
W sezonach Berlin/Cardiff jakąś systematykę jednak mieliśmy i to kaszankowe mecze były rzadkością.
Tak czy inaczej, dzisiaj jest ten mecz kiedy Sarri i drużyna muszą pokazać drugie - lepsze - oblicze. Za Maxa potrafili to robić, póki co Sarri te kluczowe spotkania też wygrywał. Dzisiaj kolejne i nie jakieś Lazio w lidze, tylko Liga Mistrzów, czyli miliony widzów i wielkie pieniądze. Lyon to duża marka, ale litości, zakończyli ligę na 7. miejscu, a że pandemia, co z tego? Na którym 'by skończyli'? Na piątym? A może na ósmym? Wszyscy w kółko o pandemii, a niespodzianek póki co wyszło z niej okrągłe zero.
Dzisiaj Sarri stoi pod ścianą. Choćby nie wiem jakie zaklęcia rzucać, to odpadnięcie z Lyonem byłoby euro-kompromitacją, jakiej dawno w Turynie nie widzieli.
W 100% zgadzam się z tym co napisał Maly o motywacji, budowaniu składu itd. Ale to jest Juventus, nie Empoli, nie Napoli ani nawet nie Chelsea. Pewne cele muszą być osiągnięte. I to jest podstawa do decyzji, nie rozważania ogólnopiłkarskie.
Jeśli Sarri chce kontynuować ten projekt, to pierwszy krok do wykonania jest dziś. Ja mu życzę dobrze póki jest trenerem Juventusu. Najpierw to co dziś, a potem pogadamy o 'projekcie', bo nie jest powiedziane że z Sarrim (lub bez) pójdzie to w dobrą stronę.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2020, 23:34

Sezon zakończony, drużyna pod batutą jegomościa Sarriego zaliczyła ogromny zjazd w dół, choć rzeczywiście sezon miał inny, niż wszystkie pozostałe.

Niemniej, ledwo dowlókł się do Scudetto bijąc przy tym mnóstwo negatywnych rekordów, a z LM odpadł z drużyną, która swój sezon zakończyła dawno temu. Jego stylu starczyło na 45 minut z Interem i 45 minut z Napoli, w kilku spotkaniach może były jakieś tam iskierki lepszej gry, ale takie miewaliśmy również za Allegriego. Powtórzę to co pisałem wcześniej, dla mnie Sarri to niewłaściwy gość, w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. Agnelli powinien jemu podziękować i próbować z kimś innym.

#SarriOut


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2020, 00:27

Wg Sky jedyne nazwisko, które może wejść w miejsce sarriego to inzaghi... no <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> klub parodystów


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2020, 00:38

Serie A: mistrzostwo wywalczone w najgorszym stylu ze wszystkich
Puchar Włoch: porażka w finale
Superpuchar Włoch: porażka w finale
Liga Mistrzów: odpadnięcie w 1/8 ze słabiutkim Lyonem

Pierwszy sezon Sarriego gorszy niż jakikolwiek z 5 sezonów Allegriego :whiteflag:


ODPOWIEDZ