Karta kibica

M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 marca 2015, 19:27

Przed weekendem dostałem smutną wiadomość - odtąd na wszystkie mecze wyjazdowe Serie A i Pucharu Włoch będą wymagane karty kibica. Wiąże się to NAJPRAWDOPODOBNIEJ z faktem pojawienia się na meczu z Genoą flag Drughi na Curva Sud. Być może został zawarty jakiś układ z policją, w którym Drughi zobowiązali się do obowiązku posiadania kart kibica na meczach wyjazdowych. Rozmawiałem już z Węgrami, oni kart kibica nie mają i w ostatnim czasie nie dostali żadnych informacji od Vikingów, że muszą je wyrabiać. Koszt wyrobienia karty kibica to 15 euro i jest to najprawdopodobniej jedyna związana z nią opłata (tzn. nie ma innych corocznych opłat). Największe wątpliwości budzi fakt, że w momencie wprowadzenia tych kart (zdaje się w roku 2010) nie mogli ich wyrabiać obcokrajowcy i Włosi mieszkający poza terenem kraju. Nie wiem czy coś w tej kwestii uległo zmianie. W najbliższym czasie spróbuję dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów na temat przyczyn tej decyzji, ich konsekwencji i w razie czego będę próbował wyrobić kartę kibica.


:roll: