Zapisy 2013/14 - dodatkowe koszta

Zablokowany
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 27 października 2013, 19:56

Postanowiłem założyć dodatkowy temat, żeby wprowadzić pewną przejrzystość w poszczególnych wątkach. W związku z zapisami za sezon 2013/14 doszło do następującej sytuacji: po wymienieniu złotówek na euro i wpłaceniu ich do banku przystąpiłem do zlecenia przelewu. Po wybraniu przelewu międzynarodowego automatycznie miałem wypełnione pole z nr. konta banku w Turynie (byłem w 100% przekonany, że jest to dobry numer konta, bo do nikogo innego w Turynie pieniędzy nigdy nie przelewałem). Gdy po ok. tygodniu Drughi napisali do mnie, że przelew jeszcze do nich nie doszedł dokładniej przyjrzałem się tej sprawie. Okazało się, że wysłałem im przelew na stare konto (w międzyczasie podali nowe konto). Myśląc, że to nie problem (w końcu mogą sobie przelać te pieniądze ze starego konta na nowe) przestałem myśleć o całej tej sytuacji. Ku mojemu zdziwieniu okazało, że osoba odpowiedzialna w Drughi za sprawy finansowe zamknęła to stare konto, w związku z czym pieniądze wróciły do mnie. Kwota była niestety pomniejszona o 50 euro. Kontaktowałem się ze swoim bankiem, jednak tych pieniędzy nie da się już odzyskać - prowizję za operację pobrał wg nich włoski bank. W związku z chęcią szybkiego zamknięcia zapisów brakujące pieniądze (227,70 zł) wyłożyłem z własnej kieszeni. Teraz w miarę możliwości chciałbym te pieniądze odzyskać. Oczywiście dysponuję wszystkimi dokumentami potwierdzającymi te zdarzenia.

Proszę o wypowiedzi w tym temacie. Jeśli ktoś uważa, że np. powinienem <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, bo to mój błąd i sam powinienem ponieść za niego konsekwencje to również proszę śmiało pisać.


:roll:
damiano ziębotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 425
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 28 października 2013, 10:24

Wyjdzie ok złotówka od członka, więc uważam, że to nie problem, kwestia kiedy można te pieniądze uzyskać? Myślę, że dopiero w przyszłych zapisach.

To co robisz, robisz zupełnie społecznie, błędy każdemu się zdarzają, więc nie można tylko Ciebie obciążać.


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 23:46

M. pisze:powinienem <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>
ta opcja którą sam podałeś jest mimo wszystko bardzo kusząca :wink:
tak na poważnie uważam że pieniądze powinieneś odzyskać i na drugi raz uważniej dokonywać przelewu ( wiem to Makarony zmieniły konto). Choć nie mam pomysłu skąd wziętość kasę, czy DPL stać by już teraz poświecić taką kwotę.


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Biniek90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2010
Posty: 101
Rejestracja: 04 listopada 2010

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 00:36

M. pisze:Jeśli ktoś uważa, że np. powinienem <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, bo to mój błąd i sam powinienem ponieść za niego konsekwencje to również proszę śmiało pisać.
Popłakałem się! :D
Zasadniczo tak uważam, ale jako że potrafię postawić się w Twojej sytuacji to proponuję podobne działanie jak z Karolem i Bundes-wycieczką. Krótko mówiąc: "Słuchajcie. Jest taka i taka sprawa. Na składkę członkowską jak ktoś może niech dorzuci 5zł i się uzbiera." Minus jest taki, że to dopiero w lipcu.
To oczywiście tylko moja propozycja.


Nie ma Boga! Jest Del Piero!
Obrazek
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 16:43

Myąślę, że do lipca wycierpisz brak dwóch stówek (wiem przez ten czas mógłbyś wrzucić je na lokate i za rok miałbyś miliony). Swoją drogą staowisko jest poważne i trzeba brać konsekwencję ale jesteśmy jedną ekipą i wszyscy powinni być zmobilizowani do pomocy.

Powiększamy wszystkim skladkę o te 1-2zł i nie dajemy tego na światło dzienne.


laeti74

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 401
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 października 2013, 13:55

Czy Diego, czy ktoś inny robiłby przelew, sądzę, że sprawa wyglądałaby tak samo. To są koszty związane z działalnością stowarzyszenia i takie rzeczy trzeba brać pod uwagę. Dla mnie nie ma tematu. Oddajemy Diego kasę i sprawa się zamyka. Co najwyżej trzeba pomyśleć o składce w przyszłym roku, żeby nie była zupełnie "na styk" ;p


Misza_18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 14:42

Zgadzam się z Leati, błędy się zdarzają, jeśli mamy odpowiednie środki w budżecie to oddajmy pieniądze Diego. Jeśli nie ma kasy to uwzględnijmy to przy następnych zapisach.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2013, 20:40

Oczywiście nie widzę problemu aby zwrócić pieniądze.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 21:01

Jak najbardziej zwrot, zdarza się. A to kiedy i w jakiej formie to już myślę najlepiej jeśli zdecyduje Pani skarbnik :wink:


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 21:10

Wczoraj laeti przelała mi 227,70 zł, więc temat uważam za zakończony.


:roll:
Zablokowany