Sprawa Selegi i Marca

Zablokowany
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 27 października 2013, 19:37

W związku z meczem Juventus - Milan rozegranym 6 października doszło do nieprzyjemnych zdarzeń z udziałem dwóch członków naszego Stowarzyszenia. Piotr Selega i Tomasz Marzec zamówili bilety na ten mecz, kosztowały one w sumie 200 euro, co zostało przez nich zaakceptowane. W dniu meczu zostali przeze mnie poinformowali o miejscu i godzinie odbioru biletów, co zresztą potwierdzili. Od godziny 18 zacząłem dostawać informacje z Włoch, że nasi bohaterowie nie stawiają się na miejscu zbiórki. Próbowałem się z nimi skontaktować, jednak niestety mimo wysłania kilku smsów oraz kilku próbach zadzwonienia (sygnał był, po prostu nikt nie odbierał) nie udało mi się z nimi skontaktować. Ostatecznie bilety nie zostały odebrane. Z Piotrem Selegą udało się skontaktować dopiero w następnym dniu - tłumaczył się, że zepsuły się im telefony (mimo wolnego sygnału i raportów doręczenia smsów) co uniemożliwiło im odebranie biletów. Pieniądze za bilety (łącznie 840 zł) oddali po powrocie do Polski.

W związku z tymi wydarzeniami trzeba wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec Piotra Selegi i Tomasza Marca. Negatywne skutki ich zachowania:
- zrobienie z nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> oraz podważenie naszej wiarygodności w oczach Włochów;
- obarczenie ryzykiem wyjazdów do Florencji i Madrytu (w przypadku niezapłacania 200 euro najprawdopodobniej nie otrzymalibyśmy biletów na te mecze pomimo poniesionych już kosztów na bilety lotnicze, hostele itp.).

Proszę o wypowiedzi osób mających dostęp do tego pokoju i zaproponowanie rozwiązania całej tej sytuacji. Na wypowiedzi poczekam 1 tydzień, tj. do niedzieli 3 listopada. Chciałbym, aby konsekwencje wyciągnięte w stosunku do Selegi i Marca były naszą wspólną decyzją.

Ja proponuję natychmiastowe wykluczenie ich ze Stowarzyszenia oraz brak możliwości zapisu w latach następnych. Głównym powodem takiej, a nie innej decyzji jest (poza negatywnymi skutkami opisanymi powyżej) fakt, że jednym z głównych celów bycia w Stowarzyszeniu jest jazda na mecze Juventusu. Jeśli ktoś rezerwuje bilety, jedzie to Turynu i z niewyjaśnionych powodów nie odbiera tych biletów to wg mnie po prostu nie ma dla niego miejsca w naszym Stowarzyszeniu.


:roll:
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 23:58

powiem tak. Ty Diego przez ich wybryk dostałeś chyba najwięcej po dupie miałeś pewnie ileś telefonów do odebrania i wykonania itd. Ja o tej sytuacji dowiedziałem się kilka dni po a przynajmniej o szczegółach. Osobiście nie stosowałbym aż takich surowych konsekwencji. Na kilkanaście pojedynczych wyjazdów to chyba pierwszy taki problem o którym makarony pewnie już nie pamiętają. Fakt narazili nas na pewnie nieprzyjemności ale na szczęście wszystko się wyjaśniło i nie spowodowało większych konsekwencji. Dać im bana na indywidualne wyjazdy na najbliższe 2 sezony i na przyszłość mieć ograniczone zaufanie do tych dwóch osób. Niezbędnym jest również ustalanie zasad w przypadku gdyby taka sytuacja kiedyś się powtórzyła, musimy informować takie osoby że w przypadku nieodebrania biletu będą musiały za niego zapłacić oraz zostaną na dwa sezony wydalone ze stowarzyszenia.


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
laeti74

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 401
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 11:24

Zapłacili bez problemu całość za bilety, więc jestem za tym, żeby ich nie usuwać. Podważyli naszą wiarygodność w oczach Włochów i obarczyli ryzykiem wyjazdy na kolejne mecze, ale usunięcie to moim zdaniem za duża kara. Proponuję jakąś naganę albo coś tym stylu, właśnie dlatego, że uregulowali płatność za bilety.


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 16:35

laeti74 pisze:Zapłacili bez problemu całość za bilety, więc jestem za tym, żeby ich nie usuwać. Podważyli naszą wiarygodność w oczach Włochów i obarczyli ryzykiem wyjazdy na kolejne mecze, ale usunięcie to moim zdaniem za duża kara. Proponuję jakąś naganę albo coś tym stylu, właśnie dlatego, że uregulowali płatność za bilety.
Zgadzam sie z Leati. Chociaż nie rozumiem (a próbuję) zachowania chłopaków. Jadąc na mecz, będąc we Włoszech nie odebrali biletów? Coś tu jest nie tak...
Aby się usprawiedliwić przed Włochami proponuję im napisać, że auto uległo awarii a komórka się rozładowała :P
Wiem, że to poważna sprawa, ale najpierw niech chłopacy napiszą coś na swoje usprawiedliwienie. Nie zrobili tego celowo przecież.


Misza_18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 15:01

Wydaje mi się, że wykluczenie ze stowarzyszenia to była by za duża kara, jakby nie było pieniądze wpłacili. Ale jakieś konsekwencje powinni ponieść - dobrym pomysł ma Leati, pozbawmy ich od teraz możliwości indywidualnych wyjazdów na mecze.

A temat powinien być omówiony jak najbardziej na walnym. Na przyszłość przydałoby się ustalić konkretnie co robimy w podobnych sytuacjach.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2013, 20:38

Jeżeli ktoś decyduje się jechać na mecz to nie może być mowy o takich sytuacjach.
Nie możemy pozwalać na sytuację, gdzie ekipa, czy pojedyncze osoby jadą od nas na mecz i na niego nie docierają.
Powinni zostać usunięci.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 21:05

Skoro zwrócili bez problemu kasę, to wyrzucenie byłoby wg zbyt surowe.

Natomiast tak na prawdę w tego typu sytuacjach zbyt wiele zrobić nie możemy. No bo co? nagana? ^^ Zostaje słowne upomnienie i napiętnowanie przy ludziach (forum, zlot, etc).
Gdyby nie uregulowali to w zasadzie nie mamy żadnych narzędzi (poza skopaniem tyłka) do odzyskania kasy, zostaje tylko dobra wola takich ludzi.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 21:55

Kolesie prze imprezowali. Przypominam, że przy okazji lecha byłą podobna sytuacja i skończyło się wydaleniami. Zostawiając ich będziemy niekonsekwentni.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 22:00

Przy okazji lecha sytuacja była inna, jak dla mnie zdecydowanie poważniejsza.
Mieliśmy ograniczoną ilość biletów, dostała je garstka wybranych osób, z których 2 zamiast iść odmrozić sobie du pe i drzeć ryja, wolało zapić pały i zmarnować bilety, na które były kolejki chętnych. Narobili wstydu zarówno pod stadionem, jak i w ogóle, bo wieści się szybko rozeszły.

Ja tam ich jakoś szczególnie nie bronie, po prostu uważam, że wydalenie będzie zbyt surowe. Można ich sprawę przedstawić na forum i dać na ich przykładzie jasno do zrozumienia, że następne tego typu akcje będą skutkowały wydaleniem.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 22:02

Powody nie wejścia na stadion podobne.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Zablokowany