Popularyzacja Drughi Polska

Zablokowany
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2013, 21:03

Nawiązując do ustaleń na ostatnim zlocie, odrzuceniu możliwości ukazania się artykułu o nas na łamach Głosu Wielkopolskiego i rozmowie z juveluckiem chciałbym poruszyć temat popularyzacji Drughi Polska. Już jakiś czas temu poruszony był temat zamknięcia się naszej grupy na nowe osoby z zewnątrz. Nie jest to sytuacja celowo kreowana przez nas, ale musimy zdać sobie sprawę, że podejmowane przez nas działania skutkują tym, że z okazji zlotów i wyjazdów na mecze spotykamy się w stałych grupach, z których więcej ludzi odpada niż do nich przychodzi. Mówiąc prościej: jest nas coraz mniej, nie rozwijamy się i na razie nie robimy nic, aby ta sytuacja uległa zmianie. Dlatego powinniśmy podjąć odpowiednie kroki, aby przyciągać i zachęcać osoby do wstępowania do szeregów DPL.

Pierwszym takim pomysłem jest zorganizowanie ogólnokrajowego spotkania w tym sezonie na meczu. Moją wstępną propozycją byłoby spotkanie w Warszawie (dużo osób spotyka się tam na meczach, środek Polski, są osoby które mogłyby bezpośrednio zająć się organizacją) na meczu z Milanem w ramach 33 kolejki Serie A. Dokładna data meczu nie jest ustalona, ale ze względu na to, że półfinały Ligi Mistrzów są 23-24 kwietnia mecz powinien zostać rozegrany w sobotę 20 kwietnia (choć istnieje moim zdaniem pewne ryzyko, że jeśli Juventus zagrałby 23 kwietnia w półfinale LM to mecz mógłby odbyć się w piątek 19 kwietnia). Drugą opcją mogłoby być spotkanie z Lazio kolejkę wcześniej - problem podobny, bo w tygodniu poprzedzającym dany mecz są mecze rewanżowe ćwierćfinałów LM.

Zachęcam do wypowiadania się.


:roll:
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 lutego 2013, 23:35

Dołączam się do dyskusji bo coś trzeba robić:

1. spotkanie na wspólne masowe oglądnie meczu jak najbardziej potrzebne, Warszawa jak to M stwierdził jest dobrym miejscem. Centralne miasto i co ważne względnie bezpieczne! co do meczu kwestia dyskusyjna, ( Lazio Mlan Toro lub może spontan i coś na świętowanie mistrzostwa) choć warto by takie spotkanie było 2-3 tygodnie wcześniej ugadane by zmobilizować ludzi.

2. poprawę wizerunku powinniśmy zacząć od strony internetowej, strona jest martwa zróbmy chociaż wpis w miejscu „wprowadzenie” choć nazwał bym to inaczej i dał w bardziej widocznym miejscu. Dałbym tam opis naszej dotychczasowej działalności, na jakich meczach byliśmy, co robimy, kiedy zapisy jak to wygląda tak ogólnie. Piszę o tym również bo często mnie o to pytają znajomi czy inni kibice Juve. Kilka podstawowych informacji powinniśmy udostępniać.

Przykładowy tekst podałem na dole, oczywiście wymaga zredagowania ale ogólnie tak bym to widział.

3. Wrzućmy zdjęci np. na profil fb Juvepland czy stronę DPL. zdjęcie wyjazdowe z meczu, takie które nakręci dyskusje co do wyjazdów naszego stowarzyszenia. Róbmy to co jakiś czas, zakrywając twarze itd. Krótki opis pod nim i link do informacji z punktu 2. jeśli FB JP może dawać torty ściany itd. to tym bardziej z kolekcji naszych fot wyjazdowych i nie mówię tu o prywatnych a raczej o stadionie, kibicach. z informacją że dana fota jest z grupy DPL na pewno będzie pozytywną sprawą

4. Forum. Załóżmy nowy pokój na forum o nazwie Drugi Polska Ogólnodostępny gdzie zamieścimy na szybko licząc takie tematy jak śpiewnik, pomocy przy wyjazdach zamieszane przez rożnych ludzi, temat typu informacje z trybun, temat typu info/zdjecia/akcje robione typowo przez Ultrasow Juve, temat ogólny z dyskusja wyjazdową. Trzymało by się tam względny porządek a zarazem pozwało wszystkim dyskutować planować, zadawać pytania itd.

5. uważam również w porozumieniu z M. że powinniśmy spotykać sie co kilka tygodni na "robocze" spotkanie, gdzieś w kilka osób omówimy bieżące sprawy, popchniemy dyskusje nad czymś tam do przodu, nawzajem nakręcimy sie na robienie bieżących spraw. forum sie nie sprawdza do końca. większość osób wypowiadających się tutaj jest z WLKP więc to problem nie będzie a wnioski zawsze można puszczać dalej nie koniecznie tylko przez forum

tekst który powinniśmy wrzucić na stronę DPL by każdy mógł zobaczyć o co chodzi w tym całym DPLu:

Stowarzyszenie Drughi Polska powstało w 2011 roku przejmując zasady działania, strukturę od JuvePoland Club, jesteśmy oficjalną sekcją jednej z głównej grupy zasiadającej na Curwie Sud. Naszym głównym celem jest organizacja wspólnych wyjazdów na mecze Juve! Mamy około 150 członków którzy opłacają roczna składkę w wysokości 180zł, dostając od nas legitymacje, koszulkę kibica a przede wszystkim możliwość wyjazdu na dowolny mecz Juventusu. DPL jest jedynym stowarzyszeniem kibiców Juventusu w Polsce który ma możliwość zakupu biletów na mecze Starej Damy. W sezonie 2011/12 członkowie DPL mieli okazje uczestniczyć w grupowych wyjazdach na takie mecze jak domowy z Parma, Interem i Atalantą oraz wyjazdowe z Interem, Romą, Milanem, Cagliari oraz finał PW w Rzymie. Na każdym tym meczu była grupka od 15 do 40 osób i zasiadała z najbardziej zagorzałymi fanami Juve. W sezonie 12/13 jak do tej pory jako stowarzyszenie byliśmy na meczach Ligi Mistrzów w Londynie i Kopenhadze oraz na derbowym spotkaniu z Torino. Nasze stowarzyszenia pomaga również w załatwianiu biletu meczowego i nie tylko w przypadku indywidualnych wyjazdów. Ceny biletów kształtują się od 50 euro w górę, cały wyjazd najczęściej zamyka się w kwocie 800-1000zł. DPL organizuje również wspólne oglądanie meczów w pubach czy zloty kibiców, takowy tradycyjnie odbędzie się w lipcu.
Zapisy do naszego stowarzyszenia ruszą w czerwcu i potrwają do końca Lipca, każdy ma możliwość zapisania się. Przypominając że naszym głównym celem jest zrzeszanie osób zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w wyjazdach meczowych zlotach czy spotkaniach w pubach.
Zapraszamy do dyskusji na forum w pokoju otwartym dla wszystkich, gdzie będzie można uzyskać ogólne informacje dotyczące wyjazdów i działalności naszego stowarzyszenia.


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2013, 23:59

http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22730

duzo piszemy, mało robimy. Jestem ciekaw kiedy ktoś poprawi statusy osób które zasiadają w zarządzie, dalej jest to sprzed kilku lat. Najpierw zróbmy takie podstawy, a później myślmy o pieknych stronach internetowych i forach.


romek20.20

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2009
Posty: 504
Rejestracja: 06 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2013, 00:04

kto ogarnie te statusy? wg mnie, zorganizujmy najpierw to ogólnopolskie spotkanie, myślę, że mógł by to ogarnąć Berlicco z kimś do pomocy, jeśli zdecydujemy sie na stolicę (innej opcji na dzień dzisiejszy nie widzę), następnie ustalmy w końcu gdzie odbędzie się tegoroczny zlot, dalej jestem za Wawrzkowizną, za gadzety i flagi nawet nie ma co się zabierać bo w tym sezonie to raczej nie wypali, takie jest moje zdanie, inne propozycje?


"Nazywam się Agnelli, a to do czegoś zobowiązuje"
"Moim priorytetem jest boisko, nie kontrakt". - A. Del Piero
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2013, 18:51

Generalnie trudno się nie zgodzić, sytuacja jest zła, wręcz coraz gorsza.

Popieram inicjatywę spotkania. Boję się jednak, że nie będzie komu ogarnąć.

charles pisze:
5. uważam również w porozumieniu z M. że powinniśmy spotykać sie co kilka tygodni na "robocze" spotkanie, gdzieś w kilka osób omówimy bieżące sprawy, popchniemy dyskusje nad czymś tam do przodu, nawzajem nakręcimy sie na robienie bieżących spraw. forum sie nie sprawdza do końca. większość osób wypowiadających się tutaj jest z WLKP więc to problem nie będzie a wnioski zawsze można puszczać dalej nie koniecznie tylko przez forum
To jest bardzo dobry pomysł. Takie spotkanie trzeba ogarnąć możliwie szybko w Poznaniu. Jest tu spora grupa z nas, dlatego to będzie już coś. Myślałem o romie, jednak przyznam, że sam nie dam rady pojawić się na romie na 1-1,5 ha przed meczem.
Możemy to zorganizować przy okazji sieny, albo rewanzu z celtickiem.
Tematy, które są do poruszenia na teraz to:
- Zlot
- Wspomniane spotkanie
- Gadżety i flaga/flagi
- Wyjazdy w bieżącym sezonie

To sprawy bieżące, najpilniejsze.

Łyko pisze:http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22730

duzo piszemy, mało robimy. Jestem ciekaw kiedy ktoś poprawi statusy osób które zasiadają w zarządzie, dalej jest to sprzed kilku lat. Najpierw zróbmy takie podstawy, a później myślmy o pieknych stronach internetowych i forach.
No własnie kolejny problem. Sprawy techniczne może ogarnąć tylko Martin i Siewier. Ciężko o inicjatywy w tym zakresie. Temat władz to idalny przykład. Martin nie potrafił zedytować swojego własnego posta.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 lutego 2013, 20:21

juveluck pisze:
charles pisze:
5. uważam również w porozumieniu z M. że powinniśmy spotykać sie co kilka tygodni na "robocze" spotkanie, gdzieś w kilka osób omówimy bieżące sprawy, popchniemy dyskusje nad czymś tam do przodu, nawzajem nakręcimy sie na robienie bieżących spraw. forum sie nie sprawdza do końca. większość osób wypowiadających się tutaj jest z WLKP więc to problem nie będzie a wnioski zawsze można puszczać dalej nie koniecznie tylko przez forum
To jest bardzo dobry pomysł. Takie spotkanie trzeba ogarnąć możliwie szybko w Poznaniu. Jest tu spora grupa z nas, dlatego to będzie już coś. Myślałem o romie, jednak przyznam, że sam nie dam rady pojawić się na romie na 1-1,5 ha przed meczem.
Możemy to zorganizować przy okazji sieny, albo rewanzu z celtickiem.
Tematy, które są do poruszenia na teraz to:
- Zlot
- Wspomniane spotkanie
- Gadżety i flaga/flagi
- Wyjazdy w bieżącym sezonie

To sprawy bieżące, najpilniejsze.

Czy szeroko rozumiana grupa wielkopolsko-lubuska zechce się odnieść do tej części tematu?


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 lutego 2013, 21:05

Ja odniosę się w ten sposób, że czekam z to spotkanie (myślałem, że uda się je zorganizować przy okazji meczu z Romą), bo jest sporo rzeczy do omówienia, a pisanie na forum, jak zauważył to Karol, jakoś mija się z celem. Może przed/po meczu ze Sieną? Bo Celtic to trochę późno.


:roll:
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 22 lutego 2013, 10:35

Jak najbardziej jestem za takimi spotkaniami. Musimy wypisać listę rzeczy tak jak to zrobił Juveluck. Możemy przynieść na takie sotkanie różne projekty/ problemy/ zapytania itp

Czekam na ostateczny termin ale w miarę rozsądnym wymiarze czasowym.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2013, 17:59

Wydaje się w chwili obecnej, że celtic to najodpowiedniejszy termin(choć pewnie nie dla osób z poza Poznania) Ewentualnie catania ale meczu nie będzie pewnie w TV.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Zablokowany