Bilety lotnicze

Zablokowany
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2012, 20:24

W zasadzie ten pomysł miałem w głowie już od jakiegoś czasu, kiedy to przy okazji finału PW pomogłem kilku osobom w rezerwacji biletu. Pomyślałem że taka pomoc przyda się w przyszłości.

Sprawa wygląda tak, że osobiście mam kartę Mastercard Prepaid, zwalniającą jak na razie z opłat w Ryanairze (6 eur/odcinek lotu) a kumpel posiada kartę Wizz CitiBank zwalniającą z opłat w Wizz (36zł/odcinek lotu). On robi mi rezerwacje za darmo i jeszcze się cieszy bo nabija sobie punkty na karcie. Zysk jest dla wszystkich, a nie płacimy haraczu. Moja karta jest prepaidowa, nie ma za nią żadnych opłat, jedyny problem to limit pojedynczej transakcji 500 zł i to że trzeba ją doładować przed zakupem.

W praktyce wyglądałoby to tak, że w pokoju DPL pojawiłby się temat z danymi kontaktowymi do mnie i ze wszelkimi informacjami usprawniającymi ten proces czyli co trzeba mi przesłać, jak sprawdzać ceny biletów itp. W wolnej chwili bym to opracował.

Rezerwację mógłbym wykonywać zarówno przy wyjazdach zorganizowanych jak również dla osób którym DPL załatwia tylko bilet a o resztę martwią się sami.

Tak po krótce, czekam na Wasze opinie co o tym sądzicie.


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2012, 20:34

Super, każda taka inicjatywa jest mile widziana. Trzeba to tylko po zebraniu wszystkich informacji przekazać członkom.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 08:25

Kapitalna sprawa. Z tego co słyszałem to wiele pojedynczych osób ma problemy z kupnem biletów lotnicznych i może to właśnie przez to wyjazdy na mecze z przelotem cieszą się stosunkowo małym zainteresowaniem. Teraz, miejmy nadzieję, może się to zmieni.


:roll:
Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 12:15

Tak odnośnie Ryanaira, małe info do Poznaniaków. Niedawno weszła PEKA w Poznaniu, której wyrobienie jest całkowicie bezpłatne. Karta ta może być też kartą płatniczą i jest to właśnie Mastercard Prepaid, co zwalnia nas z opłat w Ryanairze.


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 16:31

Tabo jeśli ufasz swojemu ziomkowi, to jak najbardziej akcja godna poparcia. Mam nadzieje, ze nie bedzie sytuacji po której ktoś wplaci sianko, a twoj kolega powie "bajo" ;)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 08:47

Koleś jest pewny więc takich sytuacji nie będzie :wink:
Także w wolnej chwili przygotuje temat i jak będzie gotowy to wrzucę.

Dam też info o tej karcie prepaidowej bo każdy może ją nabyć za małą kasę i sam sobie rezerwować w Ryanie. Inna sprawa to że Ryanair przymierza się do zniesienia tego i wprowadzenia w Polsce tego co jest np w Italii czyli swojej karty Cash Passport.

Tak czy inaczej niebawem pojawi się temat na forum, wtedy będę prosił o jego przyklejenie u góry w pokoju.


Obrazek
damiano ziębotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 425
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 09:29

Ja również posiadam taką kartę i kupuję bez prowizji w Ryanair. Dlatego również mogę pośredniczyć z zakupie biletów. Jedyne ograniczenie do limit ok 400-500zł na jednorazowy zakup.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2012, 22:50

Czy ktoś skleci info, które można dać na ogólne forum w celu poinformowania ludzi?


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 17:37

Na razie jeszcze nic nie stworzyłem ale to zrobię


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2012, 19:52

Wersja ostateczna:

Nazwa tematu: Pomoc DPL przy zakupie biletów lotniczych

Treść:

Temat ten powstał aby pomagać członkom DPL w zakupie biletów lotniczych. Jak zauważyliście w poprzednim sezonie wiele wyjazdów odbywało się właśnie drogą lotniczą, najczęściej do miast z którymi Polskie lotniska połączone są dzięki tanim liniom lotniczym czyli Wizz Air oraz Ryanair. Linie niskokosztowe pobierają dodatkowe opłaty za rezerwację biletów ale są sposoby na uniknięcie tych opłat.

Obrazek
Strona www przewoźnika: http://wizzair.com/
Sposób na ominięcie opłaty za rezerwację: karta kredytowa Citibank Wizz Air World MasterCard
Uwagi: karta wiąże się z dodatkowymi opłatami, jak to w przypadku kart kredytowych; unikamy opłaty w wysokości 36PLN/pasażera/odcinek lotu
Jak sprawdzać ceny biletów: wchodzimy na stronę www przewoźnika, wybieramy lotnisko wylotu oraz destynację oraz daty, w których chcemy lecieć/wracać i klikamy SZUKAJ. Następnie w "metodach płatności" wybieramy Karta CitiBank Wizz Air (0,00 zł). W tym momencie widzimy ceny bez dopłat za rezerwację.

Polskie lotniska z których lata Wizz wraz z włoskimi destynacjami:
Gdańsk - Mediolan Bergamo / Rzym Fiumicino
Katowice - Forli (Bolonia) / Mediolan Bergamo / Rzym Ciampino
Poznań - Rzym Fiumicino
Warszawa Modlin - Forli (Bolonia) / Mediolan Bergamo / Rzym Fiumicino
Podajemy tylko włoskie destynacje bo te nas najbardziej interesują. W przypadku meczów Ligi Mistrzów możliwe są inne kombinacje.

Obrazek
Strona www przewoźnika: http://www.ryanair.com/
Sposób na ominięcie opłaty za rezerwację: karta MasterCard Prepaid
Uwagi: karta jest wygodnym i tanim rozwiązaniem dla wszystkich, za niewielką cenę (15-20 zł) i bez większych formalności może ją nabyć każdy; unikamy opłaty w wysokości 6EUR/pasażera/odcinek lotu
Jak sprawdzać ceny biletów: wchodzimy na stronę www przewoźnika, wybieramy lotnisko wylotu oraz destynację oraz daty, w których chcemy lecieć/wracać, zaznaczamy ptaszka o zapoznaniu się z regulaminem i klikamy REZERWUJ, niestety trzeba wpisać captcha i wtedy już przejdziemy do cen biletów, po wybraniu konkretnych lotów system poda nam cenę ostateczną

Polskie lotniska z których lata Wizz wraz z włoskimi destynacjami:
Kraków - Bolonia / Cagliari / Mediolan Bergamo / Piza / Rzym / Trapani
Łódź - Mediolan Bergamo
Poznań - Bolonia / Mediolan Bergamo / Rzym
Warszawa Modlin - Bolonia / Mediolan Bergamo / Rzym
Wrocław - Bolonia / Mediolan Bergamo / Piza / Rzym / Wenecja (Treviso)
Podajemy tylko włoskie destynacje bo te nas najbardziej interesują. W przypadku meczów Ligi Mistrzów możliwe są inne kombinacje.

Obrazek
Jak będzie wyglądać nasza pomoc?

Nasza pomoc polegać będzie na pośredniczeniu w rezerwacji biletów przy wykorzystaniu kart płatniczych dzięki którym oszczędzimy pieniądze. Postaramy się także pomóc wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują, w wyszukaniu odpowiedniego połączenia po podaniu przez niego daty i miast wylotu/powrotu.

Kolejnym krokiem po znalezieniu odpowiedniego lotu będzie przelanie należności za bilet. Jest to kwestia indywidualnego dogadania z osobą, która Wam pomaga. Warto pamiętać że ważnym czynnikiem przy zakupie biletów w tanich liniach lotniczych jest czas. Bilety potrafią w ciągu kilku minut podrożeć kilkakrotnie.
Wraz z wpłatą przesyłacie swoje dane do rezerwacji biletu:
- imię i nazwisko
- PESEL
- seria i numer oraz data ważności Dowodu Osobistego
- adres email
- numer telefonu

Prosimy o dostosowanie się do reguł co z pewnością ułatwi pomoc i zaoszczędzi wszystkim czas.

Kolejnym krokiem jest odprawa online: Wizz Air (na 7 dni przed odlotem), Ryanair (14 dni przed odlotem). Podczas odprawy podajecie numer rezerwacji oraz uzupełniacie dane i na ich podstawie system generuje karty pokładowe, które należy wydrukować. W razie jakichkolwiek problemów możemy pomóc również w odprawie przesyłając później karty pokładowe do wydrukowania w formacie .pdf .

KONTAKT:

nick na forum JP: tabo89
imię: Tomek
gg: 3274977
mail: tabo89@juvepoland.com
linie lotnicze: WizzAir, Ryanair
banki: ING, mbank (konto i karta prepaid), Pocztowy

nick na forum JP: damiano ziębotta
imię: Damian
gg: 4986918
mail: ziebotta@gmail.com
linie lotnicze: Ryanair
banki: mBank (konto i karta prepaid), Alior

Wszystkich, którzy posiadają karty zwalniające z opłat i są chętni pomagać w rezerwacji biletów proszę o kontakt ze mną na PW lub mailowo (tabo89@juvepoland.com) wraz z podaniem swoich danych kontaktowych gg/mail/tel/skype itp które umieszczone zostaną w pierwszym poście tego tematu i służyć będą wszystkim członkom DPL potrzebującym takowej pomocy. Koniecznie podajcie także jaką kartę posiadacie oraz w jakim banku posiadacie konto.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, na które odpowiedzi nie ma w tym poście, zadawajcie je tutaj, temat będzie w miarę potrzeb uaktualniany aby odpowiadał na wszystkie pytania.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2012, 11:18 przez tabo89, łącznie zmieniany 11 razy.


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 22:08

Tekst prezentuje sie super. Kiedy możemy to wrzucać?


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2012, 18:07

Do końca tygodnia będzie jeszcze dopracowany


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2012, 22:03

ok


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2012, 16:28

Temat jest gotowy - ostateczna wersja powyzej. Jeśli coś wyjdzie w praniu to bedzie edytowany już na forum. Mogę wrzucać?

Jeśli ktoś jeszcze oprócz Damiano ma kartę i chce aby umieścić kontakt do niego w poście to prześlijcie mi dane do wzoru.

nick na forum JP: NICK
imię:
gg:
mail:
linie lotnicze:
banki:


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2012, 14:03

Możesz wrzucać.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Zablokowany