Gadżety DPL

Zablokowany
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2012, 11:28

Tak jak już wspomniał Łyko (tutaj) musimy postarać się o wygląd na curvie co wiąże się bezpośrednio z gadżetami DPL.

Moim zdaniem obowiązkowo:
1) koszulki
2) szale
3) flagi
4) vlepki (opcjonalnie)

Koszulki - w tej kwestii widzę że już Siewier pisał tutaj - a tak się składa że na dniach rozpocznie się akcja z koszulkami 30. Scudetto i Alexem. Warto to wykorzystać. Koszulki tylko w kolorze białym i czarnym co jest oczywiste. Zastanawiam się czy by nie sprzedawać ich w pakietach - tzn każdy musiałby wziąć dwie - białą i czarną. Projekt prosty. Przód:
Obrazek
Tył:
Obrazek
Ramię: herb Juve

Szaliki - kiedyś robiłem akcję na JP i szaliki wykonywała ta firma: http://www.szaliki.com , wysłałem już zapytanie o wycenę z tym, że nie wiem o jakiej ilości mówimy. JPC też robiło szaliki więc też pewnie kontakt z firmą pozostał - można porównać oferty i wybrać ciekawszą. Projekt moim zdaniem powinien być klasyczny:
1 strona:
Obrazek
2 strona:
Obrazek

Flagi - myślę tu o flagach Polski z logo, tak aby wyszło to co na koszulkach:
Obrazek
Wykonanie: kupujemy Polskie flagi co nie jest problemem, robimy szablon tzn profesjonalnie, wystarczy nam jeden, powiedzmy pierwsze co znalazłem w googlach:
http://www.algraf-jankowska.com.pl/graw ... e/szablony
Wtedy wystarczy już tylko czarny spray i można działać. Koszty niskie a efekt na trybunie może być niezły.

Vlepki - propozycja dodatkowa, koszty są stosunkowo niskie, firmę się znajdzie spokojnie, zrobiłbym dwa albo trzy wzory, bez wydziwiania czyli praktycznie to co na koszulce:
Obrazek
Obrazek
oraz ewentualnie:
Obrazek

Właśnie takie pomysły gadżetów wpadły mi do głowy jeśli macie jakieś inne pomysły to oczywiście piszcie.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2012, 19:57 przez tabo89, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
romek20.20

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2009
Posty: 504
Rejestracja: 06 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2012, 12:04

jeśli chodzi o szalik, to jestem za opcją z napisem POLSKA, do reszty nie mam zastzreżeń


"Nazywam się Agnelli, a to do czegoś zobowiązuje"
"Moim priorytetem jest boisko, nie kontrakt". - A. Del Piero
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2012, 12:09

Szalik byłby dziany dwustronny więc to są obie strony.


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2012, 20:56

Wnioskuję brak jakiegokolwiek zainteresowania?


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2012, 21:11

Moim zdaniem ciężko mówić o konkretach nie mając projektu. Jeśli mówisz, że z przodu będzie to, z tyłu to, a na ramieniu herb Juve to przynajmniej ja nie potrafię sobie tego wyobrazić na tyle dobrze, żeby zaproponować jakąś zmianę lub całkowicie zaakceptować dany pomysł. Z projektami to zawsze jest największy problem. Może, skoro sami nie potrafimy tego zrobić, zlecić to komuś? Stać nas na to? Do dodatkowych projektów szalików dodałbym jeszcze ten:

Obrazek

Mi generalnie się podoba.


:roll:
Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2012, 18:24

Osobiście bardziej odpowiada mi propozycja szala zrobiona przez Abiego (?), czyli ta z postu powyżej. Dodatkowo dodam projekt koszulki zrobiony przez Mrówę odwołujący się do projektu flagi wykonanego przez Łyka. Z racji, że od początku najbardziej podobała mi się ta opcja na flagę, to również jestem za taką opcją koszulki, ewentualnie do małej modyfikacji :)

Obrazek

Pomijając jednak moje preferencje, nie ukrywam, że projekt takiego szala i koszulki, dodając jeszcze wyrobioną już flagę nie jest spójny (czcionka, kolory, kompozycja) w przeciwieństwie do tego co zaproponował Tabo.
Póki co to lanie wody i nie ma nic konkretnego, więc postaram się dzisiaj też coś porobić wieczorem przy użyciu Gimpa czy czegoś podobnego (od razu mówię, że póki co jestem w tym temacie jaroszem) w celu zrobienia np. drugiej strony szala.
Projekty trzeba wybrać jak najszybciej, bo jak wiadomo mamy już praktycznie początek sierpnia, do tego dochodzą wpłaty oraz realizacja, a rozpoczęcie sezonu tuż, tuż.
Jak rozumiem, propozycje dajemy pod głosowanie na ogólnym tak jak z flagą?


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 00:17

mi propozycje tabo89 odpowiadają zmieniłbym tylko napis na plecach na nasza pełną nazwę Drughi Polska! szalik jest oki! natomiast ten wrzucony przez M. może być trochę niewyraźny. fajnie by było wyrobić się na nowy sezon. w Berlinie równy kolor chłopaków z DPL wyglądał dobrze :!:


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 07:48

Myślę, że warto pociągnąć temat białych koszulek, który sprawdził się na meczu z Herthą. Gdybyśmy mieli takie koszulki z napisem Drughi Polska od razu by to inaczej wyglądało.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 16:44

Tak jak mówiłem od początku. Minął sezon i wszystko jest jako tako ok. Dlatego z mojej strony pełne poparcie dla gadżetów.
Nie możemy jednak przesadzić z ich ilością. Koszulki i szale na początek to chyba najlepsza opcja. Tak jak napisał Martin białe koszulki to pomysł który mi odpowiada najbardziej. Sam wzór pozostawiam Waszej inwencji.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 20:37

Jeśli chodzi o ilość to chyba najlepiej przeprowadzić to w sprawdzonej już formie - najpierw zbieranie zamówień i wpłat a później produkcja określonej ilości gadżetów plus niewielki zapas.


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 20:46

tabo89 pisze:Jeśli chodzi o ilość to chyba najlepiej przeprowadzić to w sprawdzonej już formie - najpierw zbieranie zamówień i wpłat a później produkcja określonej ilości gadżetów plus niewielki zapas.
Tylko teraz kwestia, która od początku gadżetów fanklubowych jest problemem. Jeżeli robimy je tylko dla członków DPL ilość osób, która je zakupi nie będzie duża jak więc to ma się do opłacalności całej produkcji.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 20:56

Masz rację. Koszulki najlepiej zrobić w formie ogólnodostępnej tak jak kiedyś wspomniał Siewier
Siewier pisze:- Koszulki byłyby dostępne dla każdego kto je tylko sobie u nas zamówi - odpada jakakolwiek selekcja. W zasadzie Drughowie przecież też sprzedają je komu popadnie. Dzięki 2/3 innym projektom są szanse, że kilka osób przy okazji też zamówi DPL, więc i popyt będzie większy, i cena przesyłki za sztukę mniejsza.
Nie wiem jednak czy na to jest zgoda?

Jeśli chodzi o szale to wierzę, że uda się zebrać 50 chętnych a przy takiej ilości mamy w miarę dobrą cenę, tak to wygląda mniej więcej:
przy 50sztukach - 12,00zł
przy 70sztukach - 11,50zł
przy 100sztukach - 11,00zł

Vlepki wykonałaby ta sama firma, tu są cenniki, proponuje:
8z8cm: http://www.ultra-styl.com/static/o/f1c5 ... ratowe.pdf
5x20cm: http://www.ultra-styl.com/static/o/92cf ... dluzne.pdf

Flagi Polski możemy kupić za 6zł/szt (115x70). Szablon to spory koszt bo około 100 zł ale zostaje na długo bo byłby z pcv, niestety max wymiar to 60x30. Nie wiem czy nie za mały. Kij czy rurkę już by sobie każdy zmontował we własnym zakresie, my dostarczalibyśmy tylko flagę z wymalowanym logo.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2012, 21:39 przez tabo89, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 21:32

Najpierw warto skupić się na koszulkach i szalikach, potem ewentualnie pomyśleć o reszcie. Dostęp do zakupienia ich dla wszystkich, ale pod warunkiem, że cena będzie odpowiednio wyższa dla osób spoza sekcji. I ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, że robimy koszulki tylko dla tych osób, które wcześniej wpłacą pieniądze, potem ewentualnie leci dodruk - musimy mieć ich odpowiednio więcej.


:roll:
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 21:38

M. pisze:Dostęp do zakupienia ich dla wszystkich, ale pod warunkiem, że cena będzie odpowiednio wyższa dla osób spoza sekcji.
:ok:

Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczamy na druk koszulek, które później będą mogli nabyć Ci którzy nie zamówili w czasie akcji.

Ale od razu warto ludzi zmobilizować i poinformować, że później dodruku nie będzie więc jeśli chcą mieć koszulkę muszą ją zamówić już teraz.


Obrazek
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 22:53

Małe pytanie - czy na kazdy kolejny mecz koszulka DPL będzie wymogiem dla członka? W Berlinie dosyć ładnie nam poszło z białymi, szczerze to sam nawet nie przypuszczałem, że tak sprawnie to pójdzie (3-4 osoby miały inny kolor), lecz na meczach już nie będzie wystarczająca biała, a sekcyjna...


Zablokowany