Koszulki DPL

Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2011, 07:26

Za niespełna miesiąc na JP rusza kolejna akcja z koszulkami - w związku z tym pomyślałem, czy nie chcielibyście przy okazji zrobić akcji z koszulkami DPL?

Gdybym razem z Lucasem wziął na siebie całą robotę, to miałoby to w moim sporo korzyści dla DPL. Przede wszystkim stosunkowo szybki termin realizacji, koszulki byłyby u nas w połowie października - w gronie władz realizacja tego dla porównania pewnie zejdzie do końca sezonu :wink:.

Minusy są dwa:
- brak faktury dla JPC - bierze się to stąd, że koszulki robimy na firmę mojego znajomego, który od razu po jej otrzymaniu z ręki do ręki daje mi w postaci gotówki równowartość zwrotu z podatku jaki otrzyma, oczywiście minus flaszka :P Dzięki temu mamy kasę na między innymi zrobienie większej partii koszulek niż ludzie zamawiają.
- Koszulki byłyby dostępne dla każdego kto je tylko sobie u nas zamówi - odpada jakakolwiek selekcja. W zasadzie Drughowie przecież też sprzedają je komu popadnie. Dzięki 2/3 innym projektom są szanse, że kilka osób przy okazji też zamówi DPL, więc i popyt będzie większy, i cena przesyłki za sztukę mniejsza.

Większa ilość chętnych=mniejsza cena. Przy mniejszych ilościach jest to po prostu nieopłacalne. Poza tym taki wariant pozwoli nam na to, by zrobić tych koszulek więcej - będziemy wiedzieć, że prędzej czy później się sprzedadzą, jeśli nie aktywnym członkom, to januszom którzy będą chcieli się po prostu pobujać po osiedlu w takiej koszulce. JPC nie jest w stanie wyłożyć teraz kasy na większą partie, więc poniekąd jest to plus - ot po prostu coś za coś.


Jako, że koszulki byłyby realizowane z innymi 2/3 projektami, to i koszta byłyby mniejsze - w zależności od projektu szacuje coś w takim przedziale cenowym jak koszulki, które teraz robiliśmy, tj +/- 40pln + wysyłka. Dla członków DPL cena może być ciutkę mniejsza - o ile to zależy od końcowej ceny koszulek. Oprócz tego dodatkowa reklama, jaką będziemy robić dla koszulek.

Nie nastawiałbym się na mniejszą ilość niż 100sztuk - jednak nawet przy mniejszym zainteresowaniu jesteśmy w stanie pokryć koszta wyrobienia takiej ilości, więc tutaj by z tym problemu nie było.

Zakładając, że prędzej czy później całość by się sprzedała, to byłby z tego zysk w granicach 500pln, który w całości przekazalibyśmy dla JPC - w jakiej formie, czy to darowizna czy jak to już nie ma znaczenia, coś się wymyśli. Gdyby nawet nie wszystko poszło to koszulki mogą zostać później spożytkowane na zlotach, czy tez przy konkursach JP (oczywiście my [ja/lucas/jp - jak zwał tak zwał] płacimy wtedy za nie) w ramach promocji DPL.

Około połowy września byłyby dostępne próbne wersje, które wliczamy w cenę. Żeby realizować damski krój musiałoby się uzbierać na nie około 30-40 osób, z racji tego, że do produkcji poniżej 50sztuk najczęściej trzeba dopłacać.


Chyba wszystko przedstawiłem. Dla mnie to stosunkowo mały nakład dodatkowej pracy, bo robiłbym to przy okazji innych koszulek.

Jeżeli spotka się ta propozycja z pozytywnym odzewem to na dniach zacznę działać. Jeżeli byłby pozytywny odzew to przede wszystkim trzeba ruszyć z projektem, który musiałby być gotowy w przeciągu maks 2 tygodni.

Poruszyłem chyba wszystko - czekam na pytania i propozycje :ok:


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2011, 15:45

Popieram zdanie Abi'ego z dyskusji otwartej, aby nie produkować nie wiadomo jakiej ilości gadżetów. Przeżyjmy ten rok z flagami i na tym poprzestańmy. Żadnych koszulek, kubków i obnoszenia się nie wiadomo z czym, jak za rok może nie będziemy już DPL.


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2011, 20:35

Siedziałem myślałem i sam do końca nie wiem. Sam pomysł nie jest zły. Na pewno proces produkcji jest mocno ułatwiony, jednak nie wierzę, że uda się wypracować porządny projekt, jest za mało czasu, wszystko było by robione w wielkim pośpiechu.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
STAN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2004
Posty: 871
Rejestracja: 15 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2011, 21:35

niby wszystko ok, ale nie jestem za tym żeby każdy mógł sobie taką koszulkę kupić. To bez sensu bo jesteśmy DPl raptem miesiąc,

zakończmy zapisy, wtedy będzie wiadomo ile nas jest itd.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2011, 22:04

Z jednej strony fajnie by było, gdyby koszulki mogli kupować jedynie członkowie DPL, drugiej to nieekonomiczne. Przy odpowiedniej różnicy w cenie będzie OK.
bblackk pisze:jak za rok może nie będziemy już DPL.
To proponuję zamknąć ten kramik zanim właściwie coś się zaczęło. Z takim nastawieniem to możemy się już skupić na organizacji grudniowych urodzin JP, a na wyjazdy jeździć jedynie prywatnie.


:roll:
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2011, 22:49

Co jest niby w tym złego, że każdy mógłby sobie taką koszulkę kupić? Nie widziałem, żeby Drughowie robili jakąkolwiek selekcje przy sprzedaży swoich gadżetów - jedynie chyba stosują zniżki dla sekcji, nic poza tym.
juveluck pisze:jednak nie wierzę, że uda się wypracować porządny projekt, jest za mało czasu, wszystko było by robione w wielkim pośpiechu.
Kwestia projektów to żaden problem - jak sama nazwa wskazuje są to projekty, które później będą i tak pewnie zmieniane. Jeżeli mam się zabierać do roboty to zostaną one wykonane, a później będzie się je korygować wg uwag. Jeśli nie teraz, to później nawet jakby na to było i pół roku, to się tego nie podejmę - póki mam czas można korzystać.


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 20:20

To, że za rok już może nie być DPL, to tylko jedna ze stron. Nie mówię, że tak będzie na pewno, ale powinniśmy też to brać pod uwagę.
Moim zdaniem koszulki, czy inne gadżety można zrobić zawsze i teraz będą jedne z wielu i byle jakieś były. Na razie nie wiemy nawet ile osób będzie w sekcji i ile osób może być nimi zainteresowanych. Sztuka dla sztuki. Jak już robić takie rzeczy, to przynajmniej później jak będziemy mieli jakieś dane. Najważniejsza jest flaga.


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2011, 08:44

Popieram blacka. Za dużo rzeczy chcemy zrobić na raz. Ogarnijmy pierwszy wyjazd. Zobaczmy jak to wygląda, czy faktycznie będzie tak pięknie jak to Drughi mówią i reklamują. Na gadżety przyjdzie pora.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2011, 09:40

Niech i tak będzie :ok: W przyszłym roku w dwóch terminach będziemy robić akcje z koszulkami, tak +/- kwiecień-maj i sierpień-wrzesień, więc jeżeli będzie taka wola to wtedy będzie można zrobić również koszulki DPL.

Chodzi o to żeby koszulki DPL można było nabyć razem z koszulkami JuvePoland, wtedy ludzie zaoszczędzą na kosztach przesyłek i jest większa szansa że kupią koszulki DPL. Skusiłbym się jednak mimo wszystko jeśli będzie taka możliwości, na termin kwiecień-maj, euro to będzie dobry czas na promocje DPL, nie od dziś wiadomo że koszulki to najlepszy środek propagandowy :P


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2015, 22:37

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powiedzcie co sądzicie o tych projektach. I czy jest sens wypuszczac nasze gadzety.
Podczas ostatnich wyjazdow bylismy traktowani jako grupy no-name, tylko Węgrzy nas kojarzyli.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2015, 12:43

http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=23266
M. pisze:- nie będziemy mogli mieć własnej flagi i nie będziemy mogli produkować naszych gadżetów


:roll:
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2015, 19:53

Tylko, że nie ma już zgody z Legią. A Włochom chodzi o to aby kupować ich gadżety.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2015, 11:02

Na chwilę obecną obowiązują zasady, które są opisane w temacie, do którego podałem linka.


:roll:
Zablokowany