[Zlot 2011] Informacje ogólne

Zablokowany
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2011, 14:55



Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lipca 2011, 11:25

Niezły bajzel się zrobił z tymi noclegami. Mamy 60 miejsc, a 72 osoby. A dostawek ponoć nie ma...


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
STAN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2004
Posty: 871
Rejestracja: 15 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 06 lipca 2011, 15:46

Martin pisze:Niezły bajzel się zrobił z tymi noclegami. Mamy 60 miejsc, a 72 osoby. A dostawek ponoć nie ma...
upchnie sie;p

a nie mają nic wolnego?

Rok remu też coś tam zabrakło, pamietam że u nas w domku było o jedną osobę wiecej niż ustawa przewidywała, teraz też będzie trzeba tak porobić....

Bedzie spanie po dwóch/dwoje nie ma wyjścia.......

tylko co na to głos ludu.........


Polmos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2004
Posty: 774
Rejestracja: 23 marca 2004

Nieprzeczytany post 06 lipca 2011, 16:51

Dzwoniła do mnie przed chwilą Pani z ośrodka z dobrymi wieściami:
Udało się załatwić dodatkowo:
- domek 2os (wersalka + tapczan - czyli mogą spać 3)
- pokój w recepcji 2os (wersalka)
- domek 4 osobowy (dostępny tylko do niedzieli)

Dodatkowo, w brdach będą dostawione po jednym tapczanie, wiec zmieści się tam 6-7 osób (jednym z łóżek jest wersalka) i dodatkowo w jednym domku kampinos jednym z łóżek jest wersalka, wiec wejdzie jeszcze jedna osoba.

Czyli oprócz tych 60, będziemy dysponowali dodatkowymi 10 do 14 miejsc.


Polmos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2004
Posty: 774
Rejestracja: 23 marca 2004

Nieprzeczytany post 06 lipca 2011, 21:06

Zaskoczyła mnie dzisiaj telefonem pani ze sklepo-baru z ośrodka, bo usłyszała w recepcji, że duża grupa będzie, więc zadzwoniła czy czegoś nie potrzebujemy.
Z tego co z nią rozmawiałem to jest tam dostępne piwo (butelkowane i z nalewaka), ale niestety nie mają koncesji na wódkę, więc trzeba będzie samemu się zaopatrzyć, ewentualnie dokupować w Sierpcu.
Z oferty gastronomicznej mają jakieś hot dogi, hamburgery, zapiekanki itp., ale na życzenie mogą nam przygotować obiad. Wygląda to w ten sposób, że jeżeli byśmy chcieli obiad danego dnia (co najmniej 10 osób), to rano zgłaszamy zapotrzebowanie. Można zamówić także jak ktoś by chciał wszelkiego rodzaju catering.
Do tego spokojnie są w asortymencie jakieś wędliny, pieczywo itp.
Sklep jest otwarty standardowo do 20, ale jak jest klient to będzie działało do późniejszych godzin.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lipca 2011, 00:18

Polmos pisze: - pokój w recepcji 2os (wersalka)
No to mamy kandydata na imprezę otwarcia :prochno:
Polmos pisze: Zaskoczyła mnie dzisiaj telefonem pani ze sklepo-baru z ośrodka, bo usłyszała w recepcji, że duża grupa będzie, więc zadzwoniła czy czegoś nie potrzebujemy.
Z tego co z nią rozmawiałem to jest tam dostępne piwo (butelkowane i z nalewaka), ale niestety nie mają koncesji na wódkę, więc trzeba będzie samemu się zaopatrzyć, ewentualnie dokupować w Sierpcu.
Z oferty gastronomicznej mają jakieś hot dogi, hamburgery, zapiekanki itp., ale na życzenie mogą nam przygotować obiad. Wygląda to w ten sposób, że jeżeli byśmy chcieli obiad danego dnia (co najmniej 10 osób), to rano zgłaszamy zapotrzebowanie. Można zamówić także jak ktoś by chciał wszelkiego rodzaju catering.
Do tego spokojnie są w asortymencie jakieś wędliny, pieczywo itp.
Sklep jest otwarty standardowo do 20, ale jak jest klient to będzie działało do późniejszych godzin.
No, konkretna kobita! Fajna sprawa z tym obiadkiem.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2011, 14:06

Wstępnie podsumowałem zlot. Na chwilę obecną wyszło niecałe 800 zyla straty. Jednak jest jedno małe "ale". Taka strata wyjdzie wtedy kiedy wszyscy zapłacą "szkodowe" - standardowo jest to kwota 20 pln od łebka na wyrównanie szkód. Nie patrzę na to kto najbardziej szalał, kto najmniej. Kto siedział w domku i pił spokojnie, a kogo praktycznie na zlocie nie było. Każdy zobligowany jest do uiszczenia 20 pln dopłaty. Czy zrobi to od razu czy przy składce, albo przy meczu jego sprawa. Najważniejsze, że musi mieć to uregulowane.
Ci, którzy członkostwa przedłużać nie będą zapewne tej kasy nie uiszczą. Ja jednak będę miał to zapisane i postaram się jednak tą kasę wyciągnąć. Liczyć się należy z tym, że strata za zlot będzie większa.

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko w piątek wyślę maile ze stosowną informacją. (dwa dni powinny Wam wystarczyć aby się odpowiednio ustosunkować i zgłosić pewne "ale").

Co będzie w mailu.
1. Informacja o szkodowym
2. Wyrównanie kosztów związanych z domkami o lepszym standardzie. Docelowo wylądowały tam inne osoby niż miały na początku wylądować.
3. Informacja o zwrocie kasy za paliwo (dotyczy to trzech osób)
4. Inforacja o ewentualnych zniżkach przysługujących osobom organizującym bajzel na zlocie. Są to Poli, Stan i ja. Dodatkowo dołożyłbym do tego Patrycję Staniszewską, laskę Poliego, która mimo wszystko parę razy się przydała.
5. Informację o opłacie za niewysprzątane domki.

Ostateczna kwota do zapłaty. W niektórych przypadkach będzie to zwrot z JPC.

Oczywiście odpowiednie osoby otrzymają odpowiednie info.

Jakieś za? Ktoś chce coś dodać?


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 11:47

Martin pisze:Wstępnie podsumowałem zlot. Na chwilę obecną wyszło niecałe 800 zyla straty.
A ile może wyjść maksymalnie?
Martin pisze:Każdy zobligowany jest do uiszczenia 20 pln dopłaty.
Już teraz nie kojarzę, dlatego zapytam - była wcześniej jakakolwiek informacja na temat możliwości zaistnienia takiej ewentualności, tj że każdy będzie musiał uiścić dopłatę?


Co do egzekucji długów - to jeżeli dostanę listę osób, które zalegają pod jakimkolwiek względem JPC, czy to za jakieś wyjazdy, czy to właśnie za ten zlot, to pewnie cześć z tego uda się wyegzekwować przy akcjach, które na JP będę organizował. Na pewno ktoś z tych osób będzie coś u mnie zamawiał, po przelaniu już kasy dostanie informację, że X pln poszło do JPC i jeśli chce otrzymać towar to musi dopłacić :D


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 20:29

Odpowiedzialność zbiorowa jest do dupy :P Czy chociaż na zlocie padła propozycja tych 20 zł? W sensie, że już ktoś o tym wie?


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 20:56

Martin pisze:Wstępnie podsumowałem zlot. Na chwilę obecną wyszło niecałe 800 zyla straty. Jednak jest jedno małe "ale". Taka strata wyjdzie wtedy kiedy wszyscy zapłacą "szkodowe" - standardowo jest to kwota 20 pln od łebka na wyrównanie szkód.
A za straty nie było ok. 1400 zł? I 20 zł x 70 osób daje właśnie 1400 zł.

Tak czy inaczej 20 zł jest odpowiednią kwotą. W kolejnych latach można podnieść opłatę za zlot i uniknąć tym samym problemów ze ściąganiem pieniędzy.


:roll:
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2011, 08:28

bblackk pisze:Odpowiedzialność zbiorowa jest do ### :P Czy chociaż na zlocie padła propozycja tych 20 zł? W sensie, że już ktoś o tym wie?
Rzuciłem taką informację po tym jak dowiedziałem się, że całość dopłaty wyniesie owe 1400 pln. Wtedy na miejscu było już niewiele osób ale każdy powiedział, że jest to najlepsze rozwiązanie.
Przed chwilą rzuciłem okiem na dokładne wyliczenie i okazało się, że za same szkody zapłaciliśmy 953 zyla. 1400 wzięło się z tego, że musieliśmy wynająć dwa dodatkowe pokoje i je opłacić oraz wyrównać rachunek za prąd.
Zatem 953 / 70 osób daje 13 z hakiem. Do tego wyrównanie za prąd i mamy 15, a nie 20 jak podawałem.

Oczywiście teraz jesteśmy mądrzy, ale mi się wydaje, że zloty przekroczyły pewną granicę. Każdy wie, że może jechać, zrobić rozpierduchę, a JPC za to zapłaci. Pomijam fakt, że gdyby kierowniczka ośrodka nie była taka skrupulatna to wyszłoby mniej - z drugiej strony weźcie pod uwagę, że kwotę najbardziej zawyżyły plastikowe stoliki i krzesełka, za które musieliśmy zapłacić prawie 400 zyla. 400 za dwie pozycje! To chyba o czymś świadczy.
Nie wiem czy za rok wprowadzimy rozwiązanie odpowiedzialności zbiorowej czy może każdy domek będzie płacić indywidualnie. Pewno okaże się na miejscu.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2011, 08:37

Martin pisze:Nie wiem czy za rok wprowadzimy rozwiązanie odpowiedzialności zbiorowej czy może każdy domek będzie płacić indywidualnie. Pewno okaże się na miejscu.
Wystarczy do opłaty za zlot z góry doliczyć te 20pln (ja bym rzucił 30pln, zawsze z tej kwoty coś u nas przecież zostanie, przyda się) od głowy - podać do wiadomości, ze cena za zlot równa się X+20pln = Y, z czego te 20pln to kwota rezerwowa, która zostanie użyta w razie konieczności, a jeżeli jej nie będzie to kasa zostanie zwrócona bądź przekazana na cele statutowe (wedle decyzji poszczególnych uczestników).


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2011, 08:39

No jest to też pewne rozwiązanie.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2011, 14:26

Oto treść maila, jaki chcę wysłać jutro z rana do członków. Proszę go przeczytać i zwracać ewentualne uwagi na WAŻNE sprawy. Może coś dodać, coś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Nie mam czasu na pierdoły i gadanie o stylu bądź formie.
Dzień dobry!
IX Zlot Fanów Juventusu za nami. Na pewno każdy z was przywiózł do domu niezapomniane wrażenia, oraz mnóstwo historii do opowiadania. Niestety oprócz dobrych stron ten Zlot zostawił po sobie przykry ślad w postaci dość dużej dopłaty za wyrządzone szkody. Zarząd Stowarzyszenia postanowił zatem, że każdy z uczestników (bez względu na "wkład" w owe szkody) zobowiązany jest do wpłaty dodatkowych 15 PLN na pokrycie strat. Zdajemy sobie sprawę, że takie posunięcie nie będzie zbyt miło przez Was przyjęte ale nie mamy innego wyjścia. Straty ze zlotu są zbyt duże, żebyśmy mogli przejść nad tym do porządku dziennego.
Pracujemy nad pewnymi rozwiązaniami, które mają w przyszłym roku straty finansowe znacznie zmniejszyć.

Nie możemy również zapomnieć o wyrównaniach związanych z domkami o wyższym standardzie. Niektóre osoby mimo deklaracji i wpłaty wyższej kwoty w tych domkach nie mieszkało. I na odwrót. Wpłacając mniejszą zaliczkę ostatecznie nocowały w domkach o wyższym standardzie.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Miszy, Jarsonowi i Qbusssowi za transport do Sierpca wszystkich zlotowiczów. Nie sądziliśmy, że ta sama firma, która przewiezie nas na turniej okaże się tak bardzo nieprofesjonalną.

Poniżej przykładowe indywidualne zestawienie kosztów oraz ostateczna suma do uiszczenia (bądź zwrotu przez JPC).

- szkodowe: +15 PLN
- wyrównanie za domek o wyższym standardzie: -40 PLN

Nadpłata: 25 PLN

Nadpłata (JPC zwraca uczestnikowi zlotu)
Niedopłata (uczestnik zlotu zwraca na konto JPC).

Jeśli ktoś uważa, że to rozliczenie jest błędne proszę o kontakt mailowy.

Wpłaty prosimy kierować na:
S.P.K.J. JuvePoland Club
43 2130 0004 2001 0363 0050 0001


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Polmos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2004
Posty: 774
Rejestracja: 23 marca 2004

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2011, 15:20

Jak dla mnie tekst jest ok.

wracając do sprawy rozliczania szkód, to jestem za tym, żeby jak tu już było zaproponowane, dodawać do ceny zlotu te 20 - 30 zł i ewentualnie je później zwracać, lub przekazywać na cele statutowe.


Zablokowany