Jak powinien wyglądać skład reprezentacji Włoch?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 11:34

Oto skład reprezentacji Włoch, jaki według mnie powinien wyglądać:

1. Gianluigi BUFFON (jeden z najlepszych bramkarzy na świecie)
2. Christian PANUCCI (nieco chimeryczny, ale całkiem dobry obrońca)
3. Mark IULIANO (waleczny i doskonale grający głową defensor, nieco zapomniany)
4. Demetrio ALBERTINI (Demetrio zasługuje na powrót, gra w Atletico bardzo dobrze, chyba o nim trochę zapomniano ...)
5. Fabio CANNAVARO (pewniak, jeden z najlepszych obrońców, bardzo waleczny zawodnik)
6. Framcesco COCO (równie grający obrońca, chociaż czasami popełnia błędy)
7. Vincenzo MONTELLA (no, bardzo słabo mu idzie ale niech będzie)
8. Stefano FIORE (świetny w Lazio)
9. Filippo INZAGHI (to właśnie on powinien zagrać w ataku z Vierim, supernajper)
10. Alessandro DEL PIERO (pewniak, ale warto byłoby go wystawić w pomocy, chociaż ta kontuzja..)
11. Andrea PIRLO (świetny technik, przebojem wdarł się do reprezentacji)
12. Francesco TOLDO (świetny bramkarz, który ostatnio ma jednak małe pole do wykazania się)
13. Alessandro NESTA (jeden z najlepszych obrońców na świecie)
14. Marco MATERAZZI (solidny obrońca, ale nie zasługuje na miejsce w obronie)
15. Massimo AMBROSINI (jednym podaniem potrafi przesądzić o losach meczu)
16. Enzo MARESCA (inni użytkownicy przekonali mnie do tego piłkarza, rzeczywiście ma ogromny potencjał)
17. Domenico MORFEO (poczynił wielkie postępy, w sam raz na dżokera)
18. Massimo ODDO (bardzo utalentowany obrońca, tylko nie wiem czy gra w Lazio czy został w Veronie ..)
19. Christian VIERI (pewniak w ataku)
20. Francesco TOTTI (jest znakomitym rozgrywającym, ale często zawodzi)
21. Christian CORRADI (ogromny postęp napastnika Lazio, który wygryzł z ataku Simone Inzaghiego i strzela dużo bramek,
a także znakomicie podaje, tworzy superduet z Claudio Lopezem)
22. Carlo CUDICINI (bramkarz Chelsea od dłuższego czasu zasługuje na debiut)
23. Mauro CAMORANESI (szybki, przebojowy) lub Fabrizio MICCOLI (absolutne odkrycie)

Czy niezgadzacie się z moim wyborem, czy ktoś powinien odpaść, czy przyjść?
Może wy też zrobicie taką listę?


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 13:22

Oto moja propozycja:
Bramkarze:Buffon,Toldo,Cudicini
Obrońcy:Nesta,Panucci,Oddo(gra w Lazio),Cannavaro,Iuliano,Legrottagile,Zambrotta
Pomocnicy:Camoranesi,Fiore,Maresca,Ambrosini,Perrotta,Pirlo,Tacchinardi,Tomassi
Napastnicy:Inzaghi,Vieri,Totti,Del Piero,Miccoli
Jest to moim zdaniem najlepsza na dzien dzisiejszy kadra Włoch.Oczywiście nie zamyka sie na tych nazwiskach,blisko mojej kadry byli:Corradi,Materazzi,Zanetti,Baggio(chciałbym żeby jeszcze zagrał w reprezentacji).


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 15:54

BIANCONERI pisze:Oto moja propozycja:
Bramkarze:Buffon,Toldo,Cudicini
Obrońcy:Nesta,Panucci,Oddo(gra w Lazio),Cannavaro,Iuliano,Legrottagile,Zambrotta
Pomocnicy:Camoranesi,Fiore,Maresca,Ambrosini,Perrotta,Pirlo,Tacchinardi,Tomassi
Napastnicy:Inzaghi,Vieri,Totti,Del Piero,Miccoli
Jest to moim zdaniem najlepsza na dzien dzisiejszy kadra Włoch.Oczywiście nie zamyka sie na tych nazwiskach,blisko mojej kadry byli:Corradi,Materazzi,Zanetti,Baggio(chciałbym żeby jeszcze zagrał w reprezentacji).
Nio moglby taki byc :!: 8)


Gianluigi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 226
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lutego 2003, 15:46

Buffon
Nesta
Cannavaro
Zambrotta
Zauri
Camoranesi
Pirlo
Fiore
Coco
Miccoli
Del Piero
ten sklad jest the best :-D


Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 04 marca 2003, 22:30

Zapomnieni są Tacchinardi, Pessotto i Negro :) Choć ten trzeci na pewno jest za słaby już na reprezentację.


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 marca 2003, 23:32

Pessotto stracił miejsce w składzie Juve więc Trap raczej nie będzie go powoływał,Negro to juz kompletnie sie nie nadaje...Dziwi mnie natomiast brak Tacchinardiego w kadrze,jest w swietnej formie,zasługuje na powołanie.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 05 marca 2003, 15:03

BIANCONERI pisze:Pessotto stracił miejsce w składzie Juve więc Trap raczej nie będzie go powoływał,Negro to juz kompletnie sie nie nadaje...Dziwi mnie natomiast brak Tacchinardiego w kadrze,jest w swietnej formie,zasługuje na powołanie.
A może starzy, dobrzy Fuser, Signori i Zola :D no, trochę przesadzam. Oni to by się nadawali do reprezentacji Włoch i to w sam raz, tyle że ... gdzieś na rok 1996 lub 1997 :D


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 marca 2003, 16:57

ja sądze ze Roberto (baggio oczywiscie) powinien dostac jescze szanse jest w naprawde dobrej formie ale trapp go chyba nie lubi a ja nie lubie treppa :-D


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 05 marca 2003, 17:11

juveluck pisze:ja sądze ze Roberto (baggio oczywiscie) powinien dostac jescze szanse jest w naprawde dobrej formie ale trapp go chyba nie lubi a ja nie lubie treppa :-D
Dobrze powiedziane, he he .. popieram, Roberto Baggio nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, naprawdę powinien dostać szansę!


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 marca 2003, 17:23

moze i Roberto chcial by cos jescze powiedziec ale trap mu nie da i na pewno go nie powola do squadra azzura a zanim ewentualnie zmieni sie selekcjoner to Codino bedzie juz za stary niestety


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 06 marca 2003, 11:07

hmmm .. jest paru dobrych, doświadczonych jak Baggio co już wspomniałem którzy naprawdę mogliby się jeszcze przydać, są też młodzi, zdolni, ale niedoświadczeni i w pewnym stopniu słabi jak:

Luciano Zauri, Matteo Ferrari, a także nieco starsi, ale powinni wypaść z kadry - Gennaro Gattuso, także Cristiano Zanetti i MOŻE Damiano Tommasi z głównie Marco Delvecchio.

Jest też parę starszych, którzy mogliby powrócić do repr. choć na moment. Roberto Baggio i Gianfranco Zola są starzy ale grają znakomicie i skutecznie w swoich klubach, także Paolo Negro ostatnio spisuje się wyśmienicie, choć w jego przypadku są od niego nieco lepsi, przede wszystkim powinien powrócić Enrico Chiesa. Obserwowałem tego 32-letniego napastnika w 4 meczach (dwóch ligowych z Perugią i bodajże z Atalantą a także oczywiście z Wisła w dwóch meczach) i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ze zdegradowanej Fiorentiny do Lazio przyszedł raczej by grać rolę dublera, tym czasem gdy nie grają Corradi lub Lopez a w ogóle gra Chiesa to bardzo fajnie oglądać go w akcji. To jest piłkarz znakomity, fantastyczny napastnik, naprawdę nie mogę szczędzić mu pochwał. Wprawdzie często łapany jest w pułapki ofsajdowe i niekiedy głupio traci piłkę, ale może nic nie robić przez cały mecz a zawsze strzeli gola!!! W którymś meczu już nie pamiętam z kim to było ale niedawno w barwach Lazio był bohaterem meczu, mimo że nie strzelił gola. Szalał wszędzie. Swoje strzelectwo udowodnił w meczu z Wisłą. Popełniał błędy, tracił piłkę, łapany był w ofsajdy, ale potrafi wykorzystać każdy błąd i w dwumeczu z Wisłą strzelił trzy gole. Pierwszy był przypadkowy, gdyż to właściwie Mariusz Jop skierował piłkę do bramki, ale trzeci to po prostu cudo!!! Tak dokładnie przymierzyć z woleja zza pola karnego prosto w róg bramki nie każdy potrafi. Z taką precyzją, taki techniczny strzał ... dośrodkowania też ma świetne, to on zaliczył asystę przy bramce Couto w meczu z Wisłą, to on zaliczał asysty przy innych bramkach Lazio w Serie A. Sądzę że powinien dostać szansę. Po bodajże 4-letniej przerwie. Pamiętam że w 2001 roku dostał powołanie na mecz z Węgrami, ale niemal tuż przed meczem doznał poważnej kontuzji wykluczającej go z gry na kilka miesięcy. Teraz znów powinien dostać szansę!!! Ma jednak trudnych rywali w ataku Corradi, Lopez ... ale w razie nieobecności tych piłkarzy naprawdę godnie potrafi ich zastąpić. Ten niedoceniany piłkarz powinien jeszcze powrócić do reprezentacji!!!


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 marca 2003, 13:47

przed kontuzja chiesa naprawde gral dobrze strzelal duzo bramek i wogle ale teraz to juz nie jest ten sam pilkarz moze gra dobrze ale bez przesady nie potrafi sobie wywalczyc miejsca w skladzie lazio na razie do reprezentacji sie moim zdaniem nie nadaje


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
YoUri`

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2002
Posty: 492
Rejestracja: 12 października 2002

Nieprzeczytany post 06 marca 2003, 16:57

ja mysle ze mooglby jeszcze byc powolany Tacchinardi bo ostatnio prezentuje sie naprawde swietnie !


Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 06 marca 2003, 17:06

YoUri` pisze:ja mysle ze mooglby jeszcze byc powolany Tacchinardi bo ostatnio prezentuje sie naprawde swietnie !
Tak jest .. rzeczywiście zapomniałem go wymienić :oops: jest o niebo lepszy od słabych w tym sezonie Tommasiego, Gattuso czy Zauriego.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 marca 2003, 17:50

alessio napewno zasluguje na powolanie i jak dalej bedzie gral w juve swoje to na pewno je dostanie


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
ODPOWIEDZ