Ranking FIFA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Peja48

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 575
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2003, 15:14

ehhhhhhhhhhh powiedzcie mi kto ustalał ten ranking Włosi powinni być w pierwszej 7 :evil:


Solo Grazie Grande Forza Juve :D :8
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 września 2003, 12:30

Po co sie martwić jakimiś rankingami i tak piłkarskie umiętności weryfikuje boisko, a nie garstka ludzi układająca jakieś zestawienia, używając sobie tylko znanych metod.
A to że USA jest tak wysoko to herezja, za którą powinno się palić na stosie :wink: .


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 09 października 2003, 12:05

Mam nadzieję że włosi pokażą na co ich stać na stadionach w Portugalii.


mariokit

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2003
Posty: 52
Rejestracja: 11 września 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2003, 21:46

Czegoś nie rozumiem jeśli brano pod uwagę mistrzostwa świata to czemu holandia jest tak wysoko(choc osobiście uważam ze zaslugują na perwszą czwórkę) ????? Poprostu rzenujące.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 listopada 2016, 12:20

Polska w najnowszym notowaniu rankingu FIFA - po raz pierwszy w historii - wyprzedzi Włochy...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2016, 22:31

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Polska w najnowszym notowaniu rankingu FIFA - po raz pierwszy w historii - wyprzedzi Włochy...
Nie ma to jak odgrzebać temat po... 13 latach :smile:

Ale może i dobrze, bo 99% userów na tym forum żyje ciągle w przeświadczeniu, że Polskę od Italii dzielą lata świetlne a wymienianie jakiegokolwiek Polaka (poza Lewym) w kontekście transferu do Juve to szczyt obrazy dla Naszego klubu. Strasznie to przykre i jeśli istnieje jakaś definicja "polaczkowatości" (nie rozumiem, dlaczego ktoś próbuje pisać ten wyraz wielką literą) to zachowanie jakie opisałem wyżej, można dawać jako jej podręcznikowy przykład.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 listopada 2016, 01:38

Serio jara kogoś na tym świecie jeszcze ranking FIFA czy UEFA?

Absurd goni absurd. Jeden ranking głupszy od drugiego.

Włosi od 54 meczów są niepokonani w eliminacjach. Ostatni mecz o punkty na swoim terytorium przegrali w... XX wieku. Co dwa lata grają na każdym wielkim turnieju. Średnio co 6 lat wracają do domu z jakimś medalem.

EURO 2016 zakończyli w tej samej fazie co Polska. Strzelając dwa razy więcej bramek niż Polska i grając z lepszymi przeciwnikami, w znacznie trudniejszej części drabinki. Oczywiście niekorzystne losowanie zapewne zawdzięczają cudownym rozstawieniom, które zawdzięczają pseudo rankingowi FIFA, gdzie m.in. Walia i Rumunia były przed turniejem wyżej od wicemistrzów Europy xD

Rzeczywiście Włosi mają czego zazdrościć Polsce :rotfl:


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 listopada 2016, 02:08

No niestety, musi nas jarać ten ranking, bo on decyduje o tym, z którego koszyka będziemy losowani... Jakkolwiek beznadziejny by nie był.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 18 listopada 2016, 03:40

Ja pamiętam jak Egipt był w ścisłej czołówce rankingu FIFA a nie łapał się nawet na mundial. Jakoś tę punktację trzeba robić. Ten ranking jest nieco na zasadzie - "Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz."
Ktoś ma jakiś inny pomysł, jakoś trzeba klasyfikować drużyny. Co? Specjalna komisja może ma siadać i stwierdzać kto jest lepszy od kogo i dlaczego? Wtedy to dopiero byłyby kontrowersje i korupcje...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 listopada 2016, 13:29

Nie wiem, jak dokładnie wygląda liczenie punktów w obecnym rankingu, więc może mój pomysł to będzie jego kalka :P, ale ja bym zrobił tak jak w tenisie, gdzie po prostu dostaje się punkty za wygrane mecze, eliminacje, turnieje i mecze towarzyskie (choć tutaj zrezygnowałbym z ich punktowania), a potem trzeba je obronić w przyszłym roku (turnieju itp.). W zależności od rangi imprezy, punkty odpowiednio by rosły (np. pojedyncza wygrana w eliminacjach do Mistrzostw Europy byłaby kroplą w porównaniu do wygrania Mistrzostwa Świata).

Tylko problemem są tutaj strefy - taka OFC na przykład ma się nijak do naszej UEFY czy nawet głupiej CAF. Dodatkowo strefy te mają różne systemy eliminacji (rundy, grupy) i różną liczbę drużyn narodowych, a co za tym idzie meczów. Ale i tak nie wydaje mi się, że nie można by skorzystać z jakiegoś wzoru, który odpowiednio by te punkty dzielił i mnożył.

Takie moje luźne pomysły, bez większego wgłębiania się szczegóły. Ogólnie jest dużo propozycji, najbardziej znaną, szeroko i szczegółowo opisaną jest chyba Ranking Rylskiego


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 listopada 2016, 15:51

@DonPatch: każda strefa ma swój przelicznik od wygranego meczu itp itd

ostatnio stwierdziłem, że problem rankingu FIFA dotyczy tylko Europy a przynajmniej jej w największym stopniu - na innych kontynentach najlepsi grają z najlepszymi co rok/dwa, w przykładowej Ameryce Południowej w eliminacjach każdy gra z każdym, w Północnej i Afryce jest sieć eliminacji, kilka faz grupowych po 4 zespoły w grupie i ostatecznie też najlepsi grają ze sobą... u nas natomiast 80% rankingu to losowanie, tak jak pisał ktoś wyżej dobre losowanie i wyżej Włochów masz Rumunię i Walię, ze dwa lata temu Belgia była przecież na 1 miejscu, Bośnia była w 1 koszu, Chorwaci zakończyli ostatnie eliminacje za Włochami a na kolejne byli w koszyku wyżej, Grecja dzięki 5 szczęśliwym losowaniom po jednym dobrym turnieju była 5 razy w pierwszym koszyku bo nie byli w stanie z niego spaść mimo swojej przeciętności, europejskich patologii jest mnóstwo i być może pomogłaby w tym ta cała Liga Europy czy jak to tam się miało nazywać ale jakoś nie słyszałem ostatnio nic w tym temacie więc pewnie upadł ten pomysł a szkoda, dalej Polska losowana z 3 kosza będzie mogła trafić na Rumunię i Danię... i w drugą stronę - kiedyś to Polacy trafią na taką Polskę z 3 kosza czy Włochów z 2 samemu będąc w pierwszym, nijak nie przełoży się to jednak na siłę zespołów na starym kontynencie

do tego dochodzi taka patologia jaka miała miejsce przed losowaniem tych eliminacji gdzie gdybyśmy nie zagrali z Grekami były 2 koszyk - a tak, przez to że zagraliśmy w ogóle mecz spadliśmy do 3 bez względu na jego wynik :facepalm: przecież to nie ma nic wspólnego z rywalizacją, ze sportem

dlatego pisanie o tym, że więcej polaków mogłoby grać w Juve bo są wyżej w rankingu to jakiś żart lub niewiedza, Chile jest na 5 miejscu ale jakoś poza Sanchezem i Vidalem nie widzę tu chętnych na przygarnięcie np Isli, z Walii poza Balem pewnie nikogo byśmy nie brali ale za to z Polski.. o z Polski to pół kadry do Juve, drugie pół ze Szwajcarii a rezerwowi z Meksyku :rotfl:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ