Copa America

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2021, 15:32

Argentyna chyba mocna w tym roku ? Myślałem że Urugwaj zajdzie dalej, kadrowo to chyba top 3 w Ameryce Południowej.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2021, 15:47

Viking pisze:
05 lipca 2021, 15:32
Argentyna chyba mocna w tym roku ?
Na tym turnieju im dalej w las tym lepiej. Zaczęła się zazębiać współpraca między Messim, a resztą ofensywy. Co do siły kadry możesz ocenić sobie sam: https://www.transfermarkt.pl/argentinie ... erein/3437 Jak dla mnie całkiem spoko, ale bez rewelacji. Większość piłkarzy ze średnio-wysokiej półki. W najbliższym czasie potrzebna będzie wymiana pokoleniowa w ataku. Z tym samym problemem będzie mierzył się Urugwaj, który musi poszukać nowej tożsamości. Trzeba odciąć pępowinę i podziękować: Muslerze, Godinowi, Caceresowi, Suarezowi i Cavaniemu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 12:18

Wygląda na świetny mecz z dużą dawką emocji. Emiliano Martinez królem konkursu rzutów karnych.



Messi murowanym faworytem do MVP z 4 golami i 5 asystami. Lautaro w pierwszych 3 meczach 0 goli, w kolejnych 3 meczach 3 gole.


Przed nami już tylko finał, jakiego chyba każdy się spodziewał: Argentyna - Brazylia w niedzielę o 02:00. Na początku turnieju w ciemno stawiałbym na Canarinhos, ale to Albicelestes są na fali wznoszącej.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 lipca 2021, 10:04

Po 28 latach posuchy Argentyna sięgnęła po trofeum. Ciężko mi napisać o emocjach w finale, bo trochę przysypiałem :prochno: Mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, a wraz z upływem drugiej połowy robił się coraz bardziej brzydki pod względem starć i częstego przerywania gry. W końcówce Messi dostał patelnie i powinnien zamknąć wynik, ale fatalnie wyszła mu próba przełożenia Edersona.



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ