Euro 2020

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2021, 18:48

Widzę Ceferin kontynuuje włażenie w dupę Angolom żeby odwdzięczyć się za poparcie przeciwko Superlidze: https://www.meczyki.pl/newsy/polfinaly- ... e/169149-n


UEFA: Euro w całej Europie dla wszystkich
Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 05 lipca 2021, 19:45

Na widok twarzy Ceferina same nieprzyjemne słowa cisną się na usta. Oczywiście, Euro na całym kontynencie to nie jego pomysł, ale miał wystarczająco dużo czasu, powodów i nacisków, by się z tej poronionej akcji wycofać. Nóż się otwiera w kieszeni, jak się pomyśli, że tyle mediów i kibiców trzy miesiące temu robiło z niego obrońcę moralności i futbolowej sprawiedliwości.

Ale oczywiście, podczas tego Euro, gdy "małe" reprezentacje musiały zapieprzać między Baku, Petersburgiem i Londynem, a w decydującej fazie przez swoich kibiców będą wspierani wyłącznie Anglicy, wszyscy pamiętamy o tym, że najważniejsi są fani i promowania "mniejszych" drużyn.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2021, 21:25

Toż to cyrk. Tym bardziej mam nadzieję, że Angole dostaną od Danii. Taka to polityka, poziom zakłamania przebija sufit. Jestem całkowicie przeciwny SL, jednakże coraz częściej się zastanawiam czy może być gorzej. Błazen ze Słowenii.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2021, 16:38

Obrazek


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 lipca 2021, 23:55

Fajnie, że Italia weszła mimo tych męczarni, ale tak po ludzku szkoda mi Alvaro. Zagrał w sumie niezły turniej i walnie przyczynił się do przejścia Chorwacji, dzisiaj też rozruszał Hiszpanów. Ale i tak kibice zapamiętają mu głównie dwa niestrzelone karne i zmarnowana dobitkę z Polską. Znowu się na niego szambo wyleje, mimo tego że Hiszpania grała lepiej z nim niż bez niego.

Co nie zmienia faktu, że karnego strzelił fatalnie i po prostu nie powinien podchodzić do tej 11. Po takim karnym widać, że po prostu wysiadł psychicznie przed strzałem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 00:03

Gdyby nie Morata to nie byłoby dogrywki a karnego nie strzelił też najlepszy zawodnik meczu Olmo. Morata ma słaba psychikę, to wina Luisa ale mnie to nie martwi. Cieszę się, że zagramy w finale głównie za sprawą Juventinich. Berna nawet karnego strzelił nie do obrony dla żadnego bramkarza a o tym, że Loca się zesrał wiedziałem u siebie w domu tak dawało. Najważniejsze, że jest finał mojej ukochanej reprezentacji, trzeba dojechać Ceferinowych, zapijaczonych pupilków.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 00:39

W bólach, ale ważne, że finał osiągnięty. W ostatnim meczu może być paradoksalnie łatwiej - Italia powinna mieć więcej fragmentów, w których mogłaby pokazać swój styl gry, drugiej takiej drużyny jak Hiszpania raczej nie uświadczymy. Jeśli chodzi o drugą parę to trzymam jutro za Danię.

Gdyby nie Morata to by w ogóle Hiszpanii w tej dogrywce nie było, więc niech dadzą już chłopakowi spokój. Generalnie do karnego i tak nie powinien był podchodzić po tym co się ostatnio w jego życiu działo - po krytyce, po groźbach i w końcu w obliczu faktu, że karne były dziś strzelane pod trybuną włoską. Facet strzelał na tym turnieju ważne bramki i nie zasłużył sobie na takie traktowanie. Nawet jeśli nie strzelał to walczył aż miło.

Cieszę się, że Juventini strzelają, że Chiesa po dzisiejszym meczu z MVP. Zawsze przyjemnie być świadkiem dobrej gry naszych.

Italio proszę, dasz radę.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 01:14

Gdyby Morata grał od początku, Włosi mieliby marne szanse na zwycięstwo. Śmiać mi się chce jak słucham idiotów w TV, wskakujących na wagon hejtu. Zamiast zrobić bohaterem Donnarumme to pierdzenie na Morate, który wcześniej doprowadził do jedenastek. Jeśli chodzi o fatalnie wykonane karne, zestawienie otwiera Olmo.

Co do meczu, remis ze wskazaniem na Hiszpanię. "Cudowny środek" Manciniego wyglądał dziś jak zbieranina chłoptasiów.
Kultura gry Hiszpanów to absolutny top. Niby nic wielkiego, na przetrzymanie, ale tworzą sytuacje i potrafią zamęczyć każdego. Dołożą do tego jakiś "czynnik ekstra" i za rok będą grać o złoto.
Chiesa jest szczebel ponad Berardim... Zaraz ktoś napisze, że Berardi był x miesięcy pierwszym wyborem, co z tego? Drabinka turnieju, każdy mecz jest potencjalnie ostatnim. Jednemu wychodzi, drugiemu mniej i to jest znakomity powód, by ten drugi usiadł na ławie. Chyba Mancini myśli podobnie.
Bardzo dobry Emerson, miała być nie wiadomo jaka wyrwa, a było co najmniej godnie.
Spóźniona zmiana Barelli, kopał się po czole prawie całą drugą połowę.
Nie będę się pastwić nad Immobile, na pewno zagrał lepiej niż ostatnio (gorzej się nie da). Wiadomo, ma ograniczenia i nie odciśnie wielkiego piętna na takim meczu. Ale tym razem widział kolegów i coś tam pomógł przy golu. Belotti miał jedną szansę błysnąć - podanie w dogrywce - nie udało się...
Przez długie 120 minut Włosi coś tam stworzyli... Ale głównie mieliśmy "stare Włochy" -- oddanie pola, gol z kontry, miejscami rozpaczliwy autobus.
Rzuty karne były najlepszą konkluzją. Ktoś odpadł, ktoś przeszedł, taki los:).

PS
Berna karny klasa ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 10:06

Różnica między Chiesą a Berardim jest taka, że pierwszy może zrobić coś z niczego, zdobyć gola gdy nie idzie etc ale nie sprawia, że gra Italii jest lepsza, ładniejsza. Berardi natomiast doskonale wkomponowuje się w filozofię dużego posiadania piłki i rozklepywania rywali. Nieporównywalnie lepiej współpracuje z resztą pomocy bo gra bliżej środka bazując na technice a nie szybkości i gdyby na tym turnieju nie oddawał tak koślawych strzałów to nikt tu nie pisałby o FC w kontekście pierwszego składu, chyba że kosztem Immobile. Myślałem już, że w dogrywce się chłopak przełamie po tym jak w polu karnym minął kilku Hiszpanów ale kolejny raz jego strzał został zablokowany.

Hiszpania to wg mnie najgorszy przeciwnik dla tej Italii bo nikt inny nie powinien być w stanie zabrać im piłki a posiadanie jej jest kluczowe dla dobrej gry ekipy Manciniego. Anglia ze środkiem Rice-Phillips nie powinna mieć za wiele do powiedzenia w walce o posiadanie a i ich pragmatyczna gra nie wieszczy by było inaczej. Oni zagrają swoje, Włosi swoje i zobaczymy kto okaże się lepszy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 10:13

A nie mogą Włosi grać bez Ciro "Trzykrotny capocannoniere Serie A, zdobywca Złotego Buta, współdzieli rekord największej liczby strzelonych goli w jednym sezonie na włoskich boiskach" Immobile jak w drugiej połowie? Gość nie daje NIC, nawet piłki nie przytrzyma, nie odegra. Nie wiem czy on ma zadania jak Giroud z ostatnich MŚ, jak tak to w ogóle się z nich nie wywiązuje. Już ten kloc Belotti lepszy do takiej roli...


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 10:40

Sam o tym myślałem, Immobile jest tak bezjajeczny i bezwartościowy dla tej reprezentacji, że lepiej byłoby aby nawet Raspadori sobie za niego pograł, nie byłoby różnicy ale młody przynajmniej jest szybki i zwrotny. Berardi dla mnie jest słaby, poziom niżej od Chiesy i to pokazuje dlaczego nie chce/nie może odejść z Sassuolo i tkwi w nim na amen. Chłop zatrzymał się dawno w rozwoju, nie ma zbyt wygórowanych ambicji a co do techniki, czy on naprawdę jest taki techniczny bo tego nie zauważyłem. Chiesa zawsze gdzie się pojawi sieje popłoch bez względu na to na którym skrzydle gra. Jest szybki, nie boi się oddać strzału, strach go tknąć kiedy jest przy piłce i rywale o tym wiedzą, mają pietra przed nim. Berardi w grupie, z Turcją zagrał poprawnie, później było tylko gorzej a Chiesa, który go zastąpił okazał się kluczowym zawodnikiem w tych decydujących meczach. To jest zawodnik nowoczesny, który bawi się piłką i do zadań taktycznych musiał go dopiero przekonać <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Donnarumma kapitalny bramkarz, nie mogę przeboleć tego, że nie byliśmy w stanie go zgarnąć. Nigdy nie narzekałem na Szczęsnego, którego uważam za dobrego bramkarza ale Dollar to już klasa światowa w wieku 22 lat. Szkoda, że poszedł do nie wymagającej ligi i do śmiesznej drużyny.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 10:50

Donnarummy bardzo szkoda, jesteśmy idiotami że go odpuszczamy. Bramkarz na może nawet i 15 lat, który będzie tylko lepszy. Wojtek już wyżej niż jest nie podskoczy a obecnie są powiedzmy na zbliżonym poziomie żeby nie wywoływać dyskusji, który lepszy.

Immobile wczoraj nie strzelał nic, z Belgią czy Szwajcarią z każdej pozycji, ciężko ogarnąć czy to taka taktyka czy jego decyzje. Na pewno jednak ten poziom to już nie dla niego i to wie każdy kto śledzi Italię od lat.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 11:03



:prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 11:22

Od rana z tego beka jest :D


Obrazek
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2021, 12:52

Luis Enrique po meczu:
Alvaro miał problem z przywodzicielem. To wiele mówi o jego osobowości, że mimo to chciał strzelać karnego.

Szacun dla Alvaro za gola. Bez niego nie doszłoby nawet do dogrywki, co dopiero do karnych.


Obrazek
ODPOWIEDZ