Puchar Narodów Afryki 2017

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2017, 14:36

Dziś startuje Puchar Narodów Afryki, a tu taka cisza, więc zakładam temat. W ogóle ogląda to ktoś? Kogokolwiek ten turniej interesuje? Bo ja osobiście bardzo lubię afrykańską piłkę, a przez to, że nigdy nie znajduję transmisji z CAF CL, to PNA oglądam z dużym zainteresowaniem. W turnieju, odbywającym się w Gabonie, bierzę udział 16 zespołów, podzielonych na 4 grupy:

Grupa A
Gabon
Burkina Faso
Kamerun
Gwinea Bissau

Grupa B
Tunezja
Senegal
Zimbabwe
Algieria

Grupa C
Wybrzeże Kości Słoniowej
Demokratyczna Republika Konga
Togo
Maroko

Grupa D
Mali
Uganda
Egipt
Ghana


Najciekawsza dla mnie jest grupa C, DR Konga to chyba moja ulubiona reprezentacja, chociaż dziwnie tak bez Kidiaby i Kasusuli, ale i tak im będę najbardziej kibicować.
Poza tym bardzo ciekawi mnie postawa nowej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, nie sądzę żeby byli w stanie powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, bo tym zawodnikom dosyć daleko do tamtej drużyny, ale na pewno powalczą.
Togo, z bezrobotnym kapitanem Adebayorem, jest raczej najsłabszą drużyną w grupie i kandydatem do zajęcia ostatniego miejsca, ale biorąc pod uwagę problemy kadrowe Maroka i zmiany w pozostałych reprezentacjach, myślę, że rywalizacja będzie bardzo ciekawa.
  

   Bardzo interesuję mnie też grupa A, głównie ze względu na Gabon z naszym Leminą. Gabońskim kibicom po cichu marzy się ponoć finał, czy stać na to piłkarzy? Myślę, że tak i nawet ucieszyłaby mnie ich dobra postawa, a Lemina też pewnie na tym by sporo skorzystał.
  Kamerun powinien być drużyną z dużym potencjałem, ale dziwne rzeczy dzieją się w tym kraju, powstają konflikty między piłkarzami a federacją, w drużynie atmosfera też raczej nie najlepsza, co było dobrze widać na ostatnim mundialu. Teraz też przed turniejem z gry zrezygnowało aż 8 ważnych zawodników, m.in. dwóch bramkarzy- N'dy Asembe i Onana, Matip i Choupo-Moting, za co mogą zostać surowo ukarani, ale jadą Aboubakar, N'Koulou czy Ondoa, więc i tak są nieźli. Ciekawi mnie postawa tego młodego bramkarza, chłopak ma ponoć wielki talent i raczej będzie miał dużo okazji do wykazania się.
  Dla Burkiny Faso to chyba ostatnia szansa na jakiś sukces. Ich siłą powinno być doświadczenie, ale czy stać ich na wiele? Trudno powiedzieć, ale jak w 2013 grali w finale, to faworytami też raczej nie byli.
  Pozostaje jeszcze Gwinea Bissau, czyli kompletny debiutant. Miło byłoby gdyby sprawili jakąś niespodziankę, ale raczej wiele nie należy od nich oczekiwać.

Poza tym jest jeszcze Grupa D z Ugandą, w której grają piłkarze głównie z afrykańskich lig, więc będę ich oglądać zapewne z przyjemnością, z Ghaną, która jest jedngm z kandydatów do końcowego triumfu, z niezłym Egiptem i Mali, które jest typowane na czarnego konia turnieju. No i grupa B z polskim akcentem w reprezentacji Tunezji, silną Algierią, Senegalem, czyli jednym z faworytów i Zimbabwe, które ma spore problemy z krajową federacją piłkarską i jest raczej skazywane na porażkę.

Także zapowiada się ciekawy turniej, dziesiaj gra Gabon z Gwineą Bissau i Burkina Faso z Kamerunem. Niestety żadna polska stacja nie przeprowadzi transmisji z turnieju.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 22:23

No czyli Benatia trochę bliżej powrotu. Porażka w pierwszym meczu z DR Konga. Nasz zawodnik kapitan swojej reprezentacji według Flashscore grał na LO.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 17:34

Czy cos wiadomo na temat Lemina? Dzis nie gra kiedy Gabon przegrywa wazne spotkanie s Burkina Faso.


matti26209

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 stycznia 2006
Posty: 50
Rejestracja: 01 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 18:53

Masakra, włączyłem mecz Pucharu Murzynów i po 30 minutach mam dość futbolu. Więcej płaczu i leżenia na murawie niż gry, nawet bramkarza skurcze łapią :prochno: już za niespełna 10 lat taki poziom czeka na nas na Mistrzostwach Świata :roll:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 19:09

Lemina odpada z pucharu murzynów. Przerwa około dwa tygodnie, problemy z plecami. Nie wiadomo jeszcze czy zostanie tam czy wróci do Turynu się kurować.
http://www.football-italia.net/97070/le ... up-nations


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 23:55

Ogólnie poziom reprezentacyjny obserwowany na podstawie ostatnich MS i ME mnie rozczarowuje. W większości przypadków mecze są po prostu nudne. Nie chcę oceniać czy są dobre czy słabe pod względem taktycznym, ale mówię tutaj o satysfakcji z oglądania. Nie wiem czy to z wiekiem nabiera się krytycyzmu, czy faktycznie mecze z przełomu wieków dawały więcej frajdy.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2017, 10:25

Polska mysl trenererska znow blysnie w PNA. Tunezja prowadzoba przez Kacperczaka pokonala Algeria w meczu ostatniej szanse.
Polak juz w latach 1996-1998 osiagnal bardzo dobrych wynikow z Tunezja, ciekawe jestem jak z nia sobie poradzi po 20 latach.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2017, 22:00

Benatia wroci za kilka dni, Maroko odpadlo po porazka z Egiptem 0-1


ODPOWIEDZ