Copa America 2015

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Dizzee

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2015
Posty: 157
Rejestracja: 29 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 16:07

Copa America 2015

Dzisiejszej nocy oczy całego piłkarskiego świata będą zwrócone na Estadio Nacional w Santiago, gdzie reprezentacja Chile zmierzy się z Ekwadorem w meczu otwarcia tegorocznego CA.

Transmisję z turnieju przeprowadzi jak zwykle TVP, dodatkowo wszystkie mecze będą dostępne na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Plan transmisji
http://sport.tvp.pl/20393572/copa-ameri ... transmisji

Oficjalna strona turnieju
http://www.ca2015.com/en



Macie swoich ulubieńców? Ja będę kibicować Chile, najwyższy czas żeby chyba najzdolniejsze piłkarskie pokolenie w tym kraju wygrało poważne trofeum, oprócz tego liczę na dobry występ Wenezueli, która personalnie wygląda lepiej niż 4 lata temu gdy awansowała do półfinału l i również w tym roku może być czarnym koniem rozgrywek.

Faworyci? Oprócz wymienionego Chile, jak zawsze Brazylia, Argentyna z fantastycznym atakiem Messi, Tevez, Aguero, Kolumbia i Urugwaj. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek z tej piątki odpadł przed fazą półfinałową, wyłączając sytuację gdy zagrają bezpośrednio ze sobą, chociaż Copa America rządzi się swoimi prawami i niespodzianki w stylu Hondurasu w 2001 czy Peru i Wenezueli w 2011 stoją na porządku dziennym. Szkoda, że dla Meksyku ważniejszy jest Złoty Puchar Concacaf i do Chile przylatuje reprezentacja złożona głownie z graczy drugiego sortu, bo też zawsze byli groźni dla najlepszych.


Naszła mnie też taka refleksja, że pod względem siły ofensywnej drużyn, Copa America jest bardziej naszpikowana gwiazdami niż bardziej cenione Mistrzostwa Europy.Każdy faworyt dysponuje napastnikami ze światowego topu: Neymar, Sanchez, Tevez, Messi, Aguero, Higuain, Cavani, Suarez, Bacca, Falcao, Martinez


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 16:25

To już dziś? Zupełnie zapomniałem. Fajnie, bo przynajmniej będzie co robić późnym wieczorem. :-D


Obrazek
Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 16:40

Od zawsze Urugwajowi kibicuję - pewnie to przez Wołka i jego felietony :-D
Ale nie widzę siły żeby Argentyna nie wygrała. W końcu kiedyś ta dziwna seria musi minąć (prawda? :D)
Ale wymarzony finał Chile - Urugwaj. tylko w strefie marzeń niestety :wink:


juventino2

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 lipca 2007
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 16:40

Vidal nie zdąży na pierwszy mecz z Ekwadorem . Problem z podróżą, przesiadki w Madrycie i tak... Może to i lepiej ?


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 16:44

Dizzee pisze: Macie swoich ulubieńców?
W czasie Copa jestem zazwyczaj za Argentyną. Trzymam szczególnie kciuki za Roberto Pereyrę. Jestem ciekawy, jak Martino to wszystko poukłada i pogodzi - Messi, Aguero, Higuain, a jeszcze Lavezzi i Tevez w odwodzie.

Niby stara prawda piłkarska głosi, iż Argentyna w wersji "All-Stars" daje zawsze ciała, a Argentyna "taka se" wygrywa, ale nie wiem, czy tyczyło się to tylko MŚ i czy jest to faktycznie prawda ;)

EDIT:

Oho szykuje się gratka:
Turniej skomentują: Dariusz Szpakowski (m.in. mecze Brazylii w fazie grupowej), (...)
Jeszcze niech do pomocy dadzą mu Wołka i kabaret w komplecie :D


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 17:59

Mogę prosić o przybliżenie zasad odnośnie fazy grupowej? Jakie kryteria decydują o wyjściu z grupy (chodzi mi tutaj o wyjście z 3-go miejsca)?


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 18:05

Również jestem za Argentyną, chociaż wolałem czasy gdy w ich składzie po boisku biegali Batistuta, Ariel Ortega, Crespo Veron czy bramkarz Carlos Roa.Pamietacie go? Gościu wstąpił do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i zgodnie ze swymi przekonaniami religijnymi nie grał w piłkę w piątki wieczorem i w sobotę. Fakt ten zaważył na decyzji o zakończeniu kariery piłkarskiej Ogółnie przywrócił bym skład np. z MŚ Francja 98 :) Piękne czasy :)

Oczywiście kciuki również będą trzymane za Ci Ci Ci Le Le Le viva Chile! :rotfl: :prochno: :D


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 18:13

Brazylia i Argentyna, choć kibicuje tym drugim. Finał marzeń Kolumbia-Argentyna.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 21:53

Chile i Kolumbia, potem Urugwaj.
W ogole będzie/jest/ jakis skarb kibica Copy takie gazetowy bo chętnie bym przytulił. Dzisiaj czekam do 1.30 czy dotrwam wątpie, ale będę probowal codziennie:)


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 23:34

heh temat zakłada kibic Interu czemu mnie to nie dziwi ;) Copa? oby nie wygrana Brazylii, cieszących się mor..twarzy Alvesa i Neymara nie zniosę, to już po stokroć Argentyna, małe pocieszenie po mundialu.

Vidal nie zagra? a to dziś jednak idę spać ;)


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2015, 23:44

PrzemasJuve pisze:heh temat zakłada kibic Interu czemu mnie to nie dziwi ;) Copa? oby nie wygrana Brazylii, cieszących się mor..twarzy Alvesa i Neymara nie zniosę, to już po stokroć Argentyna, małe pocieszenie po mundialu.

Vidal nie zagra? a to dziś jednak idę spać ;)
Alvesa nie ma w kadrze.

Dziwi mnie ta kadra. Wiadomo, że jakiś wstrząs musiał nastąpić, ale żeby z miejsca pozbywać się w kadrze takich graczy jak Oscar, Marcelo, Luiz Gustavo to trochę słabo. Plus za powołania takich graczy jak Miranda, Danilo, Casemiro, Coutinho czy Fabinho. Uważam, że solucja tych nieobecnych z tą częścią, która jest nowa w kadrze plus stali bywalcy typu Thiago Silva, David Luiz, Neymar czy Willian może dać w przyszłości naprawdę silną Brazylię.

I tak nic nie przebije ataku Argentyny.


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 00:18

Vidal oczywiście dzisiaj zagra, przecież trenował ostatnio normalnie z reprezentacją, siedział na konferencji. Isla też ma się pojawić w pierwszym składzie.

Mocno się nastawiam na ten turniej, trochę mniej na słuchanie Wołka. Wydaje mi się, że godziny meczów i tak są bardziej 'europejskie' niż w poprzednich edycjach, bo coś mi się wydaje, że 4 lata temu to czasami i do piątej grali.

Ciekawostka - 5/12 selekcjonerów to Argentyńczycy.
zoff pisze:Alvesa nie ma w kadrze.
Jest - w ostatniej chwili doszedł za kontuzjowanego Danilo. W sensie Dani, z Barcelony - bo Diego z Valencii połamany, a szkoda.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 00:28

W ogole w weekendy mecze nawet o 21. wiec raczej przyjemna pora na oglądanie. Nawet 23.30 jest bardzo spoko, no bardziej spoko niż 15.00 czy 17.00.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 00:39

Robaku pisze:W ogole w weekendy mecze nawet o 21. wiec raczej przyjemna pora na oglądanie. Nawet 23.30 jest bardzo spoko, no bardziej spoko niż 15.00 czy 17.00.
Niby tak, ale z kolei prawie cała faza play-off o 1:30, niektóre hity fazy grupowej też.

Swoją drogą, właśnie odkryłem, że za rok też odbędzie się Copa America, tym razem w... USA :prochno: Turniej zaplanowano na 3-26 czerwca, a od 10 czerwca do 10 lipca trwa Euro 2016. Football overload.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 00:42

bendzamin pisze: Swoją drogą, właśnie odkryłem, że za rok też odbędzie się Copa America, tym razem w... USA :prochno: Turniej zaplanowano na 3-26 czerwca, a od 10 czerwca do 10 lipca trwa Euro 2016. Football overload.
Zawsze byłem zwolennikiem, żeby Copa America obejmowała obie Ameryki. 16 zespołów. Duży turniej z udziałem Meksyku, USA, Kostaryki czy Hondurasu
bendzamin pisze:
zoff pisze:Alvesa nie ma w kadrze.
Jest - w ostatniej chwili doszedł za kontuzjowanego Danilo. W sensie Dani, z Barcelony - bo Diego z Valencii połamany, a szkoda.
Bravo za czujność 8)


Obrazek
ODPOWIEDZ