El. do MŚ 2014 - strefa europejska

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 października 2013, 20:57

zahor pisze:Przypuszczam też że podział na koszyki na podstawie rankingu FIFA jest lepszy niż mechanizm obowiązujący na Mistrzostwach Europy. Na ostatniej takiej imprezie cztery z pięciu najsłabszych ekip znalazły się w jednej grupie. Na mundialach tego typu cyrków jednak raczej nie ma.
mylisz się, w MŚ jest rozstawiany tylko pierwszy koszyk a reszta idzie na podstawie kontynentów tak więc rozstawienie go na podstawie ostatnich prawdziwych osiągnięć byłoby dużo lepszym rozwiązaniem niż branie pod uwagę tego śmiesznego rankingu...

jedno słowo odnośnie tego rankingu jeszcze jako ciekawostkę - jeśli San Marino wygrałoby wszystkie mecze w następnych eliminacjach byłoby nr 1 w rankingu i to pewnie z dużą przewagą... ;] (no może trochę przesadziłem ;) )

ps. ten Elo ranking dużo lepszy chociaż też ma minusy - prawdopodobnie nie rozróżnia meczów towarzyskich od tych o punktu skoro Brazylia jest na 1 miejscu (wersja angielska wiki podaje stan na 13 października)
Ostatnio zmieniony 16 października 2013, 07:33 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
frequenweiche

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lipca 2013
Posty: 32
Rejestracja: 27 lipca 2013

Nieprzeczytany post 15 października 2013, 23:02

ktoś oglądał mecz Francji? Jak zagrał Pogba?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 11:09

zachwyty nad belgami trochę odciągają uwagę od bośni i hercegowiny, która również wyhodowała ciekawą generację piłkarzy i nie wiem, czy im więcej nie bić brawo. Gdyby mundial grano w europie, być może któraś z tych drużyn mogła by sprawić niespodziankę (jak chorwaci w 98r), w brazylii dojście do ćwierćfinału będzie sukcesem. propsy też dla islandii, kolejny kraj odjeżdża nam piłkarsko. no i życzę francuzom odpadnięcia w barażach.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 12:43

pan Zambrotta pisze:propsy też dla islandii, kolejny kraj odjeżdża nam piłkarsko
na jakiej podstawie tak twierdzisz? ;) bo mieli w grupie Słowenię i Norwegię oraz Szwajcarię? ;) Jak chcesz to porównać do grupy Polaków? :) za dobre losowanie podczas Euro zapłaciliśmy losowaniem w tych eliminacjach, minute po nim było wiadomo, że nie awansujemy
pan Zambrotta pisze:i życzę francuzom odpadnięcia w barażach.
jakaś głębsza nienawiść? ;)
mają pecha bo co eliminacje mają w grupie jakąś Hiszpanię z pierwszego kosza i ni w ząb nie mogą awansować do niego z powrotem, podobnie jak Portugalia zresztą... oba przypadki także pokazują fatalne naliczanie tych punktów w rankingu... w kolejnych eliminacjach Grecja i Szwajcaria znów będą rozstawiane... i znów jakaś Islandia trafi do nich do grupy a ty później napiszesz, że kraj ten odskakuje komuś piłkarsko ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 12:58

Uważam, że mając w grupie szwajcarię, norwegię, albanię, cypr i słowenię również pałętalibyśmy się w okolicach przedostatneigo miejsca, a co dopiero awansować do baraży. Nie czarujmy się, bo pewnie Islandia w tych barażach polegnie, ale obecnie to i tak za wysokie progi jak dla ekipy fornalika.

może nie głębsza, ale nigdy ich nie lubiłem, za mś 98 i euro 2000 kiedy eliminowali włochów.

ciekawostka:
Nieoficjalny podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Euro 2016:

1: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Grecja, Portugalia, Rosja, Bośnia i Hercegowina
2: Szwecja, Ukraina, Chorwacja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia
3: Serbia, Turcja, Słowenia, Rumunia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Austria, Czarnogóra
4: Armenia, Polska, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Islandia
5: Białoruś, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr
6: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar

:prochno:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 15:46

BiH pierwszy koszyk, a oni w życiu nie grali na żadnym turnieju.
Trzeba przyznać, że 5 ostatnich losowań układało się po naszej myśli, unikaliśmy w grupach prawdziwych gigantów, a co jeśli teraz dostaniemy grupę śmierci? Co zrobi nowy selekcjoner? Obojętnie kto nie przyjdzie to zadanie będzie miał arcytrudne.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 18:13

Bruce Badura pisze:BiH pierwszy koszyk, a oni w życiu nie grali na żadnym turnieju.
Trzeba przyznać, że 5 ostatnich losowań układało się po naszej myśli, unikaliśmy w grupach prawdziwych gigantów, a co jeśli teraz dostaniemy grupę śmierci? Co zrobi nowy selekcjoner? Obojętnie kto nie przyjdzie to zadanie będzie miał arcytrudne.
Tutaj w ogóle nie ma co na dzień dzisiejszy dywagować. Od 2008 roku w meczach o punkty wygraliśmy 2 razy z Czechami i Mołdawią. Aha i jeszcze 4 razy z San Marino :bravo: To jest jakiś skandal, tym bardziej że parę nazwisk w kadrze jest i coś z tego powinno dać się ulepić. Nie ma znaczenia do jakiej grupy trafimy, tutaj potrzebna jest praca od podstaw. Bo przez kolejne 40 lat największym wydarzaniem w historii polskiej piłki nadal będzie mecz którego nawet nie wygraliśmy i człowieku który powstrzymał Anglię.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 22:11

"5 ostatnich losowań układało się po naszej myśli"??? wg mnie Polska teraz miała bardzo trudną grupę (kto przy zdrowych zmysłach chciałby trafić na Ukrainę i Anglię? można było gorzej ale i dużo lepiej) a to co pisze Zahor... no proszę cię, spójrz na twoje nowe kosze drużyn tamtej grupy i naszej ;] zobacz jakikolwiek ranking, powiedz mi na ilu turniejach były te drużyny w ostatnich 10 latach :) cokolwiek co mogłoby poprzeć twoje "uważam" ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 22:33

Maly, możesz sobie krytykować ranking FIFA, ale nikt nic wyraźnie lepszego nie wymyślił i raczej prędko nie wymyśli. Podobnie, możesz się nabijać ze sposobu, na jaki drużyny są rozdzielane do koszyków na Mistrzostwach Świata, ale ja będę się trzymać tego że system ten nie działa źle - nie pamiętam żeby na tej imprezie była kiedyś jakakolwiek grupa tak żenująco słaba, jak grupa A na ostatnich ME. Piszesz coś o ostatnich 10 latach. Dlaczego nie 50? Dyskusję wstrzymuję do czasu, aż zaproponujesz algorytm lepszy niż obecnie stosowany, niedopuszczający do istnienia jakichkolwiek kuriozalnych sytuacji.

Swoją drogą, skoro już przy tych koszykach jesteśmy, gratuluję Włochom frajerstwa. Nie wiem czy to kwestia minimalizmu i braku umiejętności zmotywowania się kiedy nie jest to absolutnie konieczne, czy też braku przewidywania, ale remisując z Armenią Italia straciła pierwszy koszyk na mundialu na rzecz Szwajcarii. Brawo panowie, brawo.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 23:32

jak to wyliczyłeś skoro awansowali na 4 miejsce?

EDIT: nie wiem czemu spojrzałem na datę październikową
Ostatnio zmieniony 17 października 2013, 07:35 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 października 2013, 23:37

Maly pisze:jak to wyliczyłeś skoro awansowali na 4 miejsce?
Last Updated 12 Sep 2013

Ja nic nie wyliczałem, natomiast Szwajcarzy wczoraj jednym okiem patrzyli na mecz ich reprezentacji, a drugim na to co wyczyniają Włochy i dzisiaj w każdym artykule na temat eliminacji podkreślają że te wyniki dadzą im awans do pierwszego koszyka. Jeżeli nie wierzysz, mogę zaraz znaleźć i zacytować pierdyliard newsów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 08:04

a orientujecie się czy to prawda, że taki sposób obstawiania koszyków FIFA wymyśliła dopiero w tym miesiącu?

Niezłe jaja bo ktoś kto miał najtrudniejszych przeciwników na początku eliminacji to te najważniejsze dla rankingu mecze (bo dają najwięcej punktów) "nie są" nawet brane pod uwagę ;) pomijając już fakt, że to jak zmienianie zasad w trakcie turnieju bo przecież turniej rozpoczął się w momencie wylosowania grup eliminacyjnych... no ale widocznie trzeba było upchać jakoś 4 drużyny z Ameryki Południowej do pierwszego kosza ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 10:00

Maly pisze:a orientujecie się czy to prawda, że taki sposób obstawiania koszyków FIFA wymyśliła dopiero w tym miesiącu?
Nie, to nieprawda. Już od dawna było wiadomo że pierwszy koszyk będzie ustalany na podstawie październikowego rankingu FIFA - nie listopadowego, żeby nie dawać bonusu drużynom grającym w barażach. Skąd informacja że cokolwiek uległo zmianie?
Maly pisze:Niezłe jaja bo ktoś kto miał najtrudniejszych przeciwników na początku eliminacji to te najważniejsze dla rankingu mecze (bo dają najwięcej punktów) "nie są" nawet brane pod uwagę ;)
Brane są mecze z ostatnich czterech lat, więc tak średnio trafiłeś. Co prawda te z ostatniego roku mają większą wagę niż wcześniejsze, ale eliminacje gra się z tego co mi wiadomo systemem mecze-rewanże, więc raczej nie da się zagrać na początku dwóch meczów z najtrudniejszym rywalem, a na finiszu dwa razy opędzlować outsidera.
Maly pisze: pomijając już fakt, że to jak zmienianie zasad w trakcie turnieju bo przecież turniej rozpoczął się w momencie wylosowania grup eliminacyjnych... no ale widocznie trzeba było upchać jakoś 4 drużyny z Ameryki Południowej do pierwszego kosza ;)
Ja wiem że nie ma to jak zacząć dzień od ponarzekania na FIFA i zwęszenia spisku, ale tym razem niestety pudło. Obecny system ustalania rankingu został opracowany w 2006 roku, czyli jeszcze przed rozpoczęciem ewentualnych eliminacji.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 10:56

zahor pisze:Już od dawna było wiadomo że pierwszy koszyk będzie ustalany na podstawie październikowego rankingu FIFA - nie listopadowego, żeby nie dawać bonusu drużynom grającym w barażach. Skąd informacja że cokolwiek uległo zmianie?
stąd:
http://www.cbc.ca/sports/soccer/fifa-ra ... -1.2075399
The decision to allocate the other seven seeds by the October rankings alone was agreed on by the FIFA executive committee only this month.
podobną informację podawały inne media angielskojęzyczne, do tej pory zawsze brane pod uwagę były występy na poprzednich MŚ etc a teraz nie i o tę zmianę chodzi ;] tu link po polsku:
http://sport.tvp.pl/12606706/fifa-zdecy ... s-mundialu

poza tym piszesz, że ranking dotyczy 4 lat wstecz ;) wszystko fajnie ale czy wczytywałeś się w zasady?:) mecze sprzed roku (czyli z z 2 do 4 pierwszych kolejek eliminacji) mają dwa razy mniejsze znaczenie niż te rozgrywane później ;) czyli najlepiej było grać pierwsze mecze z ogórami, a dopiero później z najlepszymi z grupy żeby punktów było więcej na koniec a nie w trakcie eliminacji

Francja przez ranking i granie w 5 zespołowej grupie nie będzie rozstawiona w barażach więc tak... wstałem rano i szukam spisków :D


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 11:13

Maly pisze: podobną informację podawały inne media angielskojęzyczne, do tej pory zawsze brane pod uwagę były występy na poprzednich MŚ etc a teraz nie i o tę zmianę chodzi ;]
Aha, no to spoko, nie zrozumiałem Cię.
Maly pisze: poza tym piszesz, że ranking dotyczy 4 lat wstecz ;) wszystko fajnie ale czy wczytywałeś się w zasady?:) mecze sprzed roku (czyli z z 2 do 4 pierwszych kolejek eliminacji) mają dwa razy mniejsze znaczenie niż te rozgrywane później ;) czyli najlepiej było grać pierwsze mecze z ogórami, a dopiero później z najlepszymi z grupy żeby punktów było więcej na koniec a nie w trakcie eliminacji
A tutaj z kolei chyba Ty nie zrozumiałeś mnie. Napisałem przecież że mecze grane w przeciągu ostatniego roku mają największą wagę, ale od razu wyjaśniłem dlaczego system nie jest jakoś straszliwie krzywdzący. Nie zagrasz wszystkich meczów z ogórami na samym początku, bo rewanż grasz jakieś pół roku po drugim meczu. Przykładowo - kadra Fornalika rok temu grała po jednym meczu z Anglią, Czarnogórą i Mołdawią, a w przeciągu ostatniego roku rewanże z tymi drużynami i po dwa razy z Ukrainą i San Marino. Czy to jest jakoś straszliwie krzywdzące/promujące ją rozstawienie w kontekście zbierania punktów do rankingu FIFA? Czy jest jakiś zespół, który został straszliwie poszkodowany przez to, że najcenniejsze punkty zostały obcięte o połowę, bo są już sprzed roku? Albo odwrotnie, czy jakaś drużyna straszliwie na tym zyskała? I jeszcze inna kwestia - jakie rozwiązanie proponujesz w zamian, żeby było sprawiedliwiej? Bo chyba nie muszę Ci tłumaczyć jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> byłoby branie z taką samą wagą wyników z ostatnich czterech lat?


ODPOWIEDZ