El. do MŚ 2014 - strefa europejska

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 09:48

Weszło! pisze:brak medalu na mistrzostwach będzie rozczarowaniem
:D :D :D
jaką oni mieli grupę? kto ich zweryfikował? z kim znaczącym wygrali? jak znam życie nawet z grupy nie wyjdą ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 13:38

Też myślę, że to taki Czarny Koń robiony na siłę (tak jak Polska na EURO2012). Może coś ugrać, więcej niż się spodziewamy (np 1/8), ale wątpię by bezpośrednio walczyli o medale.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 14:25

Mehehehe pisze:Też myślę, że to taki Czarny Koń robiony na siłę (tak jak Polska na EURO2012).
Z Polski był robiony czarny koń? Chyba przez Smudę i jego dziennikarskich przydupasów. Nie przypominam sobie żeby jakieś szanujące się zagraniczne magazyny sportowe przeprowadzało analizy, z których wynikało że Polacy powinni walczyć z najlepszymi. Pamiętam natomiast że kiedy zbliżało się losowanie grup, Niemcy, Włosi, Portugalczycy, Anglicy i ogólnie wszyscy chcieli trafić na kadrę Smudy, a nie na Ukraińców. Z Belgów czarnego konia robić nie trzeba, jak się popatrzy na nazwiska w kadrze to od razu widać że drużyna ma potencjał i może ugrać sporo.

Ale właśnie, potencjał, a nie zweryfikowaną jakość i ugrać może, a nie musi. Typowanie gdzie daleko zajdą Belgowie na MŚ uważam za tak samo bezsensowne jak zgadywanie przed sezonem co Juventus ugra w LM (ćwierćfinał? a może raczej półfinał? nie, raczej ćwierćfinał), więc autor tekstu raczej się zbłaźnił pisząc o tym rozczarowaniu. Dla mnie to jest zespół z drugiego szeregu. Nie stawiałbym go na równi z Hiszpanią czy Brazylią, ale myślę że Anglii czy Portugalii nie ustępują. Przy czym o ile tamte dwa zespoły powyżej/poniżej pewnego poziomu raczej nie wskoczą/spadną, o tyle Belgia jest dla mnie bardziej nieprzewidywalna.
Maly pisze:i tak na ich korzyść przemawia fakt, że nie trafią do "czwartego koszyka" w którym by pewnie byli na ME, a jedynie do kosza "europejskiego"...
To potwierdzone info? Bo mi się wydaje, że skoro są obecnie na 6. pozycji w rankingu FIFA, to z dużym prawdopodobieństwem razem z Brazylią, Hiszpanią, Argentyną, Niemcami, Włochami, Kolumbią i Urugwajem tworzyć będą pierwszy koszyk.
Ouh_yeah pisze:Jakim cudem oni są na szóstym miejscu w rankingu? Tam się fejm dolicza, czy co?
No ja bym powiedział że jest to ściśle związane z ich dokonaniami w eliminacjach. Co prawda Holendrzy radzą sobie niewiele gorzej, ale oni mieli w grupie wyraźnie niżej notowane zespoły. Portugalczykom i Anglikom szło gorzej, drużyny z Ameryki też często gubiły punkty. Nie wiem jak wygląda kwestia sparingów, tam też kilka punktów w rankingu można zyskać.
Ostatnio zmieniony 14 października 2013, 16:32 przez zahor, łącznie zmieniany 3 razy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 14:30

i tak na ich korzyść przemawia fakt, że nie trafią do "czwartego koszyka" w którym by pewnie byli na ME, a jedynie do kosza "europejskiego"... ale ogólnie jest to na tyle niedoświadczona i młoda drużyna, że przy wylosowaniu jakiegoś Chile może okazać się, że to jednak nie ten poziom (pogoda także nie będzie sprzymierzeńcem europejczyków) co chociażby Chorwacja ;] bo w meczu z kimś z pierwszego kosza faworytem raczej nie będą i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości prawda...?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 16:15

Jakim cudem oni są na szóstym miejscu w rankingu? Tam się fejm dolicza, czy co?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 17:50

Takim, że od 2 lat punktują w oficjalnych meczach FIFA.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 18:17

o ja cię ;) to będą jednak w pierwszym koszyku rozstawiani... masakra...

@up: myślałem, że ten ranking przedstawia coś więcej niż ostatnie 13 miesięcy ;) bo przecież nie od 2 lat skoro nie grali na ME

EDIT: ten ranking to jakiś żart, przecież po wrześniowych wygranych i teraz oni awansują jeszcze wyżej, coś się komuś musiało pomylić, nie grali kilka razy z rzędy na żadnej imprezie i nagle będą w top 5 po jednych eliminacjach gdzie tak na prawdę nie mieli nikogo z czołówki w grupie...
Ostatnio zmieniony 14 października 2013, 20:57 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 20:45

No to wytłumaczcie mi w takim razie dlaczego np. kadra Janasa, która w eliminacjach do niemieckiego mundialu zgarnęła 24 punkty była najwyżej koło 20 miejsca?

Tak pozmieniali zasady, że gdyby Polska ogoliła teraz w grupie wszystkich oprócz Anglii, to byśmy wskoczyli do pierwszej dziesiątki?


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 21:16

Zasady ustalania pozycji są dość złożone, ale zasadniczo różnica między Belgią teraz a Polską wtedy jest taka, że oni byli w trzecim koszyku, a my w drugim. Oni pokonali drużyny z pierwszego i drugiego koszyka (czyli plasujące się wysoko w rankingu), a my punktowaliśmy drużyny takie jak Austria (ostatnia drużyna z 3. koszyka), Walia (ostatnia z 4. koszyka) i jeszcze słabsze ogóry. Z podobnych względów wysoko plasuje się obecnie Szwajcaria, która startowała z koszyka trzeciego, więc nabiła sobie punkty do rankingu grając (i wygrywając) o stawkę z wyżej notowanymi rywalami.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 22:34

przypadek Belgii pokazuje jak źle jest ta punktacja obliczana - co musiałaby zrobić Holandia w tych eliminacjach żeby Belgia ich nie przeskoczyła? obawiam się, że nie ma takiej rzeczy a to jest niedorzeczne... tak na prawdę po remisie Włochów w piątek Belgia przeskoczy i ich, czyli przeskoczą wicemistrzów Europy, którzy w eliminacjach zanotują dwa remisy i jako pierwsi na kontynencie awansowali na MŚ ;) przecież to nie ma najmniejszego sensu ;) o ile już wcześniej śmiałem się z tego rankingu i uważałem go za głupkowaty o tyle teraz dostarczono już na to niezbytych dowodów...

ps. i wobec powyższego jakim cudem Grecy od 2004 roku, czyli przez 9 lat, utrzymują się w top 10 skoro nigdy, w żadnych eliminacjach, nie mieli nikogo dobrego i żadnej grupy nie wygrali też w cuglach?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 października 2013, 22:56

Oczywiście że dochodzi do pewnych absurdów, ale zaryzykuję stwierdzenie że nie da się stworzyć systemu, który byłby wyraźnie lepszy od tego, z jednego prostego powodu - nie ma takiej możliwości, żeby w każdym dłuższym okresie czasu każdy zespół mógł zagrać podobną liczbę spotkań o podobnej randze z podobnej klasy rywalami. Obecne rozwiązanie ma swoje wady, nie przeczę, ale i tak jest lepsze niż którekolwiek z wcześniejszych. Przypuszczam też że podział na koszyki na podstawie rankingu FIFA jest lepszy niż mechanizm obowiązujący na Mistrzostwach Europy. Na ostatniej takiej imprezie cztery z pięciu najsłabszych ekip znalazły się w jednej grupie. Na mundialach tego typu cyrków jednak raczej nie ma.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 października 2013, 08:22

Zastanawia też pozycja Kolumbii, ale powody pewnie takie jak z Belgią, kiedyś też wysoko był Gabon (w dwudziestce), mimo, że ani na MŚ nie jechali a i w PNA szału nie zrobili.

Nie ma idealnego systemu, ale zupełnie inną drogą idzie się w rankingu siatkarzy. Tam nie mają znaczenia poszczególne mecze, punkty są tylko za awansu czy konkretne miejsca w MŚ, czy mistrzostw kontynentalnych. Tam są inne problemy, bo LŚ czy PŚ to imprezy zamknięte i za sam udział są już punkty, co nie jest sprawiedliwe, poza tym dysproporcja Mistrzostw Europy do innych rozgrywek kontynentalnych jest spora (jak dla mnie 5-6 miejsce w Europie trudniej uzyskać niż podium gdziekolwiek indziej, ale tu już żaden system nie pomoże).
Tak czy siak, siatkarze nie maja przynajmniej takich jaj w pierwszej dziesiątce, z resztą ten ranking chyba więcej znaczy. Ranking Fifa służy chyba "tylko" rozstawieniom i nikt raczej nie przykłada do niego większej wagi na co dzień.

Co do elimanacji.
Awans pewny:
Belgia, Włochy, Niemcy, Holandia, Szwajcaria i chyba Hiszpania, bo mają 3 pkt przewagi i lepszy bilans z Francją. Praktycznie są też Rosjanie, musieliby jakieś cuda zrobić w Azerbejdżanie...
Walczą o pierwsze miejsce:
Bośniacy z Grekami i Anglicy z Ukraincami. Trzymam kciuki za Dzeko i spółkę, bo w barażach to może być różnie dla nich. Warto by Polacy wywieźli remis, wtedy Anglicy prawdopodobnie "spadają" do baraży.
Baraże:
Naprawdę kilka fajnych ekip: Portugalia, Francja, Anglia/Ukraina, Szwecja to co najmniej solidne zespoły, do tego zawsze nieobliczalni Turcy i Chorwaci. Najsłabiej powinna wyglądać Islandia, ale tu jeszcze walczą Słoweńcy (swoją drogą, nieźle zawalili sprawę Norwegowie). Wypowiem się o swoich typach jak już poznamy pary barażowe, ogólnie trzymam kciuki za Słowian.
W grupie "włoskiej" Bułgaria, Czesi, Armenia i Dania "pozabijały" się nawzajem i pewnie nikt z nich się nie łapnie do baraży.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 października 2013, 10:11

W ramach ciekawostki można potraktować piłkarski ranking Elo, który pierwotnie został opracowany na potrzeby szachów.


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 15 października 2013, 18:02

@up ranking niezły ale co Anglicy robią tak wysoko?

Czy tylko mnie rozwala logo mundialu 2014 z facepalmem? Za każdym razem jak je widzę chcę mi się śmiać :)


ODPOWIEDZ