El. do MŚ 2014 - strefa europejska

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 listopada 2013, 06:22

deszczowy pisze:Zlatan, Bale, Alaba, Mikhtiryan, Hamsik, Jovetić, Szwagier, Lewy, Szczęśniak, Eriksen, Arda Turan. Oni Mundial obejrzą w TV. W sumie całkiem niezła banda. Szczególnie Zlatana mi szkoda.
Zapomniales dodac jeszcze kogos.. Tevez :-)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 20 listopada 2013, 22:41

To nie do końca właściwy temat, ale Marca (a za nią Onet) podała szykowany podział na koszyki, który ma obowiązywać podczas losowania grup mistrzostw świata http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ma ... erci/lyvwm
Zapowiada się ciekawe losowanie - z powyższych zestawów można bez trudu skompletować kilka bardzo trudnych i przede wszystkim wyrównanych grup - tym bardziej że w 3 i 4 koszyku jest kilka zespołów z aspiracjami co najmniej do wyjścia do fazy pucharowej (Meksyk, Francja, Chile, Ghana, WKS).
Chociaż z drugiej strony można sobie wyobrazić grupy może co prawda wyrównane, ale jednak bez teoretycznie "wielkich" zespołów.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 20 listopada 2013, 22:48

Flas pisze:(...)jest kilka zespołów z aspiracjami co najmniej do wyjścia do fazy pucharowej (Meksyk, Francja, Chile, Ghana, WKS).
Z tym Meksykiem to Cie poniosło. Co tu widzę ? W sumie pierwszy koszyk bez komentarza tylko Urugwaj biedą zalatuje, drugi koszyk- Grecja hic! Zamieszać mogą drużyny przede wszystkim z koszyka trzeciego.


Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 20 listopada 2013, 22:58

wagner pisze:Z tym Meksykiem to Cie poniosło.
Ok patrząc na ostatnie wyniki i przede wszystkim grę trudno upatrywać w Meksyku jakiegoś faworyta, ale patrząc na Meksyk jako zespół na przestrzeni ostatnich powiedzmy 15 lat to zawsze będzie mi się kojarzył z zespołem, który w pojedynczym meczu może napsuć krwi każdej faworyzowanej jedenastce. Sądzę, że nawet teraz mają potencjał, a że niewykorzystywany - cóż do mistrzostw jeszcze pół roku. Poza tym to jednak ekipa z 4 koszyka i myślę, że raczej każdy będzie wolał uniknąć akurat ich w losowaniu.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 00:10

wtf!? własnym oczom nie wierze, SZWAJCARIA w I koszyku? :shock: :shock: :shock: Ale jak to?

Na tych MŚ bede kibicował Chile :ok:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 08:00

było już to wałkowane milion razy ale się powtórzę... Belgia, Szwajcaria i Kolumbia w pierwszym koszyku to największa porażka tych mistrzostw ;] tylko, że to oczywiście daje szlagierowe mecze już na etapie grupowym więc kabzy będzie więcej...

grupa marzeń? Szwajcaria Włochy Algieria Hunduras
grupa śmierci? zapewne będzie nią ta z Francją, także dzięki genialnemu systemowi podziału na koszyki, widać Blatter z Platinim się nie bardzo lubią bo to się dało przewidzieć a wiadomo kiedy nastąpiła zmiana w regulaminie podziału na koszyki...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 12:19

Maly pisze: grupa śmierci? zapewne będzie nią ta z Francją, także dzięki genialnemu systemowi podziału na koszyki, widać Blatter z Platinim się nie bardzo lubią bo to się dało przewidzieć a wiadomo kiedy nastąpiła zmiana w regulaminie podziału na koszyki...
Moźliwe, ale wcale nie musi tak być. Teoretycznie mogą wylosować Kolumbię, Grecję, Kostarykę (Iran) :?: :!:
Chyba, że nie lubią się tak bardzo, że jeden i drugi będzie próbował majstrować przy losowaniu :think:


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 20:49

Może nie do końca na temat pytanie, ale skoro już tak debatujecie na temat tego kogo najlepiej trafić z pierwszego koszyka ...
Czy jest ktoś, kto potrafi ocenić potencjał Kolumbii? Ofensywa wygląda kosmicznie, ale jak zobaczymy co mają do zaoferowania w tyłach, to nie ma już takiego szału. W defensywie jest Zapata, który do spółki z Mexesem tworzy najgorszy środek obrony Milanu od czasu... właściwie to nie wiem kogo, bo od kiedy w ogóle interesuję się piłką to defensywę w Mediolanie mieli na poziomie przynajmniej trzy klasy wyższym. Jest też Armero, którego mniej więcej znamy i wiemy, że w odbiorze nie jest nie wiadomo jakim tytanem. Poza tym są goście, których zupełnie nie kojarzę. W bramce kto? Stuletni Mondragón? Jeżeli chodzi o zawodników potrafiących odebrać piłkę w środku pola, to wszyscy zapewne kojarzą Guarina i wiedzą że też jest to zawodnik, który pewnego poziomu nie przeskoczy, w Juventusie grywałby raczej rzadko. Cała reszta znanych mi kadrowiczów to gracze wyłącznie ofensywni. Niech mnie ktoś sprostuje jeżeli nie mam racji, ale wydaje mi się że taką drużynę byłoby Włochom znacznie łatwiej pyknąć niż dobrze zorganizowaną w defensywie Szwajcarię.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 21:26

A ja byłbym jednak daleki od typowań, która z dwóch ekip (Szwajacaria czy Kolumbia)
byłaby łatwiejszym rywalem dla Italii.

Jeśli chodzi o zespół z Ameryki Płd: Faktem jest, iż nazwiska tworzące formacje defensywną tejże drużyny, wcale nie powalają na kolana. Jednak o dziwo to właśnie Kolumbia straciła najmniej goli w całych eliminacjach do MŚ w strefie południowamerykańskiej. To Kolumbia nie straciła bramki w ostatnich dwóch meczach towarzyskich z niezwykle silnymi rywalami czyli Belgią i Holandią (na dodatek na wyjazdach, nie ma
znaczenia, że to były spotkania towarzyskie).
Dla mnie zatem, na dwoje babka wróżyła. :o

@Maly
No czy ja wiem, chyba jednak nie jedyne rozwiązanie...
Równie dobrze, Francja może trafić na Urugwaj, Bośnię (Chorwację lub Rosję) i Honduras. Grupa silna, wyrównania, ale z pewnością nie byłaby to grupa śmierci :stop: Nie wiem, czy Urusów stać na powtórzenie wyniku z ostatniego Mundialu (choć życzyłbym im, nawet finału) - bowiem awans wywalczyli podobnie jak Francuzi dopiero w barażach...Bośnia to team debiutujący, natomiast Honduras - kopciuszek.
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2013, 10:06 przez Lucas87, łącznie zmieniany 2 razy.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 listopada 2013, 07:51

opierałem się na tym, że Włochom często nie szło z drużynami z Ameryki Południowej i z tymi teoretycznie "słabymi" bywało dużo remisów z tego co pamiętam... dlatego wolałbym lepiej znanego wroga jakim z pewnością jest Szwajcaria a dodając do tego fakt, że losując Szwajcarię na pewno unika się Francji to tak, zdecydowanie z pierwszego koszyka najlepiej wylosować północnych sąsiadów ;)

@Lucas87: twoja grupa śmierci bez Francji? tak, to jedyna możliwość ze wszystkich kombinacji... inaczej Francja trafi do grupy śmierci ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ