PNA 2012

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2012, 22:33

Panowie oglądają tegoroczne występy w Afryce?
Mimo że na razie nie mam czasu, czasem zobaczę jakieś powtórki czy urywki meczu ale niebawem kończą mi się egzaminy więc więcej czasu przeznaczę na PNA. Poprzednie edycje były świetne choć to taki futbol na "hurra" mimo to fajnie się ogląda. Obecnie bez Egiptu (tylko nie wiem dlaczego) i Nigerii ale mam nadzieję że nie odbiło się to zbytnio rozgrywkach. WKS jak zwykle murowanym faworytem do wygrania trofeum ale oprócz tego nie widzę nikogo kto by mógł im zagrozić, Ghana nieźle sobie radziła w RPA ale nie wiem czy dadzą radę.


Ale nie mogę jak patrzę na tego gościa :rotfl:


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2012, 22:38

http://rafalstec.blox.pl/2012/01/Zbrodn ... medal.html

Ciekawy wpis Steca o Gwinei Równikowej. Warto przeczytać. Dla mnie niepojęte jest, jakim cudem to oni właśnie organizują PNA...


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2012, 22:47

Wypowiem się, a co tam.

Nie oglądam i nie interesuję mnie Puchar Narodów Afryki, jedyny turniej jaki śledziłem był w 2006 roku. Uważam również, że kompletnym idiotyzmem jest organizowanie go co dwa lata. Cierpią na tym zarówno kluby, jak i piłkarze. Murzyni powinni wziąć przykład z rozgrywek Copa America, które ostatnio odbywają się co 3-4 lata.

Najlepsze jest to, że po zmianie regulaminu następny turniej odbędzie się już za rok, chciałbym zobaczyć minę Wengera oraz innych menadżerów z Premier League i Ligue 1 :rotfl:


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2012, 14:26

Skibil pisze:http://rafalstec.blox.pl/2012/01/Zbrodn ... medal.html

Ciekawy wpis Steca o Gwinei Równikowej. Warto przeczytać. Dla mnie niepojęte jest, jakim cudem to oni właśnie organizują PNA...
Z drugiej strony PNA nie mogą ciągle organizować RPA i Maroko jako jedyne 'ucywilizowane' kraje w Afryce.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2012, 18:50

Zerknąłem na dwa mecze PNA i jestem zdziwiony pustkami na trybunach. Czyżby nie dostosowano cen biletów do możliwości miejscowej ludności?

W reprezentacji Gwinei gra niejaki Ibrahima Sory Conte, umiejętnościami niespecjalnie się wyróżnia, ale przynajmiej fajnie się nazywa 8).


Obrazek
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 12 lutego 2012, 23:29

Niesamowity finał PNA. Karny Drogby w meczu, rzuty karne, modły Zambijczyków -> kto nie oglądał, niech żałuje !


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 12 lutego 2012, 23:32

Dokladnie :D Ogolnie turnieju za bardzo ogladac nie moglem, ale final mi sie udalo i nie zaluje, po raz kolejny utwierdzilem sie w przekonaniu, ze pilka nozna to najpiekniejszy sport :ok:


Obrazek
probeert

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 179
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 12 lutego 2012, 23:32

Oglądałem konkurs rzutów karnych, niezłe emocje, biedny Gervinho :prochno: PNA mało mnie interesował, może ze względu na niespodzianki, ale kto by pomyślał, że Zambia pokona gwiazdy WKS :shock:


In Marotta I trust...
-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2009
Posty: 387
Rejestracja: 03 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 00:02

Fanie, że skazywana na pożarcie Zambia wygrała. Dawno się tak nie uśmiałem, pozdrowienia dla panów z Eurosportu.

PS: Ten obrońca Sunzu ciekawy kopacz, ale to już Arbuzini
oceni go w temacie o mercato.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 00:07

Naprawe fajna historia. Te modły, te śpiewy całej drużyny przy pierwszym karnym, który mógł dać Zambii tytuł, wreszcie ten Gabon- dokładnie tam rozbił się samolot drużyny Zambii, przedostatni karny, kiedy chyba jakiś szaman zmieścił zambijczykowi tą piłę pod poprzeczką, wreszcie miliony Toure i Gervinho kontra Katongo z Chin i ekipa z lig zambijskij czy kongijskiej.

Chyba pierwszy raz w trakcie meczu zmieniła mi się sympatia. Kibicowałem WKS przez większość turnieju, a w finale wraz z upływem minut- coraz bardziej sympatyzowałem z Zambią, a w karnych, zwłaszcza tym nieuznanym- to już tylko go Zambia GO! !


Matiq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2012
Posty: 12
Rejestracja: 12 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 00:59

Supersonic pisze:Chyba pierwszy raz w trakcie meczu zmieniła mi się sympatia. Kibicowałem WKS przez większość turnieju, a w finale wraz z upływem minut- coraz bardziej sympatyzowałem z Zambią, a w karnych, zwłaszcza tym nieuznanym- to już tylko go Zambia GO! !
Podpisuję się pod tymi słowami.

Finał jak na finał przystało był całkiem ciekawym widowiskiem, co prawda dalekim od europejskich standardów, ale właśnie chyba w tym tkwi cały urok tego turnieju. Zasłużone zwycięstwo Zambii.

Można mieć zastrzeżenia co do miejsca organizacji turnieju. Jednakże z drugiej strony tj. wspomniał francois, PNA nie mogą organizować wciąż te same kraje.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 02:32

jako mega ciekawostkę podam, ze Wybrzeze Kosci Sloniowej nie przegrało żadnego meczu w tej edycji PNA (oczywiscie poza finalem po karnych), uwaga... nie straciło nawet bramki.. a i tak nie wygrali..


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 02:34

Dobrze, że sędzia też był czarny. Jak np dyktował jedynastkę w meczu ... 11 dużych wku.. murzynów na Ciebie leci z rękoma.


a tak na serio to dobry finał, bardzo emocjonalny rzeklbym.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 02:57

-10- pisze:ale to już Arbuzini
oceni go w temacie o mercato.
Nie znam człowieka.

Będę musiał ściągnąć i obejrzeć ten finał. Emocje co prawda będą zerowe, ale zainteresowaliście mnie tym egzotycznym klimatem meczu :)


gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 08:11

rammstein pisze:jako mega ciekawostkę podam, ze Wybrzeze Kosci Sloniowej nie przegrało żadnego meczu w tej edycji PNA (oczywiscie poza finalem po karnych), uwaga... nie straciło nawet bramki.. a i tak nie wygrali..
Podobnie było z reprezentacją Szwajcarii na mundialu w 2006r :wink: Nie stracili bramki w całym turnieju, a odpadli.

Co do finału, to oczywiście cieszy mnie niezmiernie wygrana Zambii, należąło im się.


ODPOWIEDZ