Logo PZPN zamiast Orzełka na koszulkach piłkarzy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
michal1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 lipca 2010
Posty: 41
Rejestracja: 31 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 10:58

Szkada ze bez Orła na koszulce. Projektowana przez 8 miesiecy podobno. I Wyszła beznadziejna. Pomyłka czy celowe przeoczenie ?? Kto to zatwierdził ? Logo PZPN na piersi, pomyłka kompletna.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:00

michal1897 pisze:Szkada ze bez Orła na koszulce. Projektowana przez 8 miesiecy podobno. I Wyszła beznadziejna. Pomyłka czy celowe przeoczenie ?? Kto to zatwierdził ? Logo PZPN na piersi, pomyłka kompletna.
Sprawa został już wyjaśniona:
- Na nowych koszulkach piłkarskiej reprezentacji Polski nie ma orzełka, bo tego symbolu zastrzec nie można. A my musimy zarabiać - tłumaczyli w czwartek przedstawiciele PZPN-u na specjalnej konferencji prasowej.

(...)

Przedstawiciele związku tłumaczyli, że taką decyzję podjęto z powodów marketingowych. - Godła narodowego, jakim jest orzełek zastrzec nie można. Gdybyśmy go umieścili, nie moglibyśmy ścigać tych, którzy masowo produkują podrobione koszulki - mówił Piotr Gołos z działu marketingu PZPN. - A my musimy przecież dbać o swoje interesy. Nie jest przypadkiem, że wcześniej PZPN ze sprzedaży pamiątek zarabiał bardzo mało. Ten stan rzeczy trzeba zmienić - dodawał Gołos Przedstawiciel PZPN-u przyznawał także, iż związek obawiał się negatywnej reakcji kibiców po zmianie wyglądu reprezentacyjnych koszulek. I właśnie z negatywnym odbiorem się spotkał. - Wiemy w jakim konserwatywnym społeczeństwie żyjemy, ale podjęliśmy tą odważną decyzje. Tak naprawdę jednak im szybciej przyzwyczaimy się do nowych strojów tym lepiej - zaznaczał Gołos.

Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska zapewniła z kolei, że mimo negatywnego odbioru kibiców, na razie nie ma możliwości zmiany wyglądu strojów reprezentacji.

Źródło
Takiego numeru można się było spodziewać po leśnych dziadkach, bo kasa na zagraniczne wojaże, luksusowe hotele i dobrą wódkę sama się nie znajdzie. Mam nadzieję, że nowe koszulki będą się bardzo źle sprzedawać. Swoją drogą to symboliczne, że reprezentacja Polski po raz pierwszy bez orzełka wystąpi w Święto Niepodległości.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:11

Vimes pisze:Swoją drogą to symboliczne, że reprezentacja Polski po raz pierwszy bez orzełka wystąpi w Święto Niepodległości.
symboliczne jak sto pięćdziesiąt, madmo. Wkurzasz mnie tym zbędnym patosem.
ObrazekObrazek

mógłbym wymieniać jeszcze wiele przykładów. Czemu tylko narzekającym polaczkom wiecznie mało? zawsze się do czegoś przyczepią. Kiedy mamy w końcu standard światowy koszulek, tj. z logiem sponsora i federacji, zaczynają się narzekania w drugą stronę - bo orzeł musi byc! wrzućmy jeszcze matke boską, a na plecach obraz z obroną częstochowy.

akcja podobna do tej z krzyżem przed pałacem prezydenckim. Teraz się przemianowaliście z 'obrońców krzyża' na 'obrońców orła'.

Guzik widzicie i tak w swoich polaczkowych telewizorach, wiec na pewno brak bądź obecności orła nie wpływa na 'przyjemność' oglądania.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:27

Orzełek od zawsze towarzyszył naszym piłkarzom i ja nie widzę innego powodu, niż kasa, by to zmieniać. Tym bardziej na kilka dni przed rocznicą 11 listopada. Co mnie obchodzą inne kraje i co mają na koszulkach. U nas był i powinien być Orzeł. Już pomijam fakt, że nowy strój jest ohydny. Mam nadzieję, że krytyka społeczeństwa przyniesie jakiś efekt...
Jestem za naszymi, choć fajnie zobaczyć Gigiego, Marchisio i innych u nas.
PS: Mam tylko nadzieje, że Smuda założy garnitur, a nie jakiś ortalion, czy kurtkę. Co on sobą prezentuje? To jesz szkoleniowiec? Mamy ważne święto i nie wyobrażam go sobie w dresie...


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:29

Panie Zet, inne reprezentacje grają z logiem federacji, a Polska od pierwszego oficjalnego meczu (18 grudnia 1921) grała z orzełkiem. Inni mają swoje tradycje, a my swoje. Dlaczego mamy papugować inne kraje? Bo cudze jest zawsze lepsze?


Obrazek
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:32

Tu nie chodzi już o tego orzełka, mnie on także zbędny. Ale warto zwrócić uwagę na to co sie dzieje w Polsce od jakiegoś czasu. Do głosu i to mocnego głosu dochodzą ludzie X z poglądami X i co najgorsze, te ich poglądy X są skutecznie forsowane. Walka z katolicyzmem, usuwanie krzyża z sejmu, usuwanie orzełka z koszulek.. to są tylko wydawałoby się epizody, tak jak wystapienie biedronia, smiech posłów i potem oburzenie palikota.. tak, to tylko zbędne epizody, tyle ze jak ułozy sie to w jedną całość to widać, że w tym kraju dzieje się źle. Tracimy swoją tożsamość. Z czym niedługo bedzie kojarzyc sie Polska? Z legalnymi zwiazkami homoseksualnymi? Z całkowitym brakiem religii? Z legalnymi narkotykami? Naprawde tego chcecie? Ja nie, dlatego choć zawsze stałem z boku, czy 'po środku' tych wszystkich obyczajowo-politycznych spraw, dzisiaj pójde na Marsz Niepodległości, bo trzeba jakoś przeciwstawić tej hucpie.

Co do meczu to liczę na zwyciestwo Polski, załozylem sie nawet z kumplem o 5 stówek, takze do boju ludzie Dyzmy ;)


michal1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 lipca 2010
Posty: 41
Rejestracja: 31 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:38

Mając do wyboru Orla i logo PZPN zdecydowanie wybieram Orła. Dla zysku dali to na koszulke, jeszcze mało im kasy. Wolałbym kupic nieaktualną koszulkę z przed roku niż tą nowa.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:41

Vimes pisze:Dlaczego mamy papugować inne kraje? Bo cudze jest zawsze lepsze?
bo trzymanie tego orła było bez sensu? to jest reprezentacja piłkarzy polskich, więc logo federacji i logo producenta koszulek wystarczy. cały świat to pojął, tylko takie polaczki jak ty będą się upierać, że tracimy polskość.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:46

pan Zambrotta pisze:cały świat to pojął, tylko takie polaczki jak ty będą się upierać, że tracimy polskość.
Zapomniałeś o Niemcach. Oni tez są zacofani i grają z orzełkiem :(

Co do meczu to licze na gola Lewego.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2011, 12:47 przez forzajuveooo, łącznie zmieniany 1 raz.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:47

forzajuveooo pisze:
pan Zambrotta pisze:cały świat to pojął, tylko takie polaczki jak ty będą się upierać, że tracimy polskość.
Zapomniałeś o Niemcach. Oni tez są zacofani i grają z orzełkiem :(

Co do meczu to licze na gola Lewego.
od Niemców różnimy się tym, że za brak herbu na koszulce piłkarskiej potrafimy wywołać drugie powstanie warszawskie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
michal1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 lipca 2010
Posty: 41
Rejestracja: 31 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:48

Może i nazwę zminic z Polska a Polski zwiazek piłki nożnej ??


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:48

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Dlaczego mamy papugować inne kraje? Bo cudze jest zawsze lepsze?
bo trzymanie tego orła było bez sensu? to jest reprezentacja piłkarzy polskich, więc logo federacji i logo producenta koszulek wystarczy. cały świat to pojął, tylko takie polaczki jak ty będą się upierać, że tracimy polskość.
Skończ pieprzyć.

Orzełek musi być. W końcu piłkarze reprezentują Naszą Ojczyznę, wszystkich ludzi w Polsce a nie organizacje, PZPN. Dlatego Godło Narodowe jest najtrafniejszym emblematem jaki możemy umieścić na koszulkach Reprezentacji Polski


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:49

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Dlaczego mamy papugować inne kraje? Bo cudze jest zawsze lepsze?
bo trzymanie tego orła było bez sensu? to jest reprezentacja piłkarzy polskich, więc logo federacji i logo producenta koszulek wystarczy. cały świat to pojął, tylko takie polaczki jak ty będą się upierać, że tracimy polskość.
Dlaczego trzymanie się orła było bez sensu? PZPN jasno powiedział, że chodzi wyłącznie o kasę. Czy ja gdzieś napisałem, że tracimy polskość? Daruj sobie te zaczepki, bo ani to śmieszne, ani mądre.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 12:58

Kubba pisze:Orzełek musi być. W końcu piłkarze reprezentują Naszą Ojczyznę, wszystkich ludzi w Polsce a nie organizacje, PZPN. Dlatego Godło Narodowe jest najtrafniejszym emblematem jaki możemy umieścić na koszulkach Reprezentacji Polski
chłopski rozum w tym kraju to podstawa.
Czemu więc inne kraje nie mają godła państwowego na koszulce pilkarskiej, a ludzie się nie buntują? Mają niepoukładane w głowie? Mają swoje państwo w dalekim poważaniu ? No powiedz, co siedzi w twojej główce :>
Vimes pisze: Czy ja gdzieś napisałem, że tracimy polskość?
o tu:
Vimes pisze:Swoją drogą to symboliczne, że reprezentacja Polski po raz pierwszy bez orzełka wystąpi w Święto Niepodległości.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:11

pan Zambrotta pisze: Czemu więc inne kraje nie mają godła państwowego na koszulce pilkarskiej, a ludzie się nie buntują? Mają niepoukładane w głowie? Mają swoje państwo w dalekim poważaniu ? No powiedz, co siedzi w twojej główce :>
Może dlatego, że tak się przyjęło przy powstaniu reprezentacji innych krajów, tak jak u nas...? I po prostu ludzie się przyzwyczaili. Skąd wiesz czy teraz tacy Francuzi z kurakiem nie krzyczeliby gdyby zamienić im logo federacji na ichniejsze godło? A tak w ogóle co mnie obchodzą inne kraje? Zawsze mamy brać przykład zza granicy? W tym przypadku dla mnie pasuje najbardziej godło a nie emblemat federacji - której nikt o zdrowych zmysłach w naszym kraju nie szanuje.


ODPOWIEDZ