Logo PZPN zamiast Orzełka na koszulkach piłkarzy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:23

pan Zambrotta pisze:
Kubba pisze:Orzełek musi być. W końcu piłkarze reprezentują Naszą Ojczyznę, wszystkich ludzi w Polsce a nie organizacje, PZPN. Dlatego Godło Narodowe jest najtrafniejszym emblematem jaki możemy umieścić na koszulkach Reprezentacji Polski
chłopski rozum w tym kraju to podstawa.
Czemu więc inne kraje nie mają godła państwowego na koszulce pilkarskiej, a ludzie się nie buntują? Mają niepoukładane w głowie? Mają swoje państwo w dalekim poważaniu ?
Może dlatego, że nawiązanie do symboliki narodowej jest bardzo wyraźne? Na obrazkach, które wkleiłeś również to widać. Jak myślisz skąd się wzięła głowa lwa na koszulkach Holandii?

Obrazek

Włosi mają wyraźne nawiąznie do flagii. Angole nieco zmienione godło:

Obrazek Obrazek

Podobnie Hiszpanie:

Obrazek Obrazek

A my mamy piłkę z orlim łbem.

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze: Czy ja gdzieś napisałem, że tracimy polskość?
o tu:
Vimes pisze:Swoją drogą to symboliczne, że reprezentacja Polski po raz pierwszy bez orzełka wystąpi w Święto Niepodległości.
Od jednego stwierdzenia do drugiego jest daleka droga.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:25

Orzełek był od zawsze i ma być. Zastanawiam się tylko, jak niby to jest finansowo korzystniejsze? Przecież nikt normalny nie kupi tej szmaty z logiem pzpnu!


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:34

Vimes, przecież nowe logo PZPN też wyraźnie nawiązuje do godła Polski. Zrobiliśmy to tak samo jak inne federacje.
Piszesz o tym, że łeb lwa na koszulka Holandii jest w porządku bo nawiązuje do ich godła, ale za to nasz orli łeb już jest fe.


Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:38

Ta reprezentacja nie jest moją reprezentacją. Nie mają ŻADNYCH wartości. Polska? A co ich ona obchodzi. Za kasę od sponsorów pewnie by ze swastyką grali.

Co im każe Grzesiu zrobić, a Grzesiowi sponsorzy to te pajacyki sprzedawczyki, które kopią balonik zrobią, bo to pionki (żadne inne figury) bez wartości.

Usunięcie Orzełka przed Euro jest policzkiem dla patriotów, ukłonem w kierunku koncernów, wspieranych (reciproco) przez lobby polityczne.

Może za rok na Euro, w meczach drużyn z UE usłyszymy już jeden hymn, a wtedy wszyscy, z Niemcami, Szwedami i innymi nacjami, z którymi przyjdzie nam grać złapiemy się na stadionie za ręce i polecą nam łzy wzruszenia i żalu nad naszą trudną, wspólną historią, pozbawioną europejskiego ducha i poczucia jedności.


Obrazek
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:39

pan Zambrotta pisze:Czemu tylko narzekającym polaczkom wiecznie mało?
pan Zambrotta pisze: cały świat to pojął, tylko takie polaczki jak ty będą się upierać, że tracimy polskość.
Rozumiem twoje stanowisko, ale nie wiem po co i do kogo takie teksty? Sam siebie obrażasz, eh szkoda gadać.
Mietson pisze:Orzełek był od zawsze i ma być. Zastanawiam się tylko, jak niby to jest finansowo korzystniejsze? Przecież nikt normalny nie kupi tej szmaty z logiem pzpnu!
No dostają kasę za umieszczenie ich symbou na koszulce... Dlatego też zmieniali logo PZPN-u, że takie "niby godło", no trochę nie wyszło.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:40

Mietson pisze:Orzełek był od zawsze i ma być. Zastanawiam się tylko, jak niby to jest finansowo korzystniejsze? Przecież nikt normalny nie kupi tej szmaty z logiem pzpnu!
Ponieważ logo PZPN można zastrzec, a godła już nie, więc godło może sobie do biało czerwonej koszulki przyczepić każdy zgodnie z prawem i sprzedawać (to tak w przybliżeniu).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:41

madmo, naprawdę chcesz udawac głupiego? bo głupi na pewno nie jesteś.
Obrazek
co tu widzisz?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:46

Logo pzpnu


djj

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2010
Posty: 49
Rejestracja: 10 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:47

Coś paskudnego. Co może tylko podobać się polaczkom, którzy zatrzymali się na poziomie rozwoju ameby.

Mi nie pozostaje nic innego jak zacząć kibicować drużynie z orzełkiem na piersi. Szkoda tylko, że czarnym.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:50

forzajuveooo pisze:Logo pzpnu
to ja w takim razie widzę logo FIGC, logo FA, oraz logo federacji Holenderskiej i Hiszpańskiej.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:52

Rozumiem. Przedstawiłeś nam tu logo pzpn-u, pytasz sie co widzimy, wiec dostałeś odpowiedź. To nie jest orzełek z godła, to jest logo pznpu. Jak pomalujesz konia w pasy to nie znaczy, ze bedzie zebrą, proste.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:52

pan Zambrotta pisze:madmo, naprawdę chcesz udawac głupiego? bo głupi na pewno nie jesteś.
Obrazek
co tu widzisz?
Gdybym nie wiedział czyje to logo, to najpierw skojarzyłoby mi się z Orlenem:

Obrazek

Przez 90 lat orzełek był cacy, a teraz jest be i to mi się przede wszsytkim nie podoba.


Obrazek
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:53

Logo PZPN samo w sobie jest całkiem przyjemne, dobrze rozrysowane graficznie i stanowiło by świetny dodatek do godła Polski, nic więcej. Nie możemy rezygnować z tego symbolu, a argument że inne państwa też tak mają mnie nie przekonuje. Bo my nie jesteśmy inni! Posiadamy wyjątkową historię i wielu wyjątkowych rodaków, uważam że pozbycie się tradycyjnego Orzełka jest trochę odwróceniem się od tej całej "polskości" :whistle: . Ale cóż, liczę że polscy piłkarze będą mieć tego Orzełka w sercu i w głowie, a nie jedynie puste logo nadrukowane na koszulkę...


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:54

Wiking pisze:
Mietson pisze:Orzełek był od zawsze i ma być. Zastanawiam się tylko, jak niby to jest finansowo korzystniejsze? Przecież nikt normalny nie kupi tej szmaty z logiem pzpnu!
Ponieważ logo PZPN można zastrzec, a godła już nie, więc godło może sobie do biało czerwonej koszulki przyczepić każdy zgodnie z prawem i sprzedawać (to tak w przybliżeniu).
Bardziej durnego argumentu w życiu nie słyszałem (wiem, że to nie Twoje zdanie a pomysłodawcy tej całej kpiny). Chyba nikt logicznie myślący nie uważa, że dzięki temu ludzie nie będą produkować podróbek. Logo nike, adidas itd. też jest zastrzeżone i co z tego. Choć akurat w przypadku logo pzpn to im się może sprawdzić, bo kto będzie chciał kupić podróbkę z takim badziewiem na piersi? Problem w tym, że pzpn na tym też straci bo jak widać praktycznie nikomu się to nie podoba. Żeby ta koszulka kosztował i 50 zł to i tak bym nie kupił, bo wstydziłbym się w czymś takim chodzić.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:54

K.M - Ojgen na pewno ma orzełka w sercu, ale tego czarnego...


Obrazek
ODPOWIEDZ