Logo PZPN zamiast Orzełka na koszulkach piłkarzy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:56

Tez do mnie nie przemawia argument o tym, ze "tak jest na zachodzie i nikt nie marudzi". To teraz kazdy, nawet najglupszy pomysl bedziemy usprawiedliwiac tym, ze "tak jest na zachodzie"?

Z orlem gramy od 1924 roku, sformulowania zwiazane z "orzelkiem" weszly nawet na stale do jezyka polskiego, to jest jakas tradycja i nawet fajna, bo Nasze godlo jest po prostu ladne. Nie obchodza mnie jakies trendy zachodnie, poniewaz sa pewne granice, ktorych przekraczac nie wolno. A teraz balansujemy juz na bardzo cienkiej linii. Lada moment ktos moze wpadnie na pomysl, ze nie powinnismy grac w bialo - czerwonych strojach, bo lepiej sie sprzeda "teczowa flaga".

Zmierzam do tego, ze jest pewna tradycja, ktorej sie po prostu nie lamie, bo to moze wzbudzic sprzeciw zdecydowanej wiekszosci spoleczenstwa i wywoluje po prostu niesmak i zlosc. Mozna bylo pojsc na kompromis i umiescic logo PZPN obok godla - szkoda, ze nikt nie pomyslal. PZPN duzo na tym nie straci bo ich wizerunek i tak od lat jest fatalny.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:57

madmo, powoli gubisz się i plączesz. To w końcu nie podoba Ci się, bo przypomina logo orlenu (:lol:), czy ponieważ brakuje herbu narodowego?
forzajuveooo pisze:Rozumiem. Przedstawiłeś nam tu logo pzpn-u, pytasz sie co widzimy, wiec dostałeś odpowiedź. To nie jest orzełek z godła, to jest logo pznpu. Jak pomalujesz konia w pasy to nie znaczy, ze bedzie zebrą, proste.
w takim razie co zrobili angole?:
Obrazek Obrazek
przemalowane, pozbawione męskości, diabelskie lwy z krzywym ogonem, w dodatku z jakimiś kwiatkami.
To nie to samo, GRANDA!
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2011, 14:00 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 13:59

Ale co mnie obchodzą angole, powiedz? Mnie obchodzi to co się dzieje w Polsce, a dzieje sie zle. To, że angole nie maja krzyża w ich sejmie, to my tez mamy zdjac? Typowo komunistyczne myslenie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:01

forzajuveooo pisze:Ale co mnie obchodzą angole, powiedz? Mnie obchodzi to co się dzieje w Polsce, a dzieje sie zle.
To tylko oznacza, że w 90% przypadkach (tutaj: w innych krajach) nikt nie szuka problemów na siłę, jak polaczki.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:04

pan Zambrotta pisze:madmo, powoli gubisz się i plączesz. To w końcu nie podoba Ci się, bo przypomina logo orlenu (:lol:), czy ponieważ brakuje herbu narodowego?
Jasne Miśku, w starciu z takim "niepokonanym tytanem" jak Ty gubię się i plączę :prochno:. Nie podoba mi się rezygnacja z orzełka po 90 latach, bo "taki jest trend na Zachodzie" - to przede wszystkim. A druga sprawa, że sam wygląd logo również mnie nie zachwyca.


Obrazek
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:06

To też mnie nie obchodzi. Mogę i być w 99% jak Ci ulży. Zabierają nam orzełka, który był tam od lat 20-stych ubiegłego wieku. To boli, tylko i wyłącznie to. Jakby go tam od początku nie było to bym sie nie sprzeciwiał. A tak? Kolejny raz, takie właśnie polaczki plują na historie kraju żeby wbić troche żetonu do kieszeni. No i w koncu 'zachod' tak ma, wiec my tez musimy. Związki homoseksualne tez zalegalizujmy, bo zachód też to ma i będzie jak w raju. Polacy to ludzie, którzy walczą o swoją historię. Polaczki to ci, którym wszystko jedno, czy grają z orzełkiem, czy swastyką na piersi, ważne by kasa sie zgadzała i że zachód tak ma.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:06

Pomijając fakt, że to co mają inni nie jest istotne, chciałem tylko zaznaczyć, że logo pzpnu to nie orzeł. No pewnie, jak mi ktoś o tym powiedział, to zauważyłem, że trochę to orzełka przypomina ale wciąż zbyt mało. Anglicy mają swoje lwy od początku i to się tam przyjęło a Polacy, w miażdżącej większości, loga polskiego związku pijaczków nie akceptują.


Molek big fun juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 584
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:07

Orzełek powinien zostać i tyle, nie po to Polacy tyle walczyli pod zaborami żeby nam go zabierać. Chociaż i tak z dwojga złego wole logotyp PZPN bo jakiś tam orzełek widnieje niż grać pod herbem Unii Europejskiej , bo europosłowie mają zamiar wprowadzić. Jak tak się stanie to zostanie jedno ! Vive La Revolucion!!!! Czy jak to tam się pisze :P


Czy wygrywasz czy nie i tak kocham Cię , Juve w mym sercu na dobre i złe
Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:09

Swoją drogą to układ kolorystyczny polskich strojów kojarzy mi się bardziej z flagą Białoruską (wiadomo którą), niż Polską, ale to taki fakcik :wink:

@pan Zambrotta

Odnoszę wrażenie, iż to Twoje tezy bardziej pasują do terminu polaczkowatość, który to kojarzy mi się osobiście z poczuciem małości i zapatrzeniem w zachód.

Natomiast Polacy mają swoje zdanie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:14

forzajuveooo pisze: Polaczki to ci, którym wszystko jedno, czy grają z orzełkiem, czy swastyką na piersi, ważne by kasa sie zgadzała i że zachód tak ma.
Wiking pisze:Odnoszę wrażenie, iż to Twoje tezy bardziej pasują do terminu polaczkowatość, który to kojarzy mi się osobiście z poczuciem małości i zapatrzeniem w zachód.
nie definiujcie proszę na nowo definicji polaczka, bo jeszcze ktoś pomyśli, że naprawdę jest inaczej ;)
Mietson pisze:Pomijając fakt, że to co mają inni nie jest istotne, chciałem tylko zaznaczyć, że logo pzpnu to nie orzeł.
o_0


czas kończyć tę dyskusję, wybieram się na Maślice na mecz. wolę być wcześniej, bo muszę odebrać bilet na sektor gości 8)
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2011, 14:14 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:14

pan Zambrotta pisze:
forzajuveooo pisze:Ale co mnie obchodzą angole, powiedz? Mnie obchodzi to co się dzieje w Polsce, a dzieje sie zle.
To tylko oznacza, że w 90% przypadkach (tutaj: w innych krajach) nikt nie szuka problemów na siłę, jak polaczki.
abstrahując od całej sytuacji (bo i tak wiadomo, że prawda w tej kwestii nie jest po Twojej stronie) dlaczego Ty chcesz na siłę wmawiać nam, co będzie lepsze dla naszej reprezentacji skoro Twoją są Włochy i to im kibicujesz? To tak jakbyś chciał decydować czy koszulki interu będą czarno niebieskie czy zielone, mimo że nie masz do tego prawa, bo nie jesteś ich kibicem (choć w sumie nigdy nic nie wiadomo).


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:15

Komentarz rysunkowy...

Obrazek

...z myślą o świeżo upieczonych reprezentantach Polski.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:16

mateo369 pisze:abstrahując od całej sytuacji (bo i tak wiadomo, że prawda w tej kwestii nie jest po Twojej stronie)
to mi zaargumentuj proszę, a nie zaśmiecasz internet ;)
mateo369 pisze: dlaczego Ty chcesz na siłę wmawiać nam, co będzie lepsze dla naszej reprezentacji skoro Twoją są Włochy i to im kibicujesz? To tak jakbyś chciał decydować czy koszulki interu będą czarno niebieskie czy zielone, mimo że nie masz do tego prawa, bo nie jesteś ich kibicem (choć w sumie nigdy nic nie wiadomo).
nikomu nie wmawiam, że coś jest dla Polski lepsze. leje mnie to, czy gramy z herbem na piersi, czy z logiem pzpnu. śmieszą mnie jedynie oburzenia niektórych odnośnie braku herbu.
Herb musi zostać, bo był - tak podsumuję wasze argumenty.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
forzajuveooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 38
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:18

Herb musi zostać, bo był, jest i będzie najważniejszym symbolem POLSKI i POLAKÓW. Polaczki mają to gdzieś i mogą sobie grać z czymkolwiek. Tym się różnisz od wszystkich. Amen.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2011, 14:29

pan Zambrotta pisze:Herb musi zostać, bo był - tak podsumuję wasze argumenty.
dla mnie to w pełni wystarczający argument
pan Zambrotta pisze:śmieszą mnie jedynie oburzenia niektórych odnośnie braku herbu.
Albo nie znasz znaczenia prostego słowa albo sobie kpisz, skoro określasz mianem "niektórych" jakieś 90% kibiców reprezentacji.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ